Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Apkalpojošā sfērā bez krievu valodas zināšanām

 
10 gadi
Reitings 2459
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Man te ienāca prātā viens jautājums - vai ir iespējams Latvijā strādāt, pieņemsim, veikalā par pārdevēju bez vai ar ļoti minimālām krievu valodas zināšanām? Saprotu, ka lielākā daļa bļaus, ka krievu valoda Latvijā ir jāzina obligāti, bet to variet pietaupīt, esmu to jau miljons reižu dzirdējusi. Es negribu, lai šī būtu kašķu diskusija, un vislabāk būtu, ja atbildētu tikai tās meitenes, kuras pašas ir strādājušas, piemēram, veikalā vai kafejnīcā nezinot krievu valodu. Vai spējāt saprasties ar krievu tautības klientiem? Vai tomēr viņi pieprasa, lai jūs runātu krieviski, pat ja viņi latviski saprot? Tiešām visi krievi ir tik neiecietīgi vai ir arī kāds pozitīvs piemērs?
24.11.2014 11:43 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Nu tas jau atkarībā, kurā pilsētā. Rīgā grūti būtu un domāju, ka bez tā iztikt nevarēs.
24.11.2014 11:45 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Visur prasīs kaut minimālas frāzes zināt - sasveicināties, pastastīt ko pārdod un atbildēt uz klienta jautājumiem. Domāju ka veikalā pie kases strādājot arī atradīsies kāds krievvalodīgais kas kko uzjautās...
24.11.2014 11:46 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Rīgā - ļoti maza iespēja strādāt.
24.11.2014 11:46 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
nu valodas ir nevis trauceeeklis, bet naak tikai par labu, taa kaa, ganjau tev pshai arii no taa labums buutu, zinaat papildus valodu ;)

Vai tomēr viņi pieprasa, lai jūs runātu krieviski, pat ja viņi latviski saprot? Tiešām visi krievi ir tik neiecietīgi vai ir arī kāds pozitīvs piemērs?


un ko tu teiksi tuuristam no krievijas, kas biezhi vien iepeerkas veikalos, ariii pastaveesi ar savu, ka tomeer vinjam butu jamaak latviesu valoda?

protams, ka butu jauki sava dzimtenee komunicete tikai latvieshu valoda, bet nu esat reaali, ieperkas un celjo ne tikai latvieshi ;)
24.11.2014 11:47 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Es mēnesi nostrādāju veikalā. Runāju tikai latviski pārsvarā. Vienreiz pat citi pircēji rindā palīdzēja man sazināties ar klientu. To mēnesi kaut kā iztiku. Bet nu RIMI kasē jau arī ļoti maza komunikācija sanāk.
24.11.2014 11:47 |
 
Reitings 217
Reģ: 29.03.2010
Pati esmu strādājusi Rīgas veikalā. Manas zināšanas minimālas, vairāk gan sakot-es saprotu,ko viņš saka, bet nemāku atbildēt. Un man tas nesagādāja problēmas-viņš man krieviski saka, es atbildu latviski. Protams bija tādi āži, kas ietiepās un pieprasīja runāt krieviski
24.11.2014 11:47 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
. Vienreiz pat citi pircēji rindā palīdzēja man sazināties ar klientu.


man laikam būtu kauns, ja vajadzētu, lai klienti palīdz sazināties ar citu klientu..Lai cik ļoti man nepatiktu krievu valoda, vienu brīdi pat iepriekšējā darbā, līdz riebumam noveda, tomēr uzskatu, ka jo vairāk valodas zini, jo labāk pašam. Piedod, tas tikai mans viedoklis.
24.11.2014 11:50 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Nu man nekāds kauns nebija. :D
24.11.2014 11:52 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Domāju, ka ir darba devēji, kas piever uz to acis. Var bļaut cik grib, ka nerunās krieviski, bet, ja darba devējam krievvalodīgie klienti sastāda lielāku peļņas daļu, tad viņam vienkārši neatmaksājas ņemt darbinieku bez šīm zināšanām. Pati arī meklēju darbinieku tikai ar normālām krievu valodas zināšanām. Un pirms vairākiem gadiem arī nemācēju runāt krieviski, bet prakses rezultātā varu sarunāties. Protams, zināšanas nav teicamas, bet sarunāties varu. Vajag tikai runāt un tad ir viegli visu apgūt ar laiku.
24.11.2014 11:53 |
 
10 gadi
Reitings 2459
Reģ: 29.01.2009
un ko tu teiksi tuuristam no krievijas, kas biezhi vien iepeerkas veikalos, ariii pastaveesi ar savu, ka tomeer vinjam butu jamaak latviesu valoda?

Ar viņu es runāšu angliski, to vismaz viņš taču droši vien zinās :D
24.11.2014 11:54 |
 
Reitings 746
Reģ: 29.01.2009
un ko tu teiksi tuuristam no krievijas, kas biezhi vien iepeerkas veikalos, ariii pastaveesi ar savu, ka tomeer vinjam butu jamaak latviesu valoda?

Es gan ļoti labi zinu krievu valodu un man nesagāda grūtības runāt krieviski (vispār jau pati esmu krieviete :D), bet īstenībā valsts valoda LV ir viena un ja šeit atbrauc kāds tūrists, tad ar viņu ir jāmāk sarunāties angļu valodā, kas tiek uzskatīta par starptautisku valodu, kurā var komunicēt ar apkalpojošā sfēra strādājošiem cilvēkiem. Ja atbrauks tūrists no arābu valstīm, ko tad sarunāties ar viņu arābiski?! :D Tas pats jau ir citās valstīs, ja esi tur tūrists, neviens jau nerunās tavā lv valodā ar tevi, bet gan apkalpojošā sfērā strādājošie cilvēki zinās anglu val. Protams, no otras puses ņemot vērā lielo krievvalodīgo skaitu šeit būtu jau tomēr pašai labāk iemācīties to krievu valodu, jo kā te teica, papildus valoda ir tikai ieguvums ;)
24.11.2014 11:55 |
 
10 gadi
Reitings 2459
Reģ: 29.01.2009
Manas zināšanas minimālas, vairāk gan sakot-es saprotu,ko viņš saka, bet nemāku atbildēt. Un man tas nesagādāja problēmas-viņš man krieviski saka, es atbildu latviski.

Lūk, tas man liekas būtu labs variants -katrs runā savā valodā, bet tomēr viens otru saprot.
24.11.2014 11:57 |
 
Reitings 243
Reģ: 06.11.2014
Varēt jau var, esmu strādājusi kolektīvā, kur ir kāds darbinieks, kurš minimāli zin. Jārēķinās ar to, ka klientam atbildot latviski, viņš ne vienmēr pats sapratīs un pēc "Što?" var kaut vai no ādas izlīst un viņš nesapratīs. Labi, ja būs kolēģis, kurš izpalīdzēs.
Ikdienā, protams, pašai nāksies kaut kādas frāzes iemācīties. Attiecīgi, ja strādāsi, piemēram, veikalā, nebūs tik traki - bet ja domā strādāt bankā u.t.t, tad neiztiksi (kaut gan pārrunās par krievu valodu nejautā pilnīgi neko).
24.11.2014 11:59 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Rīgā mierīgi var dabūt darbu bez krievu valodas zināšanām vienkāršos darbos, piemēram, veikalos. Pati vidusskolas laikā daudz kur piestrādāju, krievu valodu iemācījos darba procesā. Pat tad, kad pieteicos darbā kino, man neprasīja ļoti labu krievu valodu, tikai to, lai spēju īsumā pastāstīt par katru filmu, ja gadījumā klients prasa.
24.11.2014 12:03 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Neesmu ne pārdevēja, ne kafejnīcā strādāju, bet manā darba vietā ļoti bieži nāk krieviski runājoši cilvēki un kontaktēšanās sanāk. Nav tik briesmīgi. Man likās, ka es ātri no šīs vietas lidošu, jo nezinu krievu valodu satriecoši ideālā līmenī. Es lielu daļu saprotu, bet runāju maz.
Nu, neesmu izlidojusi. Šobrīd jau zinu kā krieviski pastāstīt visu, kas cilvēkam ir jāzin un viss normāli.

Vai tomēr viņi pieprasa, lai jūs runātu krieviski, pat ja viņi latviski saprot? Tiešām visi krievi ir tik neiecietīgi vai ir arī kāds pozitīvs piemērs?


Kā kurš. Pieprasījis runāt krieviski nav neviens. Neviens arī nav mētājies ar tiem apvainojošajiem tekstiem par latviešu valodu, ko citreiz uz ielas nākas dzirdēt. Es parasti runāju latviski un pāreju uz kr.v. tikai tad, ja redzu, ka nesaprot(pie mums tūristus nesastapt). Parasti viņi saprot latviski un vnk atbild krieviski un tad tā saruna tā arī ir: es runāju latviski, viņi saka krieviski. Daži pat ir teikuši, lai nerunāju krieviski, ka viņi grib latviski parunāt, jo mācoties utt.
Ir visādi, bet nu - priekšniecība nekad no manis nav pieprasījusi izcilas krievu valodas zināšanas. Mums galvenais, ka visi visu saprot un vienalga, kādās valodu kombinācijās šī informācija tiek pasniegta.
24.11.2014 12:06 |
 
10 gadi
Reitings 2459
Reģ: 29.01.2009
Man līdz šim nav bijusi vajadzība pēc krievu valodas, tādēļ arī krieviski nerunāju, lai gan saprotu, bet ja darbā vajadzētu, tad droši vien būtu jāmācās. Vispār jau es neesmu mēģinājusi, varbūt, ka pat varētu sarunāties krieviski, bet bail, ka izskatīšos pēc muļķes :D
24.11.2014 12:06 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Lovisa - ja strādāsi veikalā, bieži vien, redzot, ka netiec galā ar krievu valodu, palīdz kāds kolēģis. Vismaz mums tā bija, ka nāca ļoti daudz tūristu (strādāju Vecrīgā) un mēs tā kā sadalījāmies - es un vēl viena meitene runājām angliski, citas meitenes krieviski.
24.11.2014 12:09 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
ar Latvijas krieviem var diezgan viegli sazināties, jo parasti jau valodu viņi saprot, kaut vai nerunā. man ir bijušas vairākas situācijas, kad viens latviski, otrs krieviski atbild un viss ok, saprotās.
un Krievijas krievi tomēr ir tūristi un lai arī daudzi purkšķina, ka jazik nada izučaķ, pārsvarā viņi ir iejūtīgi pret tiem, kas nerunā viņu valodā, kaut kā mēģina komunicēt. tā pat kā daži smieklīgi spāņi, kas Vecrīgā prasa norādes spāniski un atrodās, kas viņiem palīdz :D
24.11.2014 12:19 |
 
Reitings 1165
Reģ: 13.05.2014
Es strādāju apģērbu veikalā, krievu valodu nezinu. Ja godīgi nezinu nevienu gadījumu,kad veikalā nepieņemtu darbā dēļ tā,ka nezin krievu valodu. Man ir tā,ka visbiežāk,ja cilvēki mani uzrunā un jautā kaut ko krievu valodā,es mēģinu saprast,bet tad viņi laikam saprot,ka es īsti nemāku krieviski un mēģina runāt latviski, bet ja galīgi čābīgi,tad palīdz kāds krievu valodu zinošāks kolēģis. Veikalā ar to krievu valodu nav tik traki, piemēram, apģērbu veikalā jāzin tikai cipari,krāsas, apģērbu nosaukumi,izmēri, tas jau nav nekas traks,to nedēļas laikā var iemācīties un apgūt.
24.11.2014 12:20 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Protams, ka var.
24.11.2014 12:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits