Par tiem, kas meklē mājas

 
Reitings 223
Reģ: 27.08.2013
Čau!
Domas man rosās ap TV3 jauno šovu "Suns meklē mājas", tā laikam to sauca. Būtībā netaisos pat atcerēties nosaukumu, lai arī tas raidījums pamatīgi palicis atmiņā. Taču- ne tai labākajā nozīmē, jo jau pēc pirmajām minūtēm es biju šokā- kā ir pieļaujama tik atklāta, konkrēta, legāla ņirgāšanās par dzīvniekiem? Tad varbūt būtu jāsāk arī taisīt šovs "Bērni meklē mājas", kur no bāreņu patversmes paņemtu vairākus bērnus, ievestu ģimenē un pēc tam izbrāķētos aizvestu atpakaļ, jo, redz, jūs tai ģimenei nederat, sorry.
Kādas jūsu domas par tādu necilvēcīgu attieksmi pret dzīvniekiem, kur, dažs labs, visu mūžu tup būrī, tad tiek paņemts un izmitināts skaistā miteklī, pamīļots, pabarots un sabučots, lai pēc tam atkal tiktu iegrūsts atpakaļ savā 2x2 metri kambarī un ATKAL mēģinātu atgūties un piedot cilvēkiem, kuri viņu nodevuši?
16.10.2014 19:37 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Dee-jay, paldies. :D
16.10.2014 21:58 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Šovs varētu drīzāk veidot (protams, bezmaksas) kursus par suņa audzināšanu, kopšanu utt. cilvēkiem, kuri tikko paņēmuši suņus.
16.10.2014 22:00 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
ninasskapis, vai Tu esi tā pati meitene, kura agrāk valkāja niku Uljana?
16.10.2014 22:02 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Jā, man mainot profila uzstādījumus niks nomainījās automātiski uz to, ar ko reģistrējos.
16.10.2014 22:04 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ok, var jau būt, ka pārspīlēju.. ?


Nē nu sava daļa taisnības tev ir, lai gan ja tie suņi tajās mājās pavada pavisam mazu mirkli tad tas tik traki vel nav. Tas būtu DAUDZ sliktāk ja viņi tur ar pa nakti nakšņotu, bet tā principā tā viņiem ir kā pastaiga un rotaļas vienkārši citos apstākļos.

Nu viņi jau daudz ar tiem suņiem socializējās, nebija jau tā ka tas suns tur tika atstāts uz pusi dienas, tās varbūt bija 10 min priekš katra suņa lai vienkārši redzētu ko viņš darīs mājās pie pirmās izdevības.

Bet cik es skatījos tur vispār varbūt man tik gan, bet likās tas viss raidījums tāds saraustīts, tātad tas nozīmē ka viņiem gan jau tomēr bija dots tikai konkrēts ilgums cik ilgi ar tiem suņiem ar nodarboties lai viņi ar pārāk nesāk pierasts.
Un tomēr patversmēs strādā apmācīti cilvēki un ja šis raidījums darītu pāri dzīvniekiem tad viņi tiešām to nepieļautu, es drīzāk domāju ka šis viss ir mazliet pārprasts dēļ tā kā viņi parādīja visu. It īpaši to pirmo izbalsošanu... Tas gan man likās briesmīgi, bet otrā izbalsošana jau bija cilvēcīgāka, bez suņu klātbūtnes, trešajā atkal vienkārši bija grūti jo tiklīdz viņi ieminējās ka var ar paturēt abus suņus es tiešām cerēju ka abus ar paturēs.

Galveno klāt problēma ir tajā kā viņi pasniedz šo šovu. Varbūt tā vietā lai suņus vestu pie saimniekiem, saimniekus varētu vest pie suņiem uz patversmi vai kādu citu vietu. Un ļoti ar pārdomāt KĀ viņi izbalso suņus, lai nebūtu tādi drausmīgi skati ka visi pieci sunīši piesieti un tad ej un ņem kuru gribi..
16.10.2014 22:08 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Par to palikšanu pa nakti nevar īsti saprast. Tur nerāda ne kā suņus atved, ne aizved. Vien frāze "Šovakar Kalniešu ģimenē paliks tikai 2 suņi.." viedināja mani uz domu, ka pa nakti paliek, bet, iespējams, tā tiešām ir vnk nepareiza pasniegšana, formulējumi.

Cerams, ka tavs viedoklis ir pareizs un suņiem traumu tur nenodara. :)
16.10.2014 22:16 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Man liekas,ka viņi pa nakti nepalika,bet nevarēja saprast.
16.10.2014 22:30 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Cerams, ka tavs viedoklis ir pareizs un suņiem traumu tur nenodara.


Patiesībā mums cilvēkiem jau tā emocionālā daļa ir daudz spēcīgāka tāpēc mums ir žēl skatīties kā sunīti neizvēlas, bet patversmes suņi jau ir pieraduši ka viņus nāk vest pastaigās varbūt svešāki cilvēki tā kā tas ja viņus pielaiž ar šo ģimeni uz konkrētu laiku iepazīties, paspēlēties un pastaigāties nevajadzētu suņiem nodarīt nekādas traumas, cilvēki ir tie emocionālie, suņi tomēr tik ātri ar nepieķeras, protams ir atsevišķi gadījumi, bet tad tas parasti notiek kucēna vecumā vairāk.

Man pēc vis tā filmēšanas stila tiešām izskatās ka tos suņus viņiem atved no rīta uz pastaigu, lai padzīvotos, paspēlētos tā kā tas viss būtu ok.
Bet šova veidotājiem tiešām būtu jāpiedomā pie tā ko un kā viņi saka, tā pat ar tas kā viņi parāda visus šos sižetus. Tak nevajag tā teikt ka "Varbūt viņi paturēs abus suņu?" jo tad tā spriedze ir div tik liela arī uz skatītājiem ka visi cer ka ņems abus un tad pēc tam tā bēda ir vel lielāka ka paņēma tikai vienu, bet varēja tak abus. Šim šovam tomēr būtu jaizrāda līdzjūtību, prieku un kripatiņu jautrības, nevis izraisīt spriedzi kamēr viņi izvēlās tos suņus, it īpaši jo kamēr izvēlās vel rāda tos suņus. + Es uzskatu ka tos suņus kurus izbalso, uzreiz pēc pirmās, otrās un trešās izbalsošanas vajadzētu vel reiz parādīt katru suni un iedot arī telefona numuru lai kaut vai tajā pašā mirklī var zvanīt un ņemt suni, bet galvenais ka pēc katras izbalsošanas, nevis tik beigās.
16.10.2014 22:35 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man liekas,ka viņi pa nakti nepalika,bet nevarēja saprast.


Nu tad es domāju ka viņi ar nepalika, lūk tad tas ar būtu nežēlīgi un to ar neviens negribētu pieļaut. Tieši tāpēc jau tie sižeti bija tik saraustīti jo gan jau ka tos suņus ved ciemos katru filmēšanas reizi utt.
16.10.2014 22:36 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Jocīgi,ka neviena nav pamanījusi,kas tā ir par patversmi,kas raidijumu atbalsta.Jau pašā sākumā vairākas reizes tika pieminēti Līči un atbrauc mašīna ar uzrakstu Ulubele.
Visā visuām,jā,raidijums skarbs,emocionāls es teiktu un žēl to suņu,kas pie mājām netiek.Taču 3 dienu laikā neviens suns pilnībā nepierod.Esmu paņēmusi pieaugušu suni,pilnībā atvērās pēc mēneša.Tad jau pagaidu mājas arī ir briesmīga padarīšana.Dzīvnieks dzīvo ģimenē,bet tad viņu atdod citur.Nezinu,neko katastrofālu neredzu.Būtu runa par nedēļām vai mēnešiem,tad jā,bet tās ir tikai 3 dienas.Pārējiem vienkārši tika jaukas brīvdienas un noteikti kāds no skatītājiem adoptēs arī kādu,kuru ģimene nepaņēma.
16.10.2014 22:40 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Uzreiz teikšu, ka strīdēties man negribas.. Bet nu šim tomēr nepiekritīšu:
Patiesībā mums cilvēkiem jau tā emocionālā daļa ir daudz spēcīgāka tāpēc mums ir žēl skatīties kā sunīti neizvēlas, bet patversmes suņi jau ir pieraduši ka viņus nāk vest pastaigās varbūt svešāki cilvēki tā kā tas ja viņus pielaiž ar šo ģimeni uz konkrētu laiku iepazīties, paspēlēties un pastaigāties nevajadzētu suņiem nodarīt nekādas traumas, cilvēki ir tie emocionālie, suņi tomēr tik ātri ar nepieķeras, protams ir atsevišķi gadījumi, bet tad tas parasti notiek kucēna vecumā vairāk.

no personīgās pieredzes, ne maniem emocionāliem spriedumiem:
* esmu atstājusi savu suni pie draugiem uz pāris dienām, kad biju ceļojumā. Stāstīja, ka sākumā viņš bija ļoti apbēdināts, bet vēlāk kaut kā aprada. Kad atgriezos, bija ļoti apvainojies. Katrā ziņā viņa emocionālo dabu ļoti labi varēja redzēt - demonstratīvi negribēja nākt pie manis, izturējās ar tādu vēsumu līdz saprata, ka es viņu nedošu prom. Vispār ir nācies vairākkārt atstāt dažādus dzīvniekus - kaķus, suņus utt., jo jābrauc uz citām valstīm un, šķiet, vienīgie, kas nepārdzīvoja un pēcāk man atgriežoties to neizrādīja bija zivtiņas akvārijā.
* pie manis uz pagaidu mājām (vēlāk nodoti īstajās mājās, ne patversmē) bija dzīvnieki, nu pierod viņi ļoti ātri.
* ja dzīvnieku emocionālā daba nebūtu spilgta, tad nebūtu visādu dzīvnieku psihologu un to raidījumu no sērijas my cat is from hell. Dzīvnieki apvainojas, dzīvniekiem var izdarīt ne pa prātam.. Nav taču sēnes bez jūtām.
16.10.2014 22:43 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Esmu paņēmusi pieaugušu suni,pilnībā atvērās pēc mēneša.

Nu man liekas ir atšķirība starp pierašanu un atvēršanos. Atvēršanās ir 100% uzticība, bet pierašana - ir ticība, cerība utt. Es neesmu dzīvnieku psiholoģe, bet nu..
16.10.2014 22:47 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Tad jau pagaidu mājas arī ir briesmīga padarīšana.Dzīvnieks dzīvo ģimenē,bet tad viņu atdod citur.

Ir tomēr atšķirība starp to, ka no mājām atdod uz citām mājām, kur dzīvnieks paliek uz visiem laikiem, vai no mājām atdod uz patversmi, kur atkal kāds var paņemt uz mājām un atkal atdot patversmei utt. jeb nenoteiktība, nestabilitāte.
16.10.2014 22:49 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
ninasskapis

Protams ja suns ir jau tavs un viņš ar tevi pavada dienu dienā kopā tad protams ka viņš jutīsies vientuļš bez tevis, tas ir tikai normāli, bet ja runa ir par suņiem kuri tevi redz pirmo, otro vai trešo dienu tad viņi par tevi neskums, kā jau te teica, suns lai pieķertos viņam vajag ilgu laiku. Principā atstājot savu suni svešā vidē ar svešiem cilvēkiem tu viņu ar pati traumēji, dēļ kā viņš ar pēc tam neuzticējās tev mirkli.

nu pierod viņi ļoti ātri.


Pierast jau viņi var, bet tas nenozīmē ka viņi tik pat ātri tās pagaidu mājas neaizmirsīs tik līdz nonāks jaunajās. Ja viņi pagaidu mājās nedzīvojas ļoti ilgi tad principā suns vel nav pilnībā pielāgojies.

Protam gadījumi kur suns jau iepriekš ir pamests vai cietis no vardarbības ir īpaši gadījumi ar kuriem labāk neveikt tādus jokus ar pagaidu mājām, jo tādi suņi tiešām var ātri pieķerties vai būt emocionāli.
16.10.2014 22:54 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Tikai varu piekrist sašutumam.
Beigās kad bija palikuši 2 suņi un tad vienu ''atmeta atpakaļ uz patversmi'' asaras bira. Nu kā tā var? Jau kaut kur šeit izteicos, ka ģimenei, kura vēlas suni, vajadzēja pašiem braukt uz patversmi, pēc izskata izvēlēties kaut vai tos 5 suņus, tad katru dienu pastaigāties, paskriet, paspēlēties, kā to dara brīvprātīgie utt., nevis atvest mājās, dot cerību un tad pa vienam atkal izmest.
Manuprāt, viņi jau tā ir pārcietuši daudz, tagad vadāt apkārt, ielaist mājās - vienkārši stulbi. Cik saprotu, tad nākamajā raidījumā nākamos piecus suņus ''izķengās''. Varbūt nedaudz skarbi, bet mēs jau nezinām, kas darās suņu prātos. Varbūt no bāreņu namiem arī šādu ''akciju'' varētu uzrīkot. Nu raidījumā beigās tādas dusmas bija. Atradušies dzīvnieku draugi..
16.10.2014 22:58 |
 
Reitings 1153
Reģ: 16.08.2012
Man jau diskusiju palasot vien asaras sariesās acīs. Nu fuj, kur tik pretīgi vispār var izdomāt.
Šovu noteikti neskatīšos un, godīgi sakot, ceru, ka drīz arī pārtrauks visu filmēšanu un raidīšanu, jo tas nu gan ir "šovs".
16.10.2014 23:02 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nu nepierada tas suns katrā ziņā arī 3 dienu laikā. Ko saprato ar "pierast".To,ka zin,kur meklēt ūdens bļodu?Tā nav nekāda pierašana,tā ir telpas iepazīšana.Pati māja par sevi sunim nekādu cerību nedod,tā ir tikai māja,viņam cilvēku vajag.Un ar atvērties es savā komentārā domāju pieņemt cilvēkus,kas tur ikdienā ir.Pieķerties,ilgoties,gaidīt un priecāties.Līdz tam es biju kaut kāds cilvēks,kas ved pastaigās un ēst dod,sevišķi prieku neizrādīja pēc manas atgriešanās.3 dienu laikā suns cilvēkus neiemīl,nepieķerās,katrā ziņa pietrūkt viņam tie cilvēki nepietrūks.Suņi vienkārši forši pavadija laiku,tika samīļoti,izvesti pastaigās.Skumji,protams,ka jādodas atpakaļ,bet dzīve tāda.Visiem nevar paveikties.
16.10.2014 23:11 |
 
Reitings 134
Reģ: 15.03.2009
Es traki apbimbājos skatoties to raidījumu, vairs neskatīšos.
16.10.2014 23:11 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Ai, nu, kā jau teicu, es jau būtu tikai priecīga, ja jums ir taisnība. ;)

Principā atstājot savu suni svešā vidē ar svešiem cilvēkiem tu viņu ar pati traumēji

Diemžēl jā, ir nācies, jo man visādas darīšanas ir vēl pāris valstīs (tie nav vnk ceļojumi relaksēšanās pēc). Reizēm esmu ņēmusi līdzi, bet tas gan man, gan viņam bija grūti.
16.10.2014 23:14 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Diemžēl jā, ir nācies, jo man visādas darīšanas ir vēl pāris valstīs (tie nav vnk ceļojumi relaksēšanās pēc). Reizēm esmu ņēmusi līdzi, bet tas gan man, gan viņam bija grūti.


Vajag suni atstāt pie cilvēkiem pie kuriem suns jūtas labi, vai tie būtu tuvi radi kurus suns jau zin, vai labi draugi, tā lai ja vismaz aizbrauc prom tad viņam nav ilgi jābēdājas jo saprot ka ir drošībā pie labiem cilvēkiem un pamests nav, bet piemēram tā ka suni uzgrūž pirmajam cilvēkam kurš piekrīt, oi tad gan suns var ļoti to ņemt pie sirds un pēc tam vairs tev neuzticēties vismaz ne tik ļoti.
16.10.2014 23:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits