Cosmo mājsaimnieces: Telpaugu beztēma.

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Ir "beztēmas" par ikdienas darbībām, kosmētiku, virtuves lietām (gatavošanu), ir par e-bay, tievēšanu un šoviem. Es gribu beztēmu par puķēm. :) Konkrēti par istabas augiem.
Jautājumi-atbildes, pamācības, ieteikumi - jebkas, kas attiecas uz šo tēmu.


12.10.2014 14:44 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Vispār jau Orhidejas nav jālaista, bet gan uz kādu laiciņu jāiemērc lielākā traukā ar ūdeni.
12.10.2014 18:57 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Inky Lillijas podiņos, un istabā augošas?

Man jau likās, ka viņas tādas vienreizējas podā, kuras pēc tam var ārā dārzā tik izstādīt...
12.10.2014 19:00 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Cerise Depo un tādos veikalos var nopirkt maisiņos piemērotu augsni pārstādīšanai man liekas.
12.10.2014 19:03 |
 
Reitings 634
Reģ: 04.10.2010
Man pašai ir naudas koks, vēl kaut kāds, kas aug izmērā paliels, ja labi patīk, ļoti lapots....orhidejas dažādās krāsās, kaktusi dažādi un pēdējais mans eksperiments - cotrona koks. Pagaidām ir paaudzies, lapas dzen, bet pēdējā laikā dažas arī ir nometis, nez..iespējams vajag citu zemi, pārstādīt vai tamlīdzīgi..
12.10.2014 19:08 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Vispār jau Orhidejas nav jālaista, bet gan uz kādu laiciņu jāiemērc lielākā traukā ar ūdeni.

Nepiekrītu. Man divas orhidejas. Abām iekšā lapiņa ar pamācību, ka jālaista, nevis jāpeldina. Laistu 1x nedēļā, kā tur rakstīts. Pagaidām skaisti zied. Būs jau kāds mēnesis kā zied.
12.10.2014 19:09 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
kādai varbūt ir Havaju palma?
12.10.2014 19:15 |
 
Reitings 782
Reģ: 03.06.2014
Man istabas augi netīk. Sprāgst nost. Es pat neievēroju, ka aizsaulē aizgājis!
12.10.2014 19:28 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Kāds skaistums VIT@i mājās, nenopriecāties.. :-)

Cukurvāvere, Vai Tev ir īstie amariļļi? Vnk parasti cilvēki ar amariļļiem domā hipeastrus. Ja Tev ir īstie amariļļi, tad nemācēšu precīzi pateikt, jo man tieši tādi nav bijuši, bet kopšana tikai mazliet atšķiroties no hipeastriem tikai laikam atšķirīgs grafiks. Agrāk, kad man tādi vēl bija, es septembra sākumā pārtraucu laistīt un uzliku uz skapja, lai netīšām neaplaistu pa burzmai un kad nokalta lapas, tad liku pieliekamājā uz gulēšanu. Tad uz Jauno gadu vilku ārā un sāku laistīt,pēc laika jau sāka dzīt ārā ziedkātus. Tad pavasarī pēc pārziedēšanas pārstādīju atkal auglīgā augsnē un ja vajadzēja tad arī lielākā podā( poda diametrs maksimāli 3 cm lielāks kā sīpolam vajag) un tad visu vasaru atakal sīpols uzkrāj spēkus līdz nākošajai gulētlikšanai.

Orhidejām-falenopšiem nav noteikts, ka tieši reizi nedēļā jālaista vai jāmērcē; visbiežāk tā ir bet citreiz pat divas nedēļas paiet, kamēr izžūst. Izceļu podu no dekoratīvā un apskatos, ja sudrabainas saknes, tad mērcēju, ja zaļas, tad lieku atpakaļ un apsmidzinu tikai virsējās saknes.
Pēc šīs karstās vasaras ieliku mērcēties un aizmirsu uz visu nedēļas nogali. Vispār brīnos kā nenopuva, bet tieši griezdamies sāka augt. :-D
Tas, ka no veikala pārnestiem nobirst pa kādam pirmajam ziedam, nepārdzīvoju - atklimatizācija, gaismas maiņa un tā. Vispār tā jau teorētiski nedrīkst, bet es tikko nopirktos neskatoties uz ziedēšanu izgāžu no poda ārā, tad no augsnes izlasu visas tās švammes un sfagnu sūnas ārā un izgriežu sapuvušās saknes (jo, ja to visu nedarītu, viņeim tas nozīmētu lēnu nāves spriedumu no nopūšanas) un tad izlasu lielākos substrāta gabalus pielieku vēl svaigus un iejaucu nomazgātu, izžāvētu keramzītu un sacaurumotā podā stādu atpakaļ, tad dekoratīvajā iekšā un uz palodzi virsū, lai aug. :-) Vecie ziedi pa kādam nobirst, bet nākošā ziedēšana jau ir ļoti krāšņa.
Tagad man maz telpaugi, jo pārvācos uz dzīvokli un liekās atdāvināju citiem cilvēkiem. Tagad man ir tikai pelargonijas, tradeskancija, falenopšu pulciņš, antūrija un kaktuss ar lielajām, plakanajām lapām.
12.10.2014 19:55 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Esmu ievērojusi, ka telpaugiem vislabāk patīk virtuvē, tiklīdz pārnesu uz istabām, tā nīkst nost. Protams, izņemot orhidejas, lai gan izskatas karalisks, ticu, ka to izcelšanās patiešām ir nezāļu nezāle ;)
Lepojos ar dārzu, tur man ir jebkas, un aug viss griezdamies, šobrīd rudenī esmu ielikusi kastēs viršus dažādās violeto un bordo saspēlēs... Vasarā man ir burvīgas košsarkanas rozes, kas vijas pa visu mājas sienu, tāpat arī puķuzirņi, balkonpuķes vienkārši kupenām, pat tantiņas prasa, kā tas iespējams.. Turpretī ar istabaugiem nemaz, kaut kas nesanāk diemžēl, šobrīd, izņemot orhidejas, labi jūtas vien citronkociņš (virtuvē, protams).
12.10.2014 19:56 |
 
Reitings 132
Reģ: 21.02.2013
Esmu sašutusi par savu orhideju. Visas līdz šim ir nobendētas, cerēju, ka šī izdzīvos. Stāvēja virtuvē, kur nav gaismas. Visu laiku vaktēju saknes - tās ir zaļas. Bet lapas sāka palikt dzeltenas, ziedi vīta nost. Tagad pārnesu orhideju uz istabu, pie loga, kur gaisma. Šobrīd ir tā, ka saknes ir zaļas, visas lapas ir nokritušas, ziedi arī. Bet par spīti tam, ka saknes ir zaļas, pats kāts ir brūnīgi dzeltens. Ieteikumi? Vai šī orhideja būtu neglābjama?
12.10.2014 20:04 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Orhidejas dabā ir parazīti, jo ņem visu augšani no citiem dzīvajiem kokiem.
karinjo uzkāpa uz manām varžacīm, ilgojos pēc dārza, īpaši atceros savas karaliskās lilijas, kad ziedēja, visa iela smaržoja :-) un manas hiacinšu plantācijas apskauda visas miesta pensionāres.. :-D Ļoti daudz komplimentus vispār dzirdēju par dārzu, kad man tāds vēl bija.
12.10.2014 20:04 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Mare., palasies šeit, tad jau sapratīsi, kā reanimēt.
12.10.2014 20:10 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Marķīze,

paldies :) Es mācos un gribu sev milzīgu terasi ar augiem un ziediem, patiešām gribu! Ja man kāds šo būtu teicis pirms gadiem 7 neticēēēētu! Tagad pie katras dārzniecības ieskatos, kas jauns ienācies.Štrunts par dārzniecībām, bet ir aizsācies otrs posms spraudeņi, to vairošana! Īpaši ziediem - ģerānijām, lavandām, verbenēm un hortenzijām.

Nāmagad cerams varēšu lilīties ar vīnogu lapeni, viss jau ir procesā!

Mare,

tas brūnais gals jāgriež nost (tikai brūnā daļa) un jāturpina rūpēties par savu orhideju, bet ļaujot atpūsties tagad klusajā periodā.
12.10.2014 20:21 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Man uz palodzes aug paprika, pētersīļi, dilles, baziliks, sīpoli. Visus pavasarī un rudenī pārstādu, ja ne citā podā, tad vismaz citu zemi un mēslijumu salieku.
Baigi gribās citronkoku nopirkt, bet nevaru vēl izdomāt :)
12.10.2014 20:23 |
 
Reitings 132
Reģ: 21.02.2013
Izskatās, ka tad būs jāgriež nost viss kāts, jo tā brūnā daļa virzās no saknes uz galotni un virzienā no galotnes uz sakni kādi 15cm ir zaļs kāts.
12.10.2014 20:28 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Gita, mana tupā kļūda bija tā, ka es visu šo laiku tīši-netīšām to amarilli laistīju :( Vajadzēja ļaut nokalt..
Cerise, pēdējo mēnešu laikā iztiku bez mērkšanas spainī, tikai laistīju ik pa pāris nedēļām.
Marķīze, cik man zināms, amarillis ir viens un tas pats kas hipeastrs.. Ja nē, tad es neesmu pārliecināta, vai man ir viens vai otrs :/
12.10.2014 20:36 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Es savas orhidejas nemērcēju, bet laistu, kad izžuvušas. Ielieku vannā,salaistu, pagaidu, kad liekais iztek un atpakaļ uz palodzes. Pievienoju ūdenim arī mēslojumu. Laistīšana ziemā apmēram reizi 2 nedēļās, vasarā reizi nedēļā.
Rezultāts-pirmā orhideja izaudzēja sev bērnu, kurš nu jau pats savā podiņā, turklāt tā mamma tagad sev audzē vēl trīs bērnus, kuri vēl gan nav gatavi izstādīšanai.
Nu uzdāvināja vēl vienu, pagaidām ar dzīva. :D
12.10.2014 20:44 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
man ir sešas orhidejas, bet tās arī ir vienīgās, kas mani izturējušas, jo es nekad neesmu laistījusi augus. vienkārši nespēju atcerēties. orhidejas joprojām laista drauga mamma, kas šad tad pieskata dēliņu pie mums. es neesmu puķkope, nemaz negribu zināt, kas būs tad, kad pārvāksimies uz māju ar dārzu :D
12.10.2014 20:52 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
VIT@, viņi ievelk kā atkarība. :-D Es nemaz pie augu tirdzniecības vietām nelienu klāt, jo tik daudz, ko gribās, bet mājās vietas nav un dārza arī vairāk nav. Prom no acīm, ārā no sirds :-D Un Tev laikam cits klimats, tad jau vari vēl vairāk izpausties.
Cukurvāvere, Nav viens un tas pats. Tikko skatījos puķu grāmatā un tur rakstītsm ka īstais amarillis atšķirībā no hipeastriem ziednesi veido vasaras otrajā pusē vai rudenī, pie kam vispirms pilnīgi attīstās ziedkopa un tikai tad veidojas lapas. Nāksies vien ieguglēt pašai sīkāk kopšanu, jo man nav pieredze ar tiem.
12.10.2014 20:54 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Cik ilgi tās orhidejas dzīvo? Man bija vairākas, kādus 4 gadus vecas, bet vienā ziemā nonīka, nesaprotu vai ko ne tā ar laistīšanu izdarīju vai kā. Mammai mājās tāpat pēc 4-5 gadiem nokalta, kaut pirms tam smuki ziedēja.
Šogad pavasarī sapirkos Cenu klubā veselu kaudzi ar nocenotajām, bija savītušas, bet pēc mērcēšanas atdzīvojās un ziedēja vēl vairākus mēnešus. Tagad dažām atkal nāk jauni ziedkāti.
12.10.2014 20:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits