Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Es nezinu, ko lai iesāk...

 
Reitings 36
Reģ: 15.11.2014
Pēc pamatskolas beigšanas iestājos vienas no labākajām Jūrmalas skolām 10. klasē. Mani labākie draugi no iepriekšējās skolas centās pierunāt nākt uz skolu, kurā viņi plāno mācīties (viņi aizgāja uz skolu, kas atrodas citā Jūrmalas galā), bet diemžēl, kad centos izrunāt to ar vecākiem, viņi kategoriski atteica, ka man būs jāmācās vidusskolā, ko viņi reiz ir beiguši pirms 20 gadiem, un šķiet, ka vecākus interesē vienīgi tas, lai es iegūtu konkurētspējīgu izglītību un mācītos pie "labākajiem" pedagogiem (lielākā daļa skolotāju ir mācību priekšmetu pedagogu metodisko apvienību vadītāji), tajā pašā laikā nedomājot par to, kā es jūtos šajā skolā. Savā klasē esmu izstumtais. Ja iepriekšējā skolā man bija salīdzinoši daudz draugu, ar kuriem es pavadīju lielāko daļu sava laika, tad manā jaunajā klasē pārsvarā mācās tādi jaunieši, kas turas augšgalā, un līdz ar to man ir ļoti grūti iejusties jaunajā kolektīvā. Šajā skolā man diemžēl vispār nav draugu, un lielāko daļu laika man nākas pavadīt vienam. Jaunajā skolā tiešām rodas sajūta, ka nevienam klasesbiedram šajā skolā es neesmu vajadzīgs un lielākā daļa no manis attālinās. Klasesbiedriem ir ļoti raksturīgi tad pavilkt uz zoba saistībā ar kaut kādām vājībām, tad pabraukt augumā, ka esmu aborta atlieka, nevienam mani te nevajag. Es centos pārrunāt šo situāciju ar vecākiem un lūdzu atļauju mainīt skolu, kurā mācās mani draugi no vecās skolas, bet kārtējo reizi vecāki bija pret to, un atsaka, ka man šajā skolā būs jāmācās līdz tās beigšanai, ja nē, tad vidējā izglītība būs jāpārtrauc un jāmeklē darbs. Es nezinu, cik ilgi spēšu izturēt klasesbiedru pazemojošo attieksmi un vecāku nevērību... Kā man rīkoties? Esmu izmisumā
23.11.2014 00:29 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
centies iedraudzēties kaut ar vienu cilvēku klasē - kopīgas intereses, treniņi, darīšanas pēc stundām, un viss aizies. žēl, ka 10. klasē cilvēki, it kā pieauguši, tā uzvedās, bet noteikti, ka ne visi.
varbūt tu nedaudz pārspīlē, jo ļoti gribi mācīties kopā ar draugiem? viņi nekur nepazudīs, ja pazudīs, tad tādu dēļ nav vērts mainīt skolu ;)
23.11.2014 00:35 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
No vienas puses, ja man būtu bērns, es viņam nekad nenovēlētu ko tādu, no otras puses - terors skolā norūdīja manu raksturu. Pašā sākumā, kad tiku no tās vides laukā, bija jocīgi.. Jo gadu gaitā biju pamanījusies iemācīties neskriet pakaļ pūlim, palikt pie saviem uzskatiem. Tā bija laba dzīves skola man pašai un tagad gandrīz ar smaidu jāpateicas vecajai pamatskolai, ka iemācījos būt patstāvīga savos uzskatos tik ātri un nodevos savas personības veidošanai, kas man vēlākos gados tikai palīdzēja.
23.11.2014 00:37 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Ar to gribēju teikt - ja vari izturēt, tad izturi. Ja galīgs izmisums, mēģini tomēr ar vecākiem runāt un likt iedomāties tās situācijas, lai aizdomājas.
23.11.2014 00:38 |
 
Reitings 36
Reģ: 15.11.2014
Ar saviem draugiem no iepriekšējās skolas es bieži pavadu laiku, vairākas reizes nedēļā ejam ārā, bieži ir visādi tusiņi :). Bet diemžēl situācijā jaunajā skolā ir diezgan nomācoša
23.11.2014 00:39 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Tu vienmēr centīsies mukt pie nesaskaņām ar kolektīvu ? Skolas maiņa nav risinājums, manuprāt.
Ārpusstundu aktivitātēs piedalies ? Tur var ļoti viegli iegūt draugus, ja ne no savas, tad no citām klasēm :)
Bet pa lielam jau tā arī ir - viņiem Tevi nevajag. Viņi ir nokomplektējušies un Tu esi viegls mērķis, kā jau jauniņais..
Tev gan viņus vajag (nu reti kurš ir absolūtais vienpatis labprātīgi). Tad Tev arī jācīnās par savu vietu zem saules. Pie ņirgāšanās - izturies neitrāli vai parādi mugurkaulu, ilglaicīgi. Ja ne efektīāvais paņēmiens, tad vismaz pats jutīsies labāk ko pasākot pretim. Kad Tavs statuss jau būs neitrāls, draudziņi un domubiedri arī parādīsies.
23.11.2014 00:39 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Vispār nesaprotu to skolu maiņu.
23.11.2014 01:44 |
 
Reitings 160
Reģ: 17.07.2010
Interesanti. Man tieši vidusskolas laiks bija super. Šķiet, ka tad jau visi tādi pieaugušāki un vairs neapceļ viens otru, kā pamatskolā.
Hm, tie tavi klasesbiedri jau iepriekš tur mācījās kopā? Tad varētu būt tā pagrūtāk iejusties.
Es tiku klasē, kura tika nokomplektēta pilnīgi no jauna, katrs bijām gandrīz no citas skolas, daži tikai bija savā starpā pazīstami. Varbūt tāpēc visi sadraudzējāmies, neviens netika atstumts. Nezinu.
Es laikam tavā vietā mainītu skolu, jo reāli tev taču nav nekāda prieka tur iet. Man vismaz bija motivācija iet uz skolu, lai satiktu savus draugus.
Vai arī kaut kā vēl censtos sadraudzēties, bet varbūt jau par vēlu. Manuprāt, sevi no labākās puses vajadzēja jau parādīt gada sākumaa, tagad jau visiem ir kkāds viedoklis par tevi, kuru vairs nevarēs izmainīt.
Un vispār, kas ir tas iemesls, kāpēc tevi apsmej? Nevar būt, ka ne no kā- tā vienkārši. Centies to labot.
23.11.2014 10:19 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Varbūt tagad tev liekas ka ir traki, bet pēc 10 gadiem tu novērtēsi labas izglītības priekšrocības.
23.11.2014 10:23 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
1. Sāc vien iekāpt pieaugušo dzīvē un saprast, ka tā pa lielam, tu patiesi esi vajadzīgs tikai saviem tuvajiem, ne darugiem, paziņām, čomiem utt., ko tad jūs tādi čomi un negāja tev līdzi uz to labos skolu?

2. Kā jau te tika teikts, pie katrām grūtībām izvēlēsies bēgt? Liels jau esi, sāc meklēt veidus kā iedzīvoties kolektīvā vai vismaz izdzīvot.

3. Vecāki vēl savam bērnam tikai labo!

4. Ko tu esi izdarījis, lai iejustos? Pievērsies mācībām, lai tiktu tai augšgalā, piedalies pasākumos, palīdzi to organizēšanā, iesaisties ārpusstundu aktivitātēs/pulciņos/sekcijās utt.?

5. Un tu tiešām neesi nevienam vajadīgs, kāpēc kādam būtu jādejo ap tevi, jo vnk tu te tagad atnāci? (sk. 1. punktu) Strādā, lai iejustos.
23.11.2014 10:34 |
 
10 gadi
Reitings 3033
Reģ: 13.11.2011
Šķiet, ka tad jau visi tādi pieaugušāki un vairs neapceļ viens otru, kā pamatskolā.

man bija tieši tas pats. arī klase bija nokomplektēta no trim citām, apmēram jau viens otru pazinām, bet lai kādu apsmietu vai pazemotu - nekad! daudz, kas arī ir atkarīgs no skolotājiem, piemēram, mana latviešu valodas skolotāja tā arī teica, nesmejaties, ja kāds kaut ko nezin vai nesaprot, tas ir tikai normāli. man arī no sākuma bija diezgan grūti iejusties, jo biju ļoooti kautrīga, bet palīdzot organizēt pasākumus un vairāk komunicējot ar klases audzinātāju, iejutos.
23.11.2014 10:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits