Algas

 
Reitings 394
Reģ: 14.07.2012
Lasu rakstu par tām ministru algām un aizdomājos. Kāda alga jums šķiet laba un cik % jums pazīstamo cilvēku šo algu arī saņem?
Vai tiešām 1700eur ir maza alga LV? Vai tiešām jums daudzi pazīstamie pelna 2000eur un vairāk?
20.10.2014 17:27 |
 
Reitings 164
Reģ: 16.07.2014
Rene - negribas pelnīt mazāk kā citi :D
21.10.2014 10:22 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es neņemos spriest par ministru algām, jo neesmu ne strādājusi par ministri, ne bijusi pietuvināta persona, turklāt uzskatu, ka visos līmeņos algas ir neadekvātas dzīves dārdzībai ;) un to pierāda fakts, ka vairums parasto cilvēku saņem neadekvāti mazu algu, turpretī viņu vadītāji, uzņēmuma īpašnieki dzīvo ļoti pārticīgi, pat ļoti, mēs pat nespējam apjaust.
21.10.2014 10:22 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
XS meitene, to var teikt jebkurš :D
nedomāju, ka ir racionāli sevi salīdzināt ar šeit nosauktajām summām, nezinot nedz amatu kategorijas, nedz pieredzes daudzumu, nozari kā tādu, kurā katrs darbojas un personiskos aspektus :)
21.10.2014 10:38 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Jā, nu tas mazliet tiešām liek pasmaidīt, kad skaita savas algas kopā ar puiša algām.


Un pat, ja tā, kas tur tik slikts? Varbūt ģimenei ir kopīgs maks un nedala - sievietes un vīrieša alga.
Man gan negribās tagad lasīt diskusiju no jauna, bet šķiet, ka vakar runa bija gan par algu uz vienu cilvēku, kur meitenes vairāk sauca savas algas ( vismaz es tos 1000eur biju domājusi, kā normālu sievietes algu, kas jau ir beigusi studijas un attīsta savu karjeru ), ok, bija runa arī par kopīgiem ģimenes ienākumiem. Ne jau visas te pelna 200eur un visu pārējo nopelna vīrietis. Katra sieviete ir savādāka, vienai svarīgāk ir tiekties augstāk karjerā, bet cita labāk vairāk iegulda ģimenē, bērnos, mājsaimniecībā, līdz ar to neveltot laiku savas karjeras attīstīšanai un šādā gadījumā neredzu neko sliktu, ja sieviete nepelna šos vismaz 1000eur. Es pati dažreiz aizdomājos, vai tas ir pareizi, ka pašlaik liekas, ka gribās tikai augt un augt materiālajā ziņā, un par bērniem domāt vēlāk. Neviens nevar pateikt, kā ir labāk - pievērsties karjerai, vai ģimenei, tas pašam ir jāizvērtē, kas dara laimīgāku. Varbūt pēc gadiem nožēlošu, ka jau ātrāk negribēju bērnus, visādi var būt, bet nu pašlaik es tiecos uz saviem mērķiem, un tas ir tas, kas mani dara laimīgu, pat ne nauda, bet tā attīstība un tuvošanās mērķim, ko sev nostādīju jau pirms daudziem gadiem.
21.10.2014 10:53 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Nu, es skatos sava darba algas kur strādā apmēram 500 cilvēku, 1000 EUR uz rokas saņem vien retais, un tas retais jau ir nodaļas vadītājs vai struktūras ar vērā ņemamu darba pieredzi, augstāko vai divām augstākajām izglītībām, darbs prasa specifisku izglītību, specifiskas zināšanas, bieži komandējumi, administratīviem darbiniekiem alga ir līdz 1000 EUR uz rokas, atkarībā no līmeņa, vai tas ir vienkārši speciālists vai jau vadītājs, ja vadītājs tad alga stiepjas nedaudz virs 1000 EUR, ja parasts dabinieks tad tie ir 600 - 700 EUR uz rokas, vien dažās pozīcijās amata nav nepieciešama augstākā izglītība.
Bet es ticu, ka ir uzņēmumi kas labi maksā, jo ir dāsns vadītājs, bet nu attopieties, man tuvs cilvēks meklēja darbu, ļoti gudrs, speciālists, 10 gadu pieredze labos amatos, 2 augstākās izglītības, un esot vairākās intervijās prestižos LV uzņēmumos, šķita ka prasītā alga ir par lielu, un tie nav 2000. vai 1700 EUR. Lai nopelnītu tādu algu sevi ir jāpierāda, jāstrādā, jāpelna nauda uzņēmumam.
Pārējais viss ir fantāzija, IT sfēra ir cita kategorija, un valdes algas arī ir cita kategorija.
21.10.2014 11:09 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Pēdējā laikā ir diezgan liela saskarsme ar cipariem, ko uzņēmumi piedāvā - tas ir ļoti atkarīgs no tā, kāds uzņēmums trāpās, nu, vienkārši veiksme, pat vienā un tajā pašā nozarē vienam un tam pašam amatam ar vienādiem pienākumiem un līdzīgiem visiem pārējiem nosacījumiem, algas ir diezgan dažādas. Tāpat kā nevar spriest tikai par amatu, tie paši minētie reklāmisti..ok, te ir minēti 1700, bet reāli ir tādi, kas saņem arī 500 (un ne tādēļ, ka būtu maza pieredze, mazītiņš uzņēmums vai tml.).
21.10.2014 11:29 |
 
Reitings 274
Reģ: 13.08.2014
Visvairāk sasmīdina moments- algas neapspriež,,bet domāju, ka pelna 1000+ :D domāt var daudz ko, bet reālo situāciju nezina, varbūt dzīvo uz ātriem kredītiem. Neko jau nevar zināt par cita dzīvi un alga, kamēr to nepasaka un ja vēl taisnību pasaka.
Man 1000 eur būtu sapņu alga, bet pagaidām alga no 500-700 eur, biežak jau līdz 600 eur, ja nebūtu iekrājumi, būtu grūti Rīgā izdzīvot- īre, komunālie, skolas kredīts, transports, tas jau veido ~300 eur un ja vajaga iegādaties ziemas apģērbu, zābakus, no algas nekas pāri nepaliek.
Un naivi domāt, ka ministri tiešām dzīvo par tādām algām.
21.10.2014 11:36 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
algas neapspriež,,bet domāju, ka pelna 1000+ domāt var daudz ko, bet reālo situāciju nezina, varbūt dzīvo uz ātriem kredītiem.

nu, tuvu draugu lokā jau aptuveni skaitļi ir zināmi. protams, neviens nevienā ballītē nesez aplītī un nesauc cipariņus, bet kaut kādas runas loģiski, ka ir.

un savā pieredzē esmu pārliecinājusies, ka viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no uzņēmuma vadītāja un viņa attieksmes, nevis uzņēmuma lieluma, cilvēku skaita vai sazin vēl kā.
21.10.2014 17:52 |
 
Reitings 5
Reģ: 27.09.2014
pats iekarojamakais darba devejs maksa uz rokas divas minimalas
21.10.2014 23:00 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Un pat, ja tā, kas tur tik slikts? Varbūt ģimenei ir kopīgs maks un nedala - sievietes un vīrieša alga.

Bet te jau ir runa par katra konkreta cilveka (nevis gimenes budzeta) apmeru, lai saprastu, vai 1700 e ir normala, biezi sastopama alga. Palasot jusu kopejos budzetus, ta, protams, var spriest, bet realitate 1700 reti kurs sanem. Nu nav ta izplatita alga.
22.10.2014 08:41 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kā jūs, kas pelna to 1000 un vairāk, nespējat to visu pavilkt?


Pieņemu ka ir cilvēki kas vienkārši nemāk apzinīgi tērēt naudu. Unh arī tas fakts ka tiklīdz tu sāc pelnīt vairāk tavi izdevumi palielinās - Vai nu labāku mašīnu nopērc kam patēriņš ir lielāks, vai remonts maksā dārgāk. Tad sagribas labāku dzīvokli kur īre lielāka + komunālie, vai atkal pērk to dzīvokli ņemot kredītu un tad katru mēnesi gana nauda jāatmet. Sāk iegādāties dārgāku ēdienu, vai nu kvalitātes ziņā, vai vienkārši ko tādu ko ikdienā kādreiz nepirka.. Un tā tie izdevumi palielinās, pat pašam nemanot.

Jā, nu tas mazliet tiešām liek pasmaidīt, kad skaita savas algas kopā ar puiša algām. No sērijas, mums ir normāli 1200 eiro ienākumi, tikai tas nekas, ka vinš nopelna tos 1000, bet es tikai 200


No vienas puses jā, liekas muļķīgi ka saliek kopā algas, bet no otras puses liekas smieklīgi ka daža laba viena pati nevar būt apmierināta no 1200 eiro algas, bet lūk citi var pa tādu algu kopā liekot uzturēt divus cilvēkus un ja labi grib tad vel bērnu un suni un nemaz ar nedzīvot nabadzīgi.

Man ģimenē vienmēr mācīts taupīt un izvērtēt ko man vajag un ko nē. Tieši tāpēc es neiešu pirkt to super smuko krekliņu pa 50 eiro kuru man nemaz nevajag, bet gan aiziešu pameklēt tā vietā 2-3 citus krekliņus kuriem tāda pati summa ir kopā liekot. Es neņemtu mašīnu kurai ir liels degvielas patēriņš. Tik līdz varētu tā dzīvokli pirktu nevis īrētu, pietam cenšoties pēc iespējas vairāk izvairīties no kredītu ņemšanas. Iešu iepirkties kaut vai tajā pašā maximā ja tur iznāks izdevīgāk.. Uz sky vispār neskatītos izņemot īpašos gadījumos. :D Nu ir tomēr tā ka cilvēki kam ir vairāk nauda mazāk prot taupīt.
22.10.2014 09:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits