Teātru beztēma

 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Tā kā šeit modē dažādas beztēmas, atļaušos iesākt teātru beztēmu. Kādas ir šobrīd aktuālākās izrādes? Kuras Jums patīk? Kuras, jūsuprāt, ir galīgi garām?
Viss par un ap teātra izrādēm :)
04.12.2014 17:17 |
 
Reitings 413
Reģ: 11.05.2012
Pēdējā uz ko es biju "Lukrēcija Borgia".. Hmm.. Tā arī neesmu izlēmusi patikai vai nee.. :D Tam laikam atspoguļotais Itālijas dzīvesveids manā skatījumā tomēr neiederējās, bet tai pat laikā Džilindžeram izdevies izveido šo izrādi saistošu un skatāmu..
04.12.2014 20:38 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Teātris ir no mākslām, kas laikam mani īpaši nesaista. Nezinu pat, kapēc.
Vienīgās izrādes, kas spilgti, spilgti ir palikušas atmiņā ir Kabīrijas naktis un Edīte Piafa.Mans leģionārs Krievu dramas teātrī. Laikam jau Veronikas Plotņikovas dēļ (kuru vienkārši dievinu).
Šīs izrādes laikam vairs nerāda, bet nekad neaizmirsīšu, tās sajūtas, kad vairāk kā laikam nu jau gadus 10 atpakaļ pirmo reizi noskatījos "Kabīrijas naktis". Izrādes pirmajā ainā no Plotņikovas tēlojuma raudāju kā traka! Pēc izrādes vispār staigāju kā ne no šīs planētas!
04.12.2014 20:49 |
 
Reitings 763
Reģ: 27.07.2014
Neesmu regulāra teātra apmeklētāja, tāpēc diez vai būšu kompetenta šajos jautājumos, bet man "Vecmeitas un vecpuiši" patiešām nepatika. Pārāk daudz tur rupjības un jēlības, un pirksti ānu$ā bija. Varēja jau vietām pasmieties, bet izrāde šķita izstiepta, gara, malās un riņķi un beigu beigās man nepatika arī galvenās lomas tēlotāja aktierspēle. Bet gāju kopā ar labu teātra pazinēju un viņa izteicās, ka viņai esot traucējis tikai un vienīgi tas, ka viņa nav noticējusi galvenā aktiera tēlojumam, pārējais esot bijis labi un izrāde esot laba. Ej nu saproti :)
04.12.2014 20:55 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Vispār teātrus agrāk apmeklēju vairāk, tagad eju retāk.
Vēl esmu bijusi uz Vējiem līdzi. Nu materiāls jau garš un grūti izstāstāms. Likās par garu.
Aija pēc jaunsudrabiņa - interesants skatījums uz darbu, varbūt nedaudz vulgarizēts, bet ok.
Romeo un Džuljetu redzēju jau sen - bija ok. Baigā sajūsmā nebiju, bet tīri interesanti tajā brīdī likās.
Pūt Vējiņi - Liepājas teātra izrāde. Aija Andrejeva bija Baibiņas lomā, ļoti patika. Skaista mūzika. Bija daži sīkumi, ko varēja atrisināt citādāk, labāk ,bet kopumā forši.
Aj, gan jau vēl atcerēšos, ko esmu redzējusi.

Vai jūs apmeklējat tikai tā saucamos valsts teātrus vai ejat arī uz alternatīvajiem?
04.12.2014 20:55 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Romeo un Džuljeta - nepatika ne Dīcis, ne Siliņa (kaut kā man neliekas, ka tik talantīga kā visur raksta). Bet nu izrādi redzēju vairāk kā gadu atpakaļ.

Minētā Osedžas zeme- pilnīgs mēsls, man ļoti nepatika. Nepatīk izrādes, kur neko nevaru iegūt, vismaz garīgajā aspektā, jo izrādē bija pilnīgs zanķis.

Mana visu laiku The Best izrāde - Amadejs - taču nezina vai rāda, jo vairāk kā gadu esmu no teātru aprites ārā. Ceru drīz atsākt iet.

Liepāja Pūt Vējiņi - ļoti patika laba izrāde.

JRT - Melnais piens un Brāļi (nezinu vai rāda) - nepatika, arī neko tur neguvu.

Gribētos tagad redzēt Vējiem līdzi.

Tēma laba, lai uzzinātu, kas tagad tāds aktuāls un skatāms teātros. :)
04.12.2014 22:33 |
 
Reitings 358
Reģ: 22.05.2013
Šajā gadā nebija sanācis aiziet ne uz vienu izrādi, tad nu sāku laboties, 3dien biju uz Jūtu tektonika. Ļoti patika Indras Rogas tēlojums!
Kaut kā ne īsti patika tā cilvēku grupiņa, kas tur muzicēja, lai gan, laikam jāpriecājas, ka daļiņa dzīvās mūzikas. :)

Tagad tuvākā izrāde, kas paredzēta ir Oblomovs. Ceru, ka attaisnos cerības, jo pēc atsauksmēm lika noprast, ka ir pārdomu raisoša.
05.12.2014 10:40 |
 
Reitings 292
Reģ: 30.11.2014
Bovarī kundzi Dailē iesaku-patika:)
13.12.2014 20:34 |
 
Reitings 381
Reģ: 07.07.2013
Tieši nevaru izlemt, vai iet uz Bovarī kundzi Dailē vai 12 krēsliem JRT :( :D
13.12.2014 20:42 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Nesen biju uz Svētku laika pārpratumiem Nacionālajā. Mīļie cilvēki, NEEJIET uz to tukšo, lēto, mirguļojošo izrādi. Nekā vairāk par egli, tukšu salmu kulšanu un gaismiņām tur nav. Ā, bērnu/eņģeļu dziedošs korītis (komentēt nekomentēšu ētisku apsvērumu dēļ), bet tas absolūti neko neglābj.
Īsto baudījumu uztaisījām sev paši - ar draugu līdz asarām nosmējāmies, cik gan tukša (ne banāla, bet vienkārši bez satura) ir izrāde.
Jā, sieva gaida, kad vīrs pievērsīs uzmanību, katrs kaut ko iekāro un.. viss. Izrāde kopumā ir viens liels PĀRPRATUMS. Pirmais cēliens sastāv vien no "ielej man dzērieni", "kur ir X, es viņu meklēju, lai viņš atnāk" un dancošana ap egli. Gribējām iet prom, bet bija žēl, jo izrāde dāvināta (bija jāiztērē dāvanu karte un gribējās Ziemassvētku noskaņu), otrais cēliens mazliet paglāba ar Jura Lisnera (vienīgais, kurš nospēlēja labi lomu) humors. Pēc otrā cēliena vēstījuma (kur bija maza neizdevusies bērnu izrādīte) sākām domāt, ka tā dziļā doma ir tāda - ka viņi speciāli uztaisījuši tik briesmīgu izrādi un tā ir analoģija.
Nezinu, citur atsauksmes ir labas, bet tad es nezinu, kas skatītājiem galvās darās.
Pilnīgi pievienojos kritiķes Radzobes viedoklim: "Svētku laika pārpratumi"@teatris: Ģirts Ēcis pamatīgi paklupinājis Nacionālo teātri. Jūtu līdzi aktieriem, publikai, sev :( "
ļoti žēl bija aktieru, ka viņus tā pazemo.
13.12.2014 20:52 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Vējiem līdzi no Dailes teātra ar Nevarausku un Skrastiņu! Ak mī un žē! Tik skaisti! :( Noticēju visam...

Man tā "Izraidītie" arī nu tā. Paskatīties jau varēja (bija bezmaksas biļetes man), bet, ja pirktu, tad arī domātu, ka nebij vērts. Bet Dzelzītis superīgs (l)

M.Butterfly - patika abu galveno aktieru spēle! Super! Biju pat šokā!

Finita la Comedia - skumja, bet vai superīga? Nu nezinu..

Sabojātie - patika. Laikam vairs nerāda, bet kā nekā apbalvota izrāde.

Ar vīru nav viegli
un Promadonnas - patika! Foršas komēdijas :D, bet nu Dž.Dž. jau tās izrādes plus mīnus līdzīgas..
(VISAS IR DAILES TEĀTRA IZRĀDES)

Nu tā, kaut kā.
Vēl biju uz vairākām izrādēm, kad Rīgā norisinājās "Rīga spēlē teātri 2014". Bija foršas un ne tik foršas.

Ļoti gribu saņemties aiziet uz Nacionālo teātri un Jauno Rīgas teātri. Tāpat interesē Improvizācijas teātri!
13.12.2014 20:55 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Kādas atsauksmes par Saules bērniem Dailē?
12 krēslus un citas JRT gribu redzēt, bet izpirktas, oi, cik lielu laiku uz priekšu. :(
10.01.2015 01:23 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Palasīju diskusiju un varu teikt, ka no Dailes Romeo un Julieta nepatika, bet Vējiem līdzi bija fantastiska (l) Tik ļoti izbaudīju izrādi, ka pat neievēroju, tās ilgo laiku (l)(l)(l)
10.01.2015 02:09 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Vēl biju Krievu drāmas teātrī uz ВСЁ О МУЖЧИНАХ, bet nu baigi neaizrāva, tākā neiesaku.
10.01.2015 02:13 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es tik sen neesmu bijusi teaatri..vai ir kaadas izraades ko ieteiktu? (Liepaajaa!)
10.01.2015 02:15 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
MAD - Piafa no vispārējā sabiedrības un kritiķu vērtējuma.
10.01.2015 02:25 |
 
Reitings 2609
Reģ: 11.11.2013
Spledid rāda "Alu Cilvēku" ar Jāni Jarānu, tā ir sasodīti laba izrāde :)
10.01.2015 06:58 |
 
Reitings 59
Reģ: 01.02.2014
Šajā sezonā diezgan daudz sanācis iet uz Dailes teātri, par Izraidītajiem biju sajūsmā, lika gan izsmieties, gan aizdomāties, un 5h paskrēja nemanot, es labprāt nosēdētu vēl 5h, jo Dzelzītis un Grūbe bija lieliski. Un biju pārsteigta cik lieliski savu lomu attēloja Vidzis. Diezgan spontāni aizgāju uz M.Butterfly un tā arī izrādījās negaidīti laba, mani tiešām paķēra, šeit uzslava Žagaram un Grūbem. Šīs abas izrādes noteikti iesaku. (l) Biju arī uz Vējiem līdzi, es pirms izrādes nezināju stāstu, tāpēc man bija ļoti interesanti un arī laiks paskrēja diezgan ātri. Vilšanos sagādāja Plikie un pusplikie, tur spēlē vecāka gadu gājuma aktieri un likās, ka būs tāda smieklīgāka, bet beigās vīlos, jo izrāde sastāvēja no vairākiem monologiem, kas nebija īsti interesanti. Un pēdējā uz ko es biju - Vakariņas ar Elvisu, tas bija kaut kas jocīgs :-D visu izrādi domāju "uz ko es esmu atnākusi?!", biju vīlusies par Skrastiņa dziedāšanu. Vienīgais, man ļoti patīk G.Andžāns un I.Segliņa, tāpēc varētu teikt, ka man izrāde patika dēļ aktieriem un dēļ tā, ka varēja arī pasmieties, bet kopumā tur bija pilnīgs sviests, lai gan dīvainā kārtā kaut kas no tās izrādes aizķērās un lika padomāt.

Mazliet ārpus teātra tēmas, bet sanāca aiziet arī uz baletu LNO - Romeo un Džuljeta, ļoti skaisti, iesaku! :-)
10.01.2015 18:49 |
 
Reitings 52
Reģ: 05.12.2014
Kadas te atsauksmes par Latgola2, februara beigas iesu, pirma dala riktigi patika
10.01.2015 18:56 |
 
Reitings 59
Reģ: 01.02.2014
Varbūt kāda ir bijusi uz jauno izrādi Ugunsgrēki(Dailes teātris)? Kādas atsauksmes? :-)
10.01.2015 18:57 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Ko sakāt par Ugunsgrēkiem Dailes teātrī? Tviterī baigā vētra ap tiem. No skatītajiem plūst saldas atsauksmes, bet kultūras ziņu sižets bija ļoti kritisks, jo būtībā pārņēma kritiķes izteikumus un atļāvās aizkadrā dot vērtējumu izrādei.

Kritiķe (kas sižetā izteica kritisku viedokli) arī auzās mazliet sabrauca. Sižetā saka, ka režisors nav atradis veiksmīgāko atslēgu šīs lugas uzvešanai uz skatuves. Tviterī Rešetinam atbild, ka iepriekš par lugu neko nezinājusi un nākusi bez aizspriedumiem. Tātad jautājums: vai ir iespējams pateikt, kāds ir (vai nav) lugas veiksmīgs risinājums uz skatuves, ja luga nemaz nav zināma?
Es saprastu, ja teiktu, ka šī tematika, šis tikko redzētais stāsts īsti nav atradis veiksmīgu veidu, kā iedarboties uz skatītāju, bet luga, kura nemaz nav lasīta? Ceru, ka pārteicās, bet nu redzu, ka ne viss, ko viņi saka un raksta atbilst patiesībai. Šis bija viens no kritiska teikuma veidošanas paņēmieniem.
10.01.2015 18:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!