dzimsanas dienas galds

 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Kas ir tas,ko vienmer gatavojiet svetku galdam ( vairak par dz.dienam interese) atkal un atkal ( uzkodas,salati,siltie)?
25.11.2014 17:06 |
 
Reitings 207
Reģ: 14.11.2014
Pēdējā laikā esmu sākusi taisīt garneļu salātus, pašai ļoti ļoti garšo, un nekad tie pāri nepaliek. :D
https://www.e-pica.lv/mce/uploads/products/l_8580_Garne%C4%BCu%20sal%C4%81ti%20ar%20mandel%C4%93m.jpg
Parasti sanāk pasūtīt suši, nevis pašai gatavot, bet neatliekama ballīšu galda sastāvdaļa. :D
https://c1.staticflickr.com/3/2410/1581258076_0ff20975b4.jpg
Lavašu uztaisīju uz savu vārda dienu, tagad draugs pieprasīja uz savu dzimšanas dienu, tā kā noteikti arī turpmāk likšu uz galda. :)
http://dievietei.focus.lv/wp-content/uploads/2014/09/original4.jpg
Ļoti garšo cēzara salāti, un mani mīļākie ir mani pašas taisītie. :))
http://brivbridis.lv/browse/files/brivbridis_lv/shrimp-caesar.jpg
Ja vakarā ir nopirkts vīns, tad kur nu bez siera plates :D
http://tokalonfeeling.files.wordpress.com/2011/10/dsc_0005.jpg
Un protams saldajā, mana mīļā siera kūka. Uz visiem svētkiem taisu, un pati arī gandrīz visu apēdu. :D Mēli var norīt, ha ha! :D Pa virsu lieku ogas. Parasti sanāk saldētas zemenes likt, bet vasarā mellenītes, avenes. Un ome vienmēr ir salasījusi ogas priekš manis, lai man tādas saldētavā būtu! :)
http://nimbus.lv/wp-content/uploads/2013/06/siera-kuka_1.jpg
25.11.2014 20:21 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
es amu uzkodu cilvēks un tāda baigā sēdēšana pie galda man nepatīk :)
tāpēc vienmēr ir viens pamatēdiens un uzkodu gals. tā nu mums ir iegājies ne tikai dzimšnas dienās, bet arī brīvdienās un pat brokastis mus brunch stilā :)
25.11.2014 20:29 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Ja ietu pie Emanuelles, gandriz vai nezinatu kaa uzvesties un tas man ari nepatik ciemojoties pie
Pie manis nebuutu nekaadu uztraukumu,jo katrs ciemins naak ar savu edienu,taa te ir pienemts jau gadiem ilgi.Lielas ballites taisam tikai vienu reizi gadaa ,un uz viira dzimsanas dienu,jo taa tiesi iekriit Jaungada dienaa-vecgada vakars!Netiek nestas nekaadas daavanas.Kaimini naak ar kaut ko garsiigu,ko pagatavojusi iipasi ,un mees taisam tiitaru,piiraadzinus,aabolmaiziiti !Mees arii serveejam dzeerienus!Jaasaka ,ka mums vienmeer ir zviedru galda variants,kad netiek seedeets pie galda-viesi mazliet uzdeed ,un tad iet viens pie otra un runaajaas savaa starpaa,tad padejo utt
Taada seedeesana pie galda te nav nekur .
25.11.2014 20:35 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Mums parasti uz galda ir cepta cūkgaļa (kotletes vai karbonādes), cepta zivs (lasis vai forele), kā arī cepta putna gaļa (visbiežāk tā ir krāsnī cepta vista, vai arī žāvēta vista). 2-3 veidu salāti (siera, grauzdiņu, krabju, rasols, biešu - tie ir top salāti mūsmājās). Ir reizes kad ir kartupeļi, ir reizes kad viss liekas, ka ir gana un tos kartupeļus nemaz navajag. No dzērieniem parasti ir kāda sula un vīni un šampanietis, jo mūsmājās stipros dzērienus neviens īpaši nemīl.
25.11.2014 20:37 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Wow,tik daudz lapas,esmu soka. Parasti sitos edienidejuprasitajus suta gogleties vai saka,ka tadas diskusijas jaubijusas. :D
Damas,visam paldies. Kilavas man negarso, bet zinu,ka viesiem patik.
Kuka no lageko pasutita,ar uzkodam daudz maz. Jadoma,ko likt siltaja. Visus gadus taisu vistu,kartupelus ar tonnu sieru. Sogad prasas kkas savadaks. :)
25.11.2014 20:39 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Tā, tā, tāaaa... būšu Latvijā, būs jāiet nogaršot kaut kur ķilavmaizītes :D Nekad neesmu ēdusi :D

Bet runājot par ciemiņu sagaidīšanu, tad visbiežākais, ko lieku uz galda uzkodām ir dažādu sieru asorti + svaigie salāti ar sinepju un medus "dressingu", kāds auglis/ oga, žāvēta gaļa, krēmsieri un svaigi cepta sēkliņu bagete , olīves olīveļļā, pildīti peperoni, ķirštomātiņi, vīns.
Te bilde kā reiz no šī vakara (ieskrēju iekomentēt, kamēr ciemiņi izgāja uzsmēķēt).




Ja ciemiņi ierastos uz pusdienām, tad šīs būtu uzkodas, ko pasniegtu (vismaz, ja nekas cits nebūtu mani iedvesmojis izmēģināšanai).

Kā otro ēdienu pagatavotu kādu pilngraudu pastu ar gardu mērci- boloņas, carbonara, kūpināta laša un diļļu...

Saldajā karameļu panna cotta ar karameļu mērci un jūras sāli vai kādu šokolādes brauniju ar karameļu un jūras sāls mērci (es dievinu saldo karameļu mērci papildinātu ar jūras sāli- traks var palikt, cik gardi) (l)
25.11.2014 20:43 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Favel, tu esi daudz ko palaidusi garām. Prosti, bet gardi :D
25.11.2014 20:44 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Es noteikti ietu pie Kubietes ciemos, viņas ieliktie ēdieni ir tieši manā gaumē! :)
Nesen uz vieniem svētkiem gatavoju ķilavmaizītes - no rudzu rupjmaizes izspiedu aplīšus, kurus apziedu ar svaigo sieru ar saļumiem, pa virsu ķilava, dillīte un puse no paipalu oliņas. Izskatījās ārkārtīgi smuki un garšoja vēl labāk.
25.11.2014 20:46 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Ziile-mums ir liidziigi,tikai eedieni staav uz vairaakiem galdiem, un tad ir arii iespeeja pieseesties pie galda un apeest to savu uzlikto eedienu,bet tas nav taa,kaa pie taada pareizi uzserveeta galda-to tiitara gabalinu nogriez katrs ,cik lielu grib,tad pieiet pie otra trauka un panem kaut ko citu,piemeeram salaatus,tad pieiet pie piiraadzinu trauka ,un uzliek to piiraadzinu utt
Man patiik sii sisteema no taas puses,ka loti labi var aprunaaties ar visiem cieminiem-nav jaakliedz paari galdam,ja grib kaut ko pateikt cilveekam,kurs seez otraa galda galaa!Muusu maajaas ciemojaas parasti kaadi 20 ciemini-iisi sakot visi kaimini no "muusu laukuma"-mums nav caurbraucosa iela.
Patiik tas,ka ,ja kaads veelas parunaaties klusaakaa vietaa,par kaut ko ,kas varbuut citiem neinteresee,tad var ieiet citaa telpaa ,un mieriigi malkojot viinu parunaat!Dejas citaa telpaa-apmeeram taa...
25.11.2014 20:47 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011


Lašmaizītes vairumā un no pārējam sviestmaizes ar gaļu , sieru.

noteikti, kaut ko no gaļas


Kartupeļi.

Taisu arī salātus, taču mani radi nav tendēti uz salātiem .Iznāk, ka vairāk tos salātus taisu sev:D , jo nevaru iedomāties ēdienu bez salātiem:D

Konfektes, cepumi ,torte, augļu plate.
25.11.2014 20:49 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
25.11.2014 20:54 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Favel-liidziigi,pirmie ciemini parasti "panaskeejaas" ap siera plaati,riekstiniem, iedzer viinu,kameer atnaak paareejie,bet liekas ,ka taada uzeesana ir visu laiku:DNav taada liela eesana vispaar!Visi ,visu laiku kaut ko uzkoz ,un beigaas paliek viss tik daudz paari.Tiitars ir parasti kaadus 7kg liels ,un paliek paari loti daudz.Cilveeki vairaak ir aiznemti ar runam ,dejosanu ...taa eesana kaut kaa nav tik liela.
Runaajot par Latviju-liekas ,ka loti daudz naudas aiziet dzimsanas dienu sviniibaam,ja tiek taisiiti taadi lieli galdi ar eedieniem...
25.11.2014 20:56 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
nu taa, ka vienmeer, laikam ir galja - atkariibaa no sezonas, bet vai nu cepeskraasnii cepta, vai grileeta un daarzeni ar meerciiti; griekju salati. nu tad parejais peec konkreetaas iedvesmas - reizeem vel kadas uzkodinjas, piemeeram, vistu aknas, kuras aptiitas ar bekonu. :D maiziites ar lasi, ikriem utml. nu respektiivi tas vienkaarshais gals.

kaa cieminsh es gribeetu ciemoties gan pie super smalkaam uzkodaam un eedieniem, gan vienkaarshajiem, man pashai nav pacietiibas kjimereeties ar visaadiem ekskluziiviem siikumiem, bet noteikti neatteiktos ar visiem tiem briinumiem mieloties.
25.11.2014 20:59 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
kaa cieminsh es gribeetu ciemoties gan pie super smalkaam uzkodaam un eedieniem, gan vienkaarshajiem, man pashai nav pacietiibas kjimereeties ar visaadiem ekskluziiviem siikumiem, bet noteikti neatteiktos ar visiem tiem briinumiem mieloties.
Man loti liidziigi-patiktu izgarsot visaadas interesantas lietas,bet taadas iipasas,interesantas!
Man buutu galvenais cilveeks,pie kura ciemojos,atmosfeera apkaart.
Paeest es varu maajas,ja vajag.
25.11.2014 21:03 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Favel es ietu pie Tevis ciemos! :D Līčes un siers.. ņaamm
Man vislabāk patīk zviedru galda tipa ēdieni. Paštaisīta pastēte, vairākas mērcītes bagetēm, dārzeņi, siera plate, gaļas/zivs plate, augļi un kāda pašcepta kūciņa!
25.11.2014 21:03 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
šeit man saskan ar Emmanuelle un Favel :)
tomēr man patīk ciemoties arī pie Kubietes ieliktā galda, jo man tā ir ekstra :D es nespētu 2x dienas veltīt maltītes gatavošnai - ārprātrs. kamēr tos visus rosolus, siļķes kažokā utt... sagriež... cepuri nost :)
25.11.2014 21:06 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
es laikam esmu slinka :)
25.11.2014 21:08 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Runaajot par Latviju-liekas ,ka loti daudz naudas aiziet dzimsanas dienu sviniibaam,ja tiek taisiiti taadi lieli galdi ar eedieniem...


Taisnība, un ne tikai dzimšanas dienas svinībās tiek taisīti milzīgie galdi ar ēdieniem, arī citos svētkos. Parasti pēc svētkiem, kad satieku savus draugus vai paziņas, visi stāsta, cik ļoti pieēdušies pa svētkie, sievietes raud, cik kg atkal uzņēmušas utt. Mūsu ģimenē svētkos uzsvars nekad nav likts uz ēdienu, drīzāk tā ir visiem kopā satikšanās, parunāšanās un kopāpabūšana :)
25.11.2014 21:08 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Favel es ietu pie Tevis ciemos! Līčes un siers.. ņaamm
Man vislabāk patīk zviedru galda tipa ēdieni.
Mums katru dienu nav maajaas tik daudzas skirnes siera ,un taa siera plaate izskataas vienreizeeji taados saietos ,un tad veel visaadi citi mazi gardumi.Man patiik ,ka nekas nekur nav loti daudz,jo tas "daudz" uzreiz kaut kaa nodzen apetiiti-patiik ka ir liela dazaadiiba ,bet taa -it kaa vienkaarsi,bet smuki reizee...
Man laikam nekas nepatiik daudz...
25.11.2014 21:09 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Uzskatu,ka tā ir daļa no mūsu kultūras un no tā nav ne jākaunās, ne jāskrien no tā prom,lai būtu "kā ārzemēs". Man patīk dzimšanas dienās kārtīgi galdi.
25.11.2014 21:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits