Latvija = Krievija - biezi uzskata ärzemnieki.

 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Sveikas! :-)

Taa kaa pagaidam dzivoju arzemes, biezi so gadu laika esmu sastapusies ar cilvekiem, kuriem muuzigi ir jaapieraada, ka Latvija nav Krievija un ka latviesi ir latviesi, un ka mums nekaa nav kopiga ar krieviem.
(es neaizvainoju krievu tautibas cilvekus)
Kadai ir bijusi lidziga pieredze aarzemes?
Ta liekas, ir muuziga ciinja par indentiäti.
Vienreiz atceros, satiku niderlandiesus, un saku ka esmu no Latvijas, a tie: aa jus visi tur runajat krieviski un dzerat vodku? Tad atkal kaads cits, vienmer kad saku ka braucu uz maajam, man atbild: aa atkal brauc uz savu krieviju?

Dazkart liekas, ka cilvekiem ir tik maz zinasanu, vesturi nezina vispaar. Vienmer kad pasaki, ka esi no Latvijas, tad gaidi nu ko tagad teiks citi. Vienreiz viens man meginaja pieradit, ka esmu krieviete, jo visi austrumi ir krievi. Visi doma, ka latviesi ir lielie krievu draugi. Velreiz pateiksu, ka neesmu pret krieviem, vienkarsi apnika sii - vienä katlaa messana.

Kaadai ir bijusi lidziga pieredze? padalieties ar domam, ka jus rikotos/ ko teiktu tadas situacijas?
25.01.2015 12:49 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Winterra nūū.. tas kultūras un izglītotības līmenis viņiem tur.. labi, ka atraduši pielietojumu tam cilvēku kvantumam (ai ku ļauni :) )
25.01.2015 13:53 |
 
Reitings 524
Reģ: 31.07.2012
Visbiežāk man nācies skaidrot,ka Letonia (Lettonia) nav tas pats,kas Lituania, to dienvidniekiem grūti ieskaidrot.
Cik man sanāca piefiksēt, Eiropā šie nezinātāji, nereti lepojas ar savu nezināšanu (no sērijas, ai, da labi,kas jūs tādi sīki esat,tā pati Krievija vien ir), savukārt, Dienvidamerikā cilvēki jau uzreiz atvainojās, sakot,ka Eiropas daudzās valstis īsti neatšķir,bet uzreiz lūdza skaidrot, kur atrodas, kādā valodā runājam, vai ziemā no aukstuma var nomirt :D
25.01.2015 13:53 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Tāds uzskats vien norāda par satiktā cilvēka inteliģenci un izglītības līmeni, interešu loku.
Man sanāk bieži kontaktēties ar cittautiešiem, un ir patīkami, ka cilvēkiem ir zināšanas par Latviju, vai stāsta pozitīvu pieredzi no ceļojumiem.
Pasakot, ka esmu no Latvijas, cilvēki uz reiz zin kā tas ir no Baltijas vaslsīm, un nejua Krievija, bet blakus Krievijai. Dažreiz pārsteidz pat konkrēti fakti ko cittautieši zin, piemēram, minot Latviju, uz reiz atceras Latvijas hokeja izlasi, vai kāds klausās Prāta vētru.
Man ir pozitīva pieredze. :)
25.01.2015 13:59 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Es gan par ķīniešu kultūras līmeni neko sliktu pateikt nevaru, lai gan taisnības labad jāatzīst, ka tie, kas ir manā kontaktu lokā, ir no vidēji turīgām vai ļoti turīgām ģimenēm :)
25.01.2015 14:00 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
klaviatura tas ļoti daudz ko maina. esi bijusi ķīnā vai pazīsti tos, kas izceļojuši mācīties/strādāt? viņiem vispār dabūt pasi, ceļot, dabūt vīzu, mācīties ārzemēs ir ļoti ekskluzīvi, tie noteikti ir izglītoti cilvēki no labām ģimenēm, par kuriem arī nevaru teikt neko sliktu (kur nu vēl hongkongieši, kas paši jūtās eiropeiskāki un ķīnas apspiesti). bet diemžēl, tas ir tālu no viņu vidējā līmeņa.
25.01.2015 14:06 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Viņi studē ārzemēs. Jā, zinu, ka vidējais statistiskais ķīnietis ir tālu no tā, ko es pazīstu, jo gluži vienkārši viņu ir ārprātīgi daudz, un par tiem, kas ir zem vidējā līmeņa es arī īsti negribu runāt, jo vidējais Latvijas nabadzīgā slāņa iedzīvotājs arī nevarēs nosaukt, piemēram, visas Dienvidamerikas valstis un ar īpašu kultūru visticamāk neizcelsies. Tas nav uzbrauciens nevienam! Ķīnā ir sava kultūra, savas paražas, kas mums vienkārši nav saprotamas un otrādi :) Bet nu tas jau galīgi out of topic, atvainojos autorei :)
25.01.2015 14:30 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Paskat kaa sniipi dazhas saceelushas debesiis un spriezh par cilveeku izgliitotiibu par to cik vinji daudz vai maz zina par Latviju. :D

Nemaz uz Aafriku nav jaabrauc, lai juus aplauztos savaas zinaashanas par geograafiju, tautaam, valodaam un kultuuru. Tepat Eiropaa pietiek valstu, regionu un provinchu, kas paarsteidz netaalos kaiminjus ar negaidiitaam kultuuras shkjautneem.
Saaksim ar to, ka bez shpikoshanas uzrakstie visas ES un NATO daliibvalstis, tam sekojot ar sho valstu oficiaalajaam valodaam un lielaako minoritaashu valodaam, aptuvenu etnisko un religisko sadaliijumu, galvenie sveetki un kad svinami. Uzrakstiet sho valstu veesturi rupjos vilcienos, miniet ieveeroamaakaas sho valstu veesturiskaas personas un shodienas valsts vadiitaajus. Aprakstiet populaaraakos sho valstu eedienus. Varat ja? Ja nevarat, turiet savas mutiites, kad citi kaut ko nezina par valsti no kurienes juus naakat!
25.01.2015 14:32 |
 
Reitings 188
Reģ: 09.11.2014
Quince atšķirība jau tajā, ka, kad kāds mūs palabo, tad mēs nepieturamies vairs pie sava, bet te cilvēki turpina tajā pašā garā :))
25.01.2015 14:35 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Ārzemnieki adekvātie kas interesējas par sportu, operu, muziku, mākslu LV zin gan! Mums ļoti daudz pasaules mēroga slavenību. Un vini iet zem LV karoga kā latvieši lielākoties. Nu ja nezin hokejistus, kamaniņbraucejus, maratonisti, Rīga-Dakāra barucējus , tenisistu tad kau vai Galanti ,Rotko vai kadu citu zin? Jeb daza komunicē ar tāfu kam vispar nav nekadu interešu un kas zinas ar neskatās? Un to ka LV ir ES prezidējosa valsts šogad arī nezin? Muca aug vai? :D
25.01.2015 14:37 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Tāds uzskats vien norāda par satiktā cilvēka inteliģenci un izglītības līmeni, interešu loku.
Man sanāk bieži kontaktēties ar cittautiešiem, un ir patīkami, ka cilvēkiem ir zināšanas par Latviju, vai stāsta pozitīvu pieredzi no ceļojumiem.
Pasakot, ka esmu no Latvijas, cilvēki uz reiz zin kā tas ir no Baltijas vaslsīm, un nejua Krievija, bet blakus Krievijai
++++++++++
25.01.2015 14:38 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Quince, neviens neprasa viņiem zināt mūsu vēsturi un ēdienus. Galvenais, lai ir cieņa pret valsti kā tādu, nevis attieksme kā pret Krievijas guberņu pat, ja paskaidro, ka esam kas cits. Un tā augstprātīgā attieksme - "vai tāda valsts vispār ir?", "tā ir izdomāta valsts" utml. - tā kaitina, bet to esmu novērojusi amerikāņu raidījumos un facebook.
25.01.2015 14:41 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
es mucā augu laikam.. :D
25.01.2015 14:41 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Līzabete

Cilveekiem pasaulee ir ljoti dazhaads domaashanas veids un uzskatu kopums, cita mentalitaate. Es kaut kur saprotu tos, kuri Latviju/Baltijas valstis uzskatas par Krievijas piekabi taapat kaa citas bij. psrs. Latvija kaa valsts ir loti jauna.
No otras puses, latvieshi jau arii neuzskata araabu vai musulmanju valstis par dizhi atshkiriigaam un to valstu robezhas uztver kaa paarpratumu. Araabijas pussala ir araabijas pussala, kas tu atskiriigs var buut? Ar Latiinjameriku ir krietni liidziigi. Nezutveram mees meksaikaanjus, boliivieshu, braziilieshu un chiilieshus kaa kardinaali atshkiriigas tautas.
25.01.2015 14:43 |
 
Reitings 188
Reģ: 09.11.2014
Quince nu mazums, ko mēs savās galvās domājam, bet, kad man konkrēti pasaka - nē, mēs esam atsevišķa valsts, es piekritīšu un teikšu, ka nezināju vienkārši.
Bet angļi man var ar putām uz lūpām censties pierādīt, ka es pati nezinu, ka Latvija īstenībā ir Krievija un punkts.
25.01.2015 14:45 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Mani laikam vienīgo neaizskar tas, ka kāds ārzemnieks nezina neko daudz par Latviju... Ir gadījies, ka mēģina paspīdēt ar savām krievu valodas zināšanām, bet nu to visu var mierīgi paskaidrot.
25.01.2015 14:46 |
 
Reitings 188
Reģ: 09.11.2014
Bija man reiz gadījums UK, kad man cilvēks saka, ka Sicīlija nav Itālijā, tā ir valsts. Un, ka Vatikāns ir Itālija. Un pierādi kā gribi, turās pie sava. Tur ir tā problēma, tajā, ka nemaz nedomā ņemt par pilnu nekādus pierādījums.
25.01.2015 14:48 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Nerea, uzreiz vajadzeeja teikt, ka amerikaanji. Par amerikaanjiem jau joko, ka vinji iet karaa, lai tauta geograafiju apguutu. Nezina vinji pat diezgan lielas un zinaamas valstis, taada vinjiem ir izgliitiiba un taadi ir vinju masu mediji. Amerikaanji Ukrainu nevar kartee atrast, Iraaku nevar un Tu gribi, lai Latviju atrod? :D
25.01.2015 14:48 |
 
Reitings 423
Reģ: 04.05.2011
Ar tiešu LV sajaukšanu nav nācies saskarties, bet pievienojos tām, kurām besī, ka ārzemnieks (ar angļu akcentu) uzsāk sarunu krieviski vai lepni saka paldies krievu valodā pēc tam, kad esmu nopirkusi viņa preci ķīniešu veikalā, tepat Rīgā.
25.01.2015 14:49 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Ir nācies tādus cilvēkus sastapt, arī tādus, kam vispār nav nojausmas, kur Latvija atrodas, bet lielais vairākums tomēr zina, ka tā ir viena no Baltijas valstīm (bieži jauc ar Lietuvu) un ka mums ir sava valoda.
25.01.2015 14:50 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Sicīlija nav Itālijā


Cik zinu pashi Siciilieshi sevi noshkjir no paareejaas Itaalijas. Nav Siciilijai gadiijumaa pashiem savs parlaments/policija/armija? Katalonieshi Spaanija sevi noshkjir no Spaanijas. Kashmirieshi Pakistanaa sevi noshkjir no paarejaas valsts.
Taada situaacija, kad kaads regions ir iekljauts kaadas valsts teritorijaa, bet taa iedziivotaaji noskir sevi no parejaas valsts un pat uzskata savu regionu par neatkariigu teritoriju nav retums.
25.01.2015 14:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits