Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izmuļātā tēma- Ziemassvētku dāvanas

 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Sveikas!

Šosvētdien jau pirmā advente un atkal jāsāk taisīt liste ar Z-svētku dāvanām. Jautājums jums, ak daiļās dāmas :), vai jūsu ģimenē piekopj apdāvināšanās tradīciju visiem- lieliem un maziem? Ja jā- ko dāvinat- apmēram? Un kā tikt no šīs tracinošās tradīcijas vaļā? :(

Situācija ir tāda, ka esam ar vīru "uz budžeta". Nesen bija lielais pirkums- un tagad vienkārši nevaram atļauties šikot kā katru gadu, un vispār, braucot uz darbu, aizrunājāmies, kam tas viss. Ir neērti, ja Tev uzdāvina dāvanu pa 20 Ls un tu pretī, pa 2 Ls- pagājušogad vēl LS bija mūsu valūta. Un vispār- vai tas ir vajadzīgs tādos apmēros? Kāpēc ģimene, kur ir tikai pieauguši cilvēki, nevar pasēdēt kopā pie svētku galda- paspēlēt spēles un papriecāties par kopā būšanu, kapēc ir jāpēr dāvanas, kas, uz visiem ģimenes locekļiem sadalot, sanāk baigais cipars. Gribu vienkārši parunāt par šo tēmu....
24.11.2014 15:12 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Vīra ģimene apmainās ar niekiem - piparkūkas, zeķu pāris, dušas želeja. Es tā nevaru, man nepatīk. Saviem man ir kārtīgākas dāvanas, bet ja vien varētu atļauties, tad būtu pavisam kārtīgas.
24.11.2014 15:18 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
zinu ģimenes, kur rīko loteriju - katrs izlozē vienu ģimenes locekli un viņam pērk dāvanu. Ierosini arī savā ģimenē tādu variantu, varbūt šāda ideja gūs atsaucību un problēma būs atrisināta :)
24.11.2014 15:18 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Pagājušajā gadā vecākiem, vecvecākiem un brālim, kas isi dzīvo kopā, uzdāvināju jaunu trauku komplektu (nopirku Maxima ar 50% atlaidi ļoti izdevīgi). OK, tāpat tie man 2 LVL, bet tomēr viena dāvana visai saimei. Un viņiem arī ļoti vajadzēja, jo sadauzīja gandrīz visus traukus :)

Neuzskatu, ka obligāti jāapdāvina katrs. Bet dēlam un draugam gan katram būs savas dāvaniņas.

Drauga māsa bija taisījusi kalendārus - tie arī ir viens uz saimi. Nav dārgi.
24.11.2014 15:18 |
 
Reitings 518
Reģ: 17.09.2011
Mēs esam sarunājuši, ka kko dārgu pērkam tikai mazajai princesei, ja pieaugušajam ir kkas tads ko viņš ļoti vēlas tad uzdāvina to lietu, un pārejiem ir simboliski kkas, tā pilnīgi bez nekā noteiti būtu ļoti dīvaini, bet uzskatu , ka ziemassvetki nav tā reize , kad jādāvina dārgas dāvanas, tam ir domātas dzimšanas dienas, kāzas, izlaidumi utt.
24.11.2014 15:21 |
 
10 gadi
Reitings 6199
Reģ: 01.04.2009
Nekādas lielās dāvanas nedāvinām, drīzāk kādus interesantus niekus ar praktisku pielietojumu.
Šogad svinēšu ar drauga ģimeni - viņiem ļoti kupls radu pulks, un parasti apdāvinot visus ar daudz dāvanām, bet šogad vienojās par izlozi, ka izlozēs katrs konkrētu cilvēku un dāvana summā līdz x EUR. Savādāk summas var sasniegt simtus :D es jau vispār uzskatu, ka dāvanas nav galvenās, man patīk kaut simboliskas. Galvenais, jauki, mājīgi pavadīts laiks kopā.
24.11.2014 15:21 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Man kopš bērnības dāvanu prieks ir neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa, ar visām dzejoļu skaitīšanām pie eglītes par katru dāvanu, utt.. Justos apbižota uz visu pasauli, ja pēkšņi izlemtu neapdāvināties.
Bet tai pat laikā es tiešām nevērtēju dāvanas pēc materiālās vērtības - vai tās ir pašadītas zeķes vai jauns mobilais. Prieku sagādā tieši tas rituāls - eglīte, karstvīns, dzejoļi. :)

Svinot ar drauga ģimeni pagājušajā gadā tad gan iepriekš izlozējām, kurš kuram pērk dāvanu un noteicām budžetu. Bet dzejoļi tāpat neizpalika! (l)
24.11.2014 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Manas ģimenes mājās mums ir loterija, kur katrs izlozē katru, kam dāvināt. Izpirkšana tāpat ar pantiņiem utt.
Pie vīra gan visi visiem dāvina.

Man arī personīgi pilnīgi vienalga, kas ir manā dāvanā. Reizēm gan ir žēl, ka kāds ir centies man naudu tērēt-diezgan iztērējis, bet nekas no manas dāvanas man nenoder....mīļāk tiešām būtu piparkūku maisiņš :)
24.11.2014 15:26 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Saviem ģimenes locekļiem nepērku dārgas dāvanas, mēs nekad neesam apdāvinājušies ar dārgām mantām. Tā jau no sākta gala ir iegājies, līdz ar to pilnīgi nekādas problēmas, kā tik vien darbināt izdomu. Dārgu dāvanu pērku tikai savam draugam, nu kaut kā tā ir iegājies.
Vecvecākiem jau vairākus gadus esmu dāvinājusi kalendārus, tagad jau vēl uz tiem kuponiem var pasūtīt, tad vispār tik lēti, bet prieks saņēmējiem ir tik liels, lielāks nekā, ja kādam uzdāvinu dārgu dāvanu :D Diemžēl šogad jādomā kas jauns, jo nav īsti bildes, ko salikt uz kalendāriem, pārējie slinko ar fotogrāfēšanos :(
24.11.2014 15:26 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
es jau vispār uzskatu, ka dāvanas nav galvenās, man patīk kaut simboliskas. Galvenais, jauki, mājīgi pavadīts laiks kopā.


Es arī par to pašu- pagājušogad tērējam apmēram LS 10 uz cilvēku, bet cilvēki ir 15 gab. Un nekad jau 10 prcīzi nesanāk- vienmēr ir virs un finālā baaaahhhhh Ls 200 tik par dāvanām, nerunāsim par kūkām, šampjiem, auto jau gluži ar uz ūdeni neiet.... Vienkārši gribās izskaust to komerciālismu, un uzdāvināt tiešām foršas, bet nedārgas dāvanas. Domāju, kā lai pasaka to savējiem- mīļie- šogad davai neapdāvināmies tik šiki kā pagājušajā gadā... :D
24.11.2014 15:26 |
 
Reitings 19
Reģ: 24.11.2014
Jā, Ziemassvētku dāvanu izvēle ir problēma. Mūsu ģimenē tādas lielas apdāvināšanas vairs nenotiek!Galvenokārt pie dāvanām tiek bērni. Pieaugušie katrs izlozē vienu ģimenes locekli un tam tad arī sarūpē dāvanu! Šogad vispār būs viena lielāka, noderīga dāvana visiem kopā.
Vīram gan kaut ko noteikti atsevišķi sarūpēšu.
Tomēr vairs neliekas, ka galvenais šajos svētkos ir dāvanas, protams, ir patīkami kaut ko saņemt, tomēr vērtīgāks man šķiet kopā pavadītais laiks. Katram pašam jāizvērtē dāvanas nozīme.
24.11.2014 15:28 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nu bet ņem un ierosini to pašu izlozi. Ar domu, ka katrs pērk vienu dāvanu kaut vai pa 30 vai 50 eur konkrētam cilvēkam nevis kaudzi ar štruntiem pa 10 eur gabalā.
24.11.2014 15:28 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Man patiik gan daavinaat, gan sanemt daavanas! Pluss veel riikojam loterijas bez ieprieksheejas izlozes- katrs kko simbolisku/interesantu nopeerk, tad katrs velkam lozes un skatamies kas kuram tiek:D
Bet nu, jaa, budzhetaa tas iegriezh, kaut gan no otras puses tas ir viens no dziives patiikamajiem momentiem!
Vieniigi dzen stresaa domaat daavanu nesen iepaziitam cilveekam..
24.11.2014 15:30 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Tad, kad dzīvoju viena, nācu pie secinājuma, ka pašas gatavotas dāvanas sanāk lētāk ( lai arī gandrīz visiem sanāk vienādas dāvanas), bet biju taisījusi kafijas liķeri un vienā gadā piparkūkas un pašgatavotas kartiņas.
Par cik jau vairāk kā gadu neesmu viena, tad šogad arī gatavosim paši. Kopā sanāk dāvanas sagatavot 5 ģimenēm!, nevis 5 cilvēkiem, tad dāvināsim bumbuli eglītē, lai ir piemiņa no mums, pašgatavotas šokolādes končas un piparkūkas. Dāvanu sūtīsim pa pastu kastītē.
24.11.2014 15:31 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Ziemassvētkus bez dāvanām nevaru iedomāties - tā ir tradīcija. Bet katram individuāli. Dzīvesbiedra ģimenē ir loterija - dāvana tiek meklēta konkrētam cilvēkam. Ģimene ir paliela, tāpēc labāk tā, nekā to pašu summu sadalīt katram pa štruņam.
Manai mātei, tēvam, omēm, opjiem, tantēm un onkuļiem, kurus sanāk satikt ap Ziemassvētkiem – saldumi, kāda grāmata, svece, u.c. lietderīgi nieki.
Dzīvesbiedram, protams, tiek dārgākā dāvana.
24.11.2014 15:45 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Mēs apdāvinamies, bet tas nav tas, uz ko lielākais uzsvars. Mums nekad nav uz Ziemassvētkiem baigās dāvanas tur, bez maz 50 vai 100 eur par katru. Drīzāk visādi paštaisīti gardumi un tad kkas klāt. Domājam interesantas idejas un tā.
24.11.2014 15:49 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Man kaut kā vienmēr ir bijis Ziemīšos tas dāvināšanas-saņemšanas prieks :) gan manā ģimenē, gan rados, gan tagad drauga ģimenē arī. Bet neteikšu, ka es baigi aizrautos ar lielām summām, jo neredzu tam vajadzību. Nav arī tā, ka izlemju, cik lielu budžetu atvēlēšu katram vai visiem saņēmējiem. Vienkārši tā sanāk, ka piemēram, omītei nopērku kalendāru un kādu krēmu, un kādam citam kaut ko mazliet dārgāku, bet īpaši neiedziļinos, jo sākumā izdomāju, ko kam vajadzētu un tad eju iegādāties. Dažreiz arī spontānās idejas gadās :)
Kad pirmo reizi braucu pie drauga vecākiem, tad vispār vedu vienu lielo kopīgo dāvanu visai ģimenei un katram pašceptu piparkūku ar vārdu.
24.11.2014 15:50 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Līdz šim neapdāvinamies, jo dāvanas nav svarīgas, vismaz man NĒ, es negaidu neko.
Mums mājās ir loterija, iepērkam dāvanu 2 - 3 Ls vērtībā un izlozējam kam dāvināt.
24.11.2014 15:50 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Manā ģimenē lielākas vai mazākas dāvaniņas ir vienmēr. Nav bijis gads, kad kāds nieciņš nav uzdāvināts. Gadā, kad varu atļauties vairāk, dāvinu vairāk. Kad, nē, tad mazāk.
Bez dāvanām nevaru un negribu! :)
24.11.2014 15:51 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Mums ir izloze, novembra svētkos izlozējam personu, kurai dāvināsim, pietiek laika sadomāt utt. Bērniem dāvina visi, un viņi nedāvina nevienam :) Draudzenēm, krustmātēm, tantēm, kaimiņiem parasti kādi saldumi utt.
24.11.2014 15:53 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Manā ģimenē ir pieņemts dāvināt palielas dāvanas. Vīra ģimenē vairāk simboliski. Bet man patīk apdāvināties, un labāk nopērku ko cilvēkam noderīgu, nevis kādu lētu štruntu. Bet neuzskatu, ka tā ir katastrofa, ja līdzekļi dāvanām nav. Ja man nebūtu šie līdzekļi, mierīgi to savai ģimenei paskaidrotu un ierosinātu tajā vakarā likt lielāku uzsvaru uz citām tradīcijām , ne apdāvināšanos, turklāt galvenais taču ir kopā būšana :)
24.11.2014 16:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!