Tās, kas dzīvo ar draugu/vīru

 
Reitings 289
Reģ: 16.06.2013
Sveikas.
Šodien atgriezos no universitātes un draugs aicināja nopietni parunāties. Lieta tāda, ka dzīvojam divistabu dzīvokli (vienā istabā mēs, otrā saimniece), šī saimniece manam draugam stāsta, ka es slinkojot, neko pa māju nedarot, četras dienas nosēdējusi un neesmu neko kārtojusi un kāpēc tas jādara vīrietim. Tas nekas, ka es apdarīju skolas darbus un istabu vienmēr cenšos sakopt, bet visām jau gribas šad un tad paslinkot. Tagad man pie studijām nāks klāt darbs un mans draugs grib, lai es atnākot mājās taisu ēst un sakārtoju māju, ne jau katru dienu, bet vismaz pāra dienās. Viss ir saprotams, bet katru dienu atnāku mājās pēc pieciem vai sešiem un gribas atpūsties. Bet viņš mājās sēž pie datora un ņemas gar mūziku. Viņš to visu negribot darīt, jo redz tās esot sieviešu lietas.
Esmu neizpratnē, Jums tas šķiet normāli/ pieņemami? Jūsu vīrieši dara kaut ko mājās??
Gaidīšu Jūsu atbildes.
27.11.2014 18:02 |
 
Reitings 207
Reģ: 12.03.2014
šobrīd domāju tādu domu pieļaut -dzīvot kopā :D bet vēl kārtīgi jaizvērtē..

lai nu kā-lai tik pamēģina te noteikumus uzstādīt-dabūs pa biksēm :D
mnliekas nav nekādu vīriešu vai sieviešu pienākumi-kā teikšu tā darīs ;)
27.11.2014 20:31 |
 
10 gadi
Reitings 150
Reģ: 15.05.2013
Viņš to visu negribot darīt, jo redz tās esot sieviešu lietas.

Pēc tādiem vārdiem es viņu pasūtītu.
27.11.2014 20:45 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Mūsu attiecībās valda demokārtija - ja abi strādā, tad arī mājas darbi tiek dalīti. Cita lieta, ja sieviete nestrādā, bet dzīvo mājās.
27.11.2014 20:50 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Virs man palidz tirit maju. Principa pedeja laika to dara vins par cik mums ir berns mazguletajs. Es mazgaju traukus, taisu est, mazgaju drebes (velasmasina izmazga, bet es visu novacu un nolieku). Virs vairak uzutr kartibu, neka es.
Un autores vieta es vsp mekletu citu dzivesvietu. Un grozies ka gribi, bet, ja abi stradajat, kkas jaed ir un kkas majas jaizdara ari. Ka ari svesa dzivokli varat dalit ar to tanti darbus un pusem koppietojamas telpas. Es tocna neberstu visu,kamer si tv skatas, ja jus maksajat ires maksu.bet nu sada varianta tomer ir jarespekte saimnieka kartiba komplietoj.telpas.
27.11.2014 21:00 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Un kaadas "viirieshu lietas" vins dara? Vins ir tas, kursh Tevi uztur, visu apmaksaa, Tevi apdaavina, peerk Tev visu nepiecieshamo???

Ja jaa, tad jau vari uzshmoreet kaut ko un sakopt to istabeli. Ja nee, liec vinjam dariit shiis "viirieshu lietas", kad saaks, Tu vareeis pieveersties "sievieshu lietaam".
27.11.2014 21:13 |
 
Reitings 169
Reģ: 09.07.2012
Neon,
Tas jau veel nekas, ja nav laika arii piemeeslot maaju. Tachu preteejaa gadiijumaa sanaak ne paaraak - seezh maajas, uztaisa bradaku, bet sakaartot aiz sevis "nav laika" un paarmet draudznei, ka shii nekaarto...

Protams, protams, tāpēc jau saku, ka grūti vērtēt situāciju un to, kurš ir "vainīgs".
27.11.2014 21:16 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Es gan uzskatitu drizak, ka pie viriesu lietam piederetos tas, ka majas nav izdegusu lampinu, tualetes pods ir kartiba, nav problemu ar udens aiztecesanu, un mebeles ir kartiba.u.tml. lietas. Tas nekas, ka sveshs dzivoklis, jo taja pat laika tev sveshs dzivoklis ir jauzkopj.nu ta kaut ka.bet nu ta ka parasti majas katru dienu viss nelust un diez vai, ka dzivojat ar malkas apkuri, tad viriesu darbi te ir visai maz..
27.11.2014 21:18 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Veel jautraak. Maaciibas klaatienee ar darbu esot atpuuta. Ir dazaadi darbi un ir dazaadas maaciibas. No mana kursa tie, kuri straadaa pilnu slodzi, pamanaas aizmigt pat WC uz poda vai kaut kur gaitenii pie skapiishiem no paarguruma.

Nu beidz! Tak te autore nemaacaas uz medikjiem. Bez tam, gribi teikt, ja cilveeks maacaas un, nedod Dievs, veel atljaujas straadaat (kaads nabadzinjsh!), tad vinjsh maajaas vispaar neko nedara un sev eest negatavo pat, ja dziivo viens?... Diez kaa tad vinjam speeka dirsu noslauciit pietiek?.. :D Un kas gan ir viena (!!!) istaba un virtuviite? Skukjim buutu jaakaunas, ka nevar pakalju pakustinaat, lai elementaaras lietas izdariitu. Nee, nesaku, ka viirietis ir par gramu labaaks, ja "straadaa" no maajaam un nespeej piekaartot vai vakarinjas sagatavot, bet nu uzskatiit, ka abi var nedariit neko, jo ir tik nezheeliigi paargurushi, arii ir smiekliigi...
Runa, cik saprotu, ir par to, ka puisis veelaas, lai vismaz shad tad meitene vismaz vakarinjas pagatavo un shad tad piekaarto istabu (un shobriid vinja tikai studee). Neredzu tajaa neko tik nezheeliigu vai pazemojoshu.
27.11.2014 21:42 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Nu beidz! Tak te autore nemaacaas uz medikjiem. Bez tam, gribi teikt, ja cilveeks maacaas un, nedod Dievs, veel atljaujas straadaat (kaads nabadzinjsh!)


Nu es, kad mācījos (ne medicīnu) un strādāju pilnas slodzes darbu, patiešām lielākoties biju tik nogurusi, ka 21,00 jau gāju gulēt, un spēka nebija ne šmortēt, ne berzt. To darīju savā vienīgajā brīvdienā.
27.11.2014 21:50 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vai tad runa ir par nez kādiem kukinārijas šedevriem vai mājas ģenerāltīrīšanu? Nu tak nē. Ok, saprotu, ja mācības PL + darbs, tad vēl vismaz var būt tas nenormālais nogurums, bet pagaidām autore nestrādā, bet tāpat neko nedara, jo ir vājprātā nogurusi katru dienu. Nez, kad es skolā mācījos, šad tad pa nedēļu vakariņas pagatavot, istabu savu piekārtot un mājas darbus izpildīt + vēl mūzikas skolu apmeklēt kaut kā spēju bez problēmām...
27.11.2014 22:13 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Hm.. un kāds sakars te saimniecei? Ok, par koplietošanās telpām skaidrs, bet par Tavu istabu kāda daļa viņai?
Ja Tu un Tavs puisis abi strādājat/mācāties, tad nesaprotu, kāpēc Tev tas būtu jādara vienai, kamēr viņš laiž luni. Bet ērti iekārtojies, neko neteiksi.

+++++
Ar tādu attieksmi tik īrniekus var aizbiedēt prom. Oki, saprastu,ja vēl koplietošanas virtuvē atstātu netīrus traukus vai tml., bet viņai nav tiesību lūrēt Jūsu istabā un komentēt,ka tur nav labi tas vai tas.
Galu galā vīrietim arī jāpaceļ pakaļa un kaut kas jāizdara. Viņam grūti aiz sevis aizvākt?
Tu studē, strādā un atnākot vēlu vakara nebūs vakariņas un viņš ar zēlām suņa acīm skatīsies virsū un gaidīs,ka uzreiz metīsies gatavot neviss pats nogurušajai mīļotajai būs pagatavojis ?
27.11.2014 22:14 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Vakar par to pakasījāmies. Sēž 3 dienas mājās, kamēr es pa darbu un nevar izlaist nevienu veļasmašīnu! Un tad man prasa kāpēc nav tīras zeķes , apakšveļa un citas lietas, un vispār kāpēc veļas grozs jau sen pāri malām iet un veļas istaba izskatās kā pēc sprādziena. Jo es fiziski nespēju to visu samazgāt savās brīvdienās . Nav kur izkārt vairāk kā divas mašīnas. Šoreiz piedodu. Ja nākamās brīvdienas paies tā pat kā šīs, pieteikšu streiku un nedarīšu neko.
27.11.2014 22:15 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Harmony- jus katru dienu pilniba mainat visas drebes un gultas velu, ja jums tadi kalni rodas? Vai ari jus vairak par 3 cilvekiem gimene esat? Mes salidzinosi reti mazgajam drebes, bet tadu problemu nav...
27.11.2014 22:19 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Zanuda tā saimniece, laikam pašai savas dzīves nav. Studiju gados mans vīrietis īrēja istabu pie pensionāres un viņa mani tieši tāpat aprunāja, vienīgi es tur nedzīvoju, bet reizēm ciemojos. Sauca mani par slinku un tamilidzigi. Viņai mans vīrietis patika, būtu gribējusi viņu savai mazmeitai tā izskatījās. Tantes pie kuram studenti īrē istabas mēdz uzmesties šo puišu meitenēm par vīramātēm.

1. Saimniecei nav nekāda darīšana vai Tu taisi ēst vai nē.
2. Mājas solis ir jāsadala jums pašiem sava starpa kā jums tas liekas godīgi, jo īrēta dzīvokli kārtība ir jāuztur. Saimniecei ir tiesības uz kārtību bet ne darbu sadalījumu.

Uzskatu ka mājas darbi nedalās vīriešu/ sieviešu bet gan pēc taisnaiguma principa vadoties pēc tā cik kurš strādā, cik aizņemts, no kura maks tiek apmaksāti izdevumi utml. Ja tavam draugam darbs ir mājas tad viņam ietaupās laiks ko viņš tērētu ceļam uz darbu. Manuprāt cilvēkam kurš vairak atrodas mājas, ja vien viņš nerukā mellās miesās, ir vairak laika ēst uztaisīt un māju piekārtot.
27.11.2014 22:41 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Nezinu autores stāsta detaļas, bet es màjās pārrodos pēc 19:30 agrākais. Bieži pēc 20:00, pat 21:00. Gatavoju pāris reizes nedēļā-tā, lai nākamajā dienā ledusskapī būtu ēdiens, ko uzsildīt. Atšķirībā no diskusijas autores man ir 3 istabas un dēliņš. Paspēju visu uzkopt, dēlam mācības pārbaudīt, pati izmācīties saviem kursiem. Man 28. Katram savs. Nu par veiksmīgu cilvēku slinkam personāžam kļūt, bet nu katrs izvēlas, ko vēlas. Ja puisim nav pieejams autores dienasritms un viņa negrib neko mainīt-ilgi nebūs jàgaida kā šķietami ikdienišķs konflikts pāraugs dilemmā.
27.11.2014 23:01 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Jāpiebilst, ka mans vīrs pa vakariem nesēž internetā un nespēlē datorspēles. Mājās pirms 22:00 viņš nav sastopams, jo strādā divos darbos.
27.11.2014 23:03 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Kad palūdzu kaut ko izdarīt, viņš izdara. Nav jau tik traki, ir ok. :)

Es arī gatavoju, kad atbraucu no darba, arī tad, ja esmu strādājusi līdz 22:00.
Dažreiz pat drēbes ielieku veļasmašīnā, lai mazgājas.
27.11.2014 23:04 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Nezinaaju, ka trauku mazgaashanai un puteklju slauciishanai ir vajadziigs TALANTS.


Tas, manuprāt, ir talants - lieliski izpildīt sev uzticēto darbu. Piemēram, manam draugam ir talant iekurināt mājās krāsni, bet man nav...es pusi dienas varu noņemties līdz kaut kas iekurināsies. Daudzi cilvēki šajā gadījumā noteikti teiks, ka jā... iekurināt, tas ir talants, jo ir ļoti daudz cilvēku, kas to neprot.
Tas, ka ir darbi, kurus ļoti labi prot lielākā daļa sabiedrības, nenozīmē, ka šo darbu izpildei nav vajadzīgs talants.
27.11.2014 23:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es arii to par talantu nesauktu... Talants ir kaut kas, kas naak no dzimshanas shuupulii taa teikt, bet iemaaciities kurinaat kraasni, slauciit putekljus vai mazgaat traukus - var katrs. To, cik ruupiigs vai pavirshs buus dariitaajs - tas atkariigs no katra godpraata un slinkuma pakaapes. Viirieshi slikti dara maajas darbus, nevis taapeec, ka nav talanta, bet taapeec, ka nemaz negrib izdariit kaa naakas shos darbus. Tik vienkaarshi. Ja vinjiem par to maksaatu un nejauks priekshnieks uz pirkstiem skatiitos - tad visi darbi buutu paveikti perfektaak par perfektu. ;)
27.11.2014 23:25 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Nuu... sieviešu un vīriešu darbi? Vai Jūs dalāt izmaksas arī? Tad sanāk kaut kā "ne līdz galam" .. Jo pēc šīs loģikas, vīrietim ir jāuztur sieviete. Nevar paķert vienu pienākumu no šī domāšanas veida, kas patīk visvairāk
27.11.2014 23:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!