Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai pases vecums ir svarīgs?

 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Kā jūs izjūtat savu pases vecumu un kā pret to attiecas citi? Izlasīju delfos komentāru (tēmas pieteikuma apakšā) un sajutos samērā riebīgi. Man ir 25, jūtos un izskatos jaunāka, nekā biju 18-19 gadu vecumā, liekas, ka visa dzīve vēl priekšā un pat apsveru mainīt profesiju, studēt atkal.
Viss būtu ok, bet apkārtējo attieksme un izteikumi bieži vien liek aizdomāties par to, cik tad ilgi sieviete Latvijā drīkst justies un izskatīties jauna - piemēram, arvien biežāk saņemu jautājumus par bērniem, arvien biežāk tuvinieki aizrāda, ka pīrsings jāņem laukā, jo esmu par vecu tādām lietām..utt. It kā sīkumi, bet ķeras, rodas iespaids, ka man piespiedu kārtā jākļūst superpieaugušai.
Tā vien gribas iekliegties - johaidī, jūs vēl nupat uz manu izlaidumu gājāt un pavisam nesen aizrādījāt, ka es viena pa tumsu ārā blandos :D
Kaut kā neloģiski, ka 18 gadus cilvēks ir bērns be balsstiesībām un tad, pāris gadu laikā, kļūst par novecojošu sievieti, kurai īsus svārkus vairs nedrīkst (lai paliek jaunietēm), jāražo bērni, jākrāsojas pieticīgi un jānogriež īsi mati, jo gari piestāv tikai pusaudzēm :D Pārspīlēju nedaudz, bet kopējā tendence tiešām tāda izskatās - tikko ir ap/drusku pēc 30, jāsāk raudzīties uz mūža nogali.
Kā ir ar jums?
.......................................................
Kaut jāatzīst, ka 25gadīga jau ir par vecu (senčiem šis gadu skaitlis bija vecmeitības robežšķirtne), pirmais svaigums jau ir vējā
26.11.2014 16:25 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Man tas cipars pasē pašai īsti daudz neko nemaina. :) Dažkārt nākas piedomāt pie tā, cik tad īsti ir, ja kāds prasa. Dzīvoju līdzi savām sajūtām.
26.11.2014 16:30 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
Man ir 27, izskatos jauna, pārsvarā visi uzrunā vēl par meitenīti un pati arī vēl veca nejūtos. Lai gan ir situācijas, kad sāku tiešām domāt, ka būtu tā kā laiks gan kāzām gan bērniem, bet nu kā būs, tā būs. Ir jau radi arī, kas atgādina, ka "būtu jau laiks" :D Pati arī uzskatu, ka varu vēl gan jaunavīgi ģērbties, gan krāsoties, nedomāju, ka jākļūst pelēkākai tāpēc, ka drīz jau 30 un nebūs vairs piedienīgi. Tas jau viss ir galvā.
26.11.2014 16:30 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Re, man pašai tas cipars arī neko nemaina - bieži vien pat jāaizdomājas, lai atcerētos, cik gadu man īsti ir :) Bet apkārtējie mani uztver kā noteikta vecuma cilvēku, pret kuru atbilstoši jāizturas un no kura jāgaida noteikta rīcība. Tas nomāc. Svešinieki parasti uzskata par jaunāku, bet, kad uzzina vecumu, uzreiz attieksme mēdz pamainīties.
26.11.2014 16:34 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tas ir tikai cipars un ja gribētu tad ietu studēt pat savos 50 gados :D Un ja man par bērniem prasīs(ir arī prasīts) es vienkārši atbildu ka tā man nav prioritāte un miers, ja nepatīk atbilde tad lai neprasa.
26.11.2014 16:35 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
tiesi taa tas cipars neko nemaina. Jebkurs var justies jauns. Uzsplaut ko citi domaa. Pa tiem beerniem ari kaitina. bet par berniem runajot vai tad labak nav planot mazo kad pasai stabilas attiecibas, ienaakumi un tesam ir velme? radit bernus tikai del ta ka radi spiez ir stulbi, seviski ja tev ienaakumu nav daudz, dizvo viena..un tamlidzigi..


25 gados kamdel nevar isus svarkus vlkt ja piestav?


pec 40 varbut pirsingi un isie svarki ta tizlak izskatisies.
26.11.2014 16:36 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Es pilnīgu konkrēti pie tā vainošu dīvainos latviešus, jo R-eiropā tas nav tik izplatīti.
Man besī mans "pases vecums", bet tur apakšā slēpjas kompleksi par to, ka novēloti sāku studēt un visu laiku salīdzinu sevi ar zaļajiem kursa biedriem. Mani vēl ne viens nebaksta un par vecumu neaizrāda, bet ja kāds no Latvijas izsieps roku līdz šejienei un sakritīs man uz nerviem ar tādām muļķībām, es verbāli nodošu pa stilbu un nosaukšu to cilvēku par vecmodīgu padomju atlieku.
Bet nu man ir noveicies ar to, ka es vidi jau esmu nomainījusi un ka man reizēm galīgi nav bail salekties ar cilvēkiem.
Viena pati jau sabiedrību nemainīsi un nepadarīsi rietumeiropeiskāku, atliek vien nokliegties, lai cilvēki respektē tavu personību un nostāju.
26.11.2014 16:36 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kas dziivoju Latvijaa, tad bija liidziigi. Kaa palika 18 gadi, taa tik dzirdeeju "nu, kad tad kaazas?". Nedaudz veelaak (peec kaazaam) uzreiz seko uzmaaciigi jautaajumi "kad tad beerni buus?", peec pirmaa beerna seko atkal "kad tad otrais buus?"... Man jau saak palikt interesanti, vai shie jautaajumi kaut kad arii beigsies?... :D

Toties Kanaadaa ir noveerota tieshi preteeja reakcija. Uzzinot, ka esmu preceeta un ir beerns, liela dalja bola acis un briinaas "tik jauni un jau preceeti un jau beerns?!"... :D Nu visiem neizpatiksi, kaa saka.

Latvijaa dziive rit krietni straujaak un ir sparotams, kaadeelj taadi jautaajumi, toties Kanaadaa cilveeks skaitaas gana jauns pat liidz 40 gadiem - studee, celjo, straadaa, bet par gjimeni, beerniem veel var nedomaat un nevienu tas iipashi neizbriina.
26.11.2014 16:37 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Man arī 25, jūtos ļoti jauna, arī vārds "sieviete" aizvien mazliet mulsina. Bērniem noteikti vēl neesmu gatava, bet neizjūtu arī spiedienu no apkārtējiem - tieši otrādi, vecāki bieži atgādina, ka bērniem vēl esot par agru utml.
26.11.2014 16:37 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Man arī nav saprotama šī sabiedrības vēlme ātri novecot. Netaisos izskatīties pēc tantes tikai tāpēc, ka ir pāri 25.
26.11.2014 16:38 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
neviens* nebaksta

jēzus, kas šodien ar tiem komatiem un vārdu sašķelšanām o_O
26.11.2014 16:38 |
 
Reitings 900
Reģ: 02.03.2014
Stereotipi... phee... bet es arī esmu pamanījusi, ka vairāk vai mazāk, bet it sevišķi vecāka gada gājuma cilvēki, bieži vien sāk runāt un bez mazvai uzspiest kaut kādas padomju laiku normas, ka japrecas, jārada pēcnācēji, jāģērbjas pieklājīgāk utt... es pati izskatos pēc teenager un arī ģērbjos puiciski.. bet es nenjemu galvā ko apkārtējie saka, jo man galvenais, lai es pati jutos labi un netaisos skriet pakalj kaut kadam "normam"... protams, šad tad uznāk pašai arī pārdomas par to, ka bērnībā bija izsapņotais sapnis par savu ģimeni un bērniem, ka visnotalj šaja vecumā jau būs.. bet re kaa - nav... un ja nav tātad negribās un nav vēl laiks...
šī tema vispar ir tik individuala... katram jau savs... bet musdienas tiesham daudzi aizmirst ka ir but ok bez berniem ari lidz 30gadiem utt... vai taa ir labak - ta jau cita tema... un par to novecoshanu - dazhas labas ari 18gados izskatas jau ka sazhuvushas rozines... :D
26.11.2014 16:39 |
 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Savos 24 gados jūtos vēl jauna. Un izskatos arī laikam jauna, ja jau man nekad nepārdod alkoholu, pirms neesmu parādījusi dokumentus. :D
It kā ģimene jau principā ir izveidota, viss it kā kā "pieaugušam cilvēkam", bet sirdī vēl tiešām jūtos pavisam jauna un nekautrējos kādā brīvdienā iziet ārā pusaudžu stiliņā, šad tad ar draugiem darīt muļķības utt. Kaut kā cenšos atrast balansu starp apzinīgo mammu un jaunieti, kas manī mīt.
Mana mamma gan man ir aizrādījusi, ka valkāju pārāk īsus svārkus vai kleitas šad tad, jo neesot man vairs tas vecums :D Eh :D
26.11.2014 16:41 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Stormborn, cik gados sāki studēt? Man arī sanāca drusku vēlāk, jo nomainīju augstskolu pēc pirmajiem 2 gadiem.

Kanaadaa cilveeks skaitaas gana jauns pat liidz 40 gadiem - studee, celjo, straadaa, bet par gjimeni, beerniem veel var nedomaat un nevienu tas iipashi neizbriina.

Kā gribētos, lai arī šeit tā būtu :D Un vislielākais presings, protams, ir uz sievietēm, vīrieši var atļauties būt vieni, brīvi un trakulīgi līdz 35 un ilgāk.
26.11.2014 16:43 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
es ari domaaju ka LV tie ilveki vairaak uz sereotiipiem balstaas ja tev ir 20 viss, jabut apbernotai, precetai, nedrikst to vilkt, nedrikst aiziet uz klubu..un tamlidzigi.


neons, piekritisu tev..arzemnieki ir savaadaaki. ir pat vecaaka gaajuma cilveki kas labpratigi tur liidzi, dejo un tas viss ir normaali:) 40 gados gerbtie skaa tinim tas jau ir savaadaaak, tacu ari nenoziimee ka visu dziivi peec darba jaaasez maajas un jaada zekes.



ari kad pedzimst tie bern jus ar viniem tacu ari rotaajaties..tikai passsaprotami
26.11.2014 16:44 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
no vienas puses, tas cipars neko nemaina, var darīt un sadarīt visu ko jeburā vecumā, kad tev būs 65, droši vien nožēlosi, ja savos 25 neiesi mācīties to, ko sirds kāro :) jaunāka par šodienu jau nebūsi nekad.
no otras puses, pases cipars pasaka arī, cik ilgs laiks tev līdz šim ir bijis, lai sasniegtu to un šito.
26.11.2014 16:45 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Jūs pat nespējat iedomāties, cik ļoti jūsu komentāri man uzlaboja garastāvokli - vismaz zinu, ka neesmu vienīgā, kura tā jūtas :D
26.11.2014 16:45 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Visas tās normas taču ir bezgala garlaicīgas, un es nesaprotu, kāpēc cilvēki tās uzspiež. Mana versija - viņiem ir garlaicīga dzīve, nav savu uzskatu un mērķu, tāpēc vieglāk sekot kaut kas pieņemtam.
26.11.2014 16:46 |
 
Reitings 1804
Reģ: 29.05.2014
Bieži vien jau tādu izteikumu autori ir vecāki cilvēki. Senāk ar tiem vecumiem tiešām bija krietni citādāk, mūsdienās tas ir tikai cipars. Pats esmu dzimis mātei 17 gadu vecumā, 18 gadu vecumā viņa jau bija precējusies. Tagad reti kurai 18 gadus vecai meitenei varu iedomāties līgavas kleitu mugurā.
26.11.2014 16:48 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
sis amn atgadinajaa berniibaa kur rakstiiju dziives gaajumu tpakur 10 gadu vecumaa

16 gaados pabeigt pamatskolu
19 gados vidusskolu
20 gados -studeet vairs pat eeatceros ko

25 gadi kaazas
26 gadi berns

parejo laiku straadasana kaut kaada konkreeta darba vieta neatceros kur

50 gados bij ierakstits kapi :D :D :D
26.11.2014 16:48 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
no otras puses, pases cipars pasaka arī, cik ilgs laiks tev līdz šim ir bijis, lai sasniegtu to un šito

Un kāda tam ir nozīme? :) Kāda starpība, vai cilvēks ir sasniedzis to un šito 25 vai 30 gadu laikā? Un vai tie, kuri izvēlas līdz 25 gadiem izbaudīt trako jaunību, nevis uzkrāt darba pieredzi un kuplināt diplomu mapīti, ir sliktāki?
Pati esmu precēta un ar izglītību, ar labiem ienākumiem, bet reizēm grbas tam visam atmest ar roku - manās acīs tas nav nekas diži vērtīgs vai mani sevišķi raksturojošs.
26.11.2014 16:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits