Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dāvanas no tevis, dāvanas tev no citiem

 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Tuvojas svētki, aizdomājos par dāvanām...Plauktā stāv nesen dāvinātā pašgatavotā bižutērija no draudzenes.Diemžēl, nepadevusies, jo nestāv vienā posmā kā vajadzētu un saplīsusi jau pirmās uzlikšanas reizes un man absolūti nepiestāv, jo ir par masīvu...Pagājušo gadu izmetu iepriekš dāvāto mudžekli no žilkas un bumbulīšiem, jo arī bija, nu, es nezinu, kur likt...Vēl saņēmu uz svētkiem dāvanu no radinieces, kura man pateica, ka viņai neesot, kur likt to dušas želeju, viņas ādai nederot, pamēģinājusi...Nepatīkami saņemt dāvanas, kuras absolūti neatbilst man.Kaut pati vienmēr dāvinu apaļas summas, dāvanu kartes no douglas, tām pašām drogām, firmas kosmētiku...Kāda jēga tad vispār?Es nespēju uzdāvināt cilvēkam bižutēriju ja vispār nezinu, vai patīk tāda, kur nu vēl lietotas higiēnas lietas.Izklausos pēc mantkārīgas, zinu, bet es to uzskatu vienā gadījumā par necieņu,otrā par takta trūkumu.Nu nevajag man krāmus!Nav normāli mest ārā dāvanas, bet nu kam turēt lietas, ko nekad nelietosi?
Tas pārdomām, man palika vieglāk :D
21.12.2014 23:47 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Tā ir. Man nepatīk, ka sadāvina visādas figūriņas, kas tikai uz plauktiem putekļus krāj. Ar laiku izmetu un atstāju tikai dažas mīļākās, jo nu par daudz...
21.12.2014 23:49 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Paldies dievam,man nav neviena,kas man daavinaatu man nederoshas un nevajadziigas lietas,kaa arii citiem daavinu to,kas ir nepiecieshams. Daavanas ir ruupiigi jaaizdomaa,jaaizveelas domasjot par apdaavinamo. Ja uzdaavina prosta daavanu karti-tas noziimee,ka iisti par otru nav piedomaats un arii sava veida necienha. Daavana ķekša pēc,ja vien cilveeks nav izteicis vēlmi tieši par to.
Ar smaržām,kosmētiku var nošaut greizi,tpc man liekas,ka tajā lauciņā bāzties nevajadzētu,ja vien nezini simtprocentīgi,ka tas derēs.
21.12.2014 23:55 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Pat, ja tiek uzdāvināts kaut kas, kas man ne pārāk patīk vai ir noderīgs, es priecājos par pašu faktu, ka cilvēks par mani ir domājis un centies mani iepriecināt.
21.12.2014 23:57 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Man arī nepatīk neizmantojamas dāvanas... Tādas problēmas gan nav īsti aktuālas, jo kaut kā iegājies, ka ģimene un draugs parasti paprasa, ko gribu dāvanā.

Par draudzenes darinātām rotām neapvainotos pat, ja tās nepatiktu vai saplīstu. Viņa tomēr ir ieguldījusi laiku, piedomājusi... Varbūt naudas nav tik daudz dāvanām vai kā citādi. Bet atdāvināt lietotu dušas želeju ir jau cits līmenis - tas vienkārši nav pieklājīgi.
22.12.2014 00:00 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
ka cilvēks par mani ir domājis un centies mani iepriecināt.


Ahā, autorei jālec aiz prieka tāpēc, ka netaktiska radiniece pat nemēģināja nomaskēt, ka dušas želeja kļuva par dāvanu tikai tāpēc, ka pašai radiniecei so-so..

Nē, es uzskatu, ka neesi mantkārīga. Man pašai patīk dāvināt to, ko vēlas cilvēki. Būtībā svētkos varu lieliski iztikt bez dāvanām kā tādām, jo primāri būt kopā. Man nepatīk DIY dāvanas, sveces, ziepes utt., bet, ja cilvēks man to uzdāvinās, nezinādāms to, noteikti neko neteikšu un prom nemetīšu. Uzskatu, ka radinieki un tuvākie draugi jau tāpēc ir tie paši tuvākie, kuri vismaz kaut ko par Tevi zina. Kaut vai to, ka neēdu melno šokolādi, bet ar prieku saņemtu kādu piena šoko ar vafeles gabaliņiem sveces vietā. Vai esmu mantkārīga? Nedomāju vis
22.12.2014 00:01 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Mantkārīga tu nebūt neesi. Vienkārši godīgi pasaki tā, kā ir :)

Mani arī nošokēja, ka viena paziņdraudzene uzdāvināja parastu,absolūti garlaicīgu krūzi.

Es viņas dāvanai kārtīgi piedomāju - dāvināju plānotāju, jo viņai visvisādas lietas nākamgad plānojas un nagu laku komplektu, jo viņai allaž rūp labs manikīrs. Bet viņa man vnk krūzi :D
Neliela škrobe jau bija, ņemot vērā, ka viņa zin tik daudz ko par mani - manas intereses, utt.

Bet, tajā pašā laikā (tiešā nozīmē :D), otra draudzene arī uzdāvināja krūzi - bet roku darbu, turklāt vēl apgleznotu attiecīgi tam, kas mani interesē (long story).

Un tad nu es izjutu to starpību starp pārdomātu un ''whatever'' dāvanu.
22.12.2014 00:12 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Ahā, autorei jālec aiz prieka tāpēc, ka netaktiska radiniece pat nemēģināja nomaskēt, ka dušas želeja kļuva par dāvanu tikai tāpēc, ka pašai radiniecei so-so..


Par autori neko neteicu, runāju iz savas pieredzes un man par laimi nav nācies saņemt lietotas dušas želejas utml dāvanas. Autores gadījumā, protams, priecāties nav, par ko.
22.12.2014 00:17 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Tieši tāpēc nesaprotu, kāpēc Ziemassvētkos(un citos svētkos) ir visām iespējamajām paziņām kaut kas jādāvina? Es dāvinu tikai pašiem pašiem tuvākajiem, par kuriem visu zinu un kuri paši izteikuši vēlmi, ko gribētu. Vai arī sarunājam neko nedāvināt, reizēm.
22.12.2014 00:30 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Ja konkrēti par tiem maniem ciemiņiem, tad līdzekļu trūkums ir pilnīgi izslēgts.Iespējams, ka neesmu arī tādu smukum lietu cienītāja.Dikti patīk praktiskas lietas, ļoti patīk arī dāvanu kartes.Es nekad to par apvainojumu neiedomātos uzskatīt.Liekas noderīgāk.Naudu dāvināju, jo tam cilvēkam gribējās nopirkt snovošanas kostīmu.Tā ka tas ne vienmēr ir bezpersoniski.
Par to dušas želeju un nespēju saprast, kāpēc bija tas jāatklāj :D
22.12.2014 00:31 |
 
Reitings 66
Reģ: 05.10.2014
Man arī netīk DIY dāvanas. Ja nu vienīgi adījumi un rieksti, ogas medū.
22.12.2014 00:31 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man arī ir škrobe, kad cilvēkam uzdāvinu ilgi meklētu, pārdomātu dāvanu, bet viņš man pretī kaut kādu bezgaumīgu, lētu krāmu (par laimi, nebija kā autores gadījumā - brāķēts vai lietots, tas vispār ir augstākais līmenis). nākamreiz vienkārši ņemu piemēru no tā cilvēka.
22.12.2014 00:59 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es arii laikam buusu asa sajaa jautaajumaa,bet man loti nepatiik ,ka man daavina lietas,kuras ir it kaa par pieminu,bet tas nav mans stils,neatrodu pielietojumu uttEs pat neatceros tos laikus,bet bija viens taads briidis manaa dziivee veel Latvijaa esot,ka visiem pateicu-luudzu nedaaviniet man neko.Vieniigais cilveeks ,kurs vairaak ,vai mazaak saprot manu gaumi, ir mans viirs un arii...
Loti liels prieks sanemt no radiniem tiesi taas eedamlietas-maizi,zirnus,dzervenes cukuraa,melnajaa sokolaadee utt.To visu apeedu ar taadu miilestiibu.
Varbuut vieniigais ,ko atlautu sev daavinaat,ja buutu Latvijaa, taas buutu graamatas, teaatra,koncerttu biletes ,bet kaa jau teicu -kosmeetika ,bizuteerija ,arii daargaas rotaslietas ir loti gruuti man nopirkt...
Nupat saneemu no Hawaii pacinu ar garsvielaam ellu-esmu tik prieciiga,jo buus ilgam laikam ko likt klaat pie kulinaarijas briinumiem!:)
22.12.2014 01:06 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Pat, ja tiek uzdāvināts kaut kas, kas man ne pārāk patīk vai ir noderīgs, es priecājos par pašu faktu, ka cilvēks par mani ir domājis un centies mani iepriecināt.
Manaa izpratnee tas ir veel trakaak,jo man buutu loti zeel cilveeka ruupes,laiks utt ,un beigaas jaasaka paldies tikai pieklaibas peec.
Es arii ,protams riskeeju, peerkot kaadam saveejam kaut ko,bet nu tad arii-staigaju stundaam un mekleeju,domaaju-patiks ,vai nepatiks...suutu tikai noderiigas lietas parasti.
22.12.2014 01:12 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, ģimenēs dāvināšanas kultūra mēdz atšķirties.. Ja cilvēks nāk no ģimenes, kurā tai lietai pieiet pavirši..tad, iespējams, nav ko gaidīt perfekti pārdomātu lietu..
22.12.2014 01:40 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Cormeum-esmu piedziivojusi taadu situaaciju,ka skaidri zinu,cilveeks man ir uzdaavinaajis ko taadu,kas pasam nepatiik ,nevajg uttVarbuut tiesi taa iemesla deel ,izmainiiju attieksmi sajaa zinaa.Man patiik driizaak pateikt,ko veelos-parasti tas ir kaut kas taads,kur summa nav nekaada lielaa,bet manaas aciis ta lieta ir "zelta veertiibaa"!:)
22.12.2014 01:52 |
 
10 gadi
Reitings 3123
Reģ: 29.01.2009
Daavanas ir ruupiigi jaaizdomaa,jaaizveelas domasjot par apdaavinamo. Ja uzdaavina prosta daavanu karti-tas noziimee,ka iisti par otru nav piedomaats un arii sava veida necienha. Daavana ķekša pēc,ja vien cilveeks nav izteicis vēlmi tieši par to.


Neredzu tur nekādu necieņu. Pašai ļoti patīk dāvanu kartes. Bet pēdējā laikā visvairāk no draudzenēm novērtēju labu vīnu, konfektes, puķes, biļetes uz kādu pasākumu (ja esmu izteikusi vēlmi uz kaut kurieni iet). Pārējo visu es varu nopirkt pati.
Protams, izklausās diezgan bezjūtīgi, bet es daudz labprātāk to laiku, ko tas otrs cilvēks pavada meklējot man dāvanu (kā te daža laba minēja- stundām staigājot un meklējot), pavadu kopā ar viņu (kaut kur aizejot un tā). Nav nedz man, nedz maniem draugiem, nedz ģimenes locekļiem "dafiga" brīvā laika.
22.12.2014 01:57 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Protams, izklausās diezgan bezjūtīgi, bet es daudz labprātāk to laiku, ko tas otrs cilvēks pavada meklējot man dāvanu (kā te daža laba minēja- stundām staigājot un meklējot), pavadu kopā ar viņu (kaut kur aizejot un tā)
Man tas loti patiktu,piemeeram aizejot uz teaatri kopaa utt
Man mazliet taa situaacija atskiraas ar to mekleesanu,jo dziivoju taalu no saveejiem tomeer,bet ideju loti labi sapratu.
22.12.2014 02:06 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Cik cilvēku, tik vēlmju, ej nu un izpatīc. Nenopirksi neko - nebūs labi, aizmirsis, nopirksi - ne tajā gaumē, dāvanu karte - bezjūtīgi, uztaisīsi DIY - krāms.
Kad sākas šādas runas, labāk ierosināt vismaz Ziemassvētkos dāvanas nedāvināt vai iztikt ar simbolisku izlozi. Tas arī pierāda to, ka pieaugušajiem dāvanas nemaz nevajag, jo katram savi uzskati, bet notrāpīt ļoti grūti.
Iedomāsimies - vai bērns šo teiktu:
"Man vispār nepatīk, ka dāvina kaut kādas bārbijas, kā jau visiem, nemaz nav padomāts īpaši par mani."
"Iedomājies, mamma iedomājās uzšūt lupatu lelli. Man tādus krāmus nevajag."
"Vecmāmiņa uzdāvināja dāvanu karti LEGO veikalā...cik bezpersoniski."
"Ah, atkal materiālas lietas, varēja labāk kaut ko garšīgu."

___
Pārāk koncentrējamies uz to dāvanu, nevis dāvinātāju, viņa pūlēm un došanas prieku.
22.12.2014 02:39 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man veel nepatiik ,ka kaadreiz notiek taa,ka esmu kaadam aizsuutijusi ko vertiigu, un tad tas cilveeks nezin kaa man pateikties ,atsuutit atpakal ko liidziigaa veertiibaa.
Nesen nonaacu taadaa situaacijaa,ka nosuutiju pacinu ,biju loti, loti prieciiga,ka davana bija tiesi pa praatam ,un beigaas pateicu loti mieriigi,ko veelos sanemt no sii cilveeka,tiesi un atklaati-halvu un graamatu!!!:)Ar nepacietiibu tagad gaidu savu pasuutijumu!
Es esmu pilniigi pret to-es tev par taadu summu ,un tev man jaadod atpakal par tiesi taadu arii...tas manii rada neertiibas sajuutu...
22.12.2014 02:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es, piemēram, esmu absolūti drausmīgi slikta dāvinātāja. No manis arī var saņemt parastu krūzi :D Pēdējā brīdī viss notiek, ideju - nulle (vai arī, ideja ir, bet veikalos atrast neizdodas), un vispār. Ģimene jau pieraduši, pārējie apdāvināti netiek.

Toties visu pārējo gadu, ja uzduros kaut kam, par ko zinu, ka patiks un iepriecinās, vai vienkārši, ka vajag - pērku un dāvinu pie pirmās iespējas, negaidot īpašus datumus.

Dāvanu kartes gan man nepatīk saņemt.
22.12.2014 07:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits