Tās, kas dzīvo ar draugu/vīru

 
Reitings 289
Reģ: 16.06.2013
Sveikas.
Šodien atgriezos no universitātes un draugs aicināja nopietni parunāties. Lieta tāda, ka dzīvojam divistabu dzīvokli (vienā istabā mēs, otrā saimniece), šī saimniece manam draugam stāsta, ka es slinkojot, neko pa māju nedarot, četras dienas nosēdējusi un neesmu neko kārtojusi un kāpēc tas jādara vīrietim. Tas nekas, ka es apdarīju skolas darbus un istabu vienmēr cenšos sakopt, bet visām jau gribas šad un tad paslinkot. Tagad man pie studijām nāks klāt darbs un mans draugs grib, lai es atnākot mājās taisu ēst un sakārtoju māju, ne jau katru dienu, bet vismaz pāra dienās. Viss ir saprotams, bet katru dienu atnāku mājās pēc pieciem vai sešiem un gribas atpūsties. Bet viņš mājās sēž pie datora un ņemas gar mūziku. Viņš to visu negribot darīt, jo redz tās esot sieviešu lietas.
Esmu neizpratnē, Jums tas šķiet normāli/ pieņemami? Jūsu vīrieši dara kaut ko mājās??
Gaidīšu Jūsu atbildes.
27.11.2014 18:02 |
 
Reitings 9
Reģ: 28.11.2014
tas ir tikai normāli ka mājas darbus dara sieviete. vīrietis darbā nogurst. sievietei tāpat zināms ka pāris gadus pastrādās tad kerjeru pametīs jo būs jāaudzina bērni mājās, bet vīrietim karjera ir uz mūžu. tādēļ arī nav svarīgi ka sieviete iet uz darbu nogurusi, bet vīrietim vienmēr jābūt atpūtinātam un darba kārtībā.
28.11.2014 15:35 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Kad vēl strādāju, lielāko daļu darīju pati, bet man nebija iebildumu, jo ir viena slikta īpašība - man liekas, ka viņš tik labi neizdarīs


+++ man arī tā pati mānija :D

Un arī man pēc darba atvelkoties mājās negribas neko darīt, ne tīrīt, ne gatavot, ne trauku kalnus mazgāt, bet nu saņemos jau. Ja ne, tad citreiz draugs izdara šo to :)
28.11.2014 15:32 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Gulēt at 4 suņiem? Oho. :D
28.11.2014 14:15 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Sany,mums ir 4 suņi,kas guļ ar mums,tā kā,jā gultas veļu mainām bieži.Bet vispār grūti atbildēt no kurienes tie drēbju kalni rodas.Fakts kā tāds,ka viņas ir čupām un vismaz pagaidām neredzu tam bardakam ne gala,ne malas,ja viņš neizdomās savās brīvdienās iesaistīties drēbju mazgāšanā un arī novākšanā no veļas striķa.Jo pagaidām tendence,ko novēroju,ja viņš kaut ko ir ielicis mazgāties(nereti atcerās par to 12 vai 24 stundas pēc tam,kad ir ielicis mazgāties) ir noņemt tīrās drēbes un tur pat kaut kur nosviest nesalocītas.Faktiski daļa no tā sprādziena droši vien ir arī tīrā veļa,kura vienkārši nav savākta,salocīta un ielikta skapī...
28.11.2014 14:11 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Nē, man tas nešķiet normāli/pieņemami.
Arī mums ar vīru ir darbu dalīšana, ok, varbūt pāris sieviešu darbiņus biežāk izdaru es, tikmēr viņš bieži dara "vīriešu" darbus.
Piemēram, kamēr es taisu vakariņas, viņš izsūc putekļus un izved vakara pastaigā suni. Tādu lielāku tīrīšanu taisām brīvdienās, un tad abi vnk paralēli rosāmies - viens vannasistabā, otrs virtuvē, viens putekļus slauka, otrs sūc. Atkritumus uz maiņām iznesam, kad jāiet vnk ārā. Ok, veļu es pārsvarā salieku mazgāties, bet žāvēties ir kāris arī viņš.

1. ieteikums - atrodiet tomēr mājvietu, kur varat dzīvot divi vien. Ja jau šobrīd ir tāda saimnieces bāšanās, kas tad būs uz priekšu. Nezinu, nešķiet galīgi pieņemami dzīvot ar kādu svešinieku kopā. Jo sevišķi, ja bāžas jūsu lietās.
2. ieteikums - sadaliet ar savu draugu pienākumus. Nu neesi tu viņam verdzene vai mājkalpotāja, lai aizmirst, ka tev pēc darba vienai pašai kaut kas jādara. Un tie nav sieviešu darbi, bet gan mājsaimnieču darbi - attiecīgi, tādu sieviešu, kuras uztur vīrs un kurām cits nekas pa dienu nav jāpadara kā vien mājas solis.
28.11.2014 12:50 |
 
Reitings 235
Reģ: 20.08.2014
Mums ir darbu dalīšana, lai gan ēst gatavo draugs, jo viņam tiešām tas patīk, bet es jebkura gadījumā viņam palīdzu. Mēs cenšamies viens ontram palīdzēt, ja zinam, ka, piemēram, kādam vairāk darbu noteiktā dienā/nedēļā, tad arī visu saskaņojam attiecīgi.
28.11.2014 12:17 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Māju kārtoju es,tāpat par tīrām drēbēm atbildu arī es,bet ēst taisa vīrs.
28.11.2014 12:13 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Lielākoties māju uztur kārtībā vīrietis, lai atvieglotu manus darba dienu vakarus. Es rūpējos par kārtību vannas istabā un par veļas iekraušanu veļas mašīnā.
28.11.2014 12:02 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Neon, jau pēc pašas definīcijas talants ir spēja noteiktā cilvēku lokā darīt kaut ko labāk kā citi. Apdāvinātība drīzāk ir kaut kas, kas cilvēkam nāk no dzimšanas, bet talants, bieži vien, ir smaga darba rezultāts. Ja cilvēkam kopš dzimšanas būs spēja kaut cik noturēt meldiņu, bet bieži vien balss aizies šķībi, neviens neteiks, ka viņš ir talantīgs. Ja šis cilvēks ieguldīs smagu darbu un pēc vairākiem treniņiem spēs nodziedāt tīri, tad viņu sabiedrība sāks uzskatīs par talantīgu cilvēku. Vai šajā gadījumā viņa spēja nodziedāt tīri nāk no dzimšanas? Nebūt nē.
28.11.2014 11:59 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Ak Dievs! Atvainojos par kludām. :D Jāiet gulēt.
28.11.2014 00:16 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Pirmkārt, jutu līdzi, ka ir jādala dzīvoklis ar svešu sievieti. Otrkārt, man žēl, ka tavam draugam "pietiek prāta" klausīties to svešu sievieti.
Mums tādu problēmu nav, drīzāk es citreiz kaut ko buros sev zem deguna, kad atnāku pēc darba un nepatīk kā lupata stāv uz izlietnesn( :D gadās, ka pēc darba esmu kaškīga). Drauga pienākums ir obligāti izmazgāt savas sporta drēbes pēc trennina, paēst, sarupēt ēdienu man. Tagad reti gatavo, bet noteikti vai aizved kaut kur, vai noperk. Es cenšos pa nedēlu vismaz vienreiz uztaisīt kādu mājas ēdienu. Dzīvokli pārsvarā kartojam kopā, vai es. Draugs bieži izsūc dzīvokli bez jebkādam sarunām, pats izdoma. Es mazgāju pārējo velu, gludinu (reti, nepatīk, bet piespiežu), kartoju mūsu skapjus. Var teikt, ka vinš mani uztur. Mana alga paliek man.
Nav tā, ka uzskatu sevi par labu mājsaimnieci, bet mums abiem ir ērti un problēmu nav. Noteikti piestrādāšu pie ēst gatavošanas, gribās biežāk iepeiecināt ar ēdieniem.

Palūdz draugu, lai neklausās svešas (may be arī vientulas?) tantes.
28.11.2014 00:14 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ok... bez darba pienākumu dalīšanas... Vai tad dzīvokļa koplietošanas telpas ir tā ''aizaugušas'', ka saimniecei jāsāk moralizēt? Vai viņai vienkārši ir antipātijas pret Tevi?

Draugs labprāt izpalīdzētu mājas darbos, bet man ir pārliecība, ka viņš to nedarīs tik sirsnīgi un rūpīgi kā es... tāpēc daru mājas lietas pati :D
27.11.2014 23:48 |
 
10 gadi
Reitings 4057
Reģ: 02.01.2011
a kāds saimniecei ar to sakars? jums ir noruna, ka tieši tu kop koplietojamās telpas? mazgā traukus pēc visiem?
ja nē, kāda viņai daļa, kā pavadi savu brīvdienu, da kaut vai noguli un pat no gultas neizkāp..
27.11.2014 23:45 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Nuu... sieviešu un vīriešu darbi? Vai Jūs dalāt izmaksas arī? Tad sanāk kaut kā "ne līdz galam" .. Jo pēc šīs loģikas, vīrietim ir jāuztur sieviete. Nevar paķert vienu pienākumu no šī domāšanas veida, kas patīk visvairāk
27.11.2014 23:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es arii to par talantu nesauktu... Talants ir kaut kas, kas naak no dzimshanas shuupulii taa teikt, bet iemaaciities kurinaat kraasni, slauciit putekljus vai mazgaat traukus - var katrs. To, cik ruupiigs vai pavirshs buus dariitaajs - tas atkariigs no katra godpraata un slinkuma pakaapes. Viirieshi slikti dara maajas darbus, nevis taapeec, ka nav talanta, bet taapeec, ka nemaz negrib izdariit kaa naakas shos darbus. Tik vienkaarshi. Ja vinjiem par to maksaatu un nejauks priekshnieks uz pirkstiem skatiitos - tad visi darbi buutu paveikti perfektaak par perfektu. ;)
27.11.2014 23:25 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Nezinaaju, ka trauku mazgaashanai un puteklju slauciishanai ir vajadziigs TALANTS.


Tas, manuprāt, ir talants - lieliski izpildīt sev uzticēto darbu. Piemēram, manam draugam ir talant iekurināt mājās krāsni, bet man nav...es pusi dienas varu noņemties līdz kaut kas iekurināsies. Daudzi cilvēki šajā gadījumā noteikti teiks, ka jā... iekurināt, tas ir talants, jo ir ļoti daudz cilvēku, kas to neprot.
Tas, ka ir darbi, kurus ļoti labi prot lielākā daļa sabiedrības, nenozīmē, ka šo darbu izpildei nav vajadzīgs talants.
27.11.2014 23:15 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Kad palūdzu kaut ko izdarīt, viņš izdara. Nav jau tik traki, ir ok. :)

Es arī gatavoju, kad atbraucu no darba, arī tad, ja esmu strādājusi līdz 22:00.
Dažreiz pat drēbes ielieku veļasmašīnā, lai mazgājas.
27.11.2014 23:04 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Jāpiebilst, ka mans vīrs pa vakariem nesēž internetā un nespēlē datorspēles. Mājās pirms 22:00 viņš nav sastopams, jo strādā divos darbos.
27.11.2014 23:03 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Nezinu autores stāsta detaļas, bet es màjās pārrodos pēc 19:30 agrākais. Bieži pēc 20:00, pat 21:00. Gatavoju pāris reizes nedēļā-tā, lai nākamajā dienā ledusskapī būtu ēdiens, ko uzsildīt. Atšķirībā no diskusijas autores man ir 3 istabas un dēliņš. Paspēju visu uzkopt, dēlam mācības pārbaudīt, pati izmācīties saviem kursiem. Man 28. Katram savs. Nu par veiksmīgu cilvēku slinkam personāžam kļūt, bet nu katrs izvēlas, ko vēlas. Ja puisim nav pieejams autores dienasritms un viņa negrib neko mainīt-ilgi nebūs jàgaida kā šķietami ikdienišķs konflikts pāraugs dilemmā.
27.11.2014 23:01 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Zanuda tā saimniece, laikam pašai savas dzīves nav. Studiju gados mans vīrietis īrēja istabu pie pensionāres un viņa mani tieši tāpat aprunāja, vienīgi es tur nedzīvoju, bet reizēm ciemojos. Sauca mani par slinku un tamilidzigi. Viņai mans vīrietis patika, būtu gribējusi viņu savai mazmeitai tā izskatījās. Tantes pie kuram studenti īrē istabas mēdz uzmesties šo puišu meitenēm par vīramātēm.

1. Saimniecei nav nekāda darīšana vai Tu taisi ēst vai nē.
2. Mājas solis ir jāsadala jums pašiem sava starpa kā jums tas liekas godīgi, jo īrēta dzīvokli kārtība ir jāuztur. Saimniecei ir tiesības uz kārtību bet ne darbu sadalījumu.

Uzskatu ka mājas darbi nedalās vīriešu/ sieviešu bet gan pēc taisnaiguma principa vadoties pēc tā cik kurš strādā, cik aizņemts, no kura maks tiek apmaksāti izdevumi utml. Ja tavam draugam darbs ir mājas tad viņam ietaupās laiks ko viņš tērētu ceļam uz darbu. Manuprāt cilvēkam kurš vairak atrodas mājas, ja vien viņš nerukā mellās miesās, ir vairak laika ēst uztaisīt un māju piekārtot.
27.11.2014 22:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits