Pa zaķi

 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Vakar nācās redzēt kontrolieru cīņu ar vienu bezbiļetnieku, tāpēc aizdomājos:
Vai jūs sabiedriskajā transportā braucat ''pa zaķi''? Kādos gadījumos jeb reizēs tā iznācis?
Kādreiz esat pieķerti un kādas bija sekas?
23.09.2014 23:56 |
 
Reitings 1603
Reģ: 07.02.2011
Pirmo gadu,kad mācījos visu laiku braucu pa zaķi,bet nu tur jau tikai viena pietura sanāca. Tagad gan braucot uz darbu visu laiku pīkstinu. Es labāk mierīgi pavadu to ceļa gabalu,nekā raustoties no kontroles :D
24.09.2014 19:14 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Un kāda jau minēja 15. trolejbusu- tas nav brīnums... tas ir pavisam cits stāsts

Tas laikam tas ''izslavētais'' trolejbuss. Kas tajā tāds notiek kontroles ziņā?
24.09.2014 19:21 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
booom- ne jau kontrole, bet kontingents :D Puikas treniņtērpos un tumšākas ādas krāsas cilvēkus katrā tolejbusā satiksi! :D

http://apollo.tvnet.lv/zinas/pusaudzi-pastrada-noziegumu-parpildita-trolejbusa/655662

Ne mazums vien tādi atgadījumi notiek :) Te somas tiešām ir jātur. Kad vakarā brauc no centra uz ķengaragu, e-talona "pīkstieni" ir reti dzirdama skaņa :D Centrāltirgū un nākamajā pieturā vēl varbūt kāds nopīkstina, tālākajās pieturās jau reti kurš, bet visbiežāk dzirdams kapa klusums :D

Šajā trolejbusā bieži vien pārīsi kārto attiecība ("Sterva takaja" "iģi ti ...."), jaunieši izklaidējas ("pacaniii") un vēl visādas valodas dzirdamas :D
24.09.2014 19:37 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Pa dienu kontrole ir kāpusi iekšā. Ja ir pārpildīts- neiekāpj. Vakaros jau nu tiešām nav kontroles. Nu tā.
24.09.2014 19:38 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Reizēm braucu pa zaķi, bet e-talons gandrīz vienmēr ir pie rokas. Parasti gan skatos, ja tālāk jābrauc, tad nopīksinu, ja dažas pieturas, tad nē. Vienu reizi pieķēra, tieši bija jākāpj ārā nākošajā pieturā, bet kontrole neļāva tajā pieturā izkāpt no autobusa, tāpēc nokavēju arī vilcienu.
24.09.2014 23:44 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Protams, ka kādu reizi esmu braukusi pa zaķi, taču ikdienā šo lietu nepiekopju. :D Pieķerta laikam tā īsti nekad neesmu (vismaz neatceros). Bet vispār man ir mēneša biļete, tāpēc nav problēmu nopīkstināt e-talonu, braucot kaut 1 pieturu.
24.09.2014 23:51 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Tā kā tagad uz darbu katru dienu jābrauc liels gabals ar 2 transportiem, tad vienkārši pērku mēnešbiļeti un ar visiem transportiem vizinos, cik gribu. Nav problēmu nopīkstināt kaut vienai pieturai.
Agrāk gan ir sanācis daudz braukt bez biļetes. Parasti tās bija vai nu tikai dažas pieturas vai vienkārši taloni beigušies un pa ceļam nebija, kur nopirkt. Pieķerta, ja tā var teikt, esmu tikai vienu reizi un tajā pašā reizē biju pilnībā pārliecināta, ka etalonu nopīkstināju, bet sanāca kaut kāds sviests, ka kontrolei uzrādījās, ka nekas pīkstināts nav.
24.09.2014 23:59 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Man tagad ir mēnešbiļete, tāpēc godīgi nopīkstinu pat 1 pieturu braucot (vakar no rīta iekāpu pārpildītā trolejbusā, kamēr aizspraucos līdz pīkstināmajam, bija pienākusi jau mana pietura un burtiski dabūju izlausties cauri pūlim, lai tiktu ārā) . Bet agrāk dažas reizes esmu braukusi bez biļetes - parasti 1-2 pieturas. Vairāk par 2 pieturām tikai 2x dzīvē esmu braukusi bez biļetes. Paldies dievam, pieķerta neesmu nekad, patīkami nebūtu.
25.09.2014 00:09 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Tagad vairs sabiedrisko neizmantoju, agrāk, kad braucu vienmēr pīkstināju.

Tāpat dabuju sodu, jo kamēr divas tantiņas priekšā man nopīkstināja, nobloķēja to aparātu un iekāpa kontrole. Toreiz biju tik nikna! Manī protams, neviens neklausījās, izrakstīja sodu, kamēr divus vīriešus vienkārši palaida. Uzrakstīju iesniegumu, lai sodu anulē, tas jau gan vairāk bija principa jautājums. Bet negrasījos maksāt tos 5ls. Atbildi nesaņēmu, jo pārcēlos.

Kādai ir bijušas problēmas ar neapmaksātu sodu? Ir pagājis gads un tagad tik iedomājos.

Draugs nekad gada laikā nepīkstināja. Kopā sodos samaksāja 9ls. Laba ekonomija. Bet neatbalstu. Par pakalpojumu ir jāmaksā.
25.09.2014 01:01 |
 
10 gadi
Reitings 418
Reģ: 07.08.2010
Undersun - the same here - gada laikā esmu samaksājusi ap 10EUR sodu un viss - braucu un dzīvoju.
Starpcitu, pēc likuma kontrole nevar Jūs piepiest samaksāt. Ja Jūs izkāpiet no sabiedriskā un ejiet prom, viņi var Jūs tikai mēģināt aizkavēt, kamēr izsauc policiju kura Jūs aiztur. Paši to darīt nedrīkst... Un viņiem nav tiesību ievākt Jūsu personas datus, jo patiesībā šiem cilvēkiem nav datu apstrādes apliecības un viņi nav apmācīti izmantot personas datus...
25.09.2014 01:08 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Ir gadijies,taču es reti braucu un pēdējā laikā pērku biļeti.Tajā reizē,kad mani pieķēra,kontrole iekāpa pieturu pirms man jākāpj ārā.Kaut kāda viena veca tante,kura man izkāpjot mēģināja mani fiziski aizturēt,lai izsauktu policiju.Uzbrēcu,lai neuzdrošinās man pieskārties,laikam negaidij,ka zināšu,ka viņa mani aizturēt nevar,jo momentā no manis atrāva rokas.Es vienkārši aizgāju nesteidzigi prom.Tur pat netālu stāvēja policija.Nu un kā viņa būtu pierādījusi,ka es vispār tajā transportā esmu bijusi?
Citreiz gadijās,ka naudas nebija un redzu priekšā starp pieturu kontrolē ar visu policiju.Bļin kājas stīvas palika,bet viņi jau ņēma priekšā vienu autobusu un manējais pabrauca garām.
Ir bijis,ka iekāpj kontrolē pārpildītā trolejbusā,kur es apzināti neesmu nopirkusi biļeti,jo kāpēc man jāmaksā par to,ka es stāvu kājās pārpildītā autobušā,kur kāds man grūž ģī'mi savu smirdīgo padusi,no otras puses kāda sieviete ar brangām krūtīm,grūsta un vēl kāds uz kājas uzkāpj?tā arī pateicu,ka šis brauciens nav tās naudas vērts un,ka var mani droši te pat arī izsēdināt.
Citreiz rīta agrumā braucu ar tramvaju pie radiem,nezinu naudas nebija vai maksāt negribēju,be tnu biļetes nebija.Sēžu vagonā pilnīgi viena pati,tramvaja otrais vagons,nav pat vadītāja un iekāpj pie manis trīs kontrolieri-vīrieši.Nostājas man no visām pusēm tā,ka nekur netieku un prasa biļeti.Nav.Saku,ka naudas arī nav,maks pazudis,braucu pie radiem,lai iedot naudu ceļam uz savu pilsētu.Šie man saka,ka varbūt es varot atmaksāt sodu kādā citā veidā,ja ne naudā?Bļāviens likās,ka pie tēviem aiziešu.Nākošā pieturā vienkārši izlecu ārā un aizmuku :D
Pieķerta laikam esmu daudzreiz,bet tikai vienreiz man ir gribēts uzlikt sodu,bet nesanāca...Parasti vienkārši izsēdina,droši vien tāpēc,ka es tai laikā pat pilngadīga vēl nebiju,redz tak,ka bērns,ko no manis varētu vispār izspiest.
25.09.2014 01:30 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Undersun - the same here - gada laikā esmu samaksājusi ap 10EUR sodu un viss - braucu un dzīvoju.


Drīkst Tev jautāt, kapēc Tu domā, ka vari izmantot šo pakalpojumu par to nemaksājot? Kas tā par privelēģiju?
25.09.2014 01:41 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
undersun,pieļauju,ka tāpēc,ka valsts dr.. mūs,tāpēc viņai pretī ar to pašu.Vismaz tā bija mana loģika,kad diezgan bieži nācās izmantot Rīgas sabiedrisko.Makā varēja būt pāris simti, principa pēc biļeti nepirku
25.09.2014 02:32 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Harmony tā ir tā īpašā skolnieku attieksme, ja viņš man, es viņam ar to pašu.
25.09.2014 03:02 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Saku,ka naudas arī nav,maks pazudis,braucu pie radiem,lai iedot naudu ceļam uz savu pilsētu.Šie man saka,ka varbūt es varot atmaksāt sodu kādā citā veidā,ja ne naudā?Bļāviens likās,ka pie tēviem aiziešu.


WTF....Nopietni?
25.09.2014 06:35 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
_paris, es arī vienreiz nepaspēju nopīkstināt mēnešbiļeti, bet sodu nemaksāju, arī no autobusa neizsēdināja. Gribēja, bet es kongtrolei laipni paskaidroju, ka man ir mēneša abonoments, līdz ar to par braucieniem jau esmu samaksājusi līdz konkrētam datumam, tāpēc nav korekti padarīt mani par noziedznieci, jo nepaguvu nopīkstināt.
25.09.2014 07:51 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Annie, tev paveicās, tas ir jauki! :) Bet es neturu ļaunu prātu, tas ir viņu darbs, var jau saprast, nav viegli tādā, kur vēl pozitīvas emocijas ir tieši 0. Tiešām nepatīkams bija tikai tas gailošais skatiens, ar banknotēm acīs (kā multenēs zīmē :D)
Reizēm jau ir tā, ka skaties - bomžus ārā nesēdina, kamēr pie normāliem pienesās sekunžu laikā klāt.
25.09.2014 08:07 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Šie man saka,ka varbūt es varot atmaksāt sodu kādā citā veidā,ja ne naudā


Man ir bijis pilnīgi tāpat, vēl vidusskolas laikā..
25.09.2014 08:09 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Šie man saka,ka varbūt es varot atmaksāt sodu kādā citā veidā,ja ne naudā


Kaut kas traks!
25.09.2014 08:12 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Taču man iznāk tā - iekāpju iekšā vienu pieturu pirms galapunkta, nopīkstinu e-talonu, bet, galapunktā pīkstinot vēlreiz, lai brauktu tālāk, man rāda, ka e-talons jau ir reģistrēts. Nezinu, kas skaitās šajā gadījumā, jo principā jau sanāk, ka es nemaksāju par šo braucienu, bet, ko lai dara?

Jā, man tā ir bieži bijis. Pie tam viņš nopīkst dzeltenā krāsā nevis kā parasti bija sarkanā, ka jau reģistrēts. Bet es nogaidu kādu 1, 2 pieturas un nopīkstinu atkal drošības pēc. :D
Šie man saka,ka varbūt es varot atmaksāt sodu kādā citā veidā,ja ne naudā

Šausmas. Vajadzēja pajautāt kā viņus sauc un uzrakstīt sūdzību.
25.09.2014 08:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!