Ceļojumu BEZTĒMA! :)

 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Tā kā ir visādas beztēmas par visādām tēmām, tad ienāca prātā, ka derētu arī kāda beztēma par ceļojumiem. Šeit varētu apspriest visu par un ap ceļojumu galamērķiem, vienīcām, apskates objektiem, ceļojumu firmām u.t.t. :)

Mans pirmais jautājums ir par auto nomas firmu. Varbūt varat ieteikt kādu sakarīgu starptautisku firmu, kas par normālām naudām iznomā auto? ;)
23.11.2014 20:55 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Mums uz kāzām uzdāvināja dāvanu kartes no Vanilla Travel, tāpēc uz Krētu arī brauksim izmantojot šo firmu. Mazais mums ir īsts paraugbērns, dikti mierīgs un klausīgs un arī pati nevarētu normāli atpūsties, ja nezinātu kā mazajam iet, vislaik domātu par viņu un noteikti vairākas reizes zvanītos. :)
25.11.2014 13:01 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
meksikanka Skatījos google maps to ielu, kur atrodas manis noskatītais dzīvoklis, un pamanīju Tevis norādīto hoteli turpat blakus ielā. Kādi iespaidi par to kvartālu? :)
25.11.2014 13:49 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Barselonas klosteros noteikti ar kājām neuzkāpt, ja tas ir domāts jau sākot no apakšas.

Man šī diskusija kā balzams dvēselei! Tik ļoti gribas pēc iespējas ātrāk izbrīvēt kaut dažas dienas, lai varētu aizlidot kaut kur, pat vienalga kur. Ziemassvētkos gan dosimies ceļojumā.. uz Latviju :D
25.11.2014 14:02 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Jā, Spānijā ir satriecoša (l). Daudz kur pabūts, bet daudz kur nē. Noteikti gribētu atgriezties, jo šī ir valsts, kas pagaidām manai sirdij vistuvāka, jo pusgads no vietas tur pavadīts :)

ruuu, kvartāls super! Dzīvība kūsā, blakus metri, Mūlenrūža (l), daudz bāru, kafejnīcu, bet tas ir tāds kā Sarkano lukturu kvartāls Amsterdamā, tikai Parīzē :D Daudz sex shopu, kā jau Monmartra :D Bet vienlaicīgi arī māksliniecisks kvartāls. Uzskatu, ka ļoti mums paveicies ar viesnīcu, jo tiešām ļoti dzīvīgs kvartāls. Mēs bijām tur vasarā, bet domāju, ka arī citos gadalaikos tur viss dzirkstī :)
25.11.2014 23:12 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
* metro
25.11.2014 23:12 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
meksikanka jā, par sarkanajiem lukturiem laikam kaut kas bija lasīts, bet nu cerams, ka viss būs labi. :D Mūsu iela pēc google view izskatās tāda maza un klusa, lai gan skaļā un cilvēku pilnā es justos drošāk.



Meitenes, tās, kuras mēdz lidot ar pārsēšanos, cik ilgu laiku ieplānojat starp lidmašīnām? Es vienmēr esmu lidojusi tikai ar tiešajiem reisiem, bet tagad laikam nāksies izmantot reisus ar pārsēšanos. Man vairākas lietas nav skaidrs. Ja rezervē biļetes tajos avioportālos un lidojumi ir ar dažādām kompānijām, nododamo bagāžu jāpārreģistrē pašam? Skatos, ka pārsvarā ir piedāvājumi ar vai nu 1,5 -2,5 h starp lidmašīnām vai 9-30 h. Pirmais liekas par maz, savukārt otrais par ilgu.
Ja ir dažādas kompānijas, vai ir iespēja saņemt kompensāciju, ja ielidojošā lidmašīna nokavējas un līdz ar to sanāk nokavēt izlidojošo?
27.11.2014 19:20 |
 
Reitings 87
Reģ: 20.10.2014
Ar pārsēšanos esmu lidojusi tikai vienreiz, caur Maskavu. Laiks bija kāda stunda, vai nedaudz vairāk, ja nemaldos. Sākumā jau domāju, ka nokavēšu, jo šī lidosta pagaidām ir lielākā, kurā ir būts, tiešām MILZĪGA. Pat apmaldijos :D Pirmo reizi ceļojot vienai bija tāds stress, haha. Bet, manuprāt, ar tām 1.5-2.5h būtu jāpietiek.

Par kompensāciju šajā gadijumā nemācēšu teikt.
27.11.2014 22:28 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Pacelšu, negribās, lai šī diskusija nomirst dabīgā nāvē.:)
04.12.2014 13:43 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Tiesam jauka teema, diemzel pasai nekadu celojumu nespid patlban, bet pasapnot jau var,
04.12.2014 13:45 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
up :) padalaties veel savaa pieredzee :)
08.12.2014 21:54 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Atļaušos atkal pacelt šo sen aizmirsto tēmu. :)

Mūsu ceļojumu galamērķis ir mainījies no siltās Krētas uz pilnīgi pretējo ziemeļu pusi - Nordkapp cauri Somijai, pa ceļam vēl apciemot Ziemassvētku vecīti. (l)
Varbūt kādai ir kas labs sakāms par apskates objektiem Somijā un varbūt kāda ir bijusi pašā Nordkapp?;-)
30.01.2015 19:30 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
8-)
30.01.2015 19:51 |
 
Reitings 736
Reģ: 29.01.2009
Es esmu bijusi ''Kiasma'' muzejā Helsinkos. Man patika, interesants un izstādes, darbi ir dažādi.:-)
http://www.kiasma.fi/kiasma_en

Tad vēl baznīca- Temppeliaukio Church http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Temppeliaukio-helsinki-by-RalfR-1.jpg

Vēl skaista ir Porvo pilsēta, apmēram kādi 50km no Helsinkim.:-)
30.01.2015 20:35 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Ķepa, dzīvoju pa ceļam jūsu maršrutā tieši :) Kad jūs plānojat doties? Es ceru, ka ne ziemas sezonā, jo tagad Lapzeme ir vienā sniegā, tieši šodien atgriezos no turienes un, lai arī pat nebiju īpaši tālu Lapzemē, tomēr jutu, ko nozīmē īsta ziema. Ja vien jums nav džips ar jaunām riepām, kurām ir radzes, citādi pārvietoties nevar. Un vispār ziemas laikā obligāti vajag radzes dodoties ziemeļu virzienā, šeit ceļus netīra kā LV ar sāli.
No Somijas pilsētām man ļoti patīk Tampere, kas jums sanāk pa ceļam, konkrētus apskates objektus gan nenosaukšu. No izklaides vietām ir foršs atrakciju parks Power park (google visu atradīsi), noteikti ir vērts, ja neesi bijusi kādos vēl lielākos! Tad tālāk uz ziemeļiem jau ir Oulu un pilsēta Kemi, kur ir ledus viesnīca, muzejs, restorāns. Interesanti 1x dzīvē pabūt tādā vietā. Pa labi Lapzemē, pie Krievijas robežas ir populārākais slēpošanas kūrorts - Ruka (Kuusamo), ja patīk slēpot, iesaku, daba ir vienkārši fantastiska! Pie reizes var paņemt braucienu ar haskijiem vai ziemeļbriežiem. Vasarā ir ļoti skaistas hiking trases tajā reģionā.
Rovaniemi.. protams, Ziemassvētku vecītis, kuru satikt var par brīvu, bet bilde ar viņu pie 30 eur maksā. Lapzemē noteikti iesaku nogaršot ziemeļbrieža vai aļņa gaļu. Vai lāča, bet tas ir ļoti, ļoti dārgi. Vasarā Sodankylä pilsētā ir interesants filmu festivāls, kad saule nenoriet, nesaproti, diena vai nakts, bet visu laiku rāda filmas, līst vīna straumes un vispār daudz mākslinieku apkārt, tāds foršs pasākums.
Nordkapp neesmu bijusi, bet ir plāns turp doties jūnija vidū :)
30.01.2015 21:03 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Par ASV runājot: draudzene tikko nopirka biļetes uz NY turp un atpakaļ pa 350 eiro, no Zviedrijas Gēteborgas. Varbūt, ja ir tads pailgs atvalinājums un nauda (un paziņas Somijā) būs izdevīgi ar prāmi uz Stokholmu, tad ar vilcienu uz Gēteborgu un no turienes uz ASV?
:)
30.01.2015 21:11 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Esmu redzējusi ar Norwegian ap to pašu summu no Helsinkiem, man šķiet, ka tā ir krietni vienkāršāk..
30.01.2015 21:16 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Bucīte,
klaviatura,
Paldies par aprakstiem. Mēs plānojam doties Maija vidus/beigas uz nepilnām 2 nedēļām, tā ka ja mūsu plāni atkal nemainīsies uz kādu citu pusi, tad klaviatura, varēšu padalīties ar Nordkapp iespaidiem. Tagad plānojam maršrutu, plānojam uz Nordakpp doties pa vienu Somijas pusi un atpakļ pa otru. Tagad buros cauri kempingiem, jo daļu naktis domājam palikt viesnīcās un daļu kempingos, kur paši varētu taisīt ēst, katram gadījumam ņemsim līdzi ceļojumu plītiņu.;-)

Kā ir ceļu nodokļiem Somijā/ Norvēģijā?

Un kā ar pārtikas veikaliem/lielveikaliem Somijā?:-)
31.01.2015 16:32 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Plānoju augusta beigās/septembra sākumā doties uz Itāliju. Vēlot apmeklēt Expo izstādi Milānā, apskatīt Romu, un vēl visu ko. Tik pagaidām bēdīgi, ka nav ceļabiedra. Esmu ceļojusi viena, bet nevarētu teikt, ka par to būtu sajūsmā, jo tomēr gribas ar kādu pārrunāt redzēto utt.

Tās, kuras plāno kurp doties - noteikti dodaties uz Barselonu. Sanāca tur pa vasaru strādāt, un pie viena arī paceļoju. Tur vasarā ir burvīga atmosfēra, jūlija sākumā sākas izpārdošana (var iepirkties ļoooti izdevīgi), skaista arhitektūra, daudzi parki... Ārpus pilsētas devos 3 tūrēs (organizētas, ar autobusu, jo parēķināju, ka braucot ar sabiedrisko un laika ziņā nebūšu ieguvēja) : Dali muzejs/Žirona, Montseratas klosteris, Pireneju kalni

31.01.2015 16:50 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Ķepa, pavasaris šeit ir aptuveni mēnesi atpakaļ, respektīvi, piemēram, ceriņi zied ap Jāņu laiku, attiecīgi temperatūras maijā būs kā Latvijā aprīļa sākumā! Var jau visādi sanākt, jo vienu gadu maijā te dažas dienas bija karstākais laiks visā Eiropā :D Bet nu ar to nevajag rēķināties :D
Maksas ceļu šeit nav, par Norvēģiju nezinu, bet domāju, ka arī nav un, jo īpaši, jūsu maršrutā.
Kāds tieši ir jautājums par pārtikas veikaliem? Ar tiem te viss kārtībā, veikali uz katra stūra :) Cenas līdzīgas Latvijas cenām, bet gaļa reizes 3 dārgāka, pārējais tikai mazliet dārgāks. Sabiedriskā ēdināšana salīdzinoši ir ļoti dārga, tajos pašos benzīntankos (ABC) maltītei jārēķinās ar padsmit eur, restorānā sākot no 25 par personu.
01.02.2015 18:18 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Meitenes, kāda tipa ceļotājas jūs esat? Tās, kas ceļo grupās ar tūrstu autobusiem, pa vienai, pārī ar mīļoti vai tuviem draugiem? Un kā ceļojat - lidmašīna, viesnīca, baseins un organizētas ekskursijas vai meklējat visu pašas, nebaidāties palikt hosteļos, kempingos, bez gida brist džungļos vai kāpt kalnos?
01.02.2015 18:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits