Dzīvokļa pirkšana

 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Sveikas!

Mēs ar vīru domājam par dzīvokļa pirkšanu. Es gribu tikai jaunajā projektā, vecos neapskatu. Jautājums meitenēm, kas ir zinošākas šajos jautājumos - vai jūs pirktu dzīvokli ( 2-3 istabas ) jaunajā projektā par 60-70 000eur ar balto apdari, kas nozīmē, ka remonts pašam jāveic? Tagad jau tās cenas par gataviem dzīvokļiem ir sākot no 100 000 un kaut kā neticās, ka grīdas, sienas, griesti, vannas istaba un virtuves iekārtas viss kopā izmaksā 30 000 - 40 000? Kā jums liekas? Varbūt vispār pēc gada dzīvokļu cenas būs lejā? Kā jums liekas, cik prātīgi būtu tagad tādu dzīvokli pirkt?
24.10.2014 11:09 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es laikam negribētu dzīvot tādā mājelē, kā te ielikts. Nezinu. Es vispār laikam dzīvoklī jūtos kaut kā drošāk, kaut gan saprotu arī mājas plusus kur visu bērnību / pusaudžu gadus dzīvoju ar vecākiem. Bet viņiem māja ir arī ļoti labā rajonā. Tagad tādā rajonā mājas maksā ļoti ļoti dārgi. Bet kaut kāda nekurienē dzīvot nevēlos.
24.10.2014 18:30 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
abols100, pliks 3-istabu dzīvoklis ar pelēko apdari, tie 20k tas ir par normālas kvalitātes materiāliem, nevis kaut ko ļoti krutu. Parēķini sienu, grīdu, griestu platību. Padomā kādus materiālus vajadzēs un aizej ar kalkulatoru līdz Depo. Labi meistaru par paldies arī nestrādā, tātad ja 2 cilvēki mēnesi strādā, tad kādus 3k par darbu vien paņems. Un tas ir vēl ja meistars nemaksā nodokļus.
24.10.2014 18:37 |
 
Reitings 110
Reģ: 15.06.2009
Tā linkā ieliktā māja ir pāris gadus stāvējusi neapdzīvota, apkures sistēma it kā ir, bet hvz, vai viņa vispār strādā. Vieta arī tāda neliela nekuriene, lai arī nav tālu no Garkalnes, bet Garkalnē jau arī nav nekāda baigā infrastruktūra. Labu, dzīvošanai sakarīgu māju Pierīgā līdz 100 000 EUR nereāli atrast (neskaitot nepabeigtas jaunbūves, nolaistas padomju laikos celtas mājas, kas prasa ieguldījumus, tādas, kas neatrodas nekurienē, meža vidū, applūstošās pļavās vai citās mistiskās vietās). Ja ir sava nauda un labs variants, var jau pirkt dzīvokli lietuviešu u.c. tipveida projektos, bet ņemt kredītu uz 20-30 gadiem tādam īpašumam... Kaut gan Zolitūdē un Imantā ir 119.sērijas ēkas, kuras celtas 80.gadu beigās, 90.gadu sākumā, tās salīdzinoši jaunākas. Kompaktai pilsētnieka dzīvei jaunais projekts liekas labs variants, bet protams, ka projekts no projekta atšķirās. Nav visi slikti. Tomēr jaunajos projektos bieži vien kounālie maksājumi ir zemāki, patīkamāka apkārtējā teritorija, koplietošanas telpas, arī iedzīvotāji. Kaut vai lifti. Manā mājā liftā mierīgi 6-7 cilvēki ielien īpaši nespiežoties. Šermuļi pārskrien par tiem padomju laiku ēku liftiem, kuros normāli 3 cilvēki var ielīst, nerunājot nemaz par to, ja visa ģimene, bērni, rati, produkti, vēl kādi ciemiņi grib 1 reizē uzbraukt augšā vai lejā. Un vēl "sastrēgumu stundās" rītos un vakaros.
Ja man būtu līdzīgs budžts un jāpērk dzīvoklis, skatītos atsevišķus jaunos projektus, labas pirmskara laika vai Staļina laika mājas (bet tur komunālo izmaksas var būt padārgas).
24.10.2014 21:29 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Garkalne ir tālu no Rīgas un veikali nav tuvu, katru dienu līdz Centram, ja nav sastrēgumi apm30min.jābrauc.
Linkā norādītajā mājā vismaz vēl 20000eur jāiegulda remontā un iekārtošanā.
Pati dzīvoju arī privātmājā, kura atrodas pie Rīgas robežas, bail nav, jo mājā ir signalizācija un ja nejauši ieslēdzas 2min.laikā apsardze klāt (500m no mājas apsardzes postenis), kaimiņos dzīvo pensionārs, kurš redz vienmēr visu, blakus veikals, kaimiņos ceļ māju, kura 24/7 apsargāta tiek kā arī man ir suns.
Atceros, ka pirms 10 gadiem dzīvoju dzīvoklī netālu no Origo un ik pa laikam mājā ieklīda apšaubāmi cilv.,zvanīja pie durvīm, bailīgi bija.
25.10.2014 08:17 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Tā kā jaunajiem projektiem neuzticos tad drīzāk meklētu kādu no vecajiem projektiem par saprātīgu cenu un uztaisītu tam vecajam projektam normālu remontu.
++++++++

Jaunie projekti ir ljoooooooti jaaizpeeta,lai tiesham nopirktu labu.... Es uzticos hrushkjovkaam un lidzigaam maajaam :) liekas,ka staavees un staavees... lietuvietes ar neuzrunaa...
25.10.2014 08:45 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
un salidzinot ar cenaam pagajusho gad,cenas kapj...nez..mosh veel kritis...bet uz doto brd kapj...
25.10.2014 08:45 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Jaunie projekti ir ljoooooooti jaaizpeeta,lai tiesham nopirktu labu.... Es uzticos hrushkjovkaam
Labs, tām mājām jau no ārpuses plaisas, bet citas uzticās. :D
1955.gadā bijušajā Padomju Savienībā tika pieņemts lēmums par dzīvojamā fonda būvniecības attīstīšanu, kas iezīmēja jaunu ēru dzīvojamā fonda būvniecībā – no gatavām būvkonstrukcijām maksimāli ātros tempos uzcelt piecstāvu daudzdzīvokļu mājas. Hruščova laiku mājas bija domātas kā dzīvojamā fonda deficīta problēmas pagaidu risinājums. Tā saukto Hruščova māju celtniecība sākās 1959.gadā un turpinājās līdz 1985.gadam. Sākotnēji ēkas tika celtas no ķieģeļiem, bet no 60.gadu sākuma ekonomijas nolūkos – no gataviem bloku paneļiem. Lai arī šo māju kalpošanas ilgums tika paredzēts līdz 30 gadiem, tās ir ne tikai saglabājušās līdz mūsdienām, bet ir pat visai pieprasītas dzīvokļu tirgū.
Tiešām tiešām kāda domā, ka māja, kurai jau beidzies ekspluatācijas laiks ir drošāka pat par sliktāko jauncelti? Brrr. Es nedomāju, ka jaunceltne sabruks tuvāko 30, 40 gadu laikā, bet par Hruščovku neesmu tik pārliecināta, jo jau tagad, ejot pa rajonu, var plaisas no ārpuses redzēt. Nav tās jaunceltnes tik sliktas. Pēc kā to vispār spriežat? Pēc tā, ka esat runājušas ar celtnieku asistentiem vai arī visas tomēr pazīstat būvdarbu vadītājus?
25.10.2014 09:18 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Cerise, Esmu dzirdejusi par lietuvieteem un tiem projektiem par to,ka paredzetas 30 gadiem... par hrushchovkam pirmo reizi to dzirdu... muzhu dzivo,muzhu maacies:D
25.10.2014 09:21 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Garkalne ir tālu no Rīgas un veikali nav tuvu, katru dienu līdz Centram, ja nav sastrēgumi apm30min.jābrauc.
Riktīgi tālu. :D :D :D


Jaunajos projektos nepirktu,vismaz ne LV jaunajos projektos. Vēja laikā sienas apdare tiek nopūsta,var dzirdēt kā kaimiņš kluci liek,bieži vien pelē/pūst,un nav garantija,ka nesabriks tāpat kā Zolitūdes Maxima,ņemot vērā mūsu celtniecību. :D
25.10.2014 09:34 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Varu apgalvot par viena projekta mājām, ka tur santehnika visa ir totāli nekvalitatīva. Pirms vairākiem gadiem viens pazīstams cilvēks vilka visu santehniku. Kvalitāte ir ļoti slikta visām trubām utt, kā arī strādniekiem lika strādā milzīgā ātrumā un arī darba kvalitāte piekliboja. Tur pēc kādiem 10 gadiem viss būs pa jaunu jāvelk, nu kādi 5-6gadi jau būs pagājuši.
25.10.2014 11:15 |
 
Reitings 110
Reģ: 15.06.2009
Garkalne kā tāda nav tālu no Rīgas. Ja darbs nav Pārdaugavā vai pašā centrā, tad ideāli. Es biju domājusi vairāk par pašu ciematu. Ja, piemēram, paskatās Ādažus, tad tur ir vairāki lielvekali, skola, bērnudārzi, kultūras nams, pludmale, normāla infrastruktūra, kas Garkalnē nav īpaši attīstīta.
Dzīvoju jaunajā projektā. Pirms tam lietuviešu projektā (bija normāli kaimiņi, neko nedzirdēju), 103.sērijā (kaimiņos dzīvoja skandalozs pārītis, dzirdēju visus ģimenes kašķus, arī mēbeļu mētāšanas utt.), Brežņeva laika mājā (no vienas puses kaimiņos dzīvoja vīrietis ar skaļu balsi, bieži dzirdēju viņu runājam. No otras puses kaimiņiem piedzima bebis. Ja pirms tam viņus vispār nedzirdēju, tad, kopš mazā brēkulīša nākšanas pasaulē, visu laiku. Diezgan laba dzirdamība par spīti visām ķieģeļu sienām). Tagad nedzirdu neko. Jā, vieni kaimiņi tādi, kas mēdz šad tad uzrīkot ballītes, tad dzirdu nedaudz mūziku. Bet citu neko, arī no augšējiem kaimiņiem. Vecākām mājām vajag lielākus ieguldījumus, jaunajiem (normāliem) projektiem nē. Mums vācās normāls uzkrājumu fonds, no kura nesen uztaisīja papildus apgaismojumu stāvvietām un vienā vietā piepušķoja fasādi. Pārējā fonda nauda turpina krāties. Kamēr padomju laiku mājām, lielākajai daļai, prasās nomainīt komunikācijas, jumtu, siltināšanas darbi, tās pašas ārdurvis ar kodu utt., kam reāli uz sitiena naudas nav. Ja tā māja celta 70.gados, teiksim lietuviešu projekts, 602., 119. sērija, tipiska Purvciema, Pļavnieku, Juglas apbūve, tad viņai jau ir gandrīz 40 gadi. Ņemot kredītu, tavs īpašums tas būs vēl pēc 20, 30 gadiem. Dzīvot 60, 70 gadus vecā paneļu mājā? Nē, paldies :D
25.10.2014 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Pierīgā 150km2 mājas jaunas maksa no 60000 Euro, mazliet var pagaidīt, jo pašlaik cenas krītas.
25.10.2014 11:36 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
"Vecās" mājas nav tikai paneļu lietuviešu projekti. Ir Staļina, Hruščova, Brežņeva, lietuviešu projekti, spec. projekti, pirmskara mājas etc.!
No "vecajām" vislabāk kotējas Staļina un spec.projekti(netipiskas daudzdzīvokļu mājas). Pirmkārt, jāskatās vai māja ir ķieģeļu, nevis paneļu! No padomju laika tādas ir Staļina, spec.projekti, arī Brežņeva, Hruščova mājas. Lietuviešu sērijveida lielākoties ir paneļu.

Piemēram, spec. projektos dzīvokļus padomju laikos piešķīra visādiem "priekšniekiem"/augstākajām amatpersonām utt., līdz ar to šajās mājās ir attiecīgs kontingents. Praktiski nav dzērāju, maznodrošinātie utt. Tādās dzīvot, man šķiet, ir droši un patīkami.
Jūs vispār esat bijušas Staļina laiku māju treptelpās-viss gaišs, tīrs un sakopts, augstie griesti, kaltās margas utt.
Tā ka es arī skeptiski skatos uz jaunajiem projektiem, izvēlētos dzīvokli tieši Staļina mājā, kaut gan cenas tur arī ir attiecīgi augstas. Vidēji 1000euro par kv.m un uz augšu.
Otrs labākais variants, manā skatījumā, ir spec.projekti.

Protams, es tagad nerunāju par pirmskara mājam tā saucamajā "aristokrātu ligzdā" klusajā centrā, būtu neierobežoti līdzekļi pirktu tajās:D tās uzskatu ir vislabākās majas.

Manuprāt, dzīvoklis jāizvēlas ne tikai pēc patīk/nepatīk, bet jāskatās uz to kā naudas ieguldījumu, lai vēlāk to varētu labi pārdot.
25.10.2014 11:40 |
 
Reitings 362
Reģ: 29.01.2009
Vaboleens, tu ko? Kur tadas majas Pieriga? Gribu redzet, jau gadu cekoju ss.lv un par tadu cenu tikai grausti!
25.10.2014 11:47 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tiešām tiešām kāda domā, ka māja, kurai jau beidzies ekspluatācijas laiks ir drošāka pat par sliktāko jauncelti? Brrr. Es nedomāju, ka jaunceltne sabruks tuvāko 30, 40 gadu laikā, bet par Hruščovku neesmu tik pārliecināta, jo jau tagad, ejot pa rajonu, var plaisas no ārpuses redzēt. Nav tās jaunceltnes tik sliktas. Pēc kā to vispār spriežat? Pēc tā, ka esat runājušas ar celtnieku asistentiem vai arī visas tomēr pazīstat būvdarbu vadītājus?


Godīgi sakot jā, es labāk dzīvotu vecā mājā kurai ir zināmas visas iespējamās problēmas nekā jaunceltnē par kuras iespējamajām problēmām nav ne mazākā saprašsana. + Vel tas ka tajās jaunceltnēs tomēr dzīvokļi ir dārgāki un ja esi iegrābies tad principā uz kādu laiku būsi ar tur iestrēdzis.

No vecajām ēkām, ok es viņas nepārzinu pēc nosaukumiem, bet es pati lielāko daļu mūža esmu nodzīvojusi bildē redzamā tipa mājā.

Un es zinu kādas problēmas ir šajās mājās, tā kā ja pirktu dzīvokli šādā mājā es jau būtu principā lietas kursā par iespējamajām problēmām - vecas trubas, balkoni avārijas stāvoklī, bet cik es līdz šim esot dzīvojusi šāda tipa mājā, tomēr viņas liekas labas, protams ka trubas, agri vai vēlu būs problēma, bet kad tas notiks tad ar redzēs ko darīt, bet nav pat zināms vai tās pašas trubas un balkoni tajās jaunceltnēs būs labākas.
Par to sakopto apkārtni runājot, tas ir atkarīgs no atrašanās vietas un cilvēkiem, manā rajonā šajās pašās vecajās labajās ķieģeļu mājās dzīvo normāli cilvēki, kuru bērni pagalmos spēlējās pieskatīti, kur ar suņiem var pastaigāties un paspēlēties, kur trepju telpas uztur kārtībā paši mājas iedzīvotāji, kur sētnieks visas lapas 5 no rīta savāc un ziemā ledus uz mūsu celiņiem nav redzams, kur kaimiņi viens otram izpalīdz. Tā kā jā, pēc personīgās pieredzes es dodu priekšroku šādām mājām, šādās vietas un ja iespējams tad nākotnē ar šai pašā apkārtnē vēlētos dzīvokli iegādāties, jo māja turās stabili, izolācija sienām ir laba, jānomaina tik maybe vecie logi un siltumu ar labi turēs, bet cik skatos liela daļa cilvēku jau logus ir nomainījuši, vienīgais ieteikums, labāk vai nu atjaunot esošos logus vai arī mainīt pret koka logiem.
25.10.2014 11:49 |
 
Reitings 903
Reģ: 26.03.2009
Mēs arī meklējam dzīvokli, bet vecajā mājā (119.sērija, Pārdaugava), nevar saprast, vai ir vērts pirkt kredītā uz max 10 gadiem? Diemžēl jaunie projekti ir daudz par dārgu... Negribās arī kredītu uz 30 gadiem! Bet cik tā vecā māja vispār vēl stāvēs? :/
25.10.2014 11:54 |
 
Reitings 362
Reģ: 29.01.2009
Ka jau tavos sludinajumos var redzet normalas majas ir no 100 000, bet ar ne tadas, kur uzreiz var iet un dzivot, visas ar nepabeigtu apdari.
Pati vairak skatos Pierigu saja puse Daugavai un par 100 000 vel neesmu maju atradusi, normalas ir no 150 000, eh dargi.
25.10.2014 12:12 |
 
Reitings 110
Reģ: 15.06.2009
vaboleens, tavām norādītajām mājām vēl vajag vismaz 20 - 30 000 EUR ieguldījumu. Tā 55 kv.m māja vispār super. Tā kā 2istabu dzīvoklis, tikai tad jādomā - jaukt nost vai būvēt klāt, jo priekš kam pirkt tik mazu māju uz lielu zemes platību? (kas ir atkal izmaksas). Man arī draugi aktīvi meklē māju Pierīgā līdz 100 000 EUR, nu nav nromālu variantu. Tikko citi nopirka Ogrē padomju laikos būvētu, bet pirms gadiem 5 atjaunotu, bet, kas neprasa papildus ieguldījumus- ej un dzīvo, māju pa 80 000 EUR. Viņi arī sāka meklējumus ar Rīgas apkārtni.
No vienas bankas (nav top 3 Latvijā) zinu, ka viņiem no nākamā gada pirmā iemaksa būs sākot no 30%. No citas bankas zinu, ka šie plāno mazāku pirmo iemaksu. Pārējās vēl pagaidām klusē, vispār jau oficiālu paziņojumu nav. Izdevīgi būs banku pārņemtie īpašumi (kā jau tagad, jo viņi labāk kreditē), bet tai pašā laikā, portfeļi pārsvarā ir izpārdoti, palikuši ir s***i, kam ir tās ( un ne vienmēr) zemākās cenas...
25.10.2014 12:18 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es neko par mājām nezinu tā kā tik skatos :D Šī nav liela, bet neizskatās baigi slikta ar, par atraššanās vietu gan neko nevaru teikt :D
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/riga/shampeteris-pleskodale/dgldc.html
25.10.2014 12:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits