Līšana otra makā

 
Reitings 204
Reģ: 18.04.2013
Ļoti tracina cilvēki, kas lien cita makā!!tā spriedelēšana cik daudz es nopelnu un kā nopelnu(jāsaka ka par to runāju izvairīgi ar jebkuru cilvēku, jo savā naivumā biznesa pirmssākumos daudz ko izstāstīju it kā tuvam draugam). tāpat riebjas tā čīkstēšana - Latvijā tik slikti maksā, kur tad var tik daudz nopelnīt?? tagad jājūtas vainīgai vai kaunā ka esmu spējusi nopelnīt mazliet vairāk jā citi. vai tas tiesām tā ir normāli mūsu sabiedrībā?
svešus cilvēkus galvā neņemu, bet kad pazīstams runā un jautā, tādos brīžos vēlos nošķirties no pasaules
25.01.2015 02:13 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Reali taapat var nojaust cik pelna kads no draugiem peec sarunas. Paskaties, ko velk muguraa, ar ko brauc un kaa dziivo, ja esi bijis maajaa, tad vispar.
25.01.2015 12:01 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
pasaki,ka pelni mazāk nekā īstenībā un būs oki.

es tā daru :) nejūtu, ka interesei par manu algu jebkad būtu bijis sakarīgs iemesls, kad jautā, cik var nopelnīt konkrētā amatā vai valstī, kur man ir bijusi pieredze, saku visu, ko zinu - kurā reģionā, ar kādu izglītību, no - līdz cik ir iespējams.
un man patīk tā sajūta, kad neviens nezina ir vai nav man iekrājumi. jūtos drošāk.
un lielais egoisms - nepatīk arī ne aizdot, ne aizņemties, tāpēc labāk, ja nezina.
25.01.2015 11:44 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man ļoti reti kāds jautā cik pelnu.
Nepatīk, ja kāds sāk apspriest manus naudas tērēšanas paradumus. Ja nepērku kādu lietu, kuru man nevajag, bet pēc kāda cita domām man vajag, tad prasa - vai nevari to atļauties? Nu, piemēram, es nebraucu katru gadu ceļojumos, jo negribu, bet visu laiku man jautā vai tiešām nevaru sakrāt?
25.01.2015 11:28 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
pasaki,ka pelni mazāk nekā īstenībā un būs oki. nebūs skaudība no citu cilvēku puses. nav jau jauki,ja citi uzreiz sāk sūdzēties,ka viņiem alga ir daudz mazāka un liek tev justies kā nez kādai izlecējai un nepelnīti biezajai:D
par manu algu parasti šokējas-kur tik maza alga?
manuprāt, normāli ,ja par tuvākajiem cilvēkiem zin,cik apm. pelna. tad zin kādas izklaides iespējas piemeklēt un nav nerada daudzas neērtas situācijas. protams,ka nevajag jau visiem pēc kārtas prasīt- cik tu pelni, bet ja otrs man paprasa par algas lielumu, tad es arī atļaujos atvaicāt ,cik otrs pelna.
ar tādiem jautājumiem uzzinām kāda ir situācija Latvijā un kad tagad ir īstais moments mainīt darbu uz citu ar lielāku samaksu ,jo vairs nav tā-valstī krīze un neko nevar atrast. trūkst darbinieku un pat bez izglītības cilvēks var atrast darbu sākot ar vismaz 450EUR uz rokas.
25.01.2015 11:23 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es pie tiem, kuri neatklāj ienākumu apmēru un neprasa citiem. Tā ir katra personīgā darīšana


+1

Man vienalga, ka kāds aiz muguras man ieņirdz, ka turu to kā valsts noslēpumu vai vēl kaut kā tamlīdzīgi. Es uzskatu, ka tā ir mana personīgā lieta un nevienam tādas lietas par mani nav jāzin. Tāpat kā nav jāzin, cik es tērēju tai lietai, šai lietai vai cik katru mēnesi iekrāju.
Citiem arī nejautāju, cik viņi pelna, jo neinteresē un nav mana darīšana. Man vispār tas liekas rupji: tjipa, dzer tēju un pēkšņi kāds sper āra: nu, nu, cik tad tu tur savā darbā pelni?
Vienīgi draugs zin, cik es pelnu un es zinu, cik viņš, jo mēs esam kopā.
25.01.2015 11:20 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Neredzu jēgu Latvijā būt atklātiem par saviem ienākumiem, jo tipiski ir ta, ka ja tev alga/ienākumi ir zemi - tu sūdzies, ja labi - tad lielies. Latvieši nemāk vienkārši uzklausīt, viņiem vienmēr ir kaut kas no tā jāizzīž
25.01.2015 11:17 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Dažas reizes ir nācies dzirdēt komentārus:" kas ta tev, tu jau labā maizē tikusi. " vai arī "tu jau nezini cik kas maksā, jo x tev visu pērk". Dzirdot ko tādu, parasti sadusmojos, it kā es pati nestrādātu, neapmaksātu savus izdevumus un nepiedalītos kopējā saimniecībā ar savu ieguldījumu. Bet netaisnojos, savu taisnību necenšos pierādīt, lai neizsauktu nekādus iemeslus ielīst manā vai drauga makā vēl vairāk, nekā , jau šādas frāzes izsakot, ir izdarīts. Ja man jautā, cik es pelnu, lai cilvēks zinātu, cik nozarē vispār vidēji pelna vai cik prasīt darba intervijā, tad parasti atbildu.
25.01.2015 11:11 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Man nepatīk, kad cilvēki lien manā makā un jautā, cik es saņemu. Tāpēc es nejautāju citiem precīzus skaitļus. Ko man šāda informācija dos?
Strādāju savā nozarē, no kuras neplānoju iet prom, tāpēc zinu, cik saņemu es, un ka apmēram tikpat saņem arī mani kolēģi, kāpēc par to daudz runāt? :)
25.01.2015 11:05 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Konkrētus ciparus zina tikai vīrs, arī draudzenēm nekad neesmu teikusi, cik tieši saņemu (jo liela daļa draudzeņu saņem salīdzinoši mazas algas..), bet piekrītu te izskanējušajam viedoklim - man arī otra alga interesē tikai ar tādu mērķi - lai saprastu kaut kādu reālo līmeni un uzzinātu, cik potenciāli vairāk es varētu saņemt konkrētajā amatā konkrētajā uzņēmumā. Strādāju uzņēmumā, kurā atalgojuma sistēma ir ļoti individuāla - ir tādi, kas saņem gaužām maz, un ir tādi, kuri saņem ļoti daudz, jo regulāri nesuši atlūgumus, uz ko vadība reaģēja - palielinot algu un pierunājot palikt. Līdz ar to es tiešām ļoti labprāt uzzinātu dažu kolēģu algas, lai zinu, kādu ciparu varu prasīt nākamreiz, kad došos ar vadību runāt par algas pielikumu.
25.01.2015 10:54 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Oij, kā man šis tracina. Atceros, reiz bija viena persona, kurai tik ļoti interesēja, ka jautāja pat manai māsai cik es pelnu, tā jau viedoklis nebija labākais pret šo cilvēku, bet pēc šī gadījuma pat nesveicinu, kur var būt tik zemiska rīcība - ja nesaku pati, tas nozīmē, ka nevēlos runāt par saviem ienākumiem. Tāpat arī ļoti kaitina, kad aizbraucu uz laukiem, tur sarunas tikai ap to cik labi man iet u.tt, bet mīļie cilvēki, jums arī ir divas kājas un rokas, neredzu iemeslu, lai jūs arī sāktu mazliet labāk dzīvot, jāatmet tik čīkstēšana, ka es jau neko nevaru, valdība tāda un šitāda un jāsāk kaut kas lietas labā darīt, mums pārējiem arī nekas nav tāpat vien iedots.
25.01.2015 10:52 |
 
10 gadi
Reitings 4041
Reģ: 02.01.2011
vispār neredzu problēmu. negribi- nesaki :D
25.01.2015 10:41 |
 
Reitings 480
Reģ: 29.01.2009
Tām , kuras atsaucas uz līguma punktu:

1) neizpaušana nav īsti saistoša. Pirmkārt, to zina vismaz šādas puses: VID, darbinieks, darba devējs (tsk tā pārstāvji)
2) šāds nosacījums veicina diskriminējošu darba samaksu neidentifikāciju, apstākļos, kad diskiriminācija ir aizliegta.
25.01.2015 10:38 |
 
10 gadi
Reitings 3538
Reģ: 05.08.2013
Man atkal negribas runāt par naudām tikai tāpēc, ka man tā mēdz būt nepieklājīgi maz :D
25.01.2015 10:37 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Vajag zināt, kam var teikt un kam - nē. Ar draudzenēm es varu apspriest finanšu jautājumus saucot konkrētus ciparus. Ne ar nodomu zināt dzīves līmeni, bet gan salīdzināt ar saviem ienākumiem/izdevumiem. Bet, piemēram, savai mammai nepatīk stāstīt, jo viņai patīk paskaitīt un pakomentēt, kur mums kas jāiegulda, kur tēriņi jāsamazina, un vispār, kā jādzīvo.
25.01.2015 10:32 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Man liekas daudzi no tiem kuriem tie cipari ir valsts noslēpums vai nu ir bijuši nabadzīgi, vai šobrīd tādi ir..
Nepelnu miljonus, bet man tā nav intīma tēma un gan otram varu pajautāt, gan pati atbildēt bez problēmām. Kaut vai tāpēc, ka es to ciparu tik cieši nesaistu ar cilvēka vērtību.
25.01.2015 10:08 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Uhhh, kaitinošs temats. Darbā priekšnieks skraida visiem pakaļ algas lapas izsniedzot kā tādu valsts noslēpumu. Man tas liekas tik absurdi, jo īpaši tāpēc, ka pamatalga jau visiem ir viena, atšķiras piemaksas, kuras atkarīgas no paveiktā un tabele, ko paraksta tāpat visiem ir kopīga, ja kādam baigi interesē Anniņas alga, tāpat var apskatīt... Bet nē - algas lapa - supernoslēpums.
Tālāk - ja es arī kādam kolēģim jautāju, cik viņi pelna, tad tas ir ar domu, cik es potenciāli varētu nopelnīt, ja strādātu labāk, nevis, lai skaitītu, ko viņi var atļauties.
Tāpat arī ar dažādu profesiju pārstāvjiem - ir normāli painteresēties, cik pelna piemēram ģeologs Latvijā un cik - Norvēģijā vai Čehijā.
Citās valstīs neesmu dzirdējusi par tādu noslēpumainību. Protams, ne jau katram svešiniekam pa labi pa kreisi to klārēt, tīri drošības dēļ, ja nu summa tomēr ir liela, bet paranoiski "ka tik kāds nenoskauž" slēpt to no draugiem, radiem, kolēģiem man šķiet smieklīgi.
25.01.2015 09:56 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Babulji lien aiz zinjkaribas, patiik patriit meeles. Mana ome vienmer saka-par maz :D
Bet tepat jaunas meitenes jautaa, jo grib mainit darbibss sfeeru vsi luudz palidzibu profesijas izveelee. Manuprat tas ir normaali. Tas ir labaak kaa nezinat algu nozaree un tad pec bakalaura atjeegties, ka skolotajiem (piemeram) neko izradas nemaksaa.
Nedaudz ne pa teemu, bet besij, ja chiikst ka nav naudas, bet katru nedelju ir kads nopietns pirkums.
25.01.2015 09:45 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Un besī cilvēki, kuri uzskata, ka viņu algas apmērs ir valsts noslēpums.

Man, piemēram, līgumā ir punkts, kas paredz, ka šo informāciju neizpaudīšu. Neesmu tāda vienīgā. Un ko tagad?
25.01.2015 09:41 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
57days, bet tas ir viens no 7. Ja pieņemsim, ka dažos uzņēmumos maksā vairāk, nekā citos. Tad rezultātā sanāk, ka tu un tavi kolēģi saņem vairāk (pieņemsim, ka tie ir 150 tev pazīstami kolēģi), tad citi 850 cilvēki no 1000 nesaņem tādu ciparu. Tas kā piemērs :) Tāpēc manuprāt algu apmēru ir nekorekti apspriest.
25.01.2015 09:10 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
700-1400 pēc nodokļu nomaksas, tātad, saņem 1 no 7 strādājošajiem. Nav arī nemaz tik maz.
25.01.2015 09:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits