Nedrīkstēs smēķēt arī uz daudzdzīvokļu māju lieveņiem.

 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
http://nra.lv/veseliba/127972-nedrikstes-smeket-ari-uz-daudzdzivoklu-maju-lieveniem.htm?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Ko jūs par to domājat?
Manuprāt - lieliski!
Atceros, ka dzīvoju pirmajā stāvā, un pie korpusa durvīm regulāri uzturējās smēķētāji. Nevarēju logus atvērt, kā viss nāca iekšā.
30.10.2014 11:54 |
 
10 gadi
Reitings 624
Reģ: 31.03.2012
Izskatās, ka dažām nav bijusi dzīvē saskare ar alkaholiķi,narkomānu, ja var to pielīdzināt pīpmanim. Pīpmanis jums nakts vidū neiedos pa purnu un neatņems somiņu, lai nopirktu jaunu paciņu, pretēji narkomānam. Kā arī alkoholiķis ir nepastāvīgs, neaprēķināms (nav zināms, kā viņš kuro reizi rīkosies līdzīgā situācijā), var būt pat ļoti agresīvs, un es te nerunāju par bomžiem kas apmīzušies guļ, cik nav dzirdēti, gadījumi, ka alko reibumā sasit cilvēkus. Takā lūdzu, nekļūstiet smieklīgas.
31.10.2014 12:01 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
GOOLD, teorētiski vajadzētu arī to jomu skart, taisnība. Atšķirība vien tāda, ka dzērājs, lai arī ož nelabi, neiet un nepūš pāri plecam savu dvaku. Salīdzinot ar ārzemēm, Latvijā dzeršanas problēma ir kaut kāds kulturāls fenomens, jo kaut kā ārvalstīs dzīvojot es neesmu manījusi no dzeršanas pietūkušās sejas un knapi stāvošus cilvēkus tādā kvantumā. Kopumā apreibinošo vielu pieejamība tādā skaitā kā tagad man nav saprotama, bet visticamāk šī nav tā vieta, kur to saprastu.


Jauki, net es emsmu novērojusi, kad Latvijas fenomens neko daudz neatšķiras no Čekhijas, Īrijas, Anglijas... fenomeniem. Domāju, kad Krievijā arī ir novērojams līdzīgs fenomens.
31.10.2014 12:03 |
 
10 gadi
Reitings 624
Reģ: 31.03.2012
kampanella- tavā vecumā jau būtu takā jāzin, ka neviens cits tevi nesargās, ja pati nesargāji, nu tak pāej 10 m no tā pīpmaņa un dzīvo laimīga, svaigā gaisā.
31.10.2014 12:04 |
 
10 gadi
Reitings 624
Reģ: 31.03.2012
*nesargāsi
**paej
31.10.2014 12:04 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
Es nesaprotu, kāpēc atkarības jāsadala, visas - narkomānija, alkoholisms, smēķēšana, ja traucē citiem, ir vienā katlā liekamas! Par smēķēšanu -
Droši zināms, ka aktīva smēķēšana paaugstina plaušu vēža saslimšanas risku 13 reizes, bet pasīvā smēķēšana 1,3 reizes.

Par sevi katrs pats izvēlas - pakļaut riskam saslimt vai nē (un to nevar aizliegt, viņa tiesības smēķēt vai nesmēķēt), bet, ja kāds tikai aiz sava stulbuma un truluma (a ala esmu kings) mani pakļauj vēzim, viņš ir slepkava.
Es vispār lasu, kā te brūk virsū smēķētājas tām, kas pasaka savu stingro nostāju pret un liekas, ka tālāk laikam vairs nav kur - es esmu pasaules karaliene, smēķēšu, kur gribēšu - tev traucē, tu bēdz no dūmiem. Slimi. (tas ne par visiem komentāriem no smēķētājām, bet tur bija tādi wtf).
31.10.2014 12:10 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Kampanella
Jau iepriekš ir pierādījies, ka mums ar Tevi diskusijas neveidojas auglīgas. Tādēļ, atturēšos no tālākas diskutēšanas ar tevi, bet niftygirl Tev jau paskaidroja. Kamēr smēķētājs ierobežo tavas tiesības uz svaigu gaisu līdzīgi kā tas ierobežo dāma, kura smaržas atsvaidzina uz ielas, dzērājs ierobežo tavas tiesības uz svaigu gaisu paralēli arī apdraudot tavu dzīvību vai īpašumu. Ja mēs varam runāt par tik abstraktu jēdzienu kā pasīvā smēķēšana 5m attālumā, brīvā dabā, tad varam arī runāt par to kā tas dzērājs uzbrūk.

Tāpat, es atgādināšu to, ko šeit ir neskaitāmas reizes pieminējušas meitenes - kaimiņš, kurš pīpē dzīvoklī ir sliktāk par kaimiņu, kurš savu lietu nodara uz balkona. Iedomājies, 24/7 tā smaka virmos pa tavu dzīvokli. Fuj, es kā smēķētāja to nevarētu izturēt. Un tu man saki, ka par to priecātos. Jocīgi bez gala.
31.10.2014 12:11 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Kampanella tad paej nost no smēķētaja un nebūs dūmi jāosta Cik reizes jāsaka viss ir nevesalīgs un nodara kaitējumu arī tās pašas zāles aknas bojā. Atraduši ar ko likt aizliegumus. Smēķētāji smēķes un viss un tur jo neko izdarīt nevar! Atbalstu tikai bērnu klātbūtne un rotaļu laukumos nepipēt,bet jūs domājat tas iedarbobies?ok mamiņa ar savu bernu ara aizies atnaks majas un bus bērnam jājosta dūmi jo mājās to darīs.
Ja gribat svaigu gaisu pārcelies uz mežu viena dzīvot tur būs svaigs gaiss.
31.10.2014 12:12 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
niftygirl tu nedaudz iedziļinies tēmā vai nē? Par ko šeit tiek diskutēts? Par to, ka neatļaus smēkēt uz balkona un bērnu klātbūtnē. Un kāpēc tas tiek ierobežots? Tu saproti pati to domu vispār? Tāpēc, ka tas bojā apkārtējo cilvēku veselību. Viens ir tas, vai kādam patīk tā smaka, vai nepatīk, traucē, vai netraucē, bet kāpēc jums šķiet normāli, ka ar saviem kaitīgajiem ieradumiem variet bojāt citu veselību? Ar kādām tiesībām? Un te pieminēt kaut kādus piemērus pavisam no citas operas ir galīgi lieki.
Būtībā man nav apkārt bijis neviens tik nekaunīgs smēķētājs, kas to darītu manā klātbūtnē, nepajautājot, vai man tas netraucē, vai arī to darītu bērnu klātbūtnē, arī uz balkona neviens man blakus nesmēkē. Bet, ja tā būtu, tad es pastāvētu par savām tiesībām.
31.10.2014 12:18 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 12.05.2010
Patiesībā, man ir vienalga, jo tam nav jēgas. Pat ja kāds pieņemtu likumu, ka vispār aizlēgts dzīvoklī jebkurā telpā smēķēt - tas būtu bezjēdzīgs likums, jo neviens to nevarētu kontrolēt. Ja pastāvētu iespēja kā kontrolēt un iespēja, ka tāds likums būtu būtu efektīvs, būtu tikai par. Manuprāt, daudz lielāka jēga būtu no iepriekš minētās cenu celšanas.
Man smēķētāji liekas nepatīkami un viņu augstprātība - atbaidoša, tāpēc esmu ļoti priecīga, ka manu ģimenes locekļu un draugu vidū tādu cilvēku nav.

Attiecībā uz - mans balkons, mans privātīpašums, ko gribu, to daru...sorry, bet pieklājīgs cilvēks, kas nav mucā audzis padomās arī par kaimiņiem, jo nav vienīgais iedzīvotājs namā. Pēc tādas loģikas - tu būtu apmierināta, ja tavs kaimiņš uz balkona nokārtotu dabiskās vajadzības un tās tecētu lejā, tavā balkonā? Pēc šiem uzskatiem būtu vien jāklusē, jo tas ir kaimiņa privātīpašums un viņš var darīt, ko vēlas.
31.10.2014 12:18 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Alkohols man nepatīk tādā pašā mērā kā cigaretes, tomēr neesmu redzējusi pētījumus, ka ar alkoholu piesmakušas drēbes nodarītu kaut kādu kaitējumu apkārtējiem. Runa ir par to, ka mēs potenciāli varam samazināt (kaut nedaudz) gaisa piesārņojumu un kancerogēnās vielas mums apkārt. Kopumā piekrītu M.Butterfly viedoklim. Arguments "es tā daru, jo man tā patīk" iztur kritiku tikai tad, kad tas tiek darīts slēgtā telpā, tādējādi neliekot citiem elpot dūmus.
31.10.2014 12:20 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Atbalstu tikai bērnu klātbūtne un rotaļu laukumos nepipēt,bet jūs domājat tas iedarbobies?

Mēdzam braukt uz rotaļu laukumu, kurš atrodasrajonā ar nevisai labu slavu, bet ir labs un labā vietā iekārtots. Pat tur kungi un dāmas nesmēķē rotaļu laukumā, bet paie tālāk! Esmu arī novērojusi vecākus kuri iedzer rotaļu laukumā, bet tā pieklājīgi, nnetraucējot citus vai arī nemanāmi!
Nezinu mani tas netraucē :)
31.10.2014 12:22 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Arguments "es tā daru, jo man tā patīk" iztur kritiku tikai tad, kad tas tiek darīts slēgtā telpā, tādējādi neliekot citiem elpot dūmus.
tieši tā, labi noformulēji arī manu domu
31.10.2014 12:23 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Kamēr smēķētājs ierobežo tavas tiesības uz svaigu gaisu līdzīgi kā tas ierobežo dāma, kura smaržas atsvaidzina uz ielas, dzērājs ierobežo tavas tiesības uz svaigu gaisu paralēli arī apdraudot tavu dzīvību vai īpašumu. Ja mēs varam runāt par tik abstraktu jēdzienu kā pasīvā smēķēšana 5m attālumā, brīvā dabā, tad varam arī runāt par to kā tas dzērājs uzbrūk.


Pārlasi vēlreiz, kādu murgu tu tur esi sarakstījusi :D
31.10.2014 12:25 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Manuprāt par smēķēšanu bērnu klātbūtnē un rotaļu laukumos lielākoties visi ir vienisprātis gan smēķētāji, gan nesmēķētāji!
Vairāk šēit strīds par pieturām un balkoniem!
31.10.2014 12:26 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Zīle es biju domājusi pa visam savādāk rotaļu laukumā nepipēs bet atnākot mājās vecāki pipes un būs bērnam šā vai tā jājosta dūmi (runa ir par to kad nav balkoni) es rotaļu laukumā neesmu nevienu pīpmani redzējusi bet ejot pa ielu esmu redzējusi māmiņas un tētus kuriem bērns blakus un pīpē.


Kampenella - Nu zini es no neviena ,nēesmu dzirdējusi varat lūdzu aiziet citur pipet? Ne no viena jo cilvēki runāt nemāk :D ja man pateiktu es aizietu citur bet tur tā lieta neviens jau nesaka un tad čīkst smēkētāji boja mums veselību un gaisu utt tad atveriet mutes un pasakiet!!! Nevis čīkstat un nerunajiet un tad baž visus vienā maisā.
31.10.2014 12:32 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
Palasot šo diskusiju, izradās, ka ne smēķētāji ir agresīvi, bet gan nesmēķētāji. Man jums ieteikums, ejat ievelkat dūmu, varbūt mazliet nomierināsieties. :D

Jo izrādās, ka smēķēšana ietekmē raksturu, kuššššš, nu un pastāsti, kāpēc visi smēķētāji ir augstprātīgi?! :D
Vispār neviena meitene, kura smēķē te nevienu neaizvainoja, tās, kuras nesmēķē, tikai te raksta, ka smēķētāji ir pretīgi, riebīgi, kaitētāji, ja jūs kaut ar vienu ar smēķētājiem runājat tā, kā rakstat, nav jau brīnums, ka jums dūmus sejā iepūš.
31.10.2014 12:33 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Par bērniem un rotaļu laukumiem atbalstu un esmu vienmēr atbalstijusi!!!
31.10.2014 12:33 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Un tu vēlies man pateikt, ka smaržas ir kaut kas veselīgs??? Kā ar ozona slani, kurš tiek bojāts un secīgi tiek nodarīts kaitējums cilvēka veselībai???
Tev jau ir vēzis no pasīvās smēķētājas statusa? Kādām tavam paziņām? Varbūt, esi cietusi no viņa morāli? Piemēram, viņš Tev izteicis nepiedienīgas frāzes par tautību, izskatu utt?
Ja tavs kaimiņš pīpes dzīvoklī, tu būsi pasīvā Smēķētāja 24/7. Jo kaimiņš ziemā neturēs logu vaļā 24/7, tāpat to nedarīsi tu. Būs vien jādzīvo dūmos un jāgaida verdikts. :D
31.10.2014 12:38 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
bet pieklājīgs cilvēks, kas nav mucā audzis padomās arī par kaimiņiem, jo nav vienīgais iedzīvotājs namā.

Jā jā un pieklājīgs cilvēks padomās par citiem cilvēkiem un savu mašīnu vairs neizmantos (pilsētā taču nav vienīgais iedzīvotājs), rūpnīcu īpašnieki arī sevī saskatīs pieklājību un godprātīgi slēgs savas rūpnīcas, omes arī pieklājīgas paliks un zivis/gaļu vairs neceps (tīri aiz pieklājības pret trūcīgajiem kaimiņiem, kuriem atkal vakariņās būs roltons jāgrauž), dāmas smaržas arī pārstās lietot (pieklājīgi domājot par tiem, kuriem ir alerģija), nemaz nerunājot par pieklājīgajām jaunajām māmiņām, kuras pratīsies un pie mazākās bērna iepīkstēšanās aizbāzīs tam muti, jo redz pieklājīgi cilvēki kaimiņiem netraucē!

Ja negrib, lai kaimiņi traucē, tad uzcel māju meža vidū!
31.10.2014 12:40 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Zīle es biju domājusi pa visam savādāk rotaļu laukumā nepipēs bet atnākot mājās vecāki pipes un būs bērnam šā vai tā jājosta dūmi (runa ir par to kad nav balkoni) es rotaļu laukumā neesmu nevienu pīpmani redzējusi bet ejot pa ielu esmu redzējusi māmiņas un tētus kuriem bērns blakus un pīpē.


Bomāju, ka nē neietekmēs, ja nu vienīgi kāds apzinīgais kaimiņš neizsauks policiju vai sociālos darbiniekus.
31.10.2014 12:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits