Par tiem, kas meklē mājas

 
Reitings 223
Reģ: 27.08.2013
Čau!
Domas man rosās ap TV3 jauno šovu "Suns meklē mājas", tā laikam to sauca. Būtībā netaisos pat atcerēties nosaukumu, lai arī tas raidījums pamatīgi palicis atmiņā. Taču- ne tai labākajā nozīmē, jo jau pēc pirmajām minūtēm es biju šokā- kā ir pieļaujama tik atklāta, konkrēta, legāla ņirgāšanās par dzīvniekiem? Tad varbūt būtu jāsāk arī taisīt šovs "Bērni meklē mājas", kur no bāreņu patversmes paņemtu vairākus bērnus, ievestu ģimenē un pēc tam izbrāķētos aizvestu atpakaļ, jo, redz, jūs tai ģimenei nederat, sorry.
Kādas jūsu domas par tādu necilvēcīgu attieksmi pret dzīvniekiem, kur, dažs labs, visu mūžu tup būrī, tad tiek paņemts un izmitināts skaistā miteklī, pamīļots, pabarots un sabučots, lai pēc tam atkal tiktu iegrūsts atpakaļ savā 2x2 metri kambarī un ATKAL mēģinātu atgūties un piedot cilvēkiem, kuri viņu nodevuši?
16.10.2014 19:37 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Iedarbīgāk noteikti būtu kādā Facebook vai tml. populārā vietnē uzrakstīt domas par šo šovu un variācijas par labāku šovu, tad cilvēki, kas piekrīt, varētu "laikot" un varbūt kādam kaut kas aizietu līdz smadzenēm. Protams, vāja cerība, bet vismaz kaut kādu kustību saceltu.
16.10.2014 20:51 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Bez tabu laba ideja, nedaudz vēlāk aizrakstīšu. Pirmo reizi rakstīšu Bez tabu. :D
16.10.2014 20:52 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Jā, tas, ka no 5 vai 4 suņiem izvēlas vienu ir tik pretīgi.
Es biju drusku savādāku to šovu iedomājusies. :(
16.10.2014 20:54 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Tā ir emocionālā vardarbība pret dzīvniekiem, suns taču nav muļķis, viņš visu saprot. Kāpēc dzīvniekam, kuru dzīve tā jau nav lutinājusi, vēl tādā veidā jānodara pāri? Vai tiešām nauda, vēlme nopelnīt stāv pāri visam? Es nesaprotu, kur skatās dzīvnieku aizstāvji...Tas ir vienkārši nežēlīgi. Pagājušo raidījumu noskatījos, tā raudāju... Bija tik žēl nabaga suņus un tajā pašā laikā raudāju no sašutuma, nu kā tā var???
16.10.2014 21:09 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Jā man pašai nepatīk šis šovs,bet patversmēs dēļ cilvēku bezadbildības ir tik daudz dzīvnieki ,kaari uz ielas kaķeni ,kurus cilvēki neņem tad,kā lai sunīts tiek pie ģimenes milestibas ? Vismaz ir raidījums un var dzīvnieciņš no patversmes nonākt gimenē kur vinu milēs. Esmu par to,lai vinu uztaisa savadaku ne tik neželigu ,bet ne par to,lai raidijums beidzas,jo šovam ir jēga lai aizietu cilvēkiem līdz smadzenes tas,ko mēs paņemam pa to jauzņemas atbildība nevis dēļ vecuma vai nepatikas uz ielas jaizliek.
16.10.2014 21:11 |
 
10 gadi
Reitings 323
Reģ: 10.03.2013
Nenoskatījos līdz galam, visu spilvenu pieraudāju. Uzskatu, ka nežēlīgs raidījums!!!!!! Tā nedrīkst apieties ar dzivniekiem!
16.10.2014 21:12 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Atvainojos pa kļudām.
16.10.2014 21:12 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Izlasot visus šos komentārus, laikam pat nevēlos redzēt šo raidījumu. Fui.
16.10.2014 21:14 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Viņi varētu darīt tā, ka ģimene izvēlas suņuku un pēc tam filmē kā viņš iejūtas jaunajās mājās, kā sadzīvo. Lai cilvēki redz, ka patversmes dzīvnieki ir mīļi un pelnījuši mājas.
16.10.2014 21:16 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Pievienojos,nezheeliigi pret suniishiem. Iipashi,kad bija piesieti pie tiem blukjiem un gaaja pa vienam izveeleeties,viens sunjuks palika,nevareeju skatiities,paarsleedzu prom:(
16.10.2014 21:19 |
 
Reitings 223
Reģ: 27.08.2013
KristinA! tu konkrēti uzrakstīji manu ideju, tieši sēdēju un iedomājos, ka varēja tak taisīt tādu šovu, ar visām grūtībām, sarežģījumiem un labajiem mirkļiem, beigu beigās parādot, ka dzīvnieks spēj pieņemt jaunos saimniekus, lai arī ne uzreiz tas izdodas.
Būtībā šis nav pirmais šovs, kurā izpaužas šāda vardarbība. Nezinu, vai joprojām rāda to raidījumu, bet, ja nemaldos, "Ķepa uz sirds" šad tad uzrīkoja "Gandrīz ideālas vakariņas" suņiem un viņu saimniekiem- slavenībām. Un, ja trakoti gribējās kādu slavenību, kurai nebija suns, tad to suni paņēma no patversmes un pēc tam aizfirņīja atpakaļ.
16.10.2014 21:22 |
 
Reitings 1852
Reģ: 29.01.2009
Tāda ir realitāte un šovs to ļoti labi parāda, lai cik smagi tas būtu.
Pati nevarēju noskatīties līdz galam, biju jau asarās. Neskatīšos vairs!
16.10.2014 21:23 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Viņi varētu darīt tā, ka ģimene izvēlas suņuku un pēc tam filmē kā viņš iejūtas jaunajās mājās, kā sadzīvo. Lai cilvēki redz, ka patversmes dzīvnieki ir mīļi un pelnījuši mājas.


Ļoti laba doma. Un varētu vēl rādīt kkādas sarunas, kur cilvēkiem tiek stāstīts par atbildību un rūpēm par dzīvnieku. Lai būtu pat mazliet tāda kā audzināšana un cilvēkiem aizietu līdz smadzenēm, ka suns ir liela atbildība un ka nevar vienā dienā paņemt un otrā jau nest atpakaļ. Šādi būtu daudz, daudz labāk, jo tas, kas tur notiek šobrīd ir nežēlīgi pret dzīvniekiem, kas vienu reizi jau ir cilvēku nodoti. Tagad sanāk, ka viņus atkal izmanto un atstāj tur pat patversmē. Tas neiemāca un nerāda nekādu atbildību. Tieši otrādi - rada iespaidu, ka tas ir baigi forši un normāli, paņem suni, paņurci pa mājām un pēc tam aizved atpakaļ uz patversmi un paņem citu. It kā viņi būtu kaut kādas rotaļlietas.
16.10.2014 21:26 |
 
Reitings 291
Reģ: 07.10.2011
Kad ieraudzīju šī raidījuma reklāmu, padomāju tieši to pāsu, ko jūs rakstāt. ESMU NIKNA - kā tā var darīt un nesaprast? Un ja saprot, tad vēl briesmīgāk un vispār nav vārdam vietas.
Gribētos kaut ko darīt, lai nebūtu šitā izņirgāšanās. :( :(
16.10.2014 21:26 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
To raidijumu kaut var internetā atrast?tv3play? Reklāmu redzēju,bet kaut kā diži neiedziļinājos cik ilgi tie suņi tur tajā ģimenē un kā tas notiek.
16.10.2014 21:28 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
http://www.tvplay.lv/parraides/suns-mekle-majas
16.10.2014 21:36 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Noskatījos pirmo sēriju un uzrakstīju vēstuli Bez tabu. Protams, šaubos, ka tas, ko dos utt., vienkārši pašai bija sakrājies, kaut kur jāizliek. Vēe, vēl tā nobesīja tā izvēlēšanās, kad pārskata suņu bildes.. Tā kā kaut kādā modeļu šovā. Atvainojos, bet izmantoju dažus citu cilvēku teiktos vārdos arī no šīs diskusijas. Re:

Labdien!

Vēlos izteikties par TV3 raidījumu „Suns meklē mājas”. Esmu dzīvniekmīle, tāpēc sākumā, izlasot raidījuma aprakstu, nopriecājos par šādu iniciatīvu – dzīvnieku adoptēšanu no patversmēm patiešām būtu jāpopularizē. Ideja ir ļoti atbalstāma un slavējama, ko diemžēl nevarētu teikt par izpildījumu.

Cik ētiski un suņiem draudzīgi ir paņemt piecus suņus, aizvest viņus uz mājām, iedot cerības par labāku nākotni, bet tad izvēlēties tikai vienu un liekos vest atpakaļ uz būriem? Programmas apraksts vēsta, ka tā mudinās cilvēkus uzņemties atbildību par dzīvniekiem. Vai šādu testēšanu var saukt par atbildīgu? Būtībā tā māca, ka ar dzīvnieku var rīkoties kā ar rotaļlietu – paņem no patversmes, nepatīk, atdod atpakaļ. Šādas idejas izplatīšana, manuprāt, ir briesmīga! Ja cilvēki pieņems šo ideju par labu esam, tad patversmēs (labi, ja patversmēs, nevis uz ielas) esošo dzīvnieku skaits palielināsies. Vai neviens no šova veidotājiem neaizdomājas, ka suņi saprot atraidījumu, jūt sāpes un, iespējams, nākamajā ģimenē uzvedīsies atturīgāk, jutīsies apdraudēti par savu stāvokli? Es tiešām iesaku raidījuma veidotājiem aizdomāties par suņa psiholoģisko stāvokli pēc dalības šajā šovā. Šova mērķis ir tik cēls, bet izpildījums ir nežēlīgs.

Cik es esmu runājusi ar citiem cilvēkiem, lasījusi viedokļus internetā – visiem šis raidījums izraisa asaras un negatīvas emocijas, jo viņi pārdzīvo par atraidītiem dzīvniekiem. Rezultātā neviens pēc pirmās sērijas otro skatīties vairs negribēs. Ja raidījuma veidotāji vēlējās pievērst uzmanību dzīvnieku patversmēm, viņiem vajadzēja veidot šovu pozitīvu un iedvesmojošu. Tas būtu, piemēram, rādīt stāstus par tikko paņemtiem suņiem, kuri mācās pielāgoties jaunajiem apstākļiem mīlošajā ģimenē, par jau paņemtajiem dzīvniekiem no patversmēm, kuri ir labi iejutušies jaunajās ģimenēs, veidot video klipiņus par katru patversmēs esošo dzīvnieku, pastāstot par viņu raksturu, intervēt patversmes darbiniekus, brīvprātīgos par dzīvniekiem patversmē un iespēju palīdzēt viņiem utt.

Ir tik daudz pozitīvu veidu, kā pievērst uzmanību dzīvnieku patversmēm! Kādēļ bija jāizvēlās negatīvais? Ja vien raidījuma veidotāji nevēlējās radīt vienkāršu ažiotāžu, tad es nesaprotu, kā tieši tas var palīdzēt dzīvnieku patversmēm. Daži suņi tiek paņemti, bet daudziem citiem tiek atstātas traumas, kā arī cilvēkiem tiek iemācīts, ka var viegli atbrīvoties no sev nevajadzīgiem dzīvniekiem. Manuprāt, šova veidotājiem derētu izglītoties psiholoģijas jomā.. Vai nākamais šovs sauksies „Bērns meklē mājas”? Ar dzīvām būtnēm nevar izrīkoties kā ar lietām! Viņi nav automašīna, ar kuru var izbraukt testa braucienu.

Pateicos par iespēju izteikties.
16.10.2014 21:38 |
 
Reitings 223
Reģ: 27.08.2013
ninasskapis, kolosāla vēstule, manējā bija īsāka, bet tava TIK precīzi pasaka to sāpi, klap klap klap, applaudēju tev!!! Jācer, ka vēl kāds iedomāsies uzrakstīt kaut ko par to šovu, un tas ārprāts beigsies. Citādi, jejibogu, jātaisa streiks
16.10.2014 21:44 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Noskatījos pirmo sēriju. Man prieks ka viens sunīts atrada mājas un cerams ka pēc šova pārējie ar! Velns ja pašai būtu lauku mājas tad viņus visus sev paņemtu :(




Par to nežēlīgumu runājot, tās pastaigas ar suņiem, spēlēšanās, mīļošana, tas jau viss ir labi un pozitīvi. Vienīgais ko es vairs neatceros.. Vai tie suņi pie viņiem ar pa nakti palika? Vai ar viņus atveda principā tikai uz spēļu un pastaigu laikiem? Jo ja viņus atveda tikai uz pastaigu laikiem tad tas nav nekas šausmīgs jo pat patversmē suņus var vest pastaigās, kopt, spēlēties, bet ja šovā viņi tiem suņiem tiešām pa nakti ļāva palikt tad gan tas ir nežēlīgi jo suns tak pierod ja viņam ļauj uzturēties vienā vietā. Bet kā jau teicu, ja suņi tiek atvesti un filmēti tik konkrētu laiciņu tad jau vel tas nav tik traki. Vienīgais gan kas man ļoti nepatika bija kā viņi tajā pirmajā izbalsošanā tos sunīšus piesēja pie baļķiem(vai kas tie bija) un tad katrs gāja vienu paņemt... Nu es nespētu laikam tā izvēlēties starp 5 jaukiem suņiem, lūk tas gan man liekas ļoti sāpīgi. Tik līdz izbalsoja to pirmo kucīti...velns pašai sagribējās iet viņu paņemt, ja vien būtu kur turēt :(
16.10.2014 21:51 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Vai tie suņi pie viņiem ar pa nakti palika? Vai ar viņus atveda principā tikai uz spēļu un pastaigu laikiem? Jo ja viņus atveda tikai uz pastaigu laikiem tad tas nav nekas šausmīgs jo pat patversmē suņus var vest pastaigās, kopt, spēlēties, bet ja šovā viņi tiem suņiem tiešām pa nakti ļāva palikt tad gan tas ir nežēlīgi jo suns tak pierod ja viņam ļauj uzturēties vienā vietā

To nevar salīdzināt ar brīvprātīgo darbu patversmē (pastaigas utt.). Suņi paliek patversmē, tās apvidū, viņi netiek vesti iekšā svešās mājās, kur apošņā visu, apguļas uz gultas, pierod pie visa utt. Pie kam tur bija ieraksts no laika, kad saimnieku nebija mājās (speciāli izgāja) un suņi palika vieni mājās. Patversmes brīvprātīgo uzdevums ir iemācīt suņiem socializēties ar pastaigām, rotaļām utt. A kas tas ir - ievest suni tukšā mājā un ļaut viņam izmantot un pierast pie labumiem?

Ok, var jau būt, ka pārspīlēju.. ?
16.10.2014 21:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)