Operācija pingvīns

 
Reitings 45
Reģ: 29.01.2009
Ko domājat par to, ka cilvēks lūdz ziedot naudu ceļojumam? Vai ziedotu?

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/183209/latviete-zane-ludz-ziedot-naudu-vinas-celojumam-uz-antarktidu
21.01.2015 22:01 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Super! Mani vilina Arktika un Anktartīda, tā ka novēlu meitenei izdošanos! Viņa taču nelūdz parastajiem mirstīgajiem un nevēršas pie ziedot.lv...
22.01.2015 10:07 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Es sevi pieskaitīšu pie tām tumsoņām, kas šo nesaprot.
Pēc tā paša kasjauns raksta var saprast, ka gada budžets ceļošanai ir aptuveni 8000 (!!!!!!) eiro (nu, iespējams drusku mazāk).
Pieklājīgi ne???

Viņa redz nav pabijusi tikai vienā no kontinentiem, nabadzīte....

fu, sacepos. Nu, nesaprotu es šo.....

ja prasītu naudu saziedot, lai iestātos Jēlā, ok, bet šis...
22.01.2015 10:08 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
A par ko tāds šums sacelts??? Ziedošana nav obligāta!!!
Kas grib, lai ziedo! Kas negrib, lai neziedo!!! Un kāda nozīme, vai sabiedrībai tas šķiet nekaunīgi, drosmīgi!!! Bet tā brēkšana, ka šādi tiek apzagti invalīdi, vientuļās mātes, slimie u.t.t. ir aprobežotas domāšanas izraisīta lieka dramiatizēšana!!
Kas grib, lai ziedo slimajiem, kas grib - suņu patversmēm, pingvīnu apskatei, vēstures objektu glābšanai.... Turklāt neprasa jau no JUMS, uzrunāta tiek biznesa vide, uzņēmēji!!!!
22.01.2015 10:09 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Un, ja tu esi no biznesa vides, tad jau pirms šeit uzrakstītā esi sarēķinājis, ka tas joks vienai ceļojošai būtnei ir pārāk traka nauda – 5000 USD, ap 4320 eiro, (vairāk kā mans pusgada ceļošanas budžets).
:-O

kad es izlasīju šo viņas teikto.. nu es atvainojos!!! man vnk vairs nav ko teikt. tas ir tiešām nekaunīgi.
22.01.2015 10:27 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
ja es būtu biznesa cilvēks, kam vienas pusdienas maksā 45 eiro, noteikti sponsorētu viņu :)
tā visa lielā nekaunība ir viņas veids, kā pasniegt savu ideju cilvēkiem, kam tā tik tiešām nav liela nauda. labāk nekā sausi aprakstīt mērķus, grafiku, naudas izlietojumu vai pazemīgi lūgties.
22.01.2015 10:33 |
 
Reitings 149
Reģ: 12.05.2014
Es gribu uz Holivudu aizbraukt, apmesties labākajā viesnīcā un tad kādu mēnesi uzdzīvot, šopingot utt. Davai, sametiet manam sapnītim. Baigi gribās, bet pašai tam nopelnīt gan slinkums.

Viens mans tuvs draugs arī īsteno savu sapni - noskriet maratonus 7 pasaules daļās. Un jā, arī meklēja sponsorus - atlika magistra grāda iegūšanu, lai varētu pilnvērtīgi pievērsties sponsoru meklēšanai. Nenormālālais darbs tur tika ieguldīts.


Paga, tas nav tas pats, kas prasīt, lai ziedo. Vismaz, cik es esmu redzējusi kā mans paziņa ir meklējis sponsorus savam projektam. Tur bija projekts, ideja, pamatojums, sponsors redzēja, kādi būs viņa ieguvumi, ja atbalstīs, kur tiks tērēta nauda un viņš gāja pie konkrētiem uzņēmumiem, nevis prasīja, lai visi viņam ziedo kaut kādai iegribai, kam pats var sakrāt(tas, ka slinkums un krāšana prasa darbu un laiku, protams ir cits jautājums). Tas bija nopietni. Pieņemu, ka tas maratona projekts arī bija nopietni. Nevis kaut kāda māžošanās par to, kā viena slinka kaza, kas, ak vai, ak vai, nav bijusi vienā kontinentā, negrib krāt savai izklaidei, bet grib lai maksā citi. Ko tālāk? Ziedosim ik sezonas šopingiem un atvaļinājumu kruīziem citām sliņķēm?
22.01.2015 10:45 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
a Jums tiešām liekas, ka tie biznesa cilvēki, iet vienkārši papļāpāt un vienam otra acīs paskatīties, tajās tikšanās vai varbūt tomēr iet ar mērķi nopelnīt kaut kādu naudu/investīciju ? Mani viņas vārdu sapenterējums it nemaz neuzrunāja un likās tāds WTF pēc izlasīšanas, un ne tāpēc, ka es būtu aizspriedumaina/vecmodīga utt
22.01.2015 10:52 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Nepatīk man tā norāde, no kā man vajadzētu atteikties. Man vispār nepatīk tas, ka man iesaka no kaut kā atteikties. Ja nauda nav domāta dzīvības glābšanai, neredzu iemeslu no kaut kā atteikties un dodu tikai, ja paliek pāri pēc tam, kad pašai viss ir.


++++
Man tieši tas pats. Man nepatīk, ka tiek norādīts, no kā man būtu jāatsakās par labu viņas iegribai(tas nav nekas dzīvībai svarīgs,steidzams vai tāds, ko pats nevar sasniegt. Tikai un vienīgi iegriba.). Pat tie cilvēki, kas lūdz ziedojumus nopietnām, dzīvībai svarīgām operācijām, kuras jāveic steidzami, neuzdrošinās norādīt, no kā ziedotājiem būtu jāatsakās viņu dēļ. Nekad. Kamēr šeit viena izlaista mamzele norādīs, no kā citiem atteikties.
22.01.2015 11:03 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Ko tālāk? Ziedosim ik sezonas šopingiem un atvaļinājumu kruīziem citām sliņķēm?

Varbūt arī ziedosim, nu un? Nevajag skaitīt naudu svešā makā, uztraucies par savējo ;) Es jau pirms tam teicu, ka atbalstu cilvēkus, kuriem ir talants dzīvi tvert vieglāk, nevis rauties kā darbazirgam, lai pēc tam ar knapiem spēkiem atvilktu elpu. Nav visiem smagi jāstrādā, lai kaut ko iegūtu.
22.01.2015 11:07 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Talants dzīvi tvert vieglāk :D es to sauktu par "haļavas" tīkotāju. Sak' gan jau tautieši sametīs. (Svešu naudu neskaitu, lai ziedo, kas vēlas, bet par talantu gan nesauktu ;))
22.01.2015 11:16 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.01.2013
Interesanti, ka pastāv tikai divas iespējas - vai nu tu esi foršais, brīvdomīgais sliņķis diedelētājs, kas forši kasa nabiņu un gaida naudu no citiem vai arī briesmīgais padomju darba zirgs, kas 24h dienā bez atelpas vergo par grašiem un neko citu kā vien darbu savā dzīvē nav redzējis.
Es strādāju normālu darba laiku, normālā darbā, ar labu algu, nejūtos ne pārmocījusies, ne arī novergojusi katru dienu...tad es arī būtu tajā briesmīgi strādājošajā darba zirgu kategorijā tāpēc, ka man ir darbs un es savas izklaides apmaksāju pati?
Šeit bieži uztraucas, ka mūsdienu paaudze izaugusi pielūdzot pliku, tverkojošu Sairusu. Labāk būtu uztraukušās, ka paaudze izaug domājot, ka viņiem viss pienākas tāpat vien, ka nav jāstrādā, lai būtu izklaides, ka to apmaksu var pieprasīt no citiem, tāpat vien.

Es domāju, ka drīz šādu ziedojumu lūdzēju netrūks, jo visiem kaut ko gribās: jaunu mašīnu, jaunas drēbes, ceļojumu, jaunu dzīvokli utt. Cerams, ka tie, kas ziedoja šai, nediskriminēs un ziedos arī tiem, jo tie mērķi ir tik pat svarīgi un jāglābj arī citi no briesmīgās vergošanas lai varētu atļauties jaunu kleitu vai mašīnu.
22.01.2015 11:24 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.10.2009
Tīri teorētiski iedomājos, ja būtu tās Zanes vietā - nu kruta man saziedo naudu, lai es varētu pakasīt pingvīnu. Bet mana sirdsapziņa vienkārši neatļautu par sevšu naudu - par skaistām acīm iedotu - braukt trallināties, ja es zinātu ka tikmēr ir desmitiem, simtiem, piemēram, mirstošu bērnu, kuriem tālākais brauciens ir bijis uz Rīgas slimīcu un dzīve var aprauties nemaz tā īsti nesākusies.

+ tas komentārs - brauciena finanses ir pusgada ceļošanas budžets - uzliek punktu uz i - nu tad pasēdi pusgadu biksēs, un tad rīkojies ar savu naudu cik vien izvirtīgi vēlies.

Ja mans priekšnieks (uz kuru arī varētu attiekties šis uzsaukums) uzprasītu man - varbūt noziedojam? Es būtu visai vīlusies un pateiktu, lai labāk iedodam 50 eur prēmiju darbiniekam, kura bērniņam ir problēmas ar kājiņu attīstību :-/

Nedod Dievs, bet ja tai Zanei reiz pienāks diena, kad nauda būs jāprasa "pa ķeksi" - piemēram, dzīvības un nāves jautājums - domāju, viņa saprastu kā tas ir un kas ir prioritātes.
Ir lieliski, ja cilvēki piepilda savus sapņus - tas ir fantastiski, bet es tomēr atbalstītu cita veida sapņus.
22.01.2015 11:32 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Trakajiem pieder pasaule, viņa aizsaus pakasit pingvīnus a daudzas paliks čīkstot cik sūdīga dzīve.
skaudība ir slikta lieta ...
22.01.2015 11:48 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es laikam to neuztveru tik nopietni..
Mana reakcija bija - smaids un uzreiz iešāvās prātā krievu frāze: "А что, спросить нельзя?" :D Meitenei kreatīva pieeja. Ja man nebūtu kauns vai neērti, es arī labprāt uzprasītos, lai man samet ceļojumam uz Kubu vai Dienvidameriku. :D

Katra paša ziņā ir - kam ziedot. Protams, nerunājot par to, ka palīdzēt vājākajiem, dzīvniekiem, bērniem utt. ir vispār svēta lieta. Bet ja var prasīt ziedojumus silikona pupiem, tad kapēc gan lai kāds neprasītu pingvīniem?... Jā, varbūt to nesaprotu, neatbalstu, netaisos ziedot, bet katrā ziņā arī nešausminos un nenosodu..
22.01.2015 11:49 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Darba zirgs manā komentārā nozīmē cilvēku, kurš nekad nemeklē vieglāku ceļu, pat ja tāds ir, jo grib visu nopelnīt, izdarīt pats, pat ja tādā veidā sanāk noraidīt dzīves piedāvātu izpriecu vai dāvanu, kuras iegūšanai pats nav pielicis ne pirksta. Un jā, tā, manuprāt, nav pareizā pieeja, jo ja ir iespēja sev atvieglot dzīvi, tas ir jādara, nevis spītīgi jāturas pie kaut kādas pārliecības. Bet tas ir par mani, jo nenoliedzami savā būtībā es esmu slinka, bet tajā nesaskatu neko sliktu, jo tieši slinkums brīžiem palīdz izdomāt veidus, kā kaut ko izdarīt mazāk sarežģitā un nogurdinošā veidā. Tie, kas ir par smagu darbu un tikai, lai ir, bet nevajag nosodīt tos, kuri plūst pa dzīvi vieglāk - katrs pats izvēlās savu ceļu.
Es domāju, ka drīz šādu ziedojumu lūdzēju netrūks, jo visiem kaut ko gribās: jaunu mašīnu, jaunas drēbes, ceļojumu, jaunu dzīvokli utt. Cerams, ka tie, kas ziedoja šai, nediskriminēs un ziedos arī tiem, jo tie mērķi ir tik pat svarīgi un jāglābj arī citi no briesmīgās vergošanas lai varētu atļauties jaunu kleitu vai mašīnu.

Nu cik var pārspīlēt? Tiešām, cik? Jau te teicu reizes.. nezinu, daudz. Kāda disrkiminācija> kāds murgs? Ziedot vai neziedot ir brīvprātīga izvēle - vienam sirds lūzt par operāciju, citam šķiet - cik forši, ka meitene grib sasniegt savu mērķi. Un katrs ziedo kam vēlas. Ja mani uzrunās, ziedošu arī kruīzam, ja neuzrunās - neziedošu vispār nekam. Kādā sakārā vispār tiek dalīta svēša nauda un izteiktas kādasd replikas par to, kam būtu jāziedo? Katrs ziedo tikai tam, kam pats vēlas, (vai neziedo vispār) un tā nav citu darīšana nemazākajā mērā
22.01.2015 11:50 |
 
10 gadi
Reitings 620
Reģ: 21.01.2010
piedodiet un atvainojiet,bet vai nebutu pratigak to summu ziedot kadam slimam bernam,kursh visu muzhu bus pateicigs par to,nevis sveshai personai,kas nedelju papriecasies par antaerktidas ainavu!?
22.01.2015 11:59 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
piedodiet un atvainojiet,bet vai nebutu pratigak to summu ziedot kadam slimam bernam,kursh visu muzhu bus pateicigs par to,nevis sveshai personai,kas nedelju papriecasies par antaerktidas ainavu!?


Nu es principā nevienam neziedoju , bet šīs meitenes mērķa auditorija nav kāds kam šī summa ir dzīvības un nāves jautājums ...
22.01.2015 12:04 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Šis gadījums mani nešokē un neizbrīna. Viens no sakarīgākajiem viedokļiem ir Hone. Kāpēc vispār jānorāda, kam labāk ziedot? Cilvēki ir bezsmadzeņu vienšūņi, kas nesaprot, kam dot naudu? Varbūt cits nemaz nesteidz ziedot bērnunamiem, trūkumā nonākušajiem, bet viņam iekrīt acīs šī trakā Zanes ideja un viņš uzreiz pārskaita naudu.
Arī tad, kad mēs ejam garām ubagotājam, tad tā ir mūsu brīva izvēle - dot naudu vai nē. Es gan Zani nesauktu ne par liekēdi, ne arī par ubagotāju, tas plāns viņas galvā noteikti šķita vienkāršāks, bet neaprēķinājās ar to, ka tas viss var izsaukt rezonansi, turklāt mēs esam konservatīva un samērā nesaprotoša tauta, ko Zane, šķiet, bija aizmirsusi tik daudz ceļojot apkārt.
22.01.2015 12:07 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Lasu jūsu viedokļus un varu secināt, ka tā meiča tiešām tiks pie pingvīniem, jo, kā izrādās, ir taču cilvēki, kuriem šāda veida "akcijas" liekas normālas un "kāpēc ne?", protams, ir arī noraidoša/nosodoša vai arī neitrāla attieksme, bet tas tā...

Vispār piekrītu gan cormeum, gan Zakjis* viedokļiem ;-)
Katrā ziņā, es neesmu no tām, kuras spētu par svešu naudu piepildīt savas vēlmes.

Ziedošanas jautājumos pavelkos uz dzīvnieku patversmēm un tml.
22.01.2015 12:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man gan nauda kabatu nespiež un vienalga no kurienes tā nākuši.
22.01.2015 12:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits