Erasmus - braukt vai nebraukt?

 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Labrīt, pēdējā svētdienā pirms svētkiem.
Situācija ir tāda, ka nākamajā mācību gadā rudens semestrī ir ļoti reāla iespēja braukt apmaiņas programmā, tas jāizdomā līdz februārim, jo tad sākas pieteikšanās 2015./2016.m.g. rudens semestrim. Es ļoti vēlos braukt, bet tajā pašā laikā mani attur tas, ka draugs paliek te. No vienas puses, es saprotu, ka man ir sevi jāattīsta un viņa dēļ nevaru sēdēt uz vietas un ka, ja ir lemts, tad mēs tos 5 mēnešus izturēsim,ja kaut kas noies greizi, tad vienkārši nebija lemts. No otras puses, ļoti sāp sirsniņa, ka neredzēšu visu, katrs būsim savā pasaules malā un ka varbūt tiešām pēc tā visa attiecības izjuks.
Erasmus man var izvērsties gan par vislabāko laiku manā dzīvē, gan par murgu, jo visu laiku dzīvošu ar stulbām domām, ka varbūt viss jau ir beidzies, bet man nav nekāda iemesla viņam neuzticēties, redzu, ka viņš mani mīl un cenšas.
Vai Jums ir bijusi tāda situācija?
21.12.2014 10:15 |
 
Reitings 264
Reģ: 14.08.2011
Par to algu vidā es diezgan pārliecinoši runāju, māsīca in nodaļas vadītāja un viņas bruto ir 750.

Man ir ļoti grūti noticēt šim, varbūt vienīgi kāda specifiska nodaļa, jo parastajam standarta inspektoram bruto alga +/- ir 730 EUR, izņēmums ir speciālisti (tas ir, ar vidusskolas izglītību), kuriem tiešām ir zemākas algas.
21.12.2014 13:12 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Tu vēl neesi sazvanījusi fondu un pajautājusi, kas notiks ar stipendiju? Tu baidies, ka jākārto parādi un jāiet praksē? Nē, es klusēju! :D

Te ir simts un viena dāma, kas veiksmīgi apvieno pilnās slodzes darbu, draugu, studijas un vēl paspēj i uz teātri, i sportot, un nekas, visas veselas.
21.12.2014 13:13 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu tad laikam negribu braukt, jautājums atrisināts. :D
21.12.2014 13:13 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tāpēc, ka tā arī nav. Visi inspektori saņem 650 vidēji uz rokas, nodaļas vadītāji 900-1100.
vid.gov.lv viss ir skaisti redzams :)

Nē, es par to neesmu skaidrojusi, jo pieteikšanās vēl ir tikai februārī, tagad es domāju, vai vispār vēlos braukt. Sapratu, ka laikam nevēlos tomēr, jo meklēju dažādus iemeslus, lai nebrauktu, tad jau tas nav tas,ko vēlos.
21.12.2014 13:15 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Man tas šķiet tik briesmīgi un savā ziņā bērnišķīgi, tā nespēja uz nieka pusgadiņuatrauties no ierastās vides un puiša.. Tā ir vienreizēja iespēja, neatsverams ieguvums, kā, KĀ vispār var domāt, ka nu nē, negribu to, negribu šito. Tādas iespējas, visticamāk, vairs nebūs, tiešām esi gatava to mest pie malas? Un paskaties arī komentāros, cik meitenes ir par braukšanu un tikai 2 vai trīs saka, ka nebrauktu, tevi lielākā daļa mēģina vedst pie prāta, tas ir ieguldījums sevī, savā nākotnē.
21.12.2014 13:17 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Apple, paskaties stipendijas līgumā, kādi tev nosacījumi. Kāda stipendija tev ir? Man šķiet, ka novadu stipendijas maksā kamēr vien studē un atzīmes pēc ir labas. Tā kā tīri teorētiski erasmusam arī vajadzētu skaitīties, ja vien atbrauc atpakaļ un labi nokārto sesiju, sakārto atzīmes. Bet nu painteresējies.
21.12.2014 13:18 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu kādā savā nākotnē, ja nopietnas mācības tādā Spānijā nenotiek, jo mums nepiedāvā labas universitātes. Koordinātore uzreiz pateica, ka tikai piedzīvojumu dēļ ir vērts braukt, jo arī tās, kuras apmeklēja skolu, atbrauca un teica, ka reāli nekas viņām tur nebija jādara. Tas arī ir jautājums. Vienkārši aizbraukt ceļojumā es varu tāpat, bet gribas braukt uz uni, kur var iedot kaut ko vairāk.
21.12.2014 13:19 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Neizlasīju līdz beigām diskusiju, bet es brauktu, ja būtu tāda iespēja.

Erasmus stipendija nodrošinās dzīvošanu un citi pamanās no tās vēl iekrāt. Ar kredītiem problēmām nevajadzētu būt, jo Tu jau nepārtrauc studijas LV, vnk nokārto semestri citur, bet students tāpat skaities savā skolā. Ja paliek daudz brīvā laika, tad var meklēt kādu nelieu darbiņu, papildus pieredze un ienākumi. Zinu, ka man pazīstamajiem erasmušiešiem radās iespēja piestrādāt turpat universitātes kampusā.

Es redzu šādus iguvumus:
*jauns, liels un starptautisks kontaktu tīkls,
*iespēja pa lēto apceļot tuvāko apkārtni,
*iespēja uzlabot svešvalodas,
*iespēja iepazīt sevi citā vidē,
*neliela izraušanās no ikdienas rutīnas
21.12.2014 13:24 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
Tad te problēma bij puisis vai nauda?
21.12.2014 13:25 |
 
10 gadi
Reitings 3169
Reģ: 29.01.2009
Nu ko jūs peraties par tām vid algām. Re kur ir saraksts, apskataties pašas https://www.vid.gov.lv/dokumenti/par%20mums/budzets/2014/decembris/atalgojuma_saraksts_par_2014.gada_novembris.pdf
Bet nu nekādas ūber algas tur nav!


Nu kādā savā nākotnē, ja nopietnas mācības tādā Spānijā nenotiek, jo mums nepiedāvā labas universitātes.

Meklē tad citu universitāti. Protams, tas ir grātāk, bet iespējas ir. Pati biju Vācijā. Jā, protams, nenormālas ballītes. BET tik daudz, cik tur es ieguvu semestra laikā, šeit neieguvu visos 4 gados kopā (tā pasniegšanas metode, mācību materiāli utt).

Katrā ziņā, lēmums ir jāpieņem tev pašai. Bet apdomā to kārtīgi.
21.12.2014 13:25 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, es līdz pieteikšanās sākumam noskaidrošu finansiālo pusi, tad jau skaidrāk arī būs redzams, kā būs ar braukšanu! :)
Nekad jau vairs nebūs tādas iespējas! Vienkārši pašai jāizdomā, ko un vai gribu, tad jau arī viss nokārtosies!
Paldies vēlreiz par viedokļiem! :)
21.12.2014 13:26 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Nu kādā savā nākotnē, ja nopietnas mācības tādā Spānijā nenotiek, jo mums nepiedāvā labas universitātes. Koordinātore uzreiz pateica, ka tikai piedzīvojumu dēļ ir vērts braukt, jo arī tās, kuras apmeklēja skolu, atbrauca un teica, ka reāli nekas viņām tur nebija jādara. Tas arī ir jautājums. Vienkārši aizbraukt ceļojumā es varu tāpat, bet gribas braukt uz uni, kur var iedot kaut ko vairāk.


Nauda būs, lai vienkārši tāpat ceļojumā brauktu?

Klau, par tādu aspektu kā kontaktu iegūšana neesi padomājusi? Man piemēram no erasmus laikiem, kas bija 5ci gadi atpakaļ, joprojām ir saglabājušās ideālas attiecības ar pāris cilvēkiem no citām valstīm, jorpojām braucam viens pie otra ciemos un sazinamies.

Par pārējiem erasmus plusiem nemaz neturpināšu, tos vari iegooglēt.
21.12.2014 13:27 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tur jau tā lieta, ka es labprāt brauktu uz Vāciju, Čehiju vai Skandināviju, bet manai programmai nepiedāvā, citām programmām ir daudz un dažādas valstis, bet es painteresēšos.
21.12.2014 13:27 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Mācības nav vienīgā vērtība dzīvē, ir ari citas tik pat vajadzīgas vertības tādas kā jauna pieredze, padzīvot neierastā vidē un iegūt paziņas no citam pasaules valstīm. Spānija tomēr ir vairak kā Vācija kuras Tev nebūs vai Latvija. Ja ar finansēm kaut ka var tikt galā, tad ir jābrauc. Nu a kad vēl Tu tā varēsi aizbraukt un padzīvot citā valstī, priekšzīmniece pareizā? Tad kad Tu beigsi studijas ? Tad darbu bus jāmeklē. Kad darbs būs, tad bus jāstrādā un nebūs laika nekur braukt. Pec tam paņemsi NĪ kredītu vai paliksi stāvoklī un atkal nekur neaizbrauksi.
A draugs lai pa priekšu Tev apprec un tad pravas kāčā. Vēl izšķirieties un nebūs ne vīrietis ne Spānija.
21.12.2014 13:57 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Erasmus stipendija nodrošinās dzīvošanu un citi pamanās no tās vēl iekrāt.

Ļoti atkarīgs uz kurieni brauc. Man pašlaik kursabiedrs ir Erasmusā, Norvēģijā, un, ja nepalīdzētu vecāki, tad viņš pat nestādās priekšā, kā varētu izdzīvot ar to stipendiju. Turpretī, draudzene bija Lietuvā un iekrāja pamatīgi.
21.12.2014 13:57 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es arī neaizbraucu Erasmusā ne bakalaurā, ne maģistrā. Tāpēc, ka negribēju atstāt draugu un pamest darba vietas, kurās diez vai tiktu atpakaļ. Un mani tas lēmums ne mazākajā mērā negrauž, jo universitātes piedāvātajās skolās nav tieši tādas konkrētas programmas, kuras dēļ būtu gatava padomāt par braukšanu, kā arī erasmusnieku stāsti parasti ir par to, kāds tur foršs tusiņš un Itālijā katru dienu dzēra lētos vīnus, bet ne no viena neesmu dzirdējusi, ko viņi mācību ziņā būtu ieguvuši. Nu, patusēties es varu arī šeit!
21.12.2014 13:58 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Latvijā jau arī var iestāties augstskolā un pec tam dzert. Tas gan nenozīmē ka augstskola neko nedod, ko no tās paņems ir katra paša izvēle.
21.12.2014 14:01 |
 
Reitings 81
Reģ: 07.09.2013
Es teiktu, ka jābrauc. Pieredze vienmēr noder. Arī attiecības var izturēt, manējās tieši nostiprinājās.

Šobrīd atriecību nav, visu laiku gribas pārmaiņas, un atkal ir iespēja rudenī aizbraukt erasmusā. Bet nevaru saprast, vai tagad jau nav par vēlu. Sanāktu visu pamest un pēc atgriešanās droši vien meklēt gan citu dzīvokli, gan darbu. Riskanti.
Kāds būtu tas pēdējais vecums, kad jūs vēl brauktu?
21.12.2014 14:21 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Latvijā jau arī var iestāties augstskolā un pec tam dzert. Tas gan nenozīmē ka augstskola neko nedod, ko no tās paņems ir katra paša izvēle.


To es ļoti labi saprotu. Kā jau teicu, starp man pieejamajām izvēles iespējam nav tādas programmas, kādā virzienā es tiešām gribētu pavērst savu karjeru.

Vārdu sakot, es no došanās Erasmusā redzu lielāku zaudējumu nekā ieguvumu (pazaudēts darbs + patraucēta kopdzīve, lai mācītos kaut ko tādu, ko varu dabūt tepat).
21.12.2014 14:23 |
 
Reitings 270
Reģ: 28.11.2014
Grūti man atbildēt, vai es brauktu, bet es nesaskatu neko sliktu arī tajā, ja cilvēks izvēlas nebraukt. Tā iespēja nu taču nav nekāda superiespēja, par kādu visi šajā diskusijā to iztaisa. Ballīte citā valstī? Aizbrauks paballēties tāpat. Kontakti citā valstī? Aizbrauks komandējumā. Mācības, darbs citā valstī? Var noorganizēt kopā ar vīrieti aizbraukt uz ārzemēm pamainīt savu dzīvi. Viss ir iespējams, bez tam tiešām 99% gadījumu Erasmiešu dzer, nevis mācās. Var redzēt, ka tev nevelk, nu tad kāpēc jābrauc, ja tavās acīs tas nav nekas kruts? :)
21.12.2014 17:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits