Tās, kas dzīvo ar draugu/vīru

 
Reitings 289
Reģ: 16.06.2013
Sveikas.
Šodien atgriezos no universitātes un draugs aicināja nopietni parunāties. Lieta tāda, ka dzīvojam divistabu dzīvokli (vienā istabā mēs, otrā saimniece), šī saimniece manam draugam stāsta, ka es slinkojot, neko pa māju nedarot, četras dienas nosēdējusi un neesmu neko kārtojusi un kāpēc tas jādara vīrietim. Tas nekas, ka es apdarīju skolas darbus un istabu vienmēr cenšos sakopt, bet visām jau gribas šad un tad paslinkot. Tagad man pie studijām nāks klāt darbs un mans draugs grib, lai es atnākot mājās taisu ēst un sakārtoju māju, ne jau katru dienu, bet vismaz pāra dienās. Viss ir saprotams, bet katru dienu atnāku mājās pēc pieciem vai sešiem un gribas atpūsties. Bet viņš mājās sēž pie datora un ņemas gar mūziku. Viņš to visu negribot darīt, jo redz tās esot sieviešu lietas.
Esmu neizpratnē, Jums tas šķiet normāli/ pieņemami? Jūsu vīrieši dara kaut ko mājās??
Gaidīšu Jūsu atbildes.
27.11.2014 18:02 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Šarlote_ - tur jau tā lieta, vaina jau nav vīrietī, bet gan mūsos :D izdarīs jau labi, bet es zinu, ka es varu labāk un mana kārtība ir MANA :D
27.11.2014 18:21 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es nedomāju sliktu. Vienkārši esmu cilvēks, kas uzskata, ka pati varu izdarīt labāk. Tas attiecas gan uz mājas darbiem, gan studijām, gan profesionālo jomu.
27.11.2014 18:22 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Kopš dzīvojam ar draugu atsevišķi, piemēram, traukus cenšos nomazgāt uzreiz pēc ēšanas, vai parasti to izdara draugs, jo esam sarunājuši, es taisu ēst, viņš mazgā traukus. Bet visus traukus, ko lietoju ēst taisīšanas laikā, uzreiz nomazgāju, ar domu, ka vieglāk ir nomazgāt uzreiz, nevis pēc tam pus stundu berst piekaltušos netīrumus.

Draugs pats ir mājsaimniecisks un bez jautāšanas kaut ko pats piekārto, ja vajag, viņš mazliet tāds pedantisks... Ēst gan parasti taisu tikai un vienīgi es, jo viņš nemaz to īsti nemāk, omlete brokastīs, to gan es viņam dažreiz brīvdienu rītos uzprasu, lai uztaisa, jo tā viņam sanāk riktīgi labā. :)
27.11.2014 18:25 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
Man arī šad tad šķiet, ka draugs sagaida, lai es pavelku pilna laika studijas, pilna laika darbu, mājas uzkopšanu/ēst gatavošanu/drēbju mazgāšanu + vēl man vakari ir brīvi atpūtai ar viņu. Viņš atklāti to nav pateicis, bet no viņa skatieniem un attieksmes izsecinu. Viņš labprāt palīdzētu tīrīt, taču tikai nedēļas nogalē, bet ir lietas, kuras nevar darīt tikai nedēļas nogalē (man ir suns,manuprāt, nebūtu gana ja tīrītu grīdas tikai 1x/ned). Vakar vakarā biju sadomājusi pamācīties un tā viņa sejas izteiksme, kad pateicu viņam, ka nevarēšu skatīties filmu kopā ar viņu - mī un žē :D likās, ka kāds nomiris.

Protams, varbūt pie vainas mana vēlme izpatikt un darīt tā, lai tikai miers mājās. Man patīk, ja es varu to vis paspēt (ir dienas, kad izdodas), taču reizēm uznāk besītis un sajūtos kā darba zirgs.

Tavā situācijā es noteikti nepieļautu, ka viņš sēž un čillo, kamēr es tīru. Lai iet palīgā.
27.11.2014 18:28 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Principā mājas darbi ir it kā vairāk uz mani, bet viņam nav problēmu šad tad manās saguruma dienās mani aizstāt. Ja abiem ir nogurumus, slinkums, tad arī to darām un ieaugam sū***, tāpat zinām, ka atpūtīsimies un visu savāksim. Bet ja man kāda tante šito visu novērotu un komentētu, tad man ieslēgtos maza bērna pretreakcija un nedarītu par spīti :D nevis iztaptu kādam.
27.11.2014 18:29 |
 
Reitings 527
Reģ: 26.03.2011
Jau no laika gala mēs esam norunājuši, ka mājas darbi tiek dalīti uz pusēm. Viņš arī gatavo, ja ir nepieciešams.

Mums tas pats. Lai gan - kurš tobrīd vairāk pa māju dzīvojas, tas vairāk dara mājasdarbus, jo vienkārši ir vairāk laika un mazāk noguris. Taču nekāda dalīšana "tie ir sieviešu darbi, tu esi sieviete - tev jādara mājas darbi" utt., jau no sākuma liku saprast, ka tādas diskriminācijas attiecībās nepacietīšu. Bet viņš man malacītis, nekad arī nav tā teicis. Bet, ja es 4 dienas neceltu ne ausu par kārtību mājās, trauku kalni, neiznesti musari un netīras grīdas - tad gan būtu man aizrādījis. Un tikai loģiski.

izdarīs jau labi, bet es zinu, ka es varu labāk un mana kārtība ir MANA

Man tā ir ar veļas izžaušanu un locīšanu - izdarīs jau labi, bet man ir mana kārtība, kā ES to daru un tāpēc tas manā pārziņā :D viņš parasti atkal uzņemas vannasistabas tīrīšanu, netīrāko darbiņu, es tīru pārējās istabas. Virtuve uz maiņām.
27.11.2014 18:30 |
 
Reitings 278
Reģ: 30.01.2014
manuprāt, tas nav normāli!
mans vīrietis, ka man tā pasaka, es pasaku pretī un tad seko mans sakāmais- es darīšu tikpat daudz cik dari Tu.
un godīgi sakot bija scēna kādu mēnesi, bet tagad cepuri nost, man vīrietis ir sapratis, ja es pasaku, tad būs tā kā pasaku. un atnākot mājās pēc studijām ja viņam brīvs mani sagaida vakariņas, sakārtota māja un vel kāds gardums. :)
27.11.2014 18:32 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
kashmira, man arī tā ir ar veļu :D ja viņš paspēj pirmais aiziet izkārt drēbes, es pilnīgi sāku nervozēt :D šķiet, ka viņš neizkarinās normāli tā, lai nesaburzās viss!

+ manējam arī patīk gatavot un viņš to labprāt dara :) bet es to pieļauju tikai tad, kad ir totāls besis un neko nevaru izdomāt...
27.11.2014 18:34 |
 
Reitings 2548
Reģ: 29.01.2009
Jolly_Angie bet ne jau tad,kad dzīvo kopā ar dzīvokļa saimnieci zem viena jumta.


Tad atliek īrēt savu dzīvokli, kur neviens neskatīsies kur un cik daudz tu dari.
Es arī ar visu tieku galā, un draugs nekad nav sūdzējies- tieši pretēji, bieži saka,ka ir tīra grīda, kāpēc es to mazgāju, lai atpūšos utt. Zinu,ka viņam šādi mājas soļi nepatīk, tāpēc tos nespiežu darīt, bet kad ir viens mājās, tad atnākot ir gan tīri trauki, gan drēbes izmazgātas :)
27.11.2014 18:34 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Kāda starpība svešiniecei ko Tu dari vai nedari?
27.11.2014 18:37 |
 
Reitings 2548
Reģ: 29.01.2009
Kāda starpība svešiniecei ko Tu dari vai nedari?


Viņa izīrē dzīvokli šiem jauniešiem un tas ir tikai normāli,ka vēlas, lai tas tiktu uzturēts kārtību un tīrs.
27.11.2014 18:40 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Arielle, nesaku, ka tas ir tavs un tev līdzīgo sieviešu gadījums, bet es pazīstu tādas sievietes, kuras tāpat domā, ka vīrietis neizdarīs tik labi un viņam nesanāks, tāpēc visu dara pašas. Rezultāts ir diezgan bēdīgs - vīrieši izlaižas un brīdī, kad viņu palīdzība tiešām, tiešām ir vajadzīga, jo sievietei vai nu nav iespējas vai laika izdarīt to, ko viņa darījusi pirms tam, negrib neko darīt, jo ir tā pieraduši. Protams, ne jau visi ir tādi un vienmēr ir izņēmumi, bet cilvēks vispār ir tāda būtne, kas pie visa labā ātri pierod :D
27.11.2014 18:40 |
 
Reitings 615
Reģ: 19.05.2014
šī saimniece manam draugam stāsta, ka es slinkojot, neko pa māju nedarot, četras dienas nosēdējusi un neesmu neko kārtojusi un kāpēc tas jādara vīrietim


Tai saimniecei gadījumā nav vientuļa meita, ko grib iefīrēt tavā vieta? :D
27.11.2014 18:46 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Jā, protams, tā arī ir, kā Tu saki Šarlote_. Manā gadījumā tā nav, jo kad atbraucu ciemos pie saviem vecākiem uz kādu nedēļu, aizbraucot mājās, viss ir kārtībā, gan pats paēdis, gan veļu izmazgājis, gan māju uzkopis :D
27.11.2014 18:47 |
 
Reitings 206
Reģ: 04.10.2009
Mans vīrs dara visu, gan ko vajag, gan ko nevajag :D atliek vien man pajautāt
Un ir galvenais ēstgatavotājs, mani nemaz pie plīts nepielaiž..
27.11.2014 18:49 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Ja dzīvokli netīra vispār un ir bardaks, tad tas ir pašsaprotami, ka aizrāda.
27.11.2014 18:50 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Manuprāt, pāris reizes nedēļa sagatavot vakariņas vai piekārtot nieka vienu istabu un virtuvi - ir sīkums un vispār būtu jābūt pašsaprotamai lietai. Mācības un darbs nav nekas tik nogurdinošs, ka vakarā pat pakustēt nevar. Protams, attiecīgi citās dienās vīrietis gatavo un piekārto. Brīnos, ka autorei ir tikai mācības šobrīd un, cik var noprast, tāpat neko nedara un uzskata to par normu...
27.11.2014 18:50 |
 
Reitings 527
Reģ: 26.03.2011
B&S
Mans tik ļoti nepievērš uzmanību jakām un maikām ar garajām rokām - sakar tā, ka paliek līnīja pa vidu vai arī knaģu nospiedumi pa vidu :D T-kreklus gan izkar normāli.
Gultas veļas un dvieļu locīšanai viņš atmeta ar roku, jo tik smuki nemākot salocīt dvieļus kā es (taisnība :D) un palagi ar tām apaļajām, elastīgajām maliņām vispār viņam šķiet murgs :D Savas drēbes gan katrs lokām pats.
27.11.2014 18:52 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Uzskatu, ka tikai normāli, ja mājas solis tiek sadalīts uz pusēm, ja abas puses ir nodarbinātas (vienam mācības, vienam darbs). Te daudzas stāsta, ka pašas ar visu var tikt galā, bet vīrietis nav pret palīdzību. Autores gadījumā izskatās, ka džeks NAV gatavs darīt it neko un te nav nekāda sakara, vai viņš to izdarīs labi/slikti. Lūk, tas nav normāli!
27.11.2014 18:56 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Uzskatu, ka tikai normāli, ja mājas solis tiek sadalīts uz pusēm, ja abas puses ir nodarbinātas (vienam mācības, vienam darbs). Te daudzas stāsta, ka pašas ar visu var tikt galā, bet vīrietis nav pret palīdzību. Autores gadījumā izskatās, ka džeks NAV gatavs darīt it neko un te nav nekāda sakara, vai viņš to izdarīs labi/slikti. Lūk, tas nav normāli!

+++++++++
27.11.2014 18:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits