Dodies uz kino par brīvu!

 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
1. novembrī plkst. 19.00 kinoteātrī KSUNS "Dzīvnieku brīvība" organizē ilgi gaidītās filmas "The Ghosts in Our Machine" pirmizrādi Latvijā. Filma tiks izrādīta angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Bezmaksas ieeja.

Vairāk par filmu un citām 1. novembra aktivitātēm lasi šeit - http://goo.gl/8AECA5

Ceru, ka izmantosiet iespēju, jo šo dokumentālo filmu patiešām ir vērts noskatīties :)
28.10.2014 13:16 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Es arī par nelaimes gadījumiem nerunāju!
29.10.2014 21:04 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Runā tā it kā visēdāju bērni nemirst

Normāli cilvēki, savus bērnus, idejas vārdā, badā nemērdē. Runa nav par nelaimes gadījumiem.
29.10.2014 21:03 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Jā, uzticamākais informācijas avots pasaulē :D :D Tavi joki ir "labi"!
29.10.2014 21:03 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Francijā tiesas priekšā stājies laulāts pāris - vegāni, kurus apsūdz nolaidībā, kas noveda pie abu 11 mēnešus vecā bērniņa nāves. Autopsijā konstatēts, ka bērns bija fiziski novārdzināts no nepietiekamā uztura, ziņo ārvalstu mediji.

Abi bērna vecāki ir vegāni - savā uzturā pilnībā nelieto nekādus dzīvnieku izcelsmes produktus, to vidū arī olas un pienu. Savukārt zīdainis visu laiku barots tikai ar 37 gadus vecās mātes pienu.


Tvnet.
29.10.2014 21:01 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Runā tā it kā visēdāju bērni nemirst :D
29.10.2014 20:59 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
http://m.tvnet.lv/article/371678

Un tas, nebūt nav vienīgais gadījums. Vai cilvēkbērns ir pelnījis nāvi, jo vecāki nedod pilnvērtīgu pārtiku, sava fanātisma dēļ?
29.10.2014 20:59 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Paskaties cik cilvēku ir uzplānētas, pasaule ir pārapdzīvota un, tāpēc arī mākslīgi tiek viss kas ražots, jo viss attīstās ar vien ātrāk un ātrāk, un vajag visam būt līdzsvarā.

Iesaku tev noskatīties filmu Home, tad radīsies mazliet vairāk sapratnes.
29.10.2014 20:59 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Miljoniem vegānu pasaulē dzīvo veselīgas un pilnvērtīgas dzīves, nevienam nekaitējot un rūpējoties par citiem, gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Arī jūs to varat! Neesiet tik vienaldzīgas un kategoriskas, attaisnojot paverdzināšanu un mocīšanu.

Tiešām? Kā ir ar tiem bērniem, kuri ir miruši, jo vecāki vegāni, uzspieda savu ēdienkarti?
29.10.2014 20:57 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Tās vistas pašas nespētu nemaz izdzīvot dabā Vot paņem nopērc vistu un izlaid laukos kur ir meža zvēri, pus dienas laikā varēsi skatīties kur izplūkātās spalvas mētājas.


Vai tu visu info vāc no interneta? no grāmatām? Tu dzīvē vispār esi bijusi uz kaut vai to pašu bioloģisko fermu? Tu esi redzējusi kā tas viss dzīvē notiek? Ja nē, tad tevis teikto nevar uztvert nopietni.


+++++
29.10.2014 20:55 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Ar humoru jums arī švaki :D :D

Es nekad neesmu teikusi, ka šiem nomocītajiem dzīvnieciņiem vispār vajadzētu pastāvēt. Tie ir mākslīgi ražoti un tad mocīti pašlabuma dēļ. Tas nav nedz ētiski, nedz dzīvības un nāves jautājums cilvēkiem.
Miljoniem vegānu pasaulē dzīvo veselīgas un pilnvērtīgas dzīves, nevienam nekaitējot un rūpējoties par citiem, gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Arī jūs to varat! Neesiet tik vienaldzīgas un kategoriskas, attaisnojot paverdzināšanu un mocīšanu.
29.10.2014 20:54 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Lielākā daļa govju lielajās fermās tiek apaugļotas mākslīgi un bulli savā dzīvē nav redzējušas. Kur jūs Rīgas centrā esat redzējušas govi un bulli kopā, pastaigājamies rociņās sadevušos?


Pamato, lūdzu savu viedokli par sevis izteikto ar faktiem.

Rīgas centrā nav ne govju fermu, ne buļļu, bez tam šīem dzīvniekiem ir četras kājas un roku nav. Viņi gribēdami nevarētu rociņās sadoties un iet pa Rīgas centru
29.10.2014 20:50 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kur jūs Rīgas centrā esat redzējušas govi un bulli kopā, pastaigājamies rociņās sadevušos?


Kopš kura laika govij un bullim ir rokas? Pamatskolas bioloģija ņjaa...

Dabā vistas normālos apstākļos parasti dētu 10 - 15 olas gadā.


To tu pasaki mana drauga vistām laukos, viņas tam neticēs un viņas dzīvo pat ļoti labos apstākļos. Un kāda vaina tad izmantot tās olas kuras nav apaugļotas? Kur problēma? Produkts tiek izmantots lai neietu zudumā, normāla parādība.

tomēr nezināmu iemeslu dēļ ir pieņemami vistas paverdzināt un pateicoties ģenētiskām manipulācijām nepārtraukti likt tām dēt līdz pat 300 olām gadā.


Tās vistas pašas nespētu nemaz izdzīvot dabā :D Vot paņem nopērc vistu un izlaid laukos kur ir meža zvēri, pus dienas laikā varēsi skatīties kur izplūkātās spalvas mētājas.


Vai tu visu info vāc no interneta? no grāmatām? Tu dzīvē vispār esi bijusi uz kaut vai to pašu bioloģisko fermu? Tu esi redzējusi kā tas viss dzīvē notiek? Ja nē, tad tevis teikto nevar uztvert nopietni.
29.10.2014 20:48 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Par pīlēm vispār smieklīgi, viņi ir tādi muļķa puti ka vispār nedomāju ka bez cilvēku palīdzības, uzturēšanas spētu izdzīvot. Vasarā mēs ar draugu viņa ģimenes bioloģiskajā fermā pieskatām putnus, ar vistām viss ok, staigājas pa pagalmu, nāk ēst pašu audzētos graudus pie mājas, bet pīles ar visiem pīlēniem pie pirmās izdevības gribēs skriet pie dīķa vai upes, kur ir garā zāle, kur diemžēl arī dzīvojas lapsas, gaidot tos pīlēnus lai uz kārā zoba uzliktu, lielajām pīlēm tās lapsas tad neko baigi nedara, bet mazos ātri vien noēd. Mēs visu dienu pavadījām dzenot pīles atpakaļ uz mājas pagalmu jo viņas pašas ir gatavas iet nāvei rīklē. Pietam ja nebūtu cilvēki tad liela daļa pīlēnu ar neizdzīvotu jo pīļu mammas vienkārši ir stulbas, pašas sabradās savus bērnus lai tik izdzīvotu, nesildīs, ļoti maz aizsargā mazos, pat visus graudus pašas apēdīs un bērniem neko neatstās.
Tad vel jādzen atpakaļ no dīķa jo tās muļķes ēd zāles ap dīķi kuras mazajiem pīlēniem diemžēl ir nāvējošas jo nespēj sagremot, pārstrādāt, bet ja nebūtu cilvēku kas viņas aptur tad ātri vien pašas nobeigtos. Pagājušo vasaru bija tā ka viena pīle ar pīlēniem pazuda, pīļu mamma atnāca atpakaļ no ezera, bet diemžēl pīlēnus atradām beigtus pie tā ezera.
29.10.2014 20:40 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Es gan vairāk jautāju pēc kaut kā zinātniski pamatota, nevis kaut kā no sērijas viena tante teica, bet, lai nu būtu.

Dzīvām būtnēm, kurām ir attīstīta nervu un nervu sensoru sistēma ir arī sāpju un baudas receptori, ar kuru palīdzību ar nerviem saņemtie signāli tiek pārvēsti attiecīgajās izjūtās. Tās ir govis, vistas, bites, cūkas, suņi, kaķi, zivis, kāmīši un visi pārējie. Tāpat, kad cilvēks ieliek plaukstu ugunī un jūt sāpes, tāpat arī dzīvnieks to jūt. Pamatskolas bioloģijā to māca.

Lielākā daļa govju lielajās fermās tiek apaugļotas mākslīgi un bulli savā dzīvē nav redzējušas. Kur jūs Rīgas centrā esat redzējušas govi un bulli kopā, pastaigājamies rociņās sadevušos? :D

Vistas uzbūve ir tā veidota, ka ir tikai viens izvadkanāls. Tātad, gan izkārnījumi, gan olas nāk no viena cauruma un šis caurums līdz ar to kalpo arī kā vagīna. Vistām ir menstruālais cikls, tāpat kā gandrīz visiem sieviešu dzimuma dzīvniekiem un cilvēkiem, kas var norisināties vairākas dienas pēc kārtas noteiktos gada laikos. Tāpat kā cilvēkiem, vistām ir olnīcas, bet tikai kreisā olnīca ir attīsta pilnībā. Šī olnīca nosūta dzeltenumu tā ceļā pa olvadu. Kamēr tas dodas cauri reproduktīvajai sistēmai uz apvalka dziedzeriem, ap to veidojas tas, ko mēs saucam par „olu baltumu”. Apvalka (čaumalas) izveidošana aizņem apmēram 21 stundu un „kluk kluk” - kladzina vista – Ola ir gatava! Par cik šī ola nav apaugļota no tās nevar izveidoties mazs cālītis. Olu čaumalas sastāv galvenokārt no kalcija karbonāta un katrai saražotajai čaumalai, vistai ir jāizmanto aptuveni 47% no kalcija, kas glabājas viņas kaulos. Gandrīz nepārtrauktā nedabiskā olu daudzuma ražošana atņem to ķermeņiem milzīgus kalcija daudzumus, tāpēc dējējvistas ir tik bieži osteoporozes nomocītas un novājinātas. Dabā vistas normālos apstākļos parasti dētu 10 - 15 olas gadā.

Tātad, cilvēka menstruācijas ir neapaugļots reproduktīvais cikls un olas pārtikas preču veikalā ir neapaugļoti reproduktīvie cikli, bet nez kāpēc neviens neēd savu sievu ikmēneša menstruācijas, tomēr nezināmu iemeslu dēļ ir pieņemami vistas paverdzināt un pateicoties ģenētiskām manipulācijām nepārtraukti likt tām dēt līdz pat 300 olām gadā.

Ir vēl un vēl, bet esmu ievērojusi, ka šeit daudziem ir alerģija pret lasīšanu un man vienmēr uzbrūk par "viedokļa" uzspiešanu. Ja ir gribēšana, šo visu var atrast bibliotēkās vai arī manā blogā, jo par šīm lietām jau esmu rakstījusi :)
29.10.2014 20:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es neatbalstu cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, ka viņi tiek turēti šaurās telpās, dotas ķīmijas ka viņi ātrāk aug utt. , bet es atbalstu ka ir jāēd gaļa, tā protams ir izvēle- gribi ēd, gribi neēd, es izvēlos ēst jo savādāk es nespētu justies paēdusi un enerģijas pilna, bet es nevienam netaisos uzspiest to ka tā gaļa ir jāēd, kamdēļ tad tie kas neēd uzskata ka viņiem ir tiesības censties mani piespiest neēst vai mainīt manus uzskatus.
29.10.2014 20:27 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nez kāda velna pēc mednieki iet medībās? Protams ka ir tas adrenalīns censties uzķert to īsto mirkli lai nošautu stirnu, bet tai pašā laikā medniekiem tas ir jādara lai šie dzīvnieki pārāk nesavairojas jo tiklīdz viņi savairosies viņiem būs mazāk ko ēst un viņi nāks cilvēku dārzos un ēdīs tajos, atstājot mūs badā, attiecīgi piespiežot mūs viņus vairāk medīt lai būtu paēduši.

Cilvēkiem, kā ķīnā vai kur tas bija tak ar ierobežoja dzimstamību, 1-2 bērni, ne vairāk, diemžēl dzīvnieku pasaulē tu nevari stirnai pateikt ka viņa nedrīkst dzemdēt vairāk par diviem bērniņiem, tā kā attiecīgi jārīkojas ir tā lai uzturētu līdzsvaru pasaulē.
29.10.2014 20:18 |
 
Reitings 1804
Reģ: 29.05.2014
Evolūcijas laikā, cilvēki vienmēr ir ēduši gaļu. Mēs esam visēdāji, nevis tikai zālēdāji. Cilvēku gremošanas sistēma ir daudz īsāka nekā zālēdājiem, tāpēc mēs nevaram pilnvērtīgi sagremot celulozi (viena no galvenajām šķiedrvielām augos) un citas lietas. Kas vēl? Gaļas iegūšanai mūsu senčiem vienmēr nācās izmantot daudz savu smadzeņu, tāpēc tās arī ir tik sekmīgi attīstījušās. Gaļa IR vērtīgs olbaltumvielu, dzelzs un citu minerālvielu avots. Gaļa satur kreatīnu, karnozīnu, kas ir ļoti vērtīgi elementi, sevišķi sportojošiem cilvēkiem. Tāpat gaļā ir arī DHA un EPA taukskābes, kuras galvenokārt atrodamas dzīvnieku izcelsmes produktos un ir organismam nepieciešamas.
Daudziem patīk teikt, ka gaļa u.c. palielina risku saslimt ar asinsvadu slimībām, sirds saslimšanām u.c., bet tas zinātniski nekad nav pierādīts. Tieši tāpat nekad nav pierādīts, ka gaļas neēšana kaut kādā veidā uzlabo veselību. Tiesa, pāris pētījumi parādīja, ka dažiem vegāniem bija mazāks slimību risks, tomēr to varēja novelt uz to, ka tie cilvēki sportoja un sekoja līdzi savam uzturam kopumā, uzņēma adekvātu daudzumu organismam nepieciešamo uzturvielu.

Es absolūti cienu cilvēka izvēli gaļu neēst, katrs izvēlas dzīvot tā kā patīk, bet nevajag stāstīt muļķības un nostādīt gaļu par kaut kādu ļaunumu. Tāpat neciešu visas tās fabrikas u.c., kur pret dzīvniekiem izturas kā pret kaut ko nedzīvu, bet es nedomāju, ka tur kādreiz kaut ko varēs mainīt. Gaļu ēdīs vienmēr.
29.10.2014 20:17 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Ir jābūt līdzsvaram, mēs uzturam šos dzīvniekus un viņi uztur mūs.


Barības ķēde, viens otru apēd un izskauž, lai būtu līdzsvars. Viss rinķo pa spirāli.
29.10.2014 20:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un kāpēc piemēram ziemā, laukos tas būtu labāk izniekot olu nekā to izmantot, jo tā pat ziemā ne pārāk siltos apstākļos to olu varēs izperēt un viņā vienkārši aizies zudumā.
Vajag pasaulē līdzsvaru, ja pēkšņi ļausim visām vistām pāroties cik grib un vispār dzīvot brīvībā tad vienas ziemas laikā man liekas ka 90% ar vistām izmirtu, būtu beigti cālēni, jo lūk šiem muļķa putniem nav sajēga ka ziemā īsti nav jēga perēt olas.
Govij pašai ir vieglāk kad noslauc pienu, mana drauga laukos neviena govs nav mākslīgi apaugļota, visām dzimst teļi un viņus baro un paliek ar gana piens lai arī cilvēki varētu lietot. Vienīgā problēma ir ka nav vienkārši tik daudziem lopiem vieta un zema un tad piespiedu kārtā diemžēl ir jatbrīvojas no vājākā/vecākā vai nu aizsūtot nokaut vai arī kādam atdodot/pārdodot, lai gan nevienam tie vecie lopi nav vajadzīgi. Bet kāds būtu rezultāts ja visus šos dzīvnieciņus atstātu dzīvus? Viņi nomirtu badā, nosaltu ziemā..

Ir jābūt līdzsvaram, mēs uzturam šos dzīvniekus un viņi uztur mūs.
29.10.2014 20:12 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Ieteiktu autorei palasīt ne tikai smadzeņskalojamās lapas, bet arī elementāru info par uzturvielām, minerālvielām, vitamīniem un citiem vērtīgiem elementiem, ko satur minētie produkti.
29.10.2014 20:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits