Latvija = Krievija - biezi uzskata ärzemnieki.

 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Sveikas! :-)

Taa kaa pagaidam dzivoju arzemes, biezi so gadu laika esmu sastapusies ar cilvekiem, kuriem muuzigi ir jaapieraada, ka Latvija nav Krievija un ka latviesi ir latviesi, un ka mums nekaa nav kopiga ar krieviem.
(es neaizvainoju krievu tautibas cilvekus)
Kadai ir bijusi lidziga pieredze aarzemes?
Ta liekas, ir muuziga ciinja par indentiäti.
Vienreiz atceros, satiku niderlandiesus, un saku ka esmu no Latvijas, a tie: aa jus visi tur runajat krieviski un dzerat vodku? Tad atkal kaads cits, vienmer kad saku ka braucu uz maajam, man atbild: aa atkal brauc uz savu krieviju?

Dazkart liekas, ka cilvekiem ir tik maz zinasanu, vesturi nezina vispaar. Vienmer kad pasaki, ka esi no Latvijas, tad gaidi nu ko tagad teiks citi. Vienreiz viens man meginaja pieradit, ka esmu krieviete, jo visi austrumi ir krievi. Visi doma, ka latviesi ir lielie krievu draugi. Velreiz pateiksu, ka neesmu pret krieviem, vienkarsi apnika sii - vienä katlaa messana.

Kaadai ir bijusi lidziga pieredze? padalieties ar domam, ka jus rikotos/ ko teiktu tadas situacijas?
25.01.2015 12:49 |
 
Reitings 848
Reģ: 14.04.2010
Nu ko paši vainīgi ka ģeopolitkā neorentājas.
25.01.2015 16:57 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Nav gan tā bijis, ka sajauc ar Krieviju. Bet ir ļoooti daudzreiz bijis, ka cilvēki sāk stāstīt par saviem ceļojumiem uz Viļņu u.tml., un kad es pasaku, ka Latvija nav Lietuva, tad gan dažiem ir šoks :D

Citi jautā, vai runājam krieviski. Nesaprotu, kādēļ tas jāuzskata par apvainojumu. Vienkārši atbildu, ka nē, un ka latviešu valoda ir daudz līdzīgāka norvēģu/zviedru, nekā krievu un pārējām slāvu valodām. Tas arī viss.
25.01.2015 16:59 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Bet kāpēc jau ar Lietuvu? Tāpēc, ka daži burti sakrīt? Nesaprotu :D
25.01.2015 17:09 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
Es jau vienreiz šo stāstu šeit esmu rakstījusi, bet ļoti iepriecināja ASV lielveikala pārdevējs, kurš, izdzirdot, ka runājam viņam svešā valodā, pajautāja, no kurienes mēs nākam. Sakam, ka no Latvijas, un gaidām jau jautājumu: Kas ir Latvija? Bet nē, pārdevējs pat nesamulsa un pateica: Ooo, vakar man bija pircēji no Igaunijas! Tālu ceļu esat braukuši, man arī kādreiz gribētos aizbraukt uz Eiropu!
Cilvēks ne tikai zina, ka Latvija ir Eiropā, bet arī to, ka atrodas blakus Igaunijai. Tā nu mēs aizdomājāmies, kāpēc viņš strādā tikai par kasieri, jo ir nepārprotami izglītotāks par vidējo amerikāni, kas nevar nosaukt pat 10 ASV štatus
25.01.2015 17:11 |
 
Reitings 100
Reģ: 02.07.2013
Dzīvoju Dānijā, priecājos,kad jautā no kurienes es esmu saku Latvijas un viņi uzreiz ā no tās mazās skaistās valsts!:) Daudzi pat zina, galvespilsētu un tā!:)
25.01.2015 17:13 |
 
Reitings 131
Reģ: 06.10.2012
Par krieviem mazak izsakaas un salidzina.
Vairakums nevar atcereties valsts nosaukumu un doma,ka Lietuva ir ta pati kas Latvija.
totals geografisko zinasanu trukums smadzenes,nekas vairak.:-O
nez kapec es protu atsirt Poliju no Portugales utt.
tikai tapec,ka pirmais burts vienads ?
parasti arzemnieku otrais popularakais jautajums aiz'' No kurienes esi ? ''
ir ''vai tu runaa krieviski ? '' tas ari viss ar ko nacies taa saskarties ;)
25.01.2015 17:27 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Nu, man Somijā dzīvojot arī, protams nav problēmu ar to, ka kāds nezinātu Latviju un Rīgu. Ja pasaku, ka runāju arī krieviski, visi vienmēr brīnās un uzskata to par kaut ko tādu ļoti īpašu, jo te krieviski, protams neviens nerunā. Bet par valodu gan prasa vai ir līdzīga igauņu valodai.
25.01.2015 17:42 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītā četrinieku ekipāža svētdien izcīnīja pirmo vietu Šveices trasē Sanktmoricā notikušajās Pasaules kausa izcīņas piektā posma sacensībās, divu dienu laikā gūstot otro panākumu.
un pārējos mūsu sportistus pasaule nezin?
25.01.2015 17:47 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012



Inese Galante dzied Vācijas, Francijas, ASV un Izraēlas lielākajos operteātros, prestižās Lielbritānijas, Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Austrālijas, Dienvidkorejas, Francijas, Holandes koncertzālēs. Pieminēšanas vērti ir viņas koncerti Londonā (Barbican Centre, Wigmore Hall, Albert Hall, labdarības solokoncerts Kengsington Palace pēc karaliskās ģimenes uzaicinājuma un tās klātbūtnē), uzstāšanās uz Stokholmas Karaliskās operas skatuves.
Viņas CD Debut Holandē saņēmis Zelta un Platīna diskus pēc 25 000 eksemplāru izpārdošanas. BBC atzinusi viņas CD Arietta par labāko albūmu klasiskas mūzikas nominācijā. Britu skaņu ierakstu firma Cаmpion Records, kas laidusi klājā jau 10 dziedātājas diskus, uzskata viņu par savu zvaigzni. Ineses Galantes pārdoto albūmu skaits pārsniedz 200 tūkstošus.



Un pārējie daudzie simti slavenu latviešu. Ļoti daudzās jomās. Vai maz ir kāds kam vispar nekas neinteresē? Tad kāpē jums tādi bomži draugi tie ārzemnieki?
25.01.2015 17:49 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012


Andra un Jura Šica divnieku ekipāža sestdien izcīnīja trešo vietu Vācijas trasē Vinterbergā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā kamaniņu sportā, uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi šosezon.
25.01.2015 17:51 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012



Brāļi Dukuri trešo reizi pēc kārtas izcīna dubultuzvaru
25.01.2015 17:52 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Daudzi jauc Latviju un Lietuvu. Un ensaprot, kāpēc 2 tik mazajām valstīm, kuras atrodas tik tuvu, ir pilnīgi atšķirīgas valodas.

Latviešiem un lietuviešiem ir pilnīgi atšķirīgas valodas? Wtf? :D

Es, savukārt, ne reizi neesmu sastapusi kādu, kurš jauktu Latviju ar Lietuvu.
25.01.2015 17:53 |
 
Reitings 524
Reģ: 31.07.2012
Kubiete- tie visi ziemas sporta veidi. Mums var būt olimpiskās medaļas,bet citur cilvēki pat nevar iedomāties,ka ir sporta veidi,kur pa ledus reni cilvēki dzenas lejā :D
25.01.2015 17:54 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Lalya

Tad jau var pateikt, aj vienalga ka domä, ka Krievija un nemaz neuzstat savu identitäti. Tad jau mes varam ari Latviju prezenteet ka nedaudz krieviisku valsti, bet man gribas parädit latvisko.

Man tas nav vienalga un man nu noteikti nepatiktu ka man pasaka spasibo! jo doma ka es runäju krieviski un esmu no Latvijas. Laikam katram savs.
Man ari ir gadijies ka saka kaut ko krieviski, parasti atbildu ka neko nesaprotu ko vini runa un kapec vini runa tada valoda.
25.01.2015 17:58 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Bet laikam to katrs uztver savadak, ka teicu esmu no Latgales puses kur mana pilseta ir parsvara krievi, es piederu pie maza procentu skaita latviesu.
Esmu piedzivojusi loti nepatikamas situacijas, kad man krieviski runajosais paludz atiet paris metrus talak jo vinam nepatik stavet blakus latviski runajosam utt. Jaungada vakara uz Daugavpils laukuma plivo krievijas karogs utt. tas viss ir diez gan iesedies ieksa un beigas kad esi arzemes tad vel visi parejie tevi uzskata par krievu...
25.01.2015 17:59 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kubiete, es buudama no Latvijas shos sportistus pirmo reizi redzu. Tikai atsevishkji sporta veidi man ir interesanti, faktiski tikai viens- dailjslidoshana. Kad ir kaadas sacensiibas paskatos, paprieceju acis, iegaumeju dazhas sejas un viss. Ar kultuuru ir tieshi tas pats, papriecajos kaadreiz par baletu vai filmaam, iegaumeju dazhas sejas un viss.

Saproti, Tu esi Latvijas patriote, varbuut arii nacionaliste, tev ljoti patiik koncentreeties tieshi uz latvieshu sasniegumiem, bet vai Tu tik pat ljoti koncentrejies arii uz citu valstu ieverojamaam personaa kultuuraa un sportaa? Vai Tu bez google neciklopeedijas vari mineet Kiinaa paziistamaakos kultuuras un sporta paarstaavjus, un Braziilijaa, Chiilee, Japaanaa, Vaacijaa, Spaanijaa?
Katram cilveekam atsevishkji sevi interesejoshi kultuuras un sporta laucinji un par paarejiem ir maza nojausma. Latvieshu hokeja fani diez vai intereseejas par jaashanas sportu vai kriketu. :D
25.01.2015 18:09 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Es zinu ārī labākos ārzemju sportistus,dziedataju, maksliniekus, režisorus.Lasu un skatos ziņas. Es mucā nedzīvoju.
25.01.2015 18:13 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Kubiete- tie visi ziemas sporta veidi.
Tā gluži vienkārši ir nupat iegūtās uzvaras un ziņas kas ir visos pasaules mēdijos. Arī Japānā Prokopčuka uzvarēja, arī Tenisa musū Gulbi zin. Tiešam simtiem tūkstoši slavenie pasaules latviesi te jāsaliek lai dazai pielec?
25.01.2015 18:15 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
beigas kad esi arzemes tad vel visi parejie tevi uzskata par krievu...
Beidz komunicē ar ārzemju neizglītotiem bomžiem kas ne par ko neinteresējas. Tad arī nebūs tādu situāciju.
25.01.2015 18:18 |
 
Reitings 190
Reģ: 29.01.2009
man tieshi tapat ka luiidzii

dazreiz kad runaju un sadzird akcentu, neizgliitotaakie izmet kadu frazi poliski, vai krieviski.
whatahell
25.01.2015 18:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits