Nedrīkstēs smēķēt arī uz daudzdzīvokļu māju lieveņiem.

 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
http://nra.lv/veseliba/127972-nedrikstes-smeket-ari-uz-daudzdzivoklu-maju-lieveniem.htm?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Ko jūs par to domājat?
Manuprāt - lieliski!
Atceros, ka dzīvoju pirmajā stāvā, un pie korpusa durvīm regulāri uzturējās smēķētāji. Nevarēju logus atvērt, kā viss nāca iekšā.
30.10.2014 11:54 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Aija.
Nu skaidrs.
Tad par smēķēšanu bērnu klātbūtnē arī vēl būs, jo šobrīt es šādu sizliegumu neatradu. Lai gan man tas ir pašsaprotami, bet laikam ne visiem!

Vienīgi man kā smēļētājai žēl par parkiem ( aizliegums pastāv ), bet es to mēdzu pārkāpt ( atrodu soliņu kur nevienam netraucēju ), bet tas ir reti. Vispār sabiedrībā smēķēju reti.
30.10.2014 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Es atbalstu. Cigaretes vispar butu jaaizliedz
30.10.2014 15:24 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
nu neticu ka so likumu baigi ieveeros.. tapat smekees gan uz balkoniem gan lieveniem.. un neticu ka bus daudzi kas sauc uzreiz mentus kaa redz ka kads piipee uz balkona. un pectam vnki pateiks - pieraadi ka piipeeju..
30.10.2014 15:31 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.01.2013
Atvainojos, bet es nestāvēšu lietū tāpēc, lai kāds varēu pīpēt sausu galvu pieturā. Tā nebūs. Es neliedēšos tāpēc, lai kāds varētu nodoties savam netikumam.
Ja es nedrīkstu viņam palūgt(nevis norādīt, bet pieklājīgi palūgt - es neteicu ''vācies ar savu pretīgo smirdoņu uz to stūri pīpēt'') paiet malā un nedrīkstu arī teikt, lai vispār izbeidz, tad es nevaru iedomāties, kā tad man vajadzētu runāt ar viņu augstībām smēķētājiem tā, lai es nedabūt pretīm: ej dirst.
Nezināju, ka ar pieklājīgu atvainošanos un pieklājīgu palūgšanu nepietiek, bet ir nepieciešama nezin kāda īpašā teikumu uzbūve un tehnika.
30.10.2014 15:32 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Wolf.
Visa problēma ir tavā attieksmē...
Es neteicu
30.10.2014 15:34 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Nu lūk pašteizējie aizliegumi:
11.pants. Smēķēšanas ierobežojumi
(1) Aizliegts smēķēt:
1) izglītības un audzināšanas iestādēs;
2) ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūcijās, ieslodzījuma vietās, izņemot telpas, kas speciāli ierādītas smēķēšanai. Attiecīgās iestādes vai institūcijas iekšējās kārtības noteikumos var paredzēt iespēju šo iestāžu pacientiem vai institūciju iemītniekiem smēķēt arī ārpus telpām, kas speciāli ierādītas smēķēšanai, ņemot vērā šo pacientu vai iemītnieku fiziskās un garīgās veselības stāvokli;
3) tuvāk par 10 metriem no ieejām ēkās vai būvēs (arī uz ārējām kāpnēm un lieveņiem), kur izvietotas valsts vai pašvaldību iestādes un kapitālsabiedrības, kurās vairāk nekā 50 procenti kapitāla daļu (akciju) pieder valstij vai pašvaldībai. Šajās vietās izliek informatīvus uzrakstus vai simbolus par smēķēšanas aizliegumu;
4) sabiedriskā transporta līdzekļu pieturvietu nojumēs un uz peroniem;
5) daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās;
6) darbavietās darba un koplietošanas telpās, izņemot telpas, kas speciāli ierādītas smēķēšanai;
7) publiskās ēkās, būvēs un telpās (kinoteātru, koncertu, sporta zālēs, citās sporta ēkās un būvēs, pasta un citu iestāžu zālēs, diskotēkās, deju zālēs u. c.). Šis aizliegums neattiecas uz publiskās ēkās esošajiem dzīvokļiem;
8) sabiedriskā transporta līdzekļos un taksometros, izņemot tālsatiksmes vilcienus un kuģus, kuros var būt atsevišķi vagoni vai kajītes, kas paredzētas smēķētājiem;
9) sporta un citu publisku pasākumu laikā stadionos un citās norobežotās teritorijās, izņemot vietas, kas speciāli ierādītas smēķēšanai;
10) bērnu atpūtas un rotaļu laukumos;
11) parkos, skvēros un peldvietās, izņemot vietas, kas speciāli ierādītas smēķēšanai;
12) kafejnīcās, restorānos un citās sabiedriskās ēdināšanas vietās, izņemot vasaras (āra) kafejnīcas, kurās atļauts smēķēt tikai vietās, kas speciāli ierādītas smēķēšanai.
(2) Kazino un spēļu zālēs atļauts smēķēt tikai telpās, kas speciāli ierādītas smēķēšanai, vai telpās, kas atsevišķi nodalītas smēķēšanai.
(3) Viesnīcās un citās īslaicīgas apmešanās mītnēs var būt speciāli ierādītas guļamtelpas, kurās ir atļauts smēķēt.
(4) (Izslēgta ar 03.04.2008. likumu.)
(5) Aizliegums smēķēt norādāms ar informatīvu uzrakstu, lietojot zīmi "Smēķēt aizliegts" (balti burti uz sarkana fona), bet atļauja smēķēt — ar tādu pašu informatīvu uzrakstu, lietojot zīmi "Atļauts smēķēt" (balti burti uz zaļa fona), vai ar simboliem, kurus lieto starptautiskajā smēķēšanas kontroles praksē.
(6) Kārtību, kādā izvietojami informatīvi uzraksti vai simboli par smēķēšanas aizliegumu vai atļauju smēķēt, kā arī uzrakstu un simbolu paraugus nosaka Ministru kabinets.
(7) Starptautiskās satiksmes lidostas izlidošanas publiskajās telpās aiz drošības kontroles punktiem var būt ierīkotas vietas, kas speciāli ierādītas smēķēšanai.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 14.10.1999., 24.02.2005., 03.04.2008. un 04.03.2010. likumu, kas stājas spēkā 07.04.2010.)
30.10.2014 15:36 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
forši, bet tāpat nekas nemainīsies, kur pīpēja tur pīpēs :D
30.10.2014 15:36 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es neteicu, ka tev kaut kas ir jādara. Es teicu, ko daru es. Bet es atzīstu, ka redzu kur ir problēma. Nevienam nepatīk, ja viņu sūta prom, lai citam būtu ērtāk. Tu neesi no cukura, gan lietu pārdzīvosi. :D vai otrs variants - iemācies nebūt agresīva. Jo pat šeit tu esi agresīva pret mani, ja jāprecizē. Un tas nav labi. Vismaz, nenāk par labu.
30.10.2014 15:37 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.01.2013
Skaidrs. Tātad, ja pieturā stāv pīpētājs un nepīpētājs, tad problēma ir nepīpētājā un viņam ir jākāpjas malā, jāiet lietū vai sniegā, vai vēl kaut kur stāvēt, jo problēma ir viņš. Nevis cilvēks ar pretīgu, smirdīgu netikumu. Ja pieturā stāv grūtniece un pīpētājs, tad arī - grūtniece ir tā, kurai jāvācas stāvēt ārā, jo viņa noteikti nav no cukura. Gan pārdzīvos.
Sanāk, ka nevis smēķētājiem ir jādomā par apkārtējiem un to, ka viņu smirdēšana traucē, bet gan apkārtējiem ir jāstaigā uz pirkstgaliņiem un jāpielāgojas smēķētājiem un viņu netikumam.
30.10.2014 15:48 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Piekrītu atkal stellaglmr. Man arī acīs lec tāda bišķin naidīga - nē, nu tā nu gan nebūs. Vai tas ir forši stāvēt lietū, ja kāds zem jumtiņa pīpē? Nē. Bet es sev esmu svarīgāka, ietaupu savus nervus, nelecu strīdā, labāk izeju ārā, attaisu lietussargu un pastāvu. Es nezinu, man kaut kā liekas, ka ja man traucē un šķiet, ka tas cilvēks nu nepaies malā, es pati varu paiet malā un viss priekš manis ir atrisināts. Tāpat nekad nesapratīšu tos cilvēkus, kas ar uguntiņu acīs sauc policiju, kad redz, ka kāds pīpē tam neatļautā vietā - man tas šķiet tāds jocīgs veids kā apmierināt savu atriebības kāri pret pīpētājiem :D Nu nopīpēs viņš savu cigareti, divas minūtes, trīs. Nu, kas tur tāds? :D Bet tā ir tikai mana attieksme un viedoklis
30.10.2014 15:48 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nu, ja tu taisies šādi risināt problēmu, tad arī nebrīnies, ka solīds kungs tevi pasūta piecas mājas tālāk. Jums ir viena dalāma teritorija. Un tu no viņa kaut ko vēlies, nevis viņš no tevis. Tas, ka agresīvi bārsties ar likumu viņu nekrata, jo viņš jau ir izdarījis izvēli to pārkāpt. Tas, ka tu viņu sūti kā suni lietū, jo tev tur nav jāiet - arī rada nepareizu gaisotni būdiņā.
Bet tevi tavs komunikācijas veids apmierina, Ok. Es tikai saku, ka izvēloties taktiku kur sarunā meklejiet kompromisu dod vairāk kā agresīva saruna, kurā tu tikai izmanto likuma pantus un tas "lūdzu" tiek atstāts otrajā plānā. Jo būtībā tu neesi gatav lūgt. Tu pieprasi. Nevis lūdz.
30.10.2014 15:57 |
 
Reitings 5
Reģ: 23.03.2011
Nezinu, uzaugu ģimenē, kurā vecāki smēķēja. Pati, vidusskolas gados pameģināju un sapratu, ka nav tas domāts man. Dziva esmu un vesela arī. Tapat uzauga arī mani radinieki, māsīcas un brāleni, visiem vecāki pīpēja. Tā kā tas viss man liekas ļoti pārspīlēts. Ļoti nepatīk nevēdinatas telpas, kur sapīpēts, tāpat ari nepatīk, ja pūš virsū dūmus. Uzskatu, ka aizliegt pīpēt dzivoklī un uz lodžijas, ir absolūti stulbi. Saprotu, ka cilvēkiem traucē, bet citiem traucē, kad klausās skaļi mūziku, cepj ābolu pankūkas vai kad raud mazi bērni aiz sienas. Es, piemēram, katru vakaru dzirdu kaimiņu kurš krāc, tik skaļi, ka dzirdams caur visām dubult-sienām. Un ko tagad? Es jau neskrienu zvanīt policijai, lai modina cilvēku, jo nevaru iemigt. Uzskatu, ka ir lietas, kuras vienkārši ir jāpieņem, gribi vai nē. Cilvēki tomēr ir dažādi. :)
30.10.2014 15:59 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Oj, sodīt smēķētājus, konfiscēt cigaretes, likt strādāt riebīgu sabiedrisko darbu, piemēram, mazgāt bezpajumtnieku jau trešo mēnesi vilktās zeķes ar rokām, lai jūt, cik pretīgi ir ostīt to, ko neesi izvēlējies sajust. Man ir tieši tādas pašas tiesības stāvēt pieturā vai iet pa ielu, kāpēc man būtu jāiet malā vai kaut kur citur, ja viņš izvēlas bojāt savu veselību un visu mūžu viegli smirdēt ar dzelteniem pirkstu galiem kā Vasjam no centrāltirgus bomžukiem? :D
Un sieviete ar cigareti zobos pavisam noteikti zaudē lielāko daļu sava skaistuma, ja tāds vispār bijis. Fuuuu.
30.10.2014 16:00 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Ak, jel, kā var visu pārspīlēt! Jā, vienmēr līst lietus, vienmēr ir slapjš sniegs, vienmēr pieturās stāv pīpmaņi, bet nabaga nesmēķētāji mirkst lietū.

Un sieviete ar cigareti zobos pavisam noteikti zaudē lielāko daļu sava skaistuma,

:D

Šeit ir atkal tā situācija, ka nsmēķētāji iecepas vēl trakāk, visādos veidos mēģinot aizvainot pīpmaņus. Kaut kā liekas tās situācijas tik pārspīlētas.
Kā jau teicu, es nepīpēju. Dažreiz jūtu, kā kaimiņi velk, tad aiztaisu logu. Ok, kāpņu telpā pīpē, izeju tik ātri cauri, ka nejūtu prakstiski. Tāpat pieturā- ja redzu, ka kāds pīpē, paeju tālāk. Tāpēc es nesaprotu šito šausmīgo cepšanos un cilvēku nīšanu tikai tāpēc, ka viņi smēķē.
Man, piemēram, krietni vairāk traucē mani seksuāli pāraktīvie kaimiņi, kuri pa naktīm tā kliedz, ka mājai jums cilājas. Man tas derdzas krietni vairāk par apakšējo kaimiņu, kurš pīpē.
30.10.2014 16:11 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Forši palasīt Vella un raccoon komentārus :) - vismaz mēs trīs nepīpētājas neesam ''nolinčosim visus, kas pīpē'' klubiņā :D
30.10.2014 16:14 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es gan neuzskatu, ka ir pārspīlēts tas viss. Cilvēki ar citām atkarībām, kā alkohols vai narkotikas, ko te minēja , tomēr netraucē tik ļoti apkārtējiem cilvēkiem kā smēķētāji. Ok, ne jau visi smēķētāji ir tik nesolīdi, zinu, ka daudzi arī piedomā pie tā, lai netraucētu citiem. Bet tiem, kas ir tik nekaunīgi, ka citiem pūš dūmus sejā, mēs arī varētu nostāties blakus un pūst sejā kādu viņiem nepatīkamu aromātu. Ir tomēr arī jāievēro kaut kāda privātā telpa, un tas, ka gaiss visiem ir viens un uz to cilvēkiem ir vienlīdzīgas tiesības. Un vispār arī piekrītu, ka
sieviete ar cigareti zobos pavisam noteikti zaudē lielāko daļu sava skaistuma, ja tāds vispār bijis
, arī daudzi pazīstami vīrieši ir teikuši to pašu. Tur jau vairs nav jēga, ne pirkt smaržas, ne zieķēt smaržīgos losjonus , jo tāpat ir tā drausmīgā smaka.
30.10.2014 16:16 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
stellaglmr.
Hone.
+

Tur jau tā sāls. Cilvēks var atļauties daudz ko un īpaši par citiem nedomā, kamēr viņam pieklājīgi neaizrāda vai nepalūdz!

Esmu saņemusi lūgumu ( sen ) no nesmēķētaja, tik līdz biju izvilkusi cigareti. Tiesa ja nesmeķetajs butu pagaidījis kamēr es pieceļos un paeju tālāk, nekāds lūgums nebūtu jaizsaka :)
Tas tāds vienigais gadījums :)
Tomēr ja man šis lūgums būtu izteikts nepieklājīgi vai aizrādot, savu dupsi nebūtu kustinājusi un vēl dažu labu skarbāku vārdu pateiktu.
30.10.2014 16:19 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Es nebrīnītos arī, ja šie naidīgie cilvēki tādi ir tikai internetā un realitāte arī stāv tajā lietū.
a la


bet ja nopietni, es arī neesmu saskārusies ar smēķētājiem, kuri nerespektētu mani. Varbūt pieturās par maz stāvu, taču pat tajās reizēs arī lietus laikā smēķētājs vai nu cenšas maksimāli pūst ārpus būdas vai stāv ārā. Vai vainot to, ka paši pievelkam to, ko raidam uz āru, respektīvi, lielais naids pievelk riebīgus cilvēkus?
jebkurā gadījumā, pīpēšana ir legāla un, kamēr tāda paliks, šie smieklīgie likumi tiks gan pārkāpti, gan tiks bojātas nevainīgo dvēseles.
30.10.2014 16:20 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
kampanella

Hmmm, vot šitai ir kaut kas jauns. Manā apkārtne neviena sieviete nesmird, kura smēķē, bet gan dārgi smaržo.

Tas ir tāpat, kā cept zivi un ar to pašu apģērbu vazāties visu nedēļu.
Nu come on, visas normālas sievietes ievēro personīgo higiēnu, tās, kuras neievēro, smirdēs tāpat.
Kārtējais (facepalm)!!!!
30.10.2014 16:42 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Piekrītu tev. Visu var sarunāt, un arī es nekūpinu pieturā, blakus bērnam vai kāpņu telpās. Bet balkons gan ir mans īpašums, atnākot mājās, man ir visas tiesības smēķēt uz balkona, jo tas ir MANS balkons, es neatbildu par vēju, kurš iepūš tos dūmus kāda dzīvoklī.

+++

Tieši tāpēc, atbalstu visus sodus, visus aizliegumus un atbalstītu arī lielas cigarešu cenas, jo normāli un cilvēciski sarunāties var ar kādu 1% vai 0,5% no visas pīpētāju komūnas. Pārējie ir no tiem, kas vēl aizrādītājam ja ne cigareti uz pieres nodzēsīs, tad vismaz sejā iepūtīs un pasūtīs trīsstāvīgajiem.

Vai nu tu melo, vai arī uzturies starp padibenēm, nezinu, bet es pazīstu daudzus jo daudzus smēķētājus un neviens neatbilsts Tavam aprakstam. Smēķētājs, pirmām kārtām, ir cilvēks, nevis "kurītājs", kā tu izsakies, un ar cilvēkiem, ja nezināji, lielākoties ir get what you give variants, respektīvi - ja ar augstprātīgu attieksmi pie tiem vērsies, tādu pašu saņem pretī.

Par aizliegumu smēķēt pie kāpņu telpām tikai priecājos, jo besī tie bariņi, kas tup zem jumtiņa pie kāpņu telpas un kūpina, bet pat tie ir gana pieklājīgi, lai pamuktu, kad es nāku ar bērnu,
30.10.2014 17:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits