Līšana otra makā

 
Reitings 204
Reģ: 18.04.2013
Ļoti tracina cilvēki, kas lien cita makā!!tā spriedelēšana cik daudz es nopelnu un kā nopelnu(jāsaka ka par to runāju izvairīgi ar jebkuru cilvēku, jo savā naivumā biznesa pirmssākumos daudz ko izstāstīju it kā tuvam draugam). tāpat riebjas tā čīkstēšana - Latvijā tik slikti maksā, kur tad var tik daudz nopelnīt?? tagad jājūtas vainīgai vai kaunā ka esmu spējusi nopelnīt mazliet vairāk jā citi. vai tas tiesām tā ir normāli mūsu sabiedrībā?
svešus cilvēkus galvā neņemu, bet kad pazīstams runā un jautā, tādos brīžos vēlos nošķirties no pasaules
25.01.2015 02:13 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Konkrētus ciparus zina tikai vīrs, arī draudzenēm nekad neesmu teikusi, cik tieši saņemu (jo liela daļa draudzeņu saņem salīdzinoši mazas algas..), bet piekrītu te izskanējušajam viedoklim - man arī otra alga interesē tikai ar tādu mērķi - lai saprastu kaut kādu reālo līmeni un uzzinātu, cik potenciāli vairāk es varētu saņemt konkrētajā amatā konkrētajā uzņēmumā. Strādāju uzņēmumā, kurā atalgojuma sistēma ir ļoti individuāla - ir tādi, kas saņem gaužām maz, un ir tādi, kuri saņem ļoti daudz, jo regulāri nesuši atlūgumus, uz ko vadība reaģēja - palielinot algu un pierunājot palikt. Līdz ar to es tiešām ļoti labprāt uzzinātu dažu kolēģu algas, lai zinu, kādu ciparu varu prasīt nākamreiz, kad došos ar vadību runāt par algas pielikumu.
25.01.2015 10:54 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Man nepatīk, kad cilvēki lien manā makā un jautā, cik es saņemu. Tāpēc es nejautāju citiem precīzus skaitļus. Ko man šāda informācija dos?
Strādāju savā nozarē, no kuras neplānoju iet prom, tāpēc zinu, cik saņemu es, un ka apmēram tikpat saņem arī mani kolēģi, kāpēc par to daudz runāt? :)
25.01.2015 11:05 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Dažas reizes ir nācies dzirdēt komentārus:" kas ta tev, tu jau labā maizē tikusi. " vai arī "tu jau nezini cik kas maksā, jo x tev visu pērk". Dzirdot ko tādu, parasti sadusmojos, it kā es pati nestrādātu, neapmaksātu savus izdevumus un nepiedalītos kopējā saimniecībā ar savu ieguldījumu. Bet netaisnojos, savu taisnību necenšos pierādīt, lai neizsauktu nekādus iemeslus ielīst manā vai drauga makā vēl vairāk, nekā , jau šādas frāzes izsakot, ir izdarīts. Ja man jautā, cik es pelnu, lai cilvēks zinātu, cik nozarē vispār vidēji pelna vai cik prasīt darba intervijā, tad parasti atbildu.
25.01.2015 11:11 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Neredzu jēgu Latvijā būt atklātiem par saviem ienākumiem, jo tipiski ir ta, ka ja tev alga/ienākumi ir zemi - tu sūdzies, ja labi - tad lielies. Latvieši nemāk vienkārši uzklausīt, viņiem vienmēr ir kaut kas no tā jāizzīž
25.01.2015 11:17 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es pie tiem, kuri neatklāj ienākumu apmēru un neprasa citiem. Tā ir katra personīgā darīšana


+1

Man vienalga, ka kāds aiz muguras man ieņirdz, ka turu to kā valsts noslēpumu vai vēl kaut kā tamlīdzīgi. Es uzskatu, ka tā ir mana personīgā lieta un nevienam tādas lietas par mani nav jāzin. Tāpat kā nav jāzin, cik es tērēju tai lietai, šai lietai vai cik katru mēnesi iekrāju.
Citiem arī nejautāju, cik viņi pelna, jo neinteresē un nav mana darīšana. Man vispār tas liekas rupji: tjipa, dzer tēju un pēkšņi kāds sper āra: nu, nu, cik tad tu tur savā darbā pelni?
Vienīgi draugs zin, cik es pelnu un es zinu, cik viņš, jo mēs esam kopā.
25.01.2015 11:20 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
pasaki,ka pelni mazāk nekā īstenībā un būs oki. nebūs skaudība no citu cilvēku puses. nav jau jauki,ja citi uzreiz sāk sūdzēties,ka viņiem alga ir daudz mazāka un liek tev justies kā nez kādai izlecējai un nepelnīti biezajai:D
par manu algu parasti šokējas-kur tik maza alga?
manuprāt, normāli ,ja par tuvākajiem cilvēkiem zin,cik apm. pelna. tad zin kādas izklaides iespējas piemeklēt un nav nerada daudzas neērtas situācijas. protams,ka nevajag jau visiem pēc kārtas prasīt- cik tu pelni, bet ja otrs man paprasa par algas lielumu, tad es arī atļaujos atvaicāt ,cik otrs pelna.
ar tādiem jautājumiem uzzinām kāda ir situācija Latvijā un kad tagad ir īstais moments mainīt darbu uz citu ar lielāku samaksu ,jo vairs nav tā-valstī krīze un neko nevar atrast. trūkst darbinieku un pat bez izglītības cilvēks var atrast darbu sākot ar vismaz 450EUR uz rokas.
25.01.2015 11:23 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man ļoti reti kāds jautā cik pelnu.
Nepatīk, ja kāds sāk apspriest manus naudas tērēšanas paradumus. Ja nepērku kādu lietu, kuru man nevajag, bet pēc kāda cita domām man vajag, tad prasa - vai nevari to atļauties? Nu, piemēram, es nebraucu katru gadu ceļojumos, jo negribu, bet visu laiku man jautā vai tiešām nevaru sakrāt?
25.01.2015 11:28 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
pasaki,ka pelni mazāk nekā īstenībā un būs oki.

es tā daru :) nejūtu, ka interesei par manu algu jebkad būtu bijis sakarīgs iemesls, kad jautā, cik var nopelnīt konkrētā amatā vai valstī, kur man ir bijusi pieredze, saku visu, ko zinu - kurā reģionā, ar kādu izglītību, no - līdz cik ir iespējams.
un man patīk tā sajūta, kad neviens nezina ir vai nav man iekrājumi. jūtos drošāk.
un lielais egoisms - nepatīk arī ne aizdot, ne aizņemties, tāpēc labāk, ja nezina.
25.01.2015 11:44 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Reali taapat var nojaust cik pelna kads no draugiem peec sarunas. Paskaties, ko velk muguraa, ar ko brauc un kaa dziivo, ja esi bijis maajaa, tad vispar.
25.01.2015 12:01 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Man nepatīk, kad cilvēki lien manā makā un jautā, cik es saņemu. Tāpēc es nejautāju citiem precīzus skaitļus. Ko man šāda informācija dos?
Strādāju savā nozarē, no kuras neplānoju iet prom, tāpēc zinu, cik saņemu es, un ka apmēram tikpat saņem arī mani kolēģi, kāpēc par to daudz runāt?


+++
tieši tā!

Un vispār, tas ir pat ļoti nekorekti jautāt par algām un salīdzināt ar kolēģiem. Ja kādam ir neskaidrības, tad runā pa tiešo ar šefu vai grāmatvedi.
25.01.2015 12:31 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es nesaku savu algu, jo tā nav liela :D
25.01.2015 12:43 |
 
Reitings 124
Reģ: 16.01.2015
Es uzskatu, ka prasīt, cik pelni ir tas pats, kas prasīt, cik tamponus/paketes iztērē, kad ir mr.

:-D
25.01.2015 12:45 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Mani interese cik kursh pelna tikai profesijas zinaa. Es dzivoju Uk un planoju atgriezties Lv. UK viss ir loti skaidrs, pie jebkura darba sludinajuma ir klat gada alga, tapec ari ir loti vienkarsi orienteties un izvertet uz kuriem sludinajumiem pieteikties, lai nebutu parsteigumi. LV ir kaut kada mistika, nekadas informacijas par algu. Taapec ir interesanti no draugiem noskaidrot, kada ir taa amplituda ko konkreta amata parstavis var nopelnit, ne tik daudz, lai zinatu vai draudzenei Annai ir liela vai maza alga.
Neka slikta neredzu, tiesi otradak, varbut zinot, ka kadam pazinam/gimenes loceklim ir liela alga, tad tas ir ka stimulators (ptotams, ja pats velas) un pieradijums, ka to ir iespejams nopelnit. Ari mana gimene ir cilveks, kuram alga ir 5k uz rokas, pati izcinija, macijas un dabuja tadu amatu. Saja gadijuma man nekas neskauzh, esmu lepna un tas mani stimule darit/sasniegt Vairak.
25.01.2015 13:01 |
 
Reitings 146
Reģ: 01.10.2012
Nu, ja esi ierēdnis, strādā valsts iestādē, tad tavu algu jebkurš var apskatīties internetā.
25.01.2015 13:13 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Cik cilveku, tik viedoklu! Es par savu algu izvairos runat, lai nesaktos teksti- laba alga- kapec jus vel neesat to vai sito darijusi/nopirkusi un bla, bla... Parasti ar algas apmera uzzinasanu sakas mana izdevumu analize un tas mani tracina! (t)
25.01.2015 14:31 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Uzskatu, ka svešā maciņā līst ir nepieklājīgi. Cita lieta, ja cilvēks pats izvēlas par šo tēmu būt atklāts.
25.01.2015 14:57 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Ir lietas,kas nav citiem jāzina un tas arī viss!
25.01.2015 14:59 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet nepieklājīgi tādus jautājumus uzdot. Iesaku diskusijās neiesaistīties un būt izvairīgai, ja pašai ir nekomfortabli par to runāt.
25.01.2015 15:01 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nu, ja esi ierēdnis, strādā valsts iestādē, tad tavu algu jebkurš var apskatīties internetā.

Var arī viegli atrast vidējo algu sektorā. Tad arī var izdomāt vai saņem normāli vai pa maz.
25.01.2015 15:04 |
 
Reitings 763
Reģ: 27.07.2014
Es uzskatu, ka prasīt, cik pelni ir tas pats, kas prasīt, cik tamponus/paketes iztērē, kad ir mr.


Jā, kaut kā tā! It kā nekas baigi slēpjams tas nav, bet kāds labums no tā būs, ka kāds to zinās? :D
25.01.2015 15:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits