Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Latvijas krievi

 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Krievi ir runajusi.

REY (Нацисты у Власти) "Чемодан - Вокзал - Россия…: http://youtu.be/aZ7PdtUY6TE

Ko jus domajat par so dziesmu? Mazliet provokativi manuprat, bet dala patiesibas tur ir.
22.12.2014 01:37 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Šī dziesma ir tieši tāda pati hui*a, kā Raivja Dzintara "nacionālisms". Jā, ir daļa vietējo ultra nacionālistu (nejauksim tomēr ar nacistiem!), kas veiksmīgi nodarbojas ar naida kurināšanu pret krieviem, bet šīs dziesmas autori dara TIEŠI to pašu, tikai pretējā virzienā.

Reiz, šķiet, Tvnet komentāros izlasīju lielisku komentāru kaut kādā nacionālo kašķu diskusijā - "Normālie krievi tā nedomā". Un man ļoti iepatikās šī definīcija. Manuprāt, lielākā daļā jaunās paaudzes krievu ģimeņu jauniešu tieši pieder šai "normālo" krievu kategorijai - ir gan lojāli šai zemei (nejauksim ar valdību un šīš valsts politiku, to necieš abas kopienas), runā vairākās valodās, uz politiku skatās caur veselā saprāta, nevis propogandas un/vai nacionālisma prizmu.

Quince, nekurināsim nacionālo naidu, un tad nepilnas paaudzes laikā mūsu valsts vairs nebūs divu kopienu valsts. Uz to jau viss lēnām iet, tikai propoganda no abām pusēm liek šim procesam spieķus riteņos.
22.12.2014 07:10 |
 
Reitings 254
Reģ: 22.07.2013
šitie teksti no sērijas "čemodan-vokzal-rossija" bija baigi populāri 90-gadu sākumā, ari naida kurināšana bija tolaik daudz izteiktāka. Pašlaik to praktiski nemanu.
22.12.2014 08:24 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Pēdejā gada laikā latviešu un krievu kopiena piedzīvo jaunu škelšanās vilni. Neatceros kad būtu bijis kopienu "draudzības periods". Vienmēr latviešos ir bijis kaut kas negatīvs pret krieviem un krievos pret latviešiem un tas nav tikai kaut kādu urlu kompašakās, pat augsti izglītoti cilvēki nevar atturēties no nelielas kontribucijas kopienu šķelšanai. Nu piemēram, viens jaunais vēsturnieks stāsta par Latvijas okupāciju un nevilšus izskakās " Latvijas otrā okupācija .... Wtf? Cits vēsturnieks, profesors savā lekcija par Latvijas krogu vēsturi liek noprast ka pie latviešu pauperizācijas krievi vainīgi un tikai viņu dēļ latviešiem ir izbojāta krogu kultūra, kas citādi būtu līdzinājusies angļu krogu kultūrai. Wtf? Latviešiem kāds ar varu lēja mutē? Briti, ja kas pēdējo 10-15 gadu laikā piedzīvo savu krogu dekulturizāciju, cilvēki dzer tā it kā rītdienas nebūtu. Arī moš krievi vainīgi ? :D
Tādi ir kā sīkumi, kuri daudziem latviešiem droši vien paslīd gar ausīm, bet ne man, es uz šādam lietām esmu acīga un ausīga. :)
22.12.2014 12:13 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Quince, Tu tagad runā tikai par slikto, ko latvieši saka par krieviem, bet kā ir ar otru pusi? Kā krievi izturas pret valsti, kurā dzīvo? Protams, ne jau visi, ir ļoti daudz labu krievu tautības cilvēku, bet pārākums, manuprāt, tāpat paliek ar tiem, kuri uzskata, ka Latvija jau Krievijas guberņa vien ir.
22.12.2014 12:19 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Un ko tādu konkrētu slikti Latvijas krievi Latvijai dara? Kopīgi vienojusies zagovorā pret Latviju nēsāt trennuškas, grauzt semoškas un spļaut liftos?
Uzskatīt viņi var ko vien grib, te mums ir demokrātija, liberālisms, tolerance un vārda brīvība.
22.12.2014 12:25 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Skaļi izteikt viedokli, ka Latvija tāpat ir Krievija un ka Latvija vispār ir super slikta valsts NAV tolerance. Un arī vārda brīvībai ir robežas. Vai ideja, ka krievu valodai jākļūst par otru oficiālo valodu - uz kāda pamata?
Latvieši pietiekami ir ļāvuši sev kāpt uz galvas, arī tagad ļauj, tāpēc krievs ar tevi uzreiz sāks runāt krieviski, nepieļaujot domu, ka tu vari arī atbildēt latviešu valodā.
22.12.2014 12:30 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Lai arī Tavam vēstījumam cauri spīd vārgulīgs aicinājums uz toleranci, tomēr uzskatu, ka šī ir viena no nejēdzīgākajām tēmām, kuru kustināt svētku laikā. Bezrezonanses spriedelējumu vietā labāk palīdzi šodien krievu tantei trolejbusā ierausties, ieliec latviešu onkulīša patukšajā pārtikas groziņā kādu gardumu un katru dienu dari to, kas Tavos spēkos labestības veicināšanai.
22.12.2014 12:32 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Hanna, doma jau laba, gribētos, lai tā būtu.. neviens nešķirotu, bet tajā pašā laikā vieni respektētu mazākumtautību, otri respektētu valsti, kurā dzīvo.. un visi būtu jauki viens pret otru.
22.12.2014 12:34 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Tēma ir vakar atvērta jo dziesma vakar ielikt YouTube.

Apple pie , krievi nereti izvēlas runāt krieviski nevis latviski jo zina latviešu attieksmi pret mazākajam kļūdām ko viņi pieļauj. Nesen šajā pat foruma bija atvērta tēma kā man besī krievu akcents.
Latvieši mēdz but ne mazāk kririski pret Latviju kā krievi un arī so valsti lamā un kritizē.
Par valodu bija referendums, cilveku nobalsoja, savu viedokli pateica. Tāpēc jau mēs sevi uzskatam par demokrātisku valsti, ka ikvienam ir tiesības uz savu viedokli, tautai ir tiesības ierosinās izmaiņas valstī arī krieviem, kuri ir pilsoni patīk tas vai nē, tāda ir demokrātija.
22.12.2014 12:43 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Gribot negribot par to runāšanu latviešu valodā jāpiekrīt autorei. Bet no otras puses, kad latvieši ir veidojuši šādas dziesmas un video par krievu tautības pārstāvjiem?!

Ja godīgi, es vispār nesaprotu, par ko visi apkārt man cepas. Man nav bijis problēmu sadzīvot ar cittautiešiem. Neviens nekad man pāri nav nodarījis par to, ka esmu latviete. Patiesību sakot, man visi bērnības draugi ģimenēs ir runājuši krievu valodā, bet ar mani latviski. Nekad nav bijis nekādu konfliktu. Vispār labākas draudzenes un draugus nevarētu iedomāties.
22.12.2014 12:48 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Satversmē ir noteikts, ka vienīgā valsts valoda ir latviešu.
Un, jā, ir tikpat daudz skaudru un nenovīdīgu latviešu, tāpēc arī rodas - kā man besī krievu akcents, es tikai pati priecājos, ja kāds ar mani runā latviešu valodā, un it nemaz nesmejos par akcentu, tagfad pati apgūstu krievu valodu un pat prasu, lai ar mani runā krievu valodā, lai es mācītos, arī neviens nesmejas. Man pašai ir krievvalodīgie draugi, tiesa, jāatzīst, ka nāk no krievu ģimenēm, bet mācās latviešu skolās.
22.12.2014 12:53 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Un ko tādu konkrētu slikti Latvijas krievi Latvijai dara?

Man jau šķiet, ka dziesmā ir atbilde.. Nejau tādā pamata izpratnē ''slikta darīšana'' bet pārliecības izplatīšana par to, ka ''mēs neesam lojāli šai valstij'', utt. ši pārliecībā izpaužās arī kaut kadās darbībās, runās.. Jā, vārda brīvība, bet šī noteikti nav tolerance pret valsti. Es atceros to diskusiju par akcentiem un atceros arī to, ka absolūti lielākā daļa meiteņu teica, ka tās ir muļķības - ka viņas ļoti labprāt sarunājas ar cilvēkiem, kuriem ir akcents, ka novērtē viņu pūles tomēr censties runāt latviski. Bet lielos vilcienos piekrītu hannai :)
22.12.2014 13:08 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Apple pie, ja Tu uzskati ka referendums par valsts valodu bija nekonstitucionāls, tad vainojams pie tā ir Latvijas institūcijas kuram ir atbildība izvērtērtet referendumu likumību.
Krievu val
22.12.2014 13:29 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Krievu valoda pat LPSR nebija valsts valoda, bet pilsonis saskarē uzņēmumu vai valsts iestādi varēja prasīt informāciju krievu valoda. Manuprāt saprātīgāk būtu bijis prasīt izmaiņas valsts valodas likumā, lai krievvalodīgie varētu lasīt līgumus savā valodā, nevis vel pieskirt otras valsts valodas statusu. Skaidrs, ka aiz šī referenduma bija mērķis sašķelt sabiedrību.
22.12.2014 13:34 |
 
Reitings 270
Reģ: 28.11.2014
Mana atbilde šai dziesmai un diskusijai ir pasmiešanās, ka tagad okupanti, Latvijas nodevēji saņem mazākas pensijas no Krievijas, kas vēl saruks. Nekādas līdzjūtības, čemodan vokzal Moskva.
22.12.2014 13:41 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Dziesma man likās pārāk provokatīva, agresīva.. Bet.. Es neatzīstu naida kurināšanu no abām pusēm. Diemžēl arī latvieši nereti pauž visai agresīvu viedokli, sevišķi jaunieši..
22.12.2014 13:52 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Krievu valoda pat LPSR nebija valsts valoda, bet pilsonis saskarē uzņēmumu vai valsts iestādi varēja prasīt informāciju krievu valoda.

Latvijai bija pienākums pret Padomju Savienību - nodrošināt, ka jebkuras savienības dalībvalsts pilsonis šeit var saņemt informāciju sev nepieciešamajā valodā. Līdzīgi mums tagad ir ar ES, taču pret Krieviju un krievvalodīgajiem mums šāda pienākuma vairs nav. Pilsoņiem ir jāprot valsts valoda, nepilsoņiem atsevišķos gadījumos likumā paredzētā kārtībā nodrošina tulku, ja tas nepieciešams. Citādi tulks jāmeklē pašam.
22.12.2014 13:59 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Kāda var iztulkot? :D Es saprotu nosaukumu un pēc tam tikai katru 42. vārdu.
22.12.2014 14:10 |
 
Reitings 270
Reģ: 28.11.2014
Stormborn, to, ko atceros no pirmās un pēdējās noklausīšanās reizes - viņš nav un nebūs lojāls Latvijai, ieguvis pilsonību, bet latvietis viņš un viņa bērni nekad nebūs, krieviem jāturas kopā, krievi nekur nepazudīs, Latvija ir fašistu valsts.. Utt.
22.12.2014 14:21 |
 
Reitings 270
Reģ: 28.11.2014
Ja kaut kas tāds tiktu izplatīts Krievijā par, piemēram, Krimas tatāriem, ka viņi vienmēr būs ukraiņi utt., tad Putins pirmajā minūtē pēc video publicēšanas arestētu to cilvēku. Latvieši ir pārāk laipni, pārāk lojāli. Tādiem krieviem ar sūdainu mietu pa dirsu līdz vilcienam uz Moskvu.
22.12.2014 14:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits