VESELĪGS UZTURS

 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Izveidoju savādāku diskusiju - nē, šī diskusija nav par tievētājām, ar nesabalansētu uzturu un badošanos. Sava organisma "slepkavību" nevēlos uzsākt, labāk ēdu labi, un sabalansēti, lai tas pilnvērtīgi funkcionētu.

Šajā disksusija rakstam veselīgas receptes, raktus par veselīgu uzturu, motivāciju treniņiem, kaut vai jaunus zinātnieku domas un vēl šo to, kas sadzirdēts. Kā arī savu uzturu, lai varam cits citai palīdzēt to pilnveidot, rakstam savus mērķus, liekam bildes, rakstam secinājumus par šodienas treniņiem un visu pārējo, kas saistas ar pilnvērtīgu dzīvesveidu :)
19.01.2015 11:01 |
 
Reitings 1
Reģ: 23.01.2015
meitenes, ziniet, esmu izmēģinājusi tik daudz dažādus uztura principus un pieejas..

šobrīd esmu sapratusi, ka visilgāko un pamatīgāko sāta sajūtu rada bioloģiska pārtika,
pietiek ar mazu saujiņu griķu, lai būtu sāta sajūta, nemaz negribas ēst lielos daudzumos.
Šķiet, ka lielveikalu produkcijā ir pievienoti dažādi garšas pastiprinātāji, kas veicina apetīti un staigājam tādi puspaēduši.

Jo mazākās porcijās cilvēks ēd, jo ilgāk dzīvo.

Tā kā, principā, domāju, ka pietiks ar vienu eko olu dienā un nebūs jāsatraucās par dzeltenumiem un holesterīniem.

Tas pats ar saldumiem, pērku tikai organiskās pārtikas veikalos un pamanu kā mans ķermenis reaģē, pietiek ar mazumiņu! Līdz ar to ķermenis arī neuzkrās liekos taukus, ja 'nepiestumsimies līdz augšai'.
23.01.2015 13:49 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Man brokastis mainās:
Pilngraudu pārslu putra parasti vārīta 1/2 un 1/2 mandeļu pienā. Piedevas dažādas (banāns, kivi, vienmēr kanēlis, mājās gatavota ābolu mērce bez cukura, principā dažādi augļi) ja sagribas, ko saldāku, tad nedaudz uzpilinu medu.
Omlete no vienas olas un 2iem olu baltumiem, ar spinātiem papriku un tomātu. Te arī fantāzijai nav robežu var pievienot sēnītes utt. parasti ēdu kopā ar pilngraudu mazi.
Man ļoti garšo pankūkas: 1banāns un 2as olas, bet parasti otro olu aizstāju ar diviem baltumiem. Ja gribas lai pankūkas pufīgākas pievieno auzu pārslas un cepamo pulveri.
Tad man garšo dažādi smūtiji. Ja uznāk luste un ir laiks var arī svaigi spiestas sulas.
Ir dienas kad gribas panašķoties, tad izmantoju pilngraudu tortillu apsmērēju ar vienu tējkaroti zemesriekstu sviesta un uzlieku 1/2 sagriezta banāna satinu un... kas par grašas baudu. Ja ir galda grils var arī uzsildīt tur.
30.01.2015 20:06 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Vēlējos vēl padalīties ar nesen atklāto gardumu.
Sagriež banānu ripiņās ieliek kādā traukā un sasaldē vismaz uz 2-3h (man tagad vienmēr saldētavā kāds banāns saldēts:-D) Sasaldēto banānu ieliek blenderī un sablenderē un woalāāāā saldējums!!! Var pievienot nesaldinātu kakao pulveri būs šokolādes saldējums, ogas būs ogu saldējums utt! Garšīgi arī ar zemesriekstu sviestu un kafiju, iesaku pamēģināt :-)
30.01.2015 20:25 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Iesākumam iesaku visām pieradināt sevi VIENMĒR ēst brokastis! Jau vairākus gadus reliģiozi ēdu labas, uzturvielām bagātas brokastis un mierīgu sirdi dzīvojos un darbojos līdz kādiem 12 dienā. Gandrīz vienmēr ēdu 2 olas (pagatavotas ūdens peldē - izskatās kā ceptas formas ziņā, bet reāli sanāk kā vārītas, tik bez čaulas) uzliktas uz grauzdētas graudu maizītes, pāris šķēles laša vai vistas filejas pa virsu un ēdu kā maizīti. Agrāk ēdu auzu pārslu putras ar medu vai augļiem/ogām vai banānu, bet jau ap 10:00 (ēdu ap 7:30) nenormāli mocīja ēstgriba un jutu, ka enerģijas ļoti trūkst. Regulāras mazas porcijas palīdzēs paātrināt metabolismu un pēc nakts miega pirmais, kas organismam ir nepieciešams - vērtīgas, sātīgas brokastis.
30.01.2015 20:51 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
ābolu mērce bez cukura
kā šo taisi, AneteOz?
30.01.2015 20:55 |
 
Reitings 598
Reģ: 12.02.2014
Iesākumam iesaku visām pieradināt sevi VIENMĒR ēst brokastis

Manas brokastis sastāv tikai no kafijas krūzes. Vienreiz pamēģināju brokastīs uzēst vienu ķieģelīša maizīti ar biezpienu un iznākumā visu dienu nenormāli gribējās ēst. Parasti neēdot brokastis tā nav, tākā brokastis nav priekš manis! ;)
30.01.2015 20:58 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Laleila - ar vienu reizi tu savu ķermeni ne pie kā nepieradini. Ne velti speciālisti saka, ka brokastis "iedarbina" organismu - tādēļ arī ēst gribējās. Pēc tik daudzu stundu gulēšanas organisms ir dikti izsalcis un es nedomāju tikai tavs kunģis, bet reāli ORGANISMS ir izsalcis pēc uzturvielām un tīri mehāniski - enerģijas. Man pašai pagāja apmēram 7-8 mēneši līdz sevi pieradināju pie brokastu ēšanas, pietam labu un sātīgu brokastu ēšanas. Iesāku arī ar kafiju un BELVITA brokastu cepumiem (tie, kas ar jogurtu pa vidu). Tad pamazām sāku mēģināt auzu pārslu putru ar augļiem vai bez. Kad jau ietrennēju kunģi un organismu uz brokastu ēšanu, tad sāku ēst olas + graudu maizi + pāris ķiršu tomātiņi + kūpināts lasis vai vārīta vistas fileja (pavisam nedaudz). Paiet kāds laiciņš līdz tu spēj apēst lielu daudzumu ēdiena brokastīs un pieradināt organismu pie ēdiena tik ātri pēc piecelšanās, taču tā ir bioloģiski pareizi un labie efekti no šī pieraduma (es to uzskatu par NEPIECIEŠAMĪBU, ne pieradumu, bet pieņemsim :)) ir fantastiski!

Mani draugi personālie treneri tā arī dzīvo - no rītiem olu baltumu omlete uz vērtīgas maizītes (jo vairāk graudu, tumšāka maize jo labāk :) un zaļā tēja (ja gribas saldu, pieliek puskaroti medus). Es gan no dzeltenuma atteikties negribu, tādēļ parasti taisu tās olas izpeldinātas formiņā bez eļļas - veselīgāk arī, jo nav piedegusi apakša, kas rīta steigā šad tad sanāk :) Garšīgi un kas man ir pats galvenais - vērtīgi manam organismam! :)
30.01.2015 21:08 |
 
Reitings 49
Reģ: 18.09.2014
Nevarēju neiekomentēt.
Bet man reāli ir apnikusi šitā -Visi tagad ēdīsim brokastis padarīšana.
Katrs organisms taču ir savādāks -ja cilvēkam no rītiem ēst neprasās , ja ir mēģināta tā brokastu padarīšana ,bet organismam nepatīk -tad viss punkts āmen baznīcā -ne visiem vajag tās brokastis.
Par sevi varu teikt ,ka jā -ēdu brokastis ,bet ja pārāk daudz apēdu ,tad kļūstu miegaina -pietiek ar kafijas krūzi un omleti no 2 olām , neko vairāk -ja apēdu maizi/auzu pārslas vai kādus citus ogļhidrātu avotus tad ir čau -miegs visam rītam garantēts ,nezinu kādēļ tā itkā jau saka ,ka brokastīs vajag uzņemt ogļhidrātus ,bet ar mani tas neiet krastā ..
Tā kā katrs ķermenis ir savādāks -par tādām tēmām strīdēties ir bezjēdzīgi .
Kas vienam der ,otram nē.8-)
30.01.2015 22:53 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
The..one Nomizo ābolus, izņem serdes, sagirez gabaliņos un liec katlā, kur ūdens tikai nedaudz, nedaudz katla apakšā, tad visu to sautē līdz āboli izšķīduši, es sapildu burciņās parasti un ledusskapī iekšā. Ilgāk gan pa 2mēn nestāv, sāk rūgt:-) citreiz pievienoju arī dzērvenes, tad arī ļoti labi garšo :-)
01.02.2015 11:22 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Brokastis ir nepieciešamas jebkurā gadijumā, taču ir tāds fakts, ka arī tēja ar maizīti ir maltīte. Viens ābols pat ir maltīte. Brokastis cilvēkam ir nepieciešamas, lai organisms ir spejīgsfunkceonēt, lai smadzenes strādā, lai no rīta uzņemties ogļhidrāti pārstrādātos tavā enerģija. Turklāt brokastu izlaišana galīgi nav pozitīva tavai vielmaiņai. Protams, jebkurš organisms ir savādāks, bet ne tik lielā mērā, kā virspusēja anatomija - mēs ēdam lai dzīvotu, lai spētu uzņemt informāciju, lai būtu enerģija, lai stiprinātu imunitāti, mūsu organisms vairāk atšķiras no vielām, kas tajā ir - citam tas ir vairak citam mazāk, no ieradumiem, no ķermenņa izbūves, un vēl smalkāk - no tā cik katrs ķermenis ir spējīgs izsūkt uzturvielas, bet šie petijumi ir tik padziļināti, ka izejot veselu veselības kursu to nevar noteikt, ja vien paši eksperimentējam.
26.02.2015 20:46 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Laba filma par veselīgu uzturu ir Forks over knives
26.02.2015 20:56 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
būs jāpaskatas
26.02.2015 20:57 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man nav konkrēti ēdieni, kurus es ēstu katru rītu, taču bieži vien tā ir kāda putra ar augļiem, smūtijs no augļiem, spinātiem un auzām(vai klijām), vai mans tā sauktais burgers ar divām rīsu galetēm, vistas fileju, gurķi, salātlapu, olu un sinepēm. Gadās arī ieēst pagājušās dienas vakariņas. Ai, un jogurti. Grieķu vai vājpiena.
Šodien pusdienās bija griķi, svaigie salāti un kotletes (bez sāls, ar zaļumiem un klijām).
Pēdējā laikā visur lieku klijas klāt. Apviļāju gaļu vai zivi klijās un sanāk tāda kraukšķīga garoziņa :)
26.02.2015 21:27 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
No rītiem, ja ēdu, tad ēdu kaut ko, kur iesaistīts biezpiens, piemēram, biezpienu ar skumbriju tomātu mērcē vai skumbriju savā sulā, vai lasi savā sulā, ja ir vairāk laika, tad uztaisu omleti bez eļļas ar kūpinātu lasi vai krabju nūjiņām.

Es personīgi tās putras no rīta ēst nevaru. Kādreiz ēdu auzu putru un tas bija vēl ļaunāk kā tad, ja neēstu neko-knapi tiku līdz darbam, kad jau sāku mocīties ar izsalkumu. No kurienes tur citiem tā enerģija un sāta sajūta, nesaprotu.
26.02.2015 21:53 |
 
Reitings 179
Reģ: 16.10.2014
olu baltumam derīguma termiņš ir veselas 10 dienas pēc pakas atvēršanas -var paspēt izlietot.


emmm, pag, pag, kas tas par olbaltumu iepakojumu? Esmu redzējis, ka ārzemēs ir kā sulu pakās olbaltumi, pie mums arī kaut kas tāds ir, vai? es neesmu redzējis...
26.02.2015 22:28 |
 
Reitings 528
Reģ: 10.08.2009
ziemasvilks
Pie mums var nopirkt šādu:
26.02.2015 22:39 |
 
Reitings 179
Reģ: 16.10.2014
vooouu, tas ir kaut kas kolosāls, kas tie pa veikaliem, kur šo tirgo?
26.02.2015 22:42 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Rimi, prisma
26.02.2015 23:02 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Es lielajās maximās arī esmu manījusi
27.02.2015 08:51 |
 
Reitings 179
Reģ: 16.10.2014
Ieskrēju Origo rimčikā - nebija, bet atradu Stokmanā, būs man jauns produkts ko lietot ikdienā. :)
27.02.2015 17:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits