Teātru beztēma

 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Tā kā šeit modē dažādas beztēmas, atļaušos iesākt teātru beztēmu. Kādas ir šobrīd aktuālākās izrādes? Kuras Jums patīk? Kuras, jūsuprāt, ir galīgi garām?
Viss par un ap teātra izrādēm :)
04.12.2014 17:17 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Ou, izlasīju labās atsauksmes un tagad gribu uz to M. Butterfly, iepriekš, afišas pētot, pat nebiju pamanījusi šādu izrādi, jo nepiesaistīja nosaukums .. bet tagad paskatījos, ka austrumnieciska drāma un .. laikam pārdomāju. Vēl nesaprotu, kādēļ visas biļetes uz Visas viņas grāmatas tik ātri izpērk. Kas tajā izrādē tāds ir? Arī gribu, bet nu biļešu nav, žēl :D

Kādreiz man ļoti patika NT, bet tagad - sen nav būts, kaut kā vairs nesaista un arī JRT nav būts, labprāt aizietu kādreiz, bet tā arī nav sanācis. Biedē nezināmais :D

Bet par tām, kuras nesen vai mazliet senāk esmu redzējusi Dailē: Nakts vēl nav galā - nebiju gaidījusi, ka būs tik laba .. izrāde paķēra un tiešām lika aizdomāties, lai cik banāli arī tas neskanētu .. vienīgi traucēja ar aci miedzošais oficiants, bet nu tas jau ir cits stāsts :D Tāpat arī ļoti patika Vējiem līdzi, piecas stundas paskrēja nemanot. Apmeklēšanas vērta ir arī Bovarī kundze, to ļoti gribēju redzēt, bet nu līdz galam kaut kas nebija, trūka emocionālā piepildījuma. Izraidītie - patika atmosfēra un mūzika (grupa Ryga) bet izrāde - ne līdz galam, bet lasu tik daudz labu atsauksmju, ka ir doma varbūt kādreiz aiziet vēlreiz, ņemot līdzi arī draugu, jo viņš ir no tiem, kuriem teātri nu tā, bet šī, iespējams, šķistu laba :D :D Gan jau vēl kaut ko aizmirsu .. tuvākajā laikā gribu uz Šeipingu, ja vēl rādīs un arī kādu no jaunajām izrādēm, pagaidām gan nevaru izšķirties :D

Vēl nevaru nepieminēt to, cik laba ir Liepājas teātra izrāde (vairāk jau mūzikls) Pūt, vējiņi un Valmieras drāmas teātra Raudupiete. Elīna Vāne šajā lomā ir neatkārtojama. Varbūt kāda var ieteikt vēl kādu labu izrādi Valmieras drāmas teātrī, mm? :)
03.02.2015 23:58 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Blānša, saintriģēji ar Ezeriņu, to es arī noteikti gribētu redzēt, bet biļete 25 eiro, nopietni? Un visas izpirktas, visas :D Tad jau arī jābūt kam labam :)
04.02.2015 00:04 |
 
Reitings 107
Reģ: 21.01.2015
Kādas vēl atsauksmes par izrādi Dailē - Bovārī kundzi? Ir piedāvājums braukt, bet nevaru izlemt, negribu vilties, jo ir padomā redzēt citas.
04.02.2015 00:08 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Senjoritta, es devos kopā ar kursabiedreni, kura šo grāmatu bija izlasījusi no vāka līdz vākam, es tā .. noslinkoju un studiju ietvaros neizlasīju, viņa teica, ka bija gaidīju ko vairāk. Kopumā - ja Tev patīk klasika, dodies, bet rēķinies, ka izrāde ir salīdzinoši auksta un man tiešām trūka emociju. Nevarauska un Skrastiņš patika, tērpi arī glīti, bet līdz galam nepaķēra .. redzēs, ko teiks citas meitenes :)
04.02.2015 00:13 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Biju uz Visas viņas grāmatas un iešu atkal aprīlī jau ar draugu. Jau noķēru biļetes.
To nevar izteikt, cik ļoti man patika. Es pāris dienas nevarēju atiet, lasīju recenzijas un pārdzīvojums bija arī no tām.

Izrāde bija vienkārši lieliska visā ziņā. Pati ideja, stāsts jau ir pārdzīvojuma vērti, bet kā tas parādīts - ar tik daudz metaforām, kas padziļina izrādes slāni. Pilns arī ar atsauksmēm, ka aktieri šo stāstu parādīja labāk nekā Holivudas grandi filmā... Filmu neesmu redzējusi, baidos skatīties.
04.02.2015 00:31 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Persephon - NT pelna ar šī gada panākumiem. Cenu jau cēla, kad biļetes sāka izpirkt momentā.
Vēl pie tam - NT kamerzālē vari sēdēt pat 10. rindā un neko neredzēt. Bet ir vērts redzēt. Kā nu kuram, mani līdz galam nepaķēra, citi ir stāvā sajūsmā, kā attēlota Ezeriņa daiļrade.
Visas viņas grāmatas gan nav pacēluši cenu, un zāles izkārtojums lielisks attiecība pret cenu, tikai 4 rindas.
04.02.2015 00:34 |
 
Reitings 144
Reģ: 18.08.2012
Mani favorīti ir Vējiem līdzi un Amadejs Dailes teātrī. Abas ļoti patika, uz Vējiem līdzi biju pat divreiz, bet tur ir jāaprod ar Skrastiņu Reta lomā, man tas bija diezgan grūti, jo manā iztēlē Rets bija pilnīgi citādāks, turklāt vienmēr, izdzirdot Skrastiņa balsi, nāk prātā Šreka ēzelītis. :D
Vēl starp favorītiem ierindojama Dzimta Valmieras Drāmas teātrī. Spēcīgi un pārsteidzoši.
Vēl patika Doktors Živago Valmieras Drāmas teātrī, Romeo un Džuljeta Dailes teātrī.
Pēdējās redzētās bija Sudraba slidas - ļoti sirsnīga ģimenes izrāde. Un Svētku laika pārpratumi, kas nepatika, likās tāda nekāda, labi, ka biļetes bija dāvinātas, citādi būtu žēl iztērētās naudas.
Šodien redzēju Klusumu! Notiek izrāde! Valmieras Drāmas teātrī, nu man ļoti patika! Beidzot redzēju komēdiju, kas lika smieties par notiekošo, neizmantojot jēlības, rupjības un vulgārismus.
Šomēnes jāiet uz Slazdā Dailes teātrī, gribu redzēt Bovarī kundzi.
04.02.2015 00:46 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Filmu neesmu redzējusi, baidos skatīties.


Blanša, filmu noteikti ir vērts redzēt!
04.02.2015 08:39 |
 
Reitings 135
Reģ: 04.02.2015
Šomēnes iešu uz Nakts vēl nav galā, uzrunā sižets. Domāju, ka patiks.
04.02.2015 08:46 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Ļoti gribētu redzēt Visas viņas grāmatas. Esmu redzējusi gan filmu, gan lasījusi Bernharda Šlinka grāmatu Krūmiņa tulkojumā - ļoti patika. Eh, bet nav ne jausmas, kad vispār tuvākajā laikā uz teātri tikšu:-(
04.02.2015 09:29 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Blānša, Tavai gaumei es uzticos, tādēļ, ja ne uz Ezeriņu (kaut gan tas būtu ļoti noderīgi dažādu apsvērumu dēļ), tad uz Visas viņas grāmatas biļeti noteikti centīšos noķert .. ceru, ka būs vēl kāda izrāde (nu būtu taču jābūt, ja tāds pieprasījums :))
04.02.2015 10:40 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
manas līdz šim mīļākās izrādes, ko joprojām arī uzved :

Dailē :
Vējiem līdzi - ļoooti skaista, izcils aktieru darbs
Izraidītie - savādāka izrāde un omītēm varbūt ausis vīst, bet man tieši tas atšķirīgais skatījums ļoti patika.

NT :
Latgola 2 - es biju pārsmējusies līdz asarām. Vienkārša un humoristiska izrāde par cilvēku dzīvi Latgales laukos, sirsnīga ļoti :)

JRT :
Latviešu mīlestība - ne velti repertuārā jau gadus 5.(l)
04.02.2015 11:23 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Par improvizācijas teātriem kas jautāja - mani favorīti ir KIT un Spiediens.
04.02.2015 11:47 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Aiziet paceļam beztēmu martā! Kas redzēts? :)

Biju uz Ugunsgrēkiem Dailes teātrī. Iesaku. Izrāde gan reālistiskajā, gan idejiskā līmenī spilgta, pārsteidzoša.
Pirmais cēliens ir vājāks, jo nevajadzīgi pastieptas epizodes, it sevišķi pats sākums, kas kādam ļoti nepacietīgam skatītājam var pazudināt apetīti, bet pirmā cēliena otrajā pusē sākas labs ritms, kas otrajā cēlienā ir graujošs (labā nozīmē), tur arī viskoncentrētāk atklājas sižets (kara šausmas, ģimenes traģiskais liktenis), ideja un emocijas. Žēl tos skatītājus, kas devās prom no izrādes, redzēdami labi ja 30% (no galvenā stāsta neieraugot teju neko).
Ir kļūdas (tas pats epizožu izstiepums, pārlieku naturālistisko detaļu izmantojums, kas jau mazliet nonivelēja šo paņēmienu), bet tās neliedz gūt spēcīgu pārdzīvojumu.
Pirmo reizi ieraudzīju Gintu Grāveli kā spēcīgu aktieri, Ieva Segliņa pierādīja sevi kā nopietno lomu aktrise, arī uzteikums. Ilze Ķuzule-Skrastiņa laba, bet mazliet sita cauri citas viņas lomas. Šoreiz mani neuzrunāja Dainis Grūbe vismaz pusē no viņa spēlētajām 6 lomām šajā izrādē, jo viņa stāstnieka balss un intonācija, tas ir, runas veids sit cauri Grūbi kā aktieri, un spēlētais tēls man pazūd, bet tas arī diskutējams jautājums, vai vispār var vienā izrādē iegūt 6 dažādas balsis un vai epizodiskie tēli to pieprasa. Svarīgākais tēls bija teicams, tāpēc pieļaujami.

Vislielākā "kļūda", kura man tomēr pabojāja īpašos mirkļus, bija skatītāji, kas smejas traģiskajos brīžos.
06.03.2015 16:30 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Izraidītie - 100% iesaku. Puisim arī vajadzētu patikt!
Bet tā.. ir daudz labu izrāžu..patiesi. Bet nu man ļoti patīk teātris kā tāds.
06.03.2015 16:33 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
biju uz Vecpuiši un vecmeitas Liepājā, ļoti patika, kaut gan man Dīcis nemaz nepatīk. :D

Džilindžeram arī Liepājas teātrī izrādes ir ļoti dažādas - ir labas un ne tik labas.

bet es laikam varu izteikties tikai par Liepājas teātra izrādēm, reti kura nav redzēta. :D
06.03.2015 16:46 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Ak jā, Amadejs manam vīrietim ļoti patika!
06.03.2015 16:55 |
 
Reitings 75
Reģ: 25.07.2014
Super, prieks par šo diskusiju, jo tieši tagad arī skatos un pētu uz ko varētu aiziet. Īpaši ieinteresēja par JRT izrādēm, draugs ir bijis uz vectēvu un bija stāvā sajūsmā.

Saules bērnus noteikti neiesaku, nepatika, priecājos, ka biļetes bija par velti, bet nu tajā pašā laikā esmu dzirdējusi daudz labas atsauksmes.

Tāpat arī nesen biju uz "Divu kungu kalps", draudzene bija sajūsmā, bet man kaut kā tie joki neuzrunāja, nezinu, varbūt vaina ir manī, bet man tie joki nepatika.

Gaidu vēl atsauksmes, no jums meitenes, gribas vai nu kko vieglu un smieklīgu vai arī kaut ko pēc kā varētu arī padomāt!
06.03.2015 17:02 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Vespera, no JRT labākajām, manuprāt, Ilgu tramvajs. Oņegins. Komentāri, Oblomovs, Revidents - foršas izrādes, bet ne tādas, kas ļoti paliek atmiņā. Grenholma metodē ideja ļoti patika.
06.03.2015 17:03 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Biju uz NT "Vīnes meža stāsti".

Twiterī lasīju arī vairākas sajūsmas pilnas atsauksmes, bet mani tomēr neuzrunāja un šo izrādi neiesaku. Tāda - nekāda...
Ok, Inga Misāne - Grasberga, kas man nekad nav patikusi gan lika mazliet mainīt domas, jo šajā izrādē viņa bija spīdoša! Bet kopumā - tāda brīžiem garlaicīga, brīžiem šizīga.. Nothing special!
06.03.2015 17:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits