Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

BEBITIS, MANTICIBA, LAIME :)))

 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Velejos painteresenties no citam maminam ka ir ar manticibu vai nemanticibu saistiba ar grutniecibu :)

Piemeram kad Jus saviem tuviniekiem un draugiem pavestijat labo zinu pec tresa menesa vai ari atrak? jautaju jo daudzi manticigu iemeslu delj saka ka nedriks nevienam neko teikt lidz ceturtajam menesim, citi atkal saka ka tas ir medicinisku iemesludelj, bet ja jau daktere pirmaja vizite pateica ka viss kartiba, kadelj javelk garuma var tacu padalities ar so burvigo vesti un prieku ar citiem, ka Jums skiet?? :)

Tapat ir visadas parunas par to ka nedrikst adit vai sut grutniecibas laika tas ari esot uz sliktu..
Loti loti veletos uzzinat jusu viedokli :)
19.12.2014 16:46 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
es grūtniecības laikā adīju, šuju, tamborēju, griezu/krāsoju matus - esam abas dzīvas un veselas! :)
19.12.2014 16:51 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Nezinu par adisanu un susanu, bet jaa, lidz 3 menesim maz kas zinaja par grutniecibu. Tiri medicinisku iemeslu del, a ja nu, ko tad?

Vel no manticibam es pieturos pie ta, ka nedrikst matus griezt bernam lidz gada vecumam. Nezinu kapec, bet es pie ta pieturos. Nu, nav jau ari isti ko griest.
19.12.2014 16:52 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Māņticība = ticība māņiem.
19.12.2014 16:54 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
pirmo reizi dzirdu, ka adít nedríkst :D laikam izdomáts, lai slinkotu un neko nedarítu.

lídz 4 ménesim parasti nesaka, jo lielákás iespéjas shajá laiká SA un sarezhgíjumiem. daudz ir gadíjumu, kad tests pozitívs, bet tá ir árpusdzemdes grútniecíba, vai vél k-kas, tapéc labák pazinjot, kad viss ir stabili...
19.12.2014 17:00 |
 
Reitings 7
Reģ: 14.11.2014
Es atbalstu jaunumu paziņošanu pēc 3.grūtniecības mēneša, jo tas tomēr ir riska periods.
Radiniecei nesen gadījās bēdīga situācija - ļoti agri visiem tika paziņots par gaidāmo ģimenes pieaugumu, un 10.nedēļā bija spontānais aborts. Tā jau pārdzīvoja ļoti šo visu + vēl radi un kolēģi, kas nezināja par SA apjautājās par grūtniecību, vēl vairāk plēšot brūces.
Protams, var kaut kas nelāgs atgadīties arī pēc 3.mēneša, bet risks tomēr ir mazāks.
Manis minētās situācijas dēļ vien negribētu pašā sākumā paziņot visiem jaunumus. Tuvākajiem varbūt jā, bet ne jau kolēģiem un paziņām - priekš kam?
19.12.2014 17:00 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Līdz 12.nedēļai nevienam neko neteicu, jo tad tikai pirmās lielās analīzes, kad vari būt drošs, ka tiešām viss kārtībā.

Nekam citam neticu un neticēju.
19.12.2014 17:02 |
 
Reitings 158
Reģ: 12.02.2012
Par grutniecibu uzreiz pateicama abam mammam,drauga masai..parejie uzzinaja tikai tad,kad saka augt puncis.matus krasoju.
kad piedzima,tad mums teica,lai majas ieksa pa durvim nes tetis un ieliek lielaja musu gulta,tad ta ari darijam,lai butu vienmer mammas un teta milestiba:)
pirmo reizi vannojot udeni ielikam naudinu un atslegas,lai vienmer butu jumts virs galvas un naudina.
19.12.2014 17:03 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Es jau principa ta ari domaju ka ta ir manticiba...
Man ir 8 nedelja biju pie arsta uz analizem un sonografiju,, analizes kartiba, berninja attistiba ari atbilst nedeljam un taa.. tagad jau 9 nedelja, jutos labi.. tuvakajiem esam jau pazinjojusi..
Ir cilveki kas saka ka labak neko neteikt nevienam pagaidam un pazinot ceturtaja menesi.. bet bus jauna gada svinibas... un tas ka pat sampaniesa glazi es nedrikstesu izdzert jau daudziem daudz ko izteiks... Un tagad ir dilemma ka rikoties... ? :)
19.12.2014 17:08 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neesmu māņticīga. Par grūtniecību pirmās 12 nedēļas nepaziņoju tieši jau augstākminēto iemeslu dēļ - ka viss kas vēl var gadīties un grūtniecība var tik pārtraukta. Tāpēc nogaidīju, kad visi rādītāji, analīzes un pārbaudes bija stabili.

Visādi citādi - nekad neesmu uztraukusies par savu pamanāmo grūtnieces vēderu citu acīm, vai zīdaiņa slēpšanu un nerādīšanu cik tur tās dienas... "Ļaunai acij" neticu.
Vienīgais, par ko uztraucos - esmu dzirdējusi, ka grūtniecei nedrīkst skatīties uz ugunsgrēku. Tajā brīdī, ja kaut kur sev pieskarsies, tad bērnam tajā vietā būs ugunszīme. Nezinu, cik tur taisnības, nav gadījies redzēt ugunsgrēku...
19.12.2014 17:13 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
grūtniecei nedrīkst skatīties uz ugunsgrēku. Tajā brīdī, ja kaut kur sev pieskarsies, tad bērnam tajā vietā būs ugunszīme


Šo arī esmu dzirdējusi. Un zinu arī cilvēkus, kam ir tādi zili pleķi uz sejas.
19.12.2014 17:15 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
grūtniecei nedrīkst skatīties uz ugunsgrēku. Tajā brīdī, ja kaut kur sev pieskarsies, tad bērnam tajā vietā būs ugunszīme


Kāpēc ir jāpopularizē muļķības? Vai vieglāk nebūtu izlasīt, kas šīs ugunzīmes patiesībā ir (asinsvadu pataloģija) un kā tās likvidēt (lāzerterapija)?
19.12.2014 17:20 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Saule, rīkojies kā uzskati par pareizu. Par to šampānieša glāzi, nu tak nav jākliedz "es nevaru dzert, es nevaru dzert", ja pieliksi to glāzi pie lūpām neviens visticamāk arī nepamanīs.

Par visu pārējo - māņiem neticu.

Par paziņošanu - savai mammai pateicu uzreiz, kad satiku, omei pēc pirmā skrīninga, tiešām, lai lieki neuztrauktu. Kolēgiem, kad jau vairs nevarēja nemanīt, jo mani paaugstināja. Šefam - ureiz, kad viņš man piedāvāja paaugstināšanu, jo nevarēju noklusēt. Draugiem - citiem, kad uzzināju, citiem - paši pamanīja un taktiski klusēja un gaidīja !:D
19.12.2014 17:22 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Neon, bāc, nu tiešām? Sieviete ar augstāko izglītibu, bet ...
Piekrītu ziemeļmeitai.
19.12.2014 17:23 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Paldies, becky.. Nu ja ta jau ir ka principa laikam labak ir pakluset lidz vismaz puncis pamanas... bet tai pat laika gribas visiem pazinjot labo vesti.. un vel tiesam tas jauna gada svinibas, jo principa mums tada kompanija ka ja es vienu sampaniesa glasi visu nakti tikai pie lupam liksu un nedzersu pamanis un atkodis mani uzreiz... bet pec tadam pieredzem ka LDa rakstija tad tiesam bail vispar kadam ko teikt lidz pedejam menesim bezmazvai..
Analizes man jau ir bijusas sanjemu nu lidz 9 nedeljai uz doto bridi viss kartiba.. sirsninju ari skatijos ka pukst manam mazajam... un es censos domat pozitivi un nekadu negaciju... :)
19.12.2014 17:39 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Uzskatu, ka tādi ikdienišķi sīkumi kā matu griešana, krāsošana utt. nekādi nevar ietekmēt bērna dzīvi un laimi. Sev matus griezu, krāsoju, arī bērna mati ar šķērēm pirmo reizi saskārās jau 3 mēnešu vecumā gluži vienkārši tāpēc, ka meita jau piedzima ar pagariem matiem un pēc pāris mēnešiem jau krita acīs un auga šausmīgi ātri, būtu muļķīgi negriezt tikai kaut kādu mītu pēc.Arī citas lietas darīju tā, kā uzskatīju par pareizu, nevadoties pēc nepamatotiem ticējumiem.
Par paziņošanu citiem ir tā, ka es nevienam, izņemot ārstu, visas grūtniecības laikā tā arī nepateicu, ka būs bērns, pat draugam ne :D , visi kaut kā paši saprata, ka būs, arī tie, kuri mani sen nebija redzējuši, sāka jautāt (zvanot, rakstot utt.) vai nebūs ģimenes pieaugums, tā ka nevienam neko pati neteicu, par šo man nebija jālauza galva.Bet lielākā daļa paziņu jau bija to sapratuši līdz 3.-4. grūtniecības mēnesim.
19.12.2014 17:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
becky, es neteicu, ka baigi ticu... Vienkārši uztraucos par šo, jo būtībā ugunsgrēks tā ir nelaime un man negribētos ko tādu redzēt ne stāvoklī būdamai, ne ne stāvoklī... Un negribētos, lai arī bērnam šī manis redzētā reālā nelaime atstāj kaut kādas sekas. Būtībā - tam mazs sakars ar tieši māņticību, drīzāk - negribu ko tādu piedzīvot un viss.
19.12.2014 18:12 |
 
Reitings 346
Reģ: 16.11.2014
daudzi manticigu iemeslu delj saka ka nedriks nevienam neko teikt lidz ceturtajam menesim, citi atkal saka ka tas ir medicinisku iemesludelj

taisnība :) vot tu uzrakstīji cosmo, ka esi stāvoklī, un šīs kuces un raganas tev bērnu noskaudīs

Tapat ir visadas parunas par to ka nedrikst adit vai sut grutniecibas laika tas ari esot uz sliktu..

arī taisnība. uz laimi ir grūtniecības laikā apēst žurkas ānusu, tas pasargā gan māti, gan bērnu no visa ļauna, it sevišķi no cosmo raganām
19.12.2014 18:20 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
par teiksanu - tas jau atkariigs, cik tuvas attieciibas. ja var runaat par jebko, arii ja kkas noiet greizi, teikt jau var kpps fakta konstataacijas. paareejais ir mulkiibas
19.12.2014 18:26 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Es teiktu tikai tādiem cilvēkiem, kuriem arī (tpu tpu tpu) atklātu, ja kaut kas noietu greizi. Pārējiem vēlāk- pēc lielajām pārbaudēm vai kad paši saprastu.

Par alko Jaunajā Gadā- ar vīrieti izstrādājiet stratēģiju- mainieties ar glāzēm, lai viņš dzer par diviem :D bet nu man jau šķiet, ka nemaz jau tā nepēta, cik kurš dzer vai nedzer. It īpaši pēc pirmajām divām glāzēm, kad jau iesiluši. Vai arī klasika- tu pie stūres.
19.12.2014 19:18 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
eh, dzershana jau nu ir pédéjá probléma par ko uztraukties - tu pie stúres/negribi/sáp auss un dzer antibiotikas/ utt.
es parasti esmu tádá kompánijá, kur neviens tá neuzbázhas ar dzershanu un baigi neievéro, cik kursh izdzéris.... un muljkjíbám vispár mazák játic, dzívot vieglák :)
19.12.2014 19:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!