Erasmus - braukt vai nebraukt?

 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Labrīt, pēdējā svētdienā pirms svētkiem.
Situācija ir tāda, ka nākamajā mācību gadā rudens semestrī ir ļoti reāla iespēja braukt apmaiņas programmā, tas jāizdomā līdz februārim, jo tad sākas pieteikšanās 2015./2016.m.g. rudens semestrim. Es ļoti vēlos braukt, bet tajā pašā laikā mani attur tas, ka draugs paliek te. No vienas puses, es saprotu, ka man ir sevi jāattīsta un viņa dēļ nevaru sēdēt uz vietas un ka, ja ir lemts, tad mēs tos 5 mēnešus izturēsim,ja kaut kas noies greizi, tad vienkārši nebija lemts. No otras puses, ļoti sāp sirsniņa, ka neredzēšu visu, katrs būsim savā pasaules malā un ka varbūt tiešām pēc tā visa attiecības izjuks.
Erasmus man var izvērsties gan par vislabāko laiku manā dzīvē, gan par murgu, jo visu laiku dzīvošu ar stulbām domām, ka varbūt viss jau ir beidzies, bet man nav nekāda iemesla viņam neuzticēties, redzu, ka viņš mani mīl un cenšas.
Vai Jums ir bijusi tāda situācija?
21.12.2014 10:15 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu, autore jau noformulēja savu viedokli un īstās vēlmes, ko varēja jau noprast pašā sākumā patiesībā.
Un tas jau nav nekas slikts, cilvēki ir dažādi un Apple pie ir māju cilvēks, kurš aizbraucot varbūt tiešām slikti justos.

Es personīgi ar šodienas acīm sev nekad nepiedotu lēmumu nebraukt. Tie 4 mēn. man izmainīja dzīvi burtiski un to, kā es skatos uz sevi un kā sevi vērtēju arīdzan. Akadēmiski - ļoti noderīgi (biju Skandināvijā), ballītes - daudz, draugi - superīgi (joprojām brīnos, kā var tā randomā citā pasaules malā atrast ne-tavā valodā runājošu, bet nu TIK radniecīgu dvēseli), tas viss ir pozitīvi. Bet pats labākais ir tas, kā es iemācījos tikt galā ar dzīvi, tā life experience. Tu tur esi iemesta viena pati uz 4 mēnešiem citā valstī un tev ar visu jātiek galā pašai, un viss jāpiedzīvo kā no jauna citam cilvēkam. Tu aizbrauc, neviens tevi nezin, vari nomest maskas kādas valkāji ģimenei, draugam, draugiem, apkārtējiem un vienkārši dzīvot nost.
21.12.2014 23:27 |
 
Reitings 804
Reģ: 19.10.2014
Tu aizbrauc, neviens tevi nezin, vari nomest maskas kādas valkāji ģimenei, draugam, draugiem, apkārtējiem un vienkārši dzīvot nost.

Nopietni? Un kas LV to liedz? Ak, šīs viltus dzīves. Laikam šī iemesla dēļ erasmus tiek uzskatīts par dzer-ballējies-pārguli spēli.
Bet, ja būtu autores vietā, es nebrauktu. Man vispār šādas lietas neinteresē, ja tās būtu max 2 nedēļas, tad gan izmantotu izdevību, bet pārāk esmu iemīlējusies savā LV dzīvē, ģimenē un draugos, lai tā viņus pamestu. Nē, es to nespētu. Tad es tiktu emocionāli sagrauta.
21.12.2014 23:36 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Célfie - tieši tā - kas tev liedz izkāpt no saviem stereotipiem (par Erasmus, par dzeršanu, par ballītēm un seksu)? Vai tikai tā nav tā pati emocionālā atkarība no apkārtējiem tavā Latvijas dzīvē? Es nemēģinu nevienu pārliecināt, es vienkārši stāstu savas sajūtas, jo mana dzīves pieredze ir lielāka domājams kā vidējai aritmētiskajai Cosmo dāmai.
21.12.2014 23:40 |
 
Reitings 804
Reģ: 19.10.2014
so.so, es ne mirkli neminēju, ka man ir kaut kādi stereotipi par Erasmus, teicu, ka laikam šī iemesla dēļ tas tiek uzskatīts tieši šāds, jo, cik palasot diskusiju, te tika minēti šādi piemēri. Manuprāt, ir muļķīgi LV dzīvot dažādos izdomātos rāmjos, bet, aizbraucot uz citurieni, tos salauzt un dzīvot pavisam citu dzīvi.
21.12.2014 23:48 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Jā, man bija situācija tāda- biju attiecībās, bet aizbraucu Erasmus. Nenožēloju. Sievietes pārāk daudz ziedojas vīriešu dēļ, tādēļ arī ir tādas, kādas nu ir...
21.12.2014 23:51 |
 
Reitings 292
Reģ: 30.11.2014
ne vienmēr sievietes jūtas slikti,pakārtojot dzīvi citiem...
21.12.2014 23:54 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Jēziņ, kā mani pārsteidz šāda tipa diskusijas. Ja visu izdodas laicīgi/veiksmīgi nokārtot, noteikti brauc!! Citādāk ka tik pēc tam nenožēlo, ka puiša dēļ neaizbrauci.
Bet vispār... tie ir tikai 5 mēneši un, ja attiecības ir stabilas... Sviests, ka par tādām lietām jāuztraucas :D
22.12.2014 00:03 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Moš es tavā vietā varu aizbraukt?
22.12.2014 00:07 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Manhattanite, man sākumā ar likās, ka tikai puiša dēļ negribu braukt, bet viņš man aizliedza viņa dēļ nebraukt, jo vairāk par to domāju, jo vairāk saprotu, ka vienkārši mani nevilina 5 mēnešus dzīvot citā valstī, aizbraukt, paceļot - jā, labprāt, bet studijas ārzemēs pašlaik nav tas, ko es pati gribu, varbūt esmu māju cilvēks, tiešām, varbūt nožēlošu, ja nožēlošu, tas jau paliks vēlākam, jo pašlaik man tā liekas pareiza izvēle.
22.12.2014 00:10 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Kur šeit vispār redzama autores dzīves pakārtošana draugam? Manuprāt, tas ir tikai loģiski, esot attiecībās, domāt, kādas būs attiecības, kad katrs būs savā valstī. Tas tomēr nav aizbraukt no Liepājas uz Rīgu uz nedēļiņu un padzīvot. Neredzu tur nekādu pakārtošanu, vienkāršas bailes un neziņu. Man būtu tāpat, jo draugs ir tuvākais cilvēks, un es nebaidītos par attiecību nākotni, bet par pašu situāciju, kad attiecības vairs nebūs tādas, kādas līdz šim. Pakārtošana būtu tad, ja autore izmisīgi vēlētos, bet draugs teiktu striktu nē un viņa izvēlētos nebraukt.
22.12.2014 00:14 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Apple_pie, nu tad skaidrs :) Galvenais jau sekot tam, ko pats vēlas, lai vai kas tas būtu.

Es pati septembrī aizbraucu prom no Latvijas un jūtos laimīgāka kā jebkad. Laikam jau vienam "velk'' uz tām ārzemēm un citam tomēr ne, bet tas jau ir pilnīgi saprotami :)
22.12.2014 00:15 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Tā situācija, kad draugs aizliedz braukt un pašai tāpat negribas, jau ir ļoti vienkārša. Tur risinājums skaidrs un abi laimīgi.
Bet, ja, kā tagad, kad draugs grib, lai tu brauc, bet tu pati negribi.. Varbūt viņš tieši grib, lai tu attīsti sevi, lai tev ir arī dzīve ārpus jūsu kopdzīves? Cik tālu var vispār pakārtot dzīvi attiecībām, lai attiecības pašas par sevi neciestu? Tie ir retoriski jautājumi, es vienkārši aizdomājos.
22.12.2014 00:33 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
Protams, ka brauc. Ja būs īstais, nekur nepazudīs.
22.12.2014 00:36 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet man ir dzīve ārpus kopdzīves - mācos, esmu sabiedriski aktīva, pašlaik eju kursos.. un no otras puses, ja aizbraucu - kopdzīves kā tādas jau vairs nav, attiecības ir mainījušās. Daudz un dažādi jautājumi, jāizvērtē prioritātes,
22.12.2014 00:36 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Apple_pie, visu nelasīju, bet nepakārto visu draugam. Ja vēlies braukt, nešaubies. Skaties uz to no šādas puses: Ja dosies erasmusā uz 5mēn. un ja attiecības ''izdzīvos'' pa šo laiku, tad tas jau būs labs rādītājs un tomēr nozīmēs daudz ko vairāk. Nu vismaz man tagad naktī tā liekas. Bet ja tāda ir tikai iespēja, bet paši tev negribas pamest ierasto mājas dzīvi, tad varbūt nekur nav jāsteidzas.
22.12.2014 00:47 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Gribi brauc, negribi nebrauc. Tieši tik vienkārši.

Man tas "māju cilvēks" šķiet dīvains arguments (lai gan ne nedzirdēts, ar tādu iemeslu man kursa biedrene reiz atteicās braukt Erasmusā). Pāris dienu vai pāris nedēļu ceļošana un studijas citā zemē ir divas ļoti dažādas lietas. Ļoti atšķirīga dzīves pieredze. Priekš CV, arī priekš apvāršņu paplašināšanas, manuprāt, tāds Erasmuss ir ļoti laba lieta. Arī angļu valodas zināšanas uzlabosi pamatīgi. Es noteikti brauktu.

Erasmuss nav ne ASV, ne Austrālijā ne Japānā, domāju, nebūs neiespējami tavam draugam pie tevis atbraukt vismaz vienu reizi. Ja laicīgi meklēt, var atrast ļoti pieņemamās cenās variantus aviobiļetēm.

Bet nu, kā jau teicu, ja ir tik ļoti neomulīga sajūta pamest savu ierasto vidi - nav spiesta lieta braukt.
22.12.2014 07:37 |
 
Reitings 42
Reģ: 29.04.2012
Aizbraucu Erasmus praksē un studijās laikā, kad man bija draugs (un joprojām ir).
Viss ir atkarīgs no cilvēka - Erasmus var būt tikai ballīte vai arī tajā var iegūt daudz vairāk akadēmiski. Var iet valodu kursos, kā arī papildus studijām atrast darbiņu, kas noteikti studijas padarīs ievērojami vērtīgākas. Tāpat dzīvošana citā vidē, prom no mājām ļoti pilnveido kā personību.
Nekādā gadījumā nenožēloju, ka aizbraucu. Esmu tikai ieguvusi. Nožēlotu tad, ja nebūtu aizbraukusi. Tie tomēr ir tikai daži mēneši. Ja ir uzticība attiecībās, tad viss būs kārtībā.
22.12.2014 11:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits