Tās, kas dzīvo ar draugu/vīru

 
Reitings 289
Reģ: 16.06.2013
Sveikas.
Šodien atgriezos no universitātes un draugs aicināja nopietni parunāties. Lieta tāda, ka dzīvojam divistabu dzīvokli (vienā istabā mēs, otrā saimniece), šī saimniece manam draugam stāsta, ka es slinkojot, neko pa māju nedarot, četras dienas nosēdējusi un neesmu neko kārtojusi un kāpēc tas jādara vīrietim. Tas nekas, ka es apdarīju skolas darbus un istabu vienmēr cenšos sakopt, bet visām jau gribas šad un tad paslinkot. Tagad man pie studijām nāks klāt darbs un mans draugs grib, lai es atnākot mājās taisu ēst un sakārtoju māju, ne jau katru dienu, bet vismaz pāra dienās. Viss ir saprotams, bet katru dienu atnāku mājās pēc pieciem vai sešiem un gribas atpūsties. Bet viņš mājās sēž pie datora un ņemas gar mūziku. Viņš to visu negribot darīt, jo redz tās esot sieviešu lietas.
Esmu neizpratnē, Jums tas šķiet normāli/ pieņemami? Jūsu vīrieši dara kaut ko mājās??
Gaidīšu Jūsu atbildes.
27.11.2014 18:02 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Harmony- jus katru dienu pilniba mainat visas drebes un gultas velu, ja jums tadi kalni rodas? Vai ari jus vairak par 3 cilvekiem gimene esat? Mes salidzinosi reti mazgajam drebes, bet tadu problemu nav...
27.11.2014 22:19 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Vakar par to pakasījāmies. Sēž 3 dienas mājās, kamēr es pa darbu un nevar izlaist nevienu veļasmašīnu! Un tad man prasa kāpēc nav tīras zeķes , apakšveļa un citas lietas, un vispār kāpēc veļas grozs jau sen pāri malām iet un veļas istaba izskatās kā pēc sprādziena. Jo es fiziski nespēju to visu samazgāt savās brīvdienās . Nav kur izkārt vairāk kā divas mašīnas. Šoreiz piedodu. Ja nākamās brīvdienas paies tā pat kā šīs, pieteikšu streiku un nedarīšu neko.
27.11.2014 22:15 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Hm.. un kāds sakars te saimniecei? Ok, par koplietošanās telpām skaidrs, bet par Tavu istabu kāda daļa viņai?
Ja Tu un Tavs puisis abi strādājat/mācāties, tad nesaprotu, kāpēc Tev tas būtu jādara vienai, kamēr viņš laiž luni. Bet ērti iekārtojies, neko neteiksi.

+++++
Ar tādu attieksmi tik īrniekus var aizbiedēt prom. Oki, saprastu,ja vēl koplietošanas virtuvē atstātu netīrus traukus vai tml., bet viņai nav tiesību lūrēt Jūsu istabā un komentēt,ka tur nav labi tas vai tas.
Galu galā vīrietim arī jāpaceļ pakaļa un kaut kas jāizdara. Viņam grūti aiz sevis aizvākt?
Tu studē, strādā un atnākot vēlu vakara nebūs vakariņas un viņš ar zēlām suņa acīm skatīsies virsū un gaidīs,ka uzreiz metīsies gatavot neviss pats nogurušajai mīļotajai būs pagatavojis ?
27.11.2014 22:14 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vai tad runa ir par nez kādiem kukinārijas šedevriem vai mājas ģenerāltīrīšanu? Nu tak nē. Ok, saprotu, ja mācības PL + darbs, tad vēl vismaz var būt tas nenormālais nogurums, bet pagaidām autore nestrādā, bet tāpat neko nedara, jo ir vājprātā nogurusi katru dienu. Nez, kad es skolā mācījos, šad tad pa nedēļu vakariņas pagatavot, istabu savu piekārtot un mājas darbus izpildīt + vēl mūzikas skolu apmeklēt kaut kā spēju bez problēmām...
27.11.2014 22:13 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Nu beidz! Tak te autore nemaacaas uz medikjiem. Bez tam, gribi teikt, ja cilveeks maacaas un, nedod Dievs, veel atljaujas straadaat (kaads nabadzinjsh!)


Nu es, kad mācījos (ne medicīnu) un strādāju pilnas slodzes darbu, patiešām lielākoties biju tik nogurusi, ka 21,00 jau gāju gulēt, un spēka nebija ne šmortēt, ne berzt. To darīju savā vienīgajā brīvdienā.
27.11.2014 21:50 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Veel jautraak. Maaciibas klaatienee ar darbu esot atpuuta. Ir dazaadi darbi un ir dazaadas maaciibas. No mana kursa tie, kuri straadaa pilnu slodzi, pamanaas aizmigt pat WC uz poda vai kaut kur gaitenii pie skapiishiem no paarguruma.

Nu beidz! Tak te autore nemaacaas uz medikjiem. Bez tam, gribi teikt, ja cilveeks maacaas un, nedod Dievs, veel atljaujas straadaat (kaads nabadzinjsh!), tad vinjsh maajaas vispaar neko nedara un sev eest negatavo pat, ja dziivo viens?... Diez kaa tad vinjam speeka dirsu noslauciit pietiek?.. :D Un kas gan ir viena (!!!) istaba un virtuviite? Skukjim buutu jaakaunas, ka nevar pakalju pakustinaat, lai elementaaras lietas izdariitu. Nee, nesaku, ka viirietis ir par gramu labaaks, ja "straadaa" no maajaam un nespeej piekaartot vai vakarinjas sagatavot, bet nu uzskatiit, ka abi var nedariit neko, jo ir tik nezheeliigi paargurushi, arii ir smiekliigi...
Runa, cik saprotu, ir par to, ka puisis veelaas, lai vismaz shad tad meitene vismaz vakarinjas pagatavo un shad tad piekaarto istabu (un shobriid vinja tikai studee). Neredzu tajaa neko tik nezheeliigu vai pazemojoshu.
27.11.2014 21:42 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Es gan uzskatitu drizak, ka pie viriesu lietam piederetos tas, ka majas nav izdegusu lampinu, tualetes pods ir kartiba, nav problemu ar udens aiztecesanu, un mebeles ir kartiba.u.tml. lietas. Tas nekas, ka sveshs dzivoklis, jo taja pat laika tev sveshs dzivoklis ir jauzkopj.nu ta kaut ka.bet nu ta ka parasti majas katru dienu viss nelust un diez vai, ka dzivojat ar malkas apkuri, tad viriesu darbi te ir visai maz..
27.11.2014 21:18 |
 
Reitings 169
Reģ: 09.07.2012
Neon,
Tas jau veel nekas, ja nav laika arii piemeeslot maaju. Tachu preteejaa gadiijumaa sanaak ne paaraak - seezh maajas, uztaisa bradaku, bet sakaartot aiz sevis "nav laika" un paarmet draudznei, ka shii nekaarto...

Protams, protams, tāpēc jau saku, ka grūti vērtēt situāciju un to, kurš ir "vainīgs".
27.11.2014 21:16 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Un kaadas "viirieshu lietas" vins dara? Vins ir tas, kursh Tevi uztur, visu apmaksaa, Tevi apdaavina, peerk Tev visu nepiecieshamo???

Ja jaa, tad jau vari uzshmoreet kaut ko un sakopt to istabeli. Ja nee, liec vinjam dariit shiis "viirieshu lietas", kad saaks, Tu vareeis pieveersties "sievieshu lietaam".
27.11.2014 21:13 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Virs man palidz tirit maju. Principa pedeja laika to dara vins par cik mums ir berns mazguletajs. Es mazgaju traukus, taisu est, mazgaju drebes (velasmasina izmazga, bet es visu novacu un nolieku). Virs vairak uzutr kartibu, neka es.
Un autores vieta es vsp mekletu citu dzivesvietu. Un grozies ka gribi, bet, ja abi stradajat, kkas jaed ir un kkas majas jaizdara ari. Ka ari svesa dzivokli varat dalit ar to tanti darbus un pusem koppietojamas telpas. Es tocna neberstu visu,kamer si tv skatas, ja jus maksajat ires maksu.bet nu sada varianta tomer ir jarespekte saimnieka kartiba komplietoj.telpas.
27.11.2014 21:00 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Mūsu attiecībās valda demokārtija - ja abi strādā, tad arī mājas darbi tiek dalīti. Cita lieta, ja sieviete nestrādā, bet dzīvo mājās.
27.11.2014 20:50 |
 
10 gadi
Reitings 150
Reģ: 15.05.2013
Viņš to visu negribot darīt, jo redz tās esot sieviešu lietas.

Pēc tādiem vārdiem es viņu pasūtītu.
27.11.2014 20:45 |
 
Reitings 207
Reģ: 12.03.2014
šobrīd domāju tādu domu pieļaut -dzīvot kopā :D bet vēl kārtīgi jaizvērtē..

lai nu kā-lai tik pamēģina te noteikumus uzstādīt-dabūs pa biksēm :D
mnliekas nav nekādu vīriešu vai sieviešu pienākumi-kā teikšu tā darīs ;)
27.11.2014 20:31 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
drēbju mazgāšanu
Taas, kas dreebju mazgaashanu uzsver kaa baigo darbu. Ko juus uz upi ejat mazgaat dreebes? Vai mazgaajat ar rokaam visu vannā vai bļodā? Ja ir veļas mašīna, cik daudz laika paņem ielikt,izņem un izkaart drebes? Kopaa varbuut 10 min?
27.11.2014 20:30 |
 
Reitings 570
Reģ: 29.01.2009
Mans vīrietis ļooti palīdz mājas darbos :)
27.11.2014 20:24 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Atkal jau naakaas lasiit visaadas "peerles". Kaa tik sievietes nemeedz attaisnot tos viirieshus.
Ir vienkārši vīrieši, kuriem nav talants mājas darbos, bet tas nenozīmē, ka viņi ir sliktāki par citiem.
Daudz kas ir atkarīgs arī no tā, vai bērnībā vecāki ir ļāvuši un likuši šādus darbus darīt. Ja tava drauga mamma nav nekad likusi tīrīt dzīvokli un arī viņa tēvs to nekad nav darījis, tad nav ko brīnīties, ka tavam draugam ir uzskats, ka tas ir sieviešu darbs.

Nezinaaju, ka trauku mazgaashanai un puteklju slauciishanai ir vajadziigs TALANTS. Turklaat ja puisha teevs ir sitis vinja maati, tas noziimee ka ir jaapienjem tas, ka puisis sit savu meiteni?
Tas ir ļoti ātri. Laimīgā! Es būtu pārlaimīga, ja tik ātri būtu mājās. Cik tad Tu stundas gribi pūsties? Ja atnāc mājās 6os un ej gulēt, piemēram, pusnaktī, tad 6h atpūties?

Naakamaa peerle. Viirietim ir ok atpuusties 6h, bet ja to dara sieviete, tad taa ir cuuciiba. Turklaat tachu meitene mineeja, ka vinja studee. Tas noziimee, ka vinjai veel arii ir jaamaacaas peec taa, ka atnaak maajaas.
Mācības un darbs nav nekas tik nogurdinošs, ka vakarā pat pakustēt nevar. Protams, attiecīgi citās dienās vīrietis gatavo un piekārto. Brīnos, ka autorei ir tikai mācības šobrīd un, cik var noprast, tāpat neko nedara un uzskata to par normu...

Veel jautraak. Maaciibas klaatienee ar darbu esot atpuuta. Ir dazaadi darbi un ir dazaadas maaciibas. No mana kursa tie, kuri straadaa pilnu slodzi, pamanaas aizmigt pat WC uz poda vai kaut kur gaitenii pie skapiishiem no paarguruma.

Autores gadiijumaa es buutu aizgaajusi pateikt saimniecei, ka vinjai nav jaabaazj degunu sveshaas attieciibaas, bet viirietim iedotu smuki sastaadiitu grafiku kuraas dienaas kas vinjam ir jaatiira. Ja kaut ko meeginaatu pretii puksteet, piedaavaatu variantu kuraa vinjsh apmaksaa visus reekjinus, iiri un eedienu apmainjaa pret tiiriishanu un gatavoshanu.
27.11.2014 20:21 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Mūsmājās sieviešu darbus dara tas, kurš pirmais mājās pārnāk vai tas, kurš ir mazāk noguris. Iknedēļas lielā mājas tīrīšana riebjas mums abiem, tāpēc maksājam kaimiņienei, kura labprāt to izdara mūsu vietā.
Uzskatu, ka visi darbi līdzvērtīgi ir jādala vienādi uz abiem, izņemot, protams, ja kāda no pusēm pati īpaši grib ko darīt, vai arī ja kāds sēž visu dienu mājās un tiek pilnībā finansiāli uzturēts.
27.11.2014 20:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Viņš to visu negribot darīt, jo redz tās esot sieviešu lietas.


Pamet! Un tūlīt pat! Tad redzēs, ka, vienam dzīvojot, "sieviešu lietas" pēkšņi kļūst par viņa paša lietām.
27.11.2014 20:06 |
 
Reitings 527
Reģ: 26.03.2011
Par ģimeni. Tas tiešām laikam individuāli. Mana mamma arī vienmēr lika vākt brālim savu bardaku, mazgāt traukus uz maiņām. Un, kad neviens nav mājās - bija jāgatavo pašam. Bet nu viņš neko no tā nav iemācījies - dzīvo līdz šim brīdim bardakā, jo mamma vairs lielu cilvēku nekontrolē, un ēst gatavošana aprobežojas ar makaronu un pelmeņu uzvārīšanu. :D
27.11.2014 19:55 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
mana vīra māte visu laiku dēlam lika kārtot savu istabu, nekad nepieļāva, ka tur būtu bardaks, un rezultātā mans draugs tiešām izaudzis ļoti, ļoti tīrīgs un kārtīgs, regulāri rīko ģenerāltīrīšanas, u.tml. bet gatavot mamma gatavoja pati - kad sākām dzīvot kopā, draugs pat makaronus nemācēja uzvārīt, tagad gan gatavo labāk par mani :D tā ka piekitīšu viedoklim, ka viss nāk no ģimenes.
27.11.2014 19:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits