Tās, kas dzīvo ar draugu/vīru

 
Reitings 289
Reģ: 16.06.2013
Sveikas.
Šodien atgriezos no universitātes un draugs aicināja nopietni parunāties. Lieta tāda, ka dzīvojam divistabu dzīvokli (vienā istabā mēs, otrā saimniece), šī saimniece manam draugam stāsta, ka es slinkojot, neko pa māju nedarot, četras dienas nosēdējusi un neesmu neko kārtojusi un kāpēc tas jādara vīrietim. Tas nekas, ka es apdarīju skolas darbus un istabu vienmēr cenšos sakopt, bet visām jau gribas šad un tad paslinkot. Tagad man pie studijām nāks klāt darbs un mans draugs grib, lai es atnākot mājās taisu ēst un sakārtoju māju, ne jau katru dienu, bet vismaz pāra dienās. Viss ir saprotams, bet katru dienu atnāku mājās pēc pieciem vai sešiem un gribas atpūsties. Bet viņš mājās sēž pie datora un ņemas gar mūziku. Viņš to visu negribot darīt, jo redz tās esot sieviešu lietas.
Esmu neizpratnē, Jums tas šķiet normāli/ pieņemami? Jūsu vīrieši dara kaut ko mājās??
Gaidīšu Jūsu atbildes.
27.11.2014 18:02 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nē, nu, ja ir tā, tad es ņemu savus vārdus atpakaļ.
27.11.2014 19:00 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
gruuti komenteet situaaciju - attieciibaa uz dzivosanu ar saimnieci viena dzivokli. bet ta vispar, ja man kads ar tadu pashu vai mazaku nodarbinatibu gribetu LIKT kaut ko darit, nu tad droshi var pastaigaties 3 majas talak.

ok, mana pieredze ari nav saulainaka - mans BF nav nasks uz jebka darisanu majas. bet nu vins man nemase smadzenes par to, ko vajadzetu darit.
27.11.2014 19:03 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
lielāko daļu darīju pati, bet man nebija iebildumu, jo ir viena slikta īpašība - man liekas, ka viņš tik labi neizdarīs

Bet jebkurā brīdī, kad neko negribu darīt, varu palūgt vīram, viņš visu izdarīs. Tā mūsmājās nav problēma. Vīrs neuzskata, ka ir sieviešu un vīriešu darbi.


+ Man arī patīk mana kārtība. Es zinu, ka viņš sakārtos pat labāk nekā es, jo ir mācījies skolā to, bet man labāk patīk,kad es pati kārtoju, citādi vienreiz bija tā, ka viņš bija izmazgājis grīdu, kura ilgi nebija mazgāta, un es pārgurusi nepamanīju,un šis ņem un apvainojas :D
Vakariņas gan taisa tas, kurš ātrāk ir mājās un par to nav strīdu. Protams, reizēm uznāk besītis un tā, bet tad vienkārši aizčapojam kopā uz veikalu un paņem, ko gribās.
27.11.2014 19:03 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
mja, lasu un brinos, laikam man lidz majsaimniecei ka lidz Ekvatoram ar kajam :D es varu est uztaisit kaut vai 3os nakti ar lielako prieku, bet nu kartot un slaucit puteklus un vel tiksminaties, cik labi vai labak par vinu es to varu izdarit? no, thanks. vispar ja mans draugs kaut ko daritu majas, tad laikam viss spidetu un laistitos, jo vins pilnigi visu dara daudz kartigak ka es.
27.11.2014 19:08 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Mājas darbus pārsvarā daru pati - gatavoju ēst, tīru, mazgāju traukus... Viņš nes ārā gružus un tad, kad ļoti palūdzu, izdara arī kaut ko citu. Ir vienkārši vīrieši, kuriem nav talants mājas darbos, bet tas nenozīmē, ka viņi ir sliktāki par citiem.

Daudz kas ir atkarīgs arī no tā, vai bērnībā vecāki ir ļāvuši un likuši šādus darbus darīt. Ja tava drauga mamma nav nekad likusi tīrīt dzīvokli un arī viņa tēvs to nekad nav darījis, tad nav ko brīnīties, ka tavam draugam ir uzskats, ka tas ir sieviešu darbs.
27.11.2014 19:12 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Daudz kas ir atkarīgs arī no tā, vai bērnībā vecāki ir ļāvuši un likuši šādus darbus darīt. Ja tava drauga mamma nav nekad likusi tīrīt dzīvokli un arī viņa tēvs to nekad nav darījis, tad nav ko brīnīties, ka tavam draugam ir uzskats, ka tas ir sieviešu darbs.

Brīnīties varbūt arī nav ko, bet attiecības ar meiteni nav mātes/tēva attiecības un tur tomēr ir jāpiekāpjās kādreiz, jaiet uz kompromisiem. Ja viņš tā nodala sieviešu un vīriešu darbus, tad cerams, ka pats paveic visus stereotipiskos vīrieša pienākumus, ja nē - tad nav pamata to gaidīt no tevis. Latvijā ir ļoti daudz vientuļo mammu, kas savus dēlus ir ļoti saudzējušas un viņiem visu pienesušas uz paplātes - tas, ka viņi tā ir pieraduši, nenozīmē, ka tā ir norma un tā tam ir jābūt.
27.11.2014 19:15 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Tā kā abi strādājam vienādu slodzi darbā, mājās arī darbus dalam. Piemēram, šovakar - es gatavoju līdaku, viņš mizoja kartupeļus un mīcīja biezeni. Traukus aiz sevis vācam katrs pats, savas mantas kārtojam katrs pats, grīdu tīrīšana un miskastes nešana ir viņa atbildība, es veicu mitro uzkopšanu. Kalpone neesmu un divas slodzes - vienu darbā, otru mājās - netaisos strādāt.

Tiesa gan, man nav saprotams, kas tad ir tik ļoti jākārto un jāvāc katru dienu vienā istabiņā? Ko jūs tur nevarat sadalīt?
27.11.2014 19:15 |
 
Reitings 169
Reģ: 09.07.2012
Par šo tēmu vispār grūti spriest, jo tas, kas vienam jau ir kārtība, citam var būt nekārtība. Viena draudzene saskārās ar to, ka dzīvokļa biedrenei pilnībā netraucēja, ka istabā, piemēram, uz vienu dienu mētājās drēbes, vai virtuvē stāv netīrie trauki, savukārt viņai tā jau bija nekārtība, par kuru aizrādīja. Tā kā grūti komentēt, jo varbūt saimniecei tava piekārtošana šķiet nepietiekama.

Un, ja draugs no mājām strādā, nevis vienkārši sēž pie datora, tad, manuprāt, ir normāli, ka viņam arī nav laika īpaši kārtot māju.
27.11.2014 19:18 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
..ir normāli, ka viņam arī nav laika īpaši kārtot māju.

Tas jau veel nekas, ja nav laika arii piemeeslot maaju. Tachu preteejaa gadiijumaa sanaak ne paaraak - seezh maajas, uztaisa bradaku, bet sakaartot aiz sevis "nav laika" un paarmet draudznei, ka shii nekaarto...
27.11.2014 19:22 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Uzskatu, ka, ja abi strādā/mācās (kā ir šajā gadījumā) mājas darbi jādala uz pusēm.
Viss ir saprotams, bet katru dienu atnāku mājās pēc pieciem vai sešiem un gribas atpūsties.
Tas ir ļoti ātri. Laimīgā! Es būtu pārlaimīga, ja tik ātri būtu mājās. Cik tad Tu stundas gribi pūsties? Ja atnāc mājās 6os un ej gulēt, piemēram, pusnaktī, tad 6h atpūties?
27.11.2014 19:22 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Pa lielam mums ir tā - es kārtoju māju, bet draugs gatavo. Es nekad negatavoju, jo nemāku.
Abi strādājam.
27.11.2014 19:24 |
 
Reitings 47
Reģ: 09.04.2014
mums ir tā, ka draugs gan strādā(8-5), gan mācās (vakaros), es mācos, šobrīd minimāli strādāju, bet tākā esmu pašnodarbinātā, pati stādu savus dienas plānus. ņemot vērā, ka draugs pārsvarā, nu ar dažiem izņēmumiem, katru vakaru mājās ir ap 22iem. man liktos nepieņemami tad viņam likt tīrīt māju vai taisīt sev ēst. tādēļ mājās pārsvarā taisu ēst es, izņemot dažus brīvdienu rītus, kad viņš. māju arī tīru - mums ir plašs 3 istabu dzīvoklis un suns, takā tīrit ir ko, bet pagaidām nesūdzos. :D
27.11.2014 19:27 |
 
Reitings 527
Reģ: 26.03.2011
Ja tava drauga mamma nav nekad likusi tīrīt dzīvokli un arī viņa tēvs to nekad nav darījis, tad nav ko brīnīties, ka tavam draugam ir uzskats, ka tas ir sieviešu darbs

Iebildīšu - ne vienmēr. Mans vīrietis uzauga ģimenē, kur māte bija tā, kas vienmēr gatavoja - tas ir, praktiski visu dienu pavadīja pie plīts, lai pabarotu 4 ēdelīgus vīriešus. Māju kopa un tīrīja tikai viņa! Jo tā tas viņu kultūrā un paaudzē bija pieņemts. Un sieviete to darīja labprātīgi bez kurnēšanas, jo tā tika audzinātas, ka esot ar vīrieti rūpes par saimi uzņemas sieviete. Teorētiski, manam vīrietim būtu jābūt ar tādu pašu attieksmi, bet nav (par laimi).
Viens viņa brālis izdara minimālo - tas ir, tipisks vecpuiša dzīvoklis. Otrs brālis nedara neko un uzskata, ka tas jādara sievietei.
27.11.2014 19:41 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
mana vīra māte visu laiku dēlam lika kārtot savu istabu, nekad nepieļāva, ka tur būtu bardaks, un rezultātā mans draugs tiešām izaudzis ļoti, ļoti tīrīgs un kārtīgs, regulāri rīko ģenerāltīrīšanas, u.tml. bet gatavot mamma gatavoja pati - kad sākām dzīvot kopā, draugs pat makaronus nemācēja uzvārīt, tagad gan gatavo labāk par mani :D tā ka piekitīšu viedoklim, ka viss nāk no ģimenes.
27.11.2014 19:49 |
 
Reitings 527
Reģ: 26.03.2011
Par ģimeni. Tas tiešām laikam individuāli. Mana mamma arī vienmēr lika vākt brālim savu bardaku, mazgāt traukus uz maiņām. Un, kad neviens nav mājās - bija jāgatavo pašam. Bet nu viņš neko no tā nav iemācījies - dzīvo līdz šim brīdim bardakā, jo mamma vairs lielu cilvēku nekontrolē, un ēst gatavošana aprobežojas ar makaronu un pelmeņu uzvārīšanu. :D
27.11.2014 19:55 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Viņš to visu negribot darīt, jo redz tās esot sieviešu lietas.


Pamet! Un tūlīt pat! Tad redzēs, ka, vienam dzīvojot, "sieviešu lietas" pēkšņi kļūst par viņa paša lietām.
27.11.2014 20:06 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Mūsmājās sieviešu darbus dara tas, kurš pirmais mājās pārnāk vai tas, kurš ir mazāk noguris. Iknedēļas lielā mājas tīrīšana riebjas mums abiem, tāpēc maksājam kaimiņienei, kura labprāt to izdara mūsu vietā.
Uzskatu, ka visi darbi līdzvērtīgi ir jādala vienādi uz abiem, izņemot, protams, ja kāda no pusēm pati īpaši grib ko darīt, vai arī ja kāds sēž visu dienu mājās un tiek pilnībā finansiāli uzturēts.
27.11.2014 20:07 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Atkal jau naakaas lasiit visaadas "peerles". Kaa tik sievietes nemeedz attaisnot tos viirieshus.
Ir vienkārši vīrieši, kuriem nav talants mājas darbos, bet tas nenozīmē, ka viņi ir sliktāki par citiem.
Daudz kas ir atkarīgs arī no tā, vai bērnībā vecāki ir ļāvuši un likuši šādus darbus darīt. Ja tava drauga mamma nav nekad likusi tīrīt dzīvokli un arī viņa tēvs to nekad nav darījis, tad nav ko brīnīties, ka tavam draugam ir uzskats, ka tas ir sieviešu darbs.

Nezinaaju, ka trauku mazgaashanai un puteklju slauciishanai ir vajadziigs TALANTS. Turklaat ja puisha teevs ir sitis vinja maati, tas noziimee ka ir jaapienjem tas, ka puisis sit savu meiteni?
Tas ir ļoti ātri. Laimīgā! Es būtu pārlaimīga, ja tik ātri būtu mājās. Cik tad Tu stundas gribi pūsties? Ja atnāc mājās 6os un ej gulēt, piemēram, pusnaktī, tad 6h atpūties?

Naakamaa peerle. Viirietim ir ok atpuusties 6h, bet ja to dara sieviete, tad taa ir cuuciiba. Turklaat tachu meitene mineeja, ka vinja studee. Tas noziimee, ka vinjai veel arii ir jaamaacaas peec taa, ka atnaak maajaas.
Mācības un darbs nav nekas tik nogurdinošs, ka vakarā pat pakustēt nevar. Protams, attiecīgi citās dienās vīrietis gatavo un piekārto. Brīnos, ka autorei ir tikai mācības šobrīd un, cik var noprast, tāpat neko nedara un uzskata to par normu...

Veel jautraak. Maaciibas klaatienee ar darbu esot atpuuta. Ir dazaadi darbi un ir dazaadas maaciibas. No mana kursa tie, kuri straadaa pilnu slodzi, pamanaas aizmigt pat WC uz poda vai kaut kur gaitenii pie skapiishiem no paarguruma.

Autores gadiijumaa es buutu aizgaajusi pateikt saimniecei, ka vinjai nav jaabaazj degunu sveshaas attieciibaas, bet viirietim iedotu smuki sastaadiitu grafiku kuraas dienaas kas vinjam ir jaatiira. Ja kaut ko meeginaatu pretii puksteet, piedaavaatu variantu kuraa vinjsh apmaksaa visus reekjinus, iiri un eedienu apmainjaa pret tiiriishanu un gatavoshanu.
27.11.2014 20:21 |
 
Reitings 570
Reģ: 29.01.2009
Mans vīrietis ļooti palīdz mājas darbos :)
27.11.2014 20:24 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
drēbju mazgāšanu
Taas, kas dreebju mazgaashanu uzsver kaa baigo darbu. Ko juus uz upi ejat mazgaat dreebes? Vai mazgaajat ar rokaam visu vannā vai bļodā? Ja ir veļas mašīna, cik daudz laika paņem ielikt,izņem un izkaart drebes? Kopaa varbuut 10 min?
27.11.2014 20:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)