Tās, kas dzīvo ar draugu/vīru

 
Reitings 289
Reģ: 16.06.2013
Sveikas.
Šodien atgriezos no universitātes un draugs aicināja nopietni parunāties. Lieta tāda, ka dzīvojam divistabu dzīvokli (vienā istabā mēs, otrā saimniece), šī saimniece manam draugam stāsta, ka es slinkojot, neko pa māju nedarot, četras dienas nosēdējusi un neesmu neko kārtojusi un kāpēc tas jādara vīrietim. Tas nekas, ka es apdarīju skolas darbus un istabu vienmēr cenšos sakopt, bet visām jau gribas šad un tad paslinkot. Tagad man pie studijām nāks klāt darbs un mans draugs grib, lai es atnākot mājās taisu ēst un sakārtoju māju, ne jau katru dienu, bet vismaz pāra dienās. Viss ir saprotams, bet katru dienu atnāku mājās pēc pieciem vai sešiem un gribas atpūsties. Bet viņš mājās sēž pie datora un ņemas gar mūziku. Viņš to visu negribot darīt, jo redz tās esot sieviešu lietas.
Esmu neizpratnē, Jums tas šķiet normāli/ pieņemami? Jūsu vīrieši dara kaut ko mājās??
Gaidīšu Jūsu atbildes.
27.11.2014 18:02 |
 
10 gadi
Reitings 4030
Reģ: 02.01.2011
a kāds saimniecei ar to sakars? jums ir noruna, ka tieši tu kop koplietojamās telpas? mazgā traukus pēc visiem?
ja nē, kāda viņai daļa, kā pavadi savu brīvdienu, da kaut vai noguli un pat no gultas neizkāp..
27.11.2014 23:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ok... bez darba pienākumu dalīšanas... Vai tad dzīvokļa koplietošanas telpas ir tā ''aizaugušas'', ka saimniecei jāsāk moralizēt? Vai viņai vienkārši ir antipātijas pret Tevi?

Draugs labprāt izpalīdzētu mājas darbos, bet man ir pārliecība, ka viņš to nedarīs tik sirsnīgi un rūpīgi kā es... tāpēc daru mājas lietas pati :D
27.11.2014 23:48 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Pirmkārt, jutu līdzi, ka ir jādala dzīvoklis ar svešu sievieti. Otrkārt, man žēl, ka tavam draugam "pietiek prāta" klausīties to svešu sievieti.
Mums tādu problēmu nav, drīzāk es citreiz kaut ko buros sev zem deguna, kad atnāku pēc darba un nepatīk kā lupata stāv uz izlietnesn( :D gadās, ka pēc darba esmu kaškīga). Drauga pienākums ir obligāti izmazgāt savas sporta drēbes pēc trennina, paēst, sarupēt ēdienu man. Tagad reti gatavo, bet noteikti vai aizved kaut kur, vai noperk. Es cenšos pa nedēlu vismaz vienreiz uztaisīt kādu mājas ēdienu. Dzīvokli pārsvarā kartojam kopā, vai es. Draugs bieži izsūc dzīvokli bez jebkādam sarunām, pats izdoma. Es mazgāju pārējo velu, gludinu (reti, nepatīk, bet piespiežu), kartoju mūsu skapjus. Var teikt, ka vinš mani uztur. Mana alga paliek man.
Nav tā, ka uzskatu sevi par labu mājsaimnieci, bet mums abiem ir ērti un problēmu nav. Noteikti piestrādāšu pie ēst gatavošanas, gribās biežāk iepeiecināt ar ēdieniem.

Palūdz draugu, lai neklausās svešas (may be arī vientulas?) tantes.
28.11.2014 00:14 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Ak Dievs! Atvainojos par kludām. :D Jāiet gulēt.
28.11.2014 00:16 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Neon, jau pēc pašas definīcijas talants ir spēja noteiktā cilvēku lokā darīt kaut ko labāk kā citi. Apdāvinātība drīzāk ir kaut kas, kas cilvēkam nāk no dzimšanas, bet talants, bieži vien, ir smaga darba rezultāts. Ja cilvēkam kopš dzimšanas būs spēja kaut cik noturēt meldiņu, bet bieži vien balss aizies šķībi, neviens neteiks, ka viņš ir talantīgs. Ja šis cilvēks ieguldīs smagu darbu un pēc vairākiem treniņiem spēs nodziedāt tīri, tad viņu sabiedrība sāks uzskatīs par talantīgu cilvēku. Vai šajā gadījumā viņa spēja nodziedāt tīri nāk no dzimšanas? Nebūt nē.
28.11.2014 11:59 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Lielākoties māju uztur kārtībā vīrietis, lai atvieglotu manus darba dienu vakarus. Es rūpējos par kārtību vannas istabā un par veļas iekraušanu veļas mašīnā.
28.11.2014 12:02 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Māju kārtoju es,tāpat par tīrām drēbēm atbildu arī es,bet ēst taisa vīrs.
28.11.2014 12:13 |
 
Reitings 235
Reģ: 20.08.2014
Mums ir darbu dalīšana, lai gan ēst gatavo draugs, jo viņam tiešām tas patīk, bet es jebkura gadījumā viņam palīdzu. Mēs cenšamies viens ontram palīdzēt, ja zinam, ka, piemēram, kādam vairāk darbu noteiktā dienā/nedēļā, tad arī visu saskaņojam attiecīgi.
28.11.2014 12:17 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Nē, man tas nešķiet normāli/pieņemami.
Arī mums ar vīru ir darbu dalīšana, ok, varbūt pāris sieviešu darbiņus biežāk izdaru es, tikmēr viņš bieži dara "vīriešu" darbus.
Piemēram, kamēr es taisu vakariņas, viņš izsūc putekļus un izved vakara pastaigā suni. Tādu lielāku tīrīšanu taisām brīvdienās, un tad abi vnk paralēli rosāmies - viens vannasistabā, otrs virtuvē, viens putekļus slauka, otrs sūc. Atkritumus uz maiņām iznesam, kad jāiet vnk ārā. Ok, veļu es pārsvarā salieku mazgāties, bet žāvēties ir kāris arī viņš.

1. ieteikums - atrodiet tomēr mājvietu, kur varat dzīvot divi vien. Ja jau šobrīd ir tāda saimnieces bāšanās, kas tad būs uz priekšu. Nezinu, nešķiet galīgi pieņemami dzīvot ar kādu svešinieku kopā. Jo sevišķi, ja bāžas jūsu lietās.
2. ieteikums - sadaliet ar savu draugu pienākumus. Nu neesi tu viņam verdzene vai mājkalpotāja, lai aizmirst, ka tev pēc darba vienai pašai kaut kas jādara. Un tie nav sieviešu darbi, bet gan mājsaimnieču darbi - attiecīgi, tādu sieviešu, kuras uztur vīrs un kurām cits nekas pa dienu nav jāpadara kā vien mājas solis.
28.11.2014 12:50 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Sany,mums ir 4 suņi,kas guļ ar mums,tā kā,jā gultas veļu mainām bieži.Bet vispār grūti atbildēt no kurienes tie drēbju kalni rodas.Fakts kā tāds,ka viņas ir čupām un vismaz pagaidām neredzu tam bardakam ne gala,ne malas,ja viņš neizdomās savās brīvdienās iesaistīties drēbju mazgāšanā un arī novākšanā no veļas striķa.Jo pagaidām tendence,ko novēroju,ja viņš kaut ko ir ielicis mazgāties(nereti atcerās par to 12 vai 24 stundas pēc tam,kad ir ielicis mazgāties) ir noņemt tīrās drēbes un tur pat kaut kur nosviest nesalocītas.Faktiski daļa no tā sprādziena droši vien ir arī tīrā veļa,kura vienkārši nav savākta,salocīta un ielikta skapī...
28.11.2014 14:11 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Gulēt at 4 suņiem? Oho. :D
28.11.2014 14:15 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Kad vēl strādāju, lielāko daļu darīju pati, bet man nebija iebildumu, jo ir viena slikta īpašība - man liekas, ka viņš tik labi neizdarīs


+++ man arī tā pati mānija :D

Un arī man pēc darba atvelkoties mājās negribas neko darīt, ne tīrīt, ne gatavot, ne trauku kalnus mazgāt, bet nu saņemos jau. Ja ne, tad citreiz draugs izdara šo to :)
28.11.2014 15:32 |
 
Reitings 9
Reģ: 28.11.2014
tas ir tikai normāli ka mājas darbus dara sieviete. vīrietis darbā nogurst. sievietei tāpat zināms ka pāris gadus pastrādās tad kerjeru pametīs jo būs jāaudzina bērni mājās, bet vīrietim karjera ir uz mūžu. tādēļ arī nav svarīgi ka sieviete iet uz darbu nogurusi, bet vīrietim vienmēr jābūt atpūtinātam un darba kārtībā.
28.11.2014 15:35 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Mans uzskats ir tāds, ka vīrietim ir jāiesaistās mājas darbos, tas izskatītos muļķīgi, ja atnākot abi mājās, sieviete pagatavo ēst, mazgā traukus, vāc veļu, uzspodrina, bet vīrietis kājas salicis uz galda skatās TV, vai sēž pie datora. Izņēmumi protams ja sieviete nestrādā un vīrietis 100% uztur. Bet standartā, tas nav forši, tā ir attieksme, slikta attieksme.
Mājās ar draugu daram visu kopā, pārsvarā es gatavoju ēst un viņš nomazgā traukus, citreiz atkal otrādi, tādā ziņā man ir paveicies, ka otrs ir ļoti čakls uz mājas darbiņiem :)
28.11.2014 15:54 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Izņēmumi protams ja sieviete nestrādā un vīrietis 100% uztur.


Tas tomēr automātiski nenozīmē, ka vīrietim nekas mājās nav jādara. Bet, par laimi, mums tādu problēmu nav bijis. Arī nestrādājotr, varu atļauties neuztaisīt ēst vai neiztīrīt māju, vīram liekas normāli, ka man nav bijusi vēlme darīt mājasdarbus.

Bet, protams, cik attiecību, tik attiecību modeļu.
28.11.2014 16:27 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Tādēļ saku, ka standartā tas nav forši, tā ir attieksme.
Vienkārši, ja sieviete nedara algotu darbu, nenes ģimenes budžetā neko, tad viņai kaut kā mājās vajadzētu palīdzēt, nebūtu godīgi. ka viens strādā, pelna, bet otrs nedara itin neko. Jo mājas uzkopšana un ēst pagatavošana nav nekas tāds ko nevarētu izdarīt,un kas prasītu milzīgu piepūli.
28.11.2014 16:30 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Nē, es neuzskatu, ka tas ir normāli, ko tev prasa. Neuzskatu arī par normu katru mīļu brīdi saimniecei līst svešu jauniešu izīrētajā istabā, ja vien tas nav atrunāts līgumā. Privātā telpa ir jārespektē, es neticu, ka tur ir tik milzīga nekārtība, ka saimniecei tagad ir jāsūdzās par VIŅAS pieņemtu standartu nepildīšanu SVEŠĀ attiecību modelī. Lai tur savu degunu pie sevis.
Ka tik saimniece nav vecmāte, kuras mazdēls tagad atvedis meiteni padzīvoties. Jebkurā gadījumā draugs ir bezmugurkaulnieks, ja tik viegli ietekmējams no sveša cilvēka un tic SVEŠINIEKAM vairāk kā mīļotajai meitenei, ar kuru dzīvo kopā. Pilnīgs sviests, manuprāt. Uzšautu pa pakausi un pateiktu, lai attopās.
28.11.2014 16:36 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
ja abi straadaa tad kaapec sievietei kas ari atnaaknogurusi no darba viss jaadara? ja nestraadaa tad savaadaak. vai nu izbirstetu m majas nedelas nogalee pa abiem kopaa, taa lai nav jakartokatru dienu, bet jautajums cik tad milzigs bardaks jums tur ir?
28.11.2014 17:21 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Esmu neizpratnē, Jums tas šķiet normāli/ pieņemami?
Nē tas nav normāli un nav arī pieņemami.

Jūsu vīrieši dara kaut ko mājās??
Dara, jo ir lietas, ko es tīri fiziski nevaru izdarīt un ne jau es viena dzīvoju un cūkojos.
28.11.2014 17:25 |
 
Reitings 165
Reģ: 01.07.2014
Teikšu uzreiz,ka neizlasīju visu diskusiju,taču šī činkstēšana man liekas absudra. saprotu,ka viņa uzskati arī liektos nepieņemami,taču varat jau tomēr sarunāt dalīt uz pusēm vai ik padienām. Kā arī,ja ierodies 5os,6os mājās un nav laika neko izdarīt?! Teikšu piemēru par sevi-es ierodos mājās ap 21 vai 22,un tik un tā paspēju gan visu piekārtot,pagatavot ēst un izmācīties. Domāju,ka vienkārši tev ir jāmaina atieksme pret atpūšanos. Atpūstas ir pietiekamas uz 1 h un kā arī naktī,vai kā citi to dara- atpūties lēnām un mierīgi pastrādājot,piekārtotjot māju. ;)
28.11.2014 17:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!