Teātru beztēma

 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Tā kā šeit modē dažādas beztēmas, atļaušos iesākt teātru beztēmu. Kādas ir šobrīd aktuālākās izrādes? Kuras Jums patīk? Kuras, jūsuprāt, ir galīgi garām?
Viss par un ap teātra izrādēm :)
04.12.2014 17:17 |
 
Reitings 264
Reģ: 14.08.2011
Nesen biju uz:
M.Butterfly - laba
Izraidītie - lieliska, īpaši Lauris Dzelzītis. Sākumā nedaudz baidījos par to, ka izrāde ir ļoti gara, bet rezultātā no manis vislabākās atsauksmes.

Vēl ir jau nopirktas biļetes uz Vējiem līdzi un Šeipingu.
Nevaru izlemt par Visas viņas grāmatas, vakar jau gribēju pirkt, bet kaut kā sašaubījos..
07.03.2015 11:50 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Šeipings man vismazāk patika no Džilindžera izrādēm, kas redzētas, neskaitot, protams, Trīs musketierus/Lēdiju Vinteri (neatceros nosaukumu), kas bija viena no ļoooti retajām izrādēm, no kuras aizgāju pēc pirmā cēliena.
Es arī šaubos par Visas viņas grāmatas, vai pirkt :)
07.03.2015 12:23 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Atcerējos, ka Nacionālajā biju jau pasen uz Voiceks. Nav brīnums, ka šobrīd biļetes tik lētas. Galīgi nekas sevišķs. Jutos vīlusies.
Osedžas zeme - viena no manām visu laiku mīļākajām izrādēm, tik sen jau gan biju, bet atceros, ka ļoti patika.
Šampinjonu derība - labāka nekā domāju, ka būs. It kā nekas sevišķs, bet arī tāda līdzjūtama sāpe.
Bagātā kundze - aizraujoša, ļoti patika aktieru tēlojums, viena no pēdējām labākajām redzētajām Nacionālajā.

Mana pirmā izrāde JRT pirms daudziem gadiem bija Latviešu mīlestība - ak, kā patika! Skaisti, patiesi, atklāti, dziļi.
Vectēvs - interesanti, bet neteikšu, ka nenormāli laba, bija ko padomāt, stāsti + Daudziņš kā jau vienmēr!
Oblomovs - Āboliņš izcils, nedaudz šķita par izstieptu, bet tas, lai radītu attiecīgo sajūtu. Vispār idejiski lieliska.
Revidents - it kā interesanta, bet biju gaidījusi ko vairāk, laikam pēc visām ļoti labajām atsauksmēm. Tik ļoti neaizrāva.
Austrumvējš Rietumvējš - laba ideja, pati izrāde tīri normāla.
Ziedonis un visums - ak, Ziedonis! Netradicionāla vietām, bet patika, jo īpaši, ja patīk Ziedoņa dzeja.
Grenholma metode - nu ideja super! Ļoti aizrāva, bija interesanti, šķiet, visu izrādes laiku. Nu tikai tas Krasts. (t) Nezinu, nenoticu viņa tēlojumam īsti nekad.
Ilgu tramvajs - ahhh, izcili!! Šī brīža mīļākā JRT izrāde. Keišs un Kļaviņa - perfekti! Bet nu pats stāsts jau vien tik daudz dod šai izrādei..
Oņēgins.Komentāri - interesanti, diezgan patika, interesanti pasniegta un Znotiņš ļoti patika!

Dailē - Vējiem līdzi, nu stāsts skaists, Skrastiņam noticēju, lai gan sākumā šķita, kā tad nu tāds Batlers...
M.Butterfly, Grūbem šī loma izcila, cik citās izrādēs viņam nenoticu, tik kā Madam Butterly viņš bija lielisks, Žagars arī, nu feini, pati izrāde tīri laba, bet neteiktu, ka izcila. Romeo un Džuljeta - biju uz Dīča un Segliņas aktierspēli (Segliņas, ne Siliņas kā te kāda rakstīja ;) ). Nu..Bija labāk, nekā biju gaidījusi. Neteiktu, ka ļoti patika, bet Dīcis nebija zemē metams un Segliņa arī tīri normāli nospēlēja, bet varu atzīt, ka šobrīd viņa spēlē daudz, daudz labāk, patiesi. Viņa ir pamatīgi augusi, sākumā arī nebiju sajūsmā.
Finita la Comedia - nebija slikta komēdija, bet Skrastiņš izvilka visu izrādi.
Vakariņas ar Elvisu - patiesībā ļoti patika. Netipiska, pirms gāju, nelasīju aprakstu, tik vien kā zināju, ka kaut kas ļoti īpatnējs, kas citiem ļoti nepatīk, citiem ļoti patīk. Beigās pat asaras sariesās acīs. Skrastiņa balss ļoti patika (protams, viņš nav Elviss, bet aktierim šāda balss - malacis!), Segliņa atkal ļoti patika...
Izraidītie - kaut kas tik fantastisks 5 stundu garumā, kas paskrēja nemanot. Gan smējos no sirds, gan raudāju. Kaut kā ļoti saviļņoja, lai gan tēma nav tik smaga kā citās izrādes, bet tomēr, mums, vairumam latviešu, saistoša. Tad nu jā, nācās vēl kādu laiku pārdomāt to visu pēc izrādes.
Oņēgins - Normāla izrāde, kuru Skrastiņš atkal padarīja labāku. Un arī Busulis - ļoti patika kā Puškins šajā izrādē.
Dieva indes un velna zāles - bija interesanti, neteiktu, ka laba vai slikta, tā kā nezinu,vai vērts iet...

ufff..nu laikam pietiks. :D
07.03.2015 12:31 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Mana pati, pati pēdējā -"Visas viņas grāmatas". Nākamsezon noteikti vēlos aiziet vēlreiz! Grūbe fantastisks! Izrāde lika līdzpārdzīvot, sajust un noticēt! Protams, visiem nepatiks, bet man ļoti, ļoti.
07.03.2015 12:39 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Uz Šeipingu biju. Nu, man, kā lai pasaka- šķita par modernu?! Īpatnēja. Ne ar ko atmiņā nepaliek, tikai Andžāns triko un Ķuzules labais augums :D
07.03.2015 12:43 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Šeipings man patika, bet tā kārtīgi tikai beigās, kad atklājas visa ideja un sasniegta kulminācija. Visu laiku domā, ka tāda komēdija, bet beigas sanāk drāma ar traģisku piesitienu - viena cilvēka morāla izvarošana. Par mūsdienu mākslu, pēc izrādes diezgan par to domāju.
Uz Visas viņas grāmatas - pērciet gan - noteikti nenožēlosiet. Tikko vel bija iespēja dabūt tuvākajās dienās, jo bija ielikta citas izrādes vietā.
07.03.2015 13:25 |
 
Reitings 82
Reģ: 29.01.2009
Manas domas par dažām Valmieras drāmas teātra izrādēm.
Lattia - viegla, naiva, jautra, interesants sižets, dzīvi dialogi.
Nāves deja - man likās ļoti drūma (kā jau nosaukums). Nebija garlaicīga, taču vietām mazliet par daudz vilkta, otru reizi laikam neskatītos.
Apjukums - patiešām īsts apjukums. Baigais kišmiš, taču ļoti daudz patiesības.
Saules pelni - noticēju stāstam, patika aktieru tēlojums, kopumā laba izrāde.
Vienādas asinis - lai ko arī neteiktu kritiķi, manuprāt, lieliska izrāde! Vietām jautra, vietām mazliet baisa.
KLUSUMU! Notiek izrāde! - kaut kad sen esmu redzējusi arī filmu, tāpēc sižets bija pazīstams. Smieklu jūra 3 cēlienos.
Ziema zem galda - tiešām kā pasaka, atceros, ka visu izrādes laiku smaidīju, ļoti pozitīva.
[email protected] - izlasot nosaukumu nodomāju, kas gan tur var būt interesants, īpaši, ja basketbols mani ne pavisam nesaista. Bet izrāde ir vienkārši fantastiska!!!!!
07.03.2015 13:53 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Biju uz Bovarī kundzi. Dalītas izjūtas teju par visu. Man patika, izbaudīju fantastiskos tērpus, scenogrāfiju, bet pēcgaršas īsti nav. Lasu ļoti daudz sliktu atsauksmju, ka neesot aktieros emocijas. Es emocijas saņēmu, bet tiesa, sēdēju 01. rindā, un šajā izrādē tuvums ir būtisks. No 19. gs. vidus klasikas arī negaidīju emociju izvirdumus, izrādes laikā skaidri un gaiši ir pateikts, ka šajā laikā runāt par jūtām ir bez maz grēks.
Nesen lasīju citu klasikas darbu par 19. gs., ļoti līdzīgi, to arī izrādē gaidīju.
Stāsts bija visai fragmentārs un rīcības paredzamas, bez pārejas, tas tiesa. Bet tam pretī savs pluss - sarežģīti būvēts stāstījums - vairākos līmeņos, kas tomēr uzrunā. Gribu izlasīt romānu, lai spriestu, vai Bovarī kundze izrādē tiešām ir tik trafareta, un attēlota lielāka cietēja, nekā tas ir grāmatā. Jo izrādē šī sieviete un viņas neirotiskās darbības mani brīžiem tracināja, uzspēlētā kaisle, kas it kā ir galvenais, nobālēja depresijas priekšā.
08.03.2015 15:17 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Ļoti piekrītu Blanšas rakstītajam par Bovarī kundzi. Kopumā man izrāde patika- tērpi (bet varēja tomēr būt greznāki), trijos līmeņos būvētā scenogrāfija, Skrastiņš Bovarī kunga tēlā, bet, ja sāk dalīt pa epizodēm, ir kur piesieties. Pirmkārt, man traucēja Nevarauskas tēlojums, kuru vērojot, nevarēju apslāpēt deja vu sajūtu- Bovarī kundze un Skārleta O'Hāra diemžēl saplūda kopā. Kā arī beigām es nenoticēju pilnīgi nemaz- trūka kāpinājuma izrādes laikā (vai varbūt aktrises pārliecinošāks tēlojums), lai es noticētu un notraustu kādu asaru izrādes kopā.

Bet kopumā es teiktu, ka ir vērts redzēt, jo izrāde ir klasikas cienītājiem bez tipiskā DT tingeltangeļa elementiem. Es arī sēdēju ļoti tuvu (02. rindā), priecājos, ka varēju izbaudīt aktieru emocijas tuvplānā.
08.03.2015 17:26 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Nu tad beidzot nopirku biļeti uz Visad viņas grāmatas, tiesa, tikšu tikai jūnijā :( Un ar draugu maijā iesim uz Izraidītajiem .. bet gribu vēl kaut ko, jāpačeko NT, tur sen nav būts :)
09.03.2015 10:22 |
 
Reitings 1652
Reģ: 01.02.2013
Super tēma :) Tieši domāju, ka noderētu apspriest izrādes, lai zinātu, uz kuru no izrādēm ir vērts doties.
Nacionālajā teātrī:
"Īstā bērnība" bijām pasen. Perfekta izrāde, smējāmies ar draugu līdz asarām abus cēlienus.
"Tik mīla vien" - so so, no aktieriem patika tikai Aināra Ančevska tēlojums.

Teātrī Skatuve:
"Nakts sargs un veļas mazgātāja" - patika, 2.cēliens bija labāks par 1. Noslēgums pavisam fantastisks (l)
09.03.2015 10:36 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Man ari loti patika Vakarinas ar Elvisu Dailee!
no viramates dzirdeju sajusmas pilnas atsauksmes par "Balle bus"" Valmieras teatrii. Sagribejas noskatities!
09.03.2015 19:36 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Iejaukšos, bet pieņemu, ka tās, kas apmeklē teātri, mēdz apmeklēt arī operu.

Kādas atsauksmes par AĪDU LNO?
09.03.2015 19:37 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
Ir kāda bijusi uz Mī... Mālēt Nacionālajā teātrī?
09.03.2015 19:42 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Vai ir kādas atsauksmes par Raiņa sapņiem?
10.03.2015 23:26 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Blānša, man skolā kolēğe saka, ka ļooooti laba, bet jābūt labām priekšzināšanām par Raini :) Pati arī noteikti aiziešu :) Skolēniem patikusi, moderna un mūsdienīga :)
11.03.2015 15:32 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Blanša, esmu dzirdējusi gan labas, gan arī sliktas atsauksmes, ka izrāde šīzīga. Pati nedaudz "raustos" iet, jo Rainis kā tāds īpaši neuzrunā. Taču labprāt noskatītos izrādi par Aspaziju JRT :)
11.03.2015 22:27 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Es biju uz Raiņa sapņiem, interesēja vēl citi viedokļi. Man pašai patika, bet ir neskaidri jautājumi.
Piemēram:
Kas bija putns un ko tas simbolizēja?
Kāpēc Aspazija fonam, bet mēnessmeitiņa priekšplānā? Kompozīcija nav īsti skaidra.
Kāpēc maz parādīts Rainim tik ļoti svarīgais nodevības motīvs? Tā vietā šķiet, ka viņš visu mūžu kritis vienkārši neirozē un depresijā savu pārcilvēcisko ideju dēļ.


Es cerēju gan iegūt vēl vairāk, jo pamatā idejas un tēmas pārzināju, un neteikšu, ka man ir ļoti labas zināšanas, lai gan šobrīd Raiņa speckursu apgūstu. Tiem, kas Raini tiešām tikai tā konservatīvi no vienas puses zina, liksies šizīgi un pavērsies spilgts, vispusīgs skats, bet tādu jau man vidusskolā deva.
Pēc recenzijas izlasīšanas sapratu, kāpēc rodas jau domas par Raiņa šīzīgumu, it kā ironiju no režisora: izmantoti tiešie Raiņa rakstītie teksti. Kur problēma? Raiņa dienasgrāmatas teksti atklāj tiešā veidā viņa apziņas un zemapziņas slāņus, bet tēlu runa vairs nav Raiņa runa, un, ja to īpašības, domas tiek tiešā tekstā piedēvētas Rainim, tad tur rodas šī problēma.
Mūzika ļoti baudāma, Raiņa lomas attēlotāji spoži, Aspazija man mazāk, menessmeitiņa ļoti baudāma.
13.03.2015 22:47 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
No pēdējām redzētajām patika "Žilbinoši!" Nacionālajā un "Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu" Dailē!
23.03.2015 16:26 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Pacelšu tēmu ar atsauksmi par izrādi.
Biju uz izrādi "Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu" Dailes teātrī. Kaut arī ļoti smaga izrāde, bet noteikti ir vērts redzēt- gan sižets tāds, kas liek aizdomāties, gan arī aktieru spēle fantastiska, kārtējā izrāde, kurā A. Skrastiņš galvenajā lomā sevi pierāda kā lielisku aktieri. Izrādē ir gana daudz komisku un arī traģisku mirkļu, tāpēc būs iespēja gan pasmieties, gan just līdzi varoņiem. Tiešām iesaku noskatīties!
23.03.2015 20:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits