Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vizītkartes

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Kura ir taisījusi vai ir zinoša, kur būtu vislētāk un kur labi taisa? (hmm, vai vispār var būt nekvalitatīvi? laikam jau ne). Čekoju googlē, bet esmu laikam puszābaks šajā lietā. :D
Ko varat ieteikt/neieteikt?
23.09.2014 21:54 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
ā, un kā notiek tā dizaina izvēle? wordā jātaisa, jāiet pie viņiem ar paraugu rokās vai šie piedāvā tikai kādu no viņu pieejamajiem dizainiem (attēliem)?
23.09.2014 22:21 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
Vizītkartes es neesmu pasūtījusi, bet parasti Word dokumentus nepieņem vai prasa papildus samaksu par faila apstrādi. Lai gan skicei arī Word der, es ieteiktu saglabāt .pdf failā. Droši vien tipogrāfijās ir arī kādi standarta dizaini.
Tikko atradu, ka, piem, merķeļa drukā var pasūtīt arī online. Nezinu vai lētākā un kvalitatīvākā vieta, bet tur ir arī apraksts failu prasībām: http://www.merkeladruka.lv/?Ria=catalogue.page&l1=16
24.09.2014 01:29 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Jaaintereseejaas pie tiem, kas taisa. Viniem galva jalauz nevis klientiem. Vispaar esmu redzeejis nekvalitatiivas. Ja logo jaabuut centraa, tad tas ir viss kaut kur nevis centraa. Printeejums var buut graudains. Pasuutiitas mateetas, sanaak glanceetas. Manaa gadiijumaa visi defekti bij vienlaiciigi. Episka huina. Veelaak pasi laboja.
24.09.2014 03:13 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Cukurvāvere, Dizainu netaisa wordā. Lielākā daļa iestāžu, kas uzņemas drukāšanu, klientam pateiks, kādā formātā vēlas maketu. Parasti ņem EPS. Tas kaut kā ir ejošākais. Protams, ka vēl var nākties saskarties ar cdr, ai un ir pat manītas iestādes, kas drukā no pdf, kāpēc gan ne? Vari ņemt gan gatavos viņu dizainus, gan pameklēt kādu, kas uztaisīs Tev unikālu vizītkarti. Man pašai makā ir divas identiska dizaina vizītkartes - viena no gela nagu meistares, otra no metāllūžņu uzpirkšanas punkta. Kad saņēmu otro, kaut kāds smīniņš parādījās, nedomāju, ka tās dizaina izmaksas vizītkartēm ir tik milzīgas, lai nevarētu atļauties sev vai savam uzņēmumam unikālu. Bet tas ir mans subjektīvais viedoklis.

armands_, cik ļoti Tavs logo būs centrā, atkarīgs no tā, no kuras vietas maketētājam rokas aug. Ja pasūti pie dizainera un drukā kantorī, kas nav saistīts ar dizaineri, tad to var redzēt vislabāk, jo drukas kantoris tajos maketos neko nemaina - dod ārā, kā nu ir. Par to, ka graudains printējums, tas var būt un var nebūt drukātāju brīnums. Ja maketētājam rokas no dibengala un makets uztaisīts nevis precīziem izmēriem, bet kaut kā nebūt, drukātāji to "piestieps" uz vajadzīgo izmēru un tad nu - kas sanāks, tas būs. Nu, ja matētu vietā ir glancētas, tad gan tas ir uz drukātāju un tikai viņu sirdsapziņas.
Kas attiecas uz galvas lauzīšanu - pamatidejai, kādu vēlies savu vizītkarti, Tev ir jābūt pašam. Dzaineris nav ekstrasenss, neuzminēs, ja nepateiksi pats, ka vēlies logo centrā un matētu. Normāls dizaineris gan piedāvās pāris dažādus variantus, bet, ja pats klusēsi, savu sapni vari arī neieraudzīt.

Dreamgirl, Tevis norādītajā linkā vismaz kaut cik normāli ir izklāstītas prasības, taču, viņi drukā tikai "lielās" vizītkartes. Ir divi standarti 90x50mm un 85x55mm. Otrais ir praktiskāks ar to, ka šīs vizītkartes derēs jebkurā makā, nesaņukājot malas. Attiecīgi, ja kādam iedosi šādu vizītkarti, tā arī pēc gada, nēsāta ikdienā mazā dāmu maciņā, savu izskatu nemainīs. Ja nu vienīgi apbružāsies, ja tiks bieži cilāta, bet, nebūs noskrandušo stūru.
24.09.2014 06:23 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Alexxa, izklausās, ka esi ļoti zinoša tajā lauciņā :) Varbūt vari ko konkrētu ieteikt? Un, rupji rēķinot, kādas ir cenu atšķirības? Teiksim, ja viņu piedāvātais maksā 10 eur/100 gb, bet ar manis veidoto "unikālo" dizainu cik varētu būt? uz pusi dārgāk vai pa kapeiku dārgāk? :D Zinu, blondi jautājumi.
24.09.2014 16:08 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Cukurvāvere, nav ko uztraukties, ka jautājumi blondi, neviens nav piedzimis par ekspertu visās jomās.
Konkrēti tagad jāskatās, kādas cenas ir kurā vietā, kādu laiku nav bijis vajadzības vizītkartes izgatavot.
Ja Tu iesi drukāt jau ar savu dizainu, pati drukāšana būs lētāka, nekā ar viņu gatavo, vai viņu dizainera radīto dizainu. Jo viņi tikai izdrukās, tātad naudiņu ņems par materiālu un drukātāja darbu, papildus piemaksas par vizuālo noformējumu nebūs.
Ja nolemsi, ka vizītkartes vizuālais noformējums jāuztic tam pašam kantorim, kas viņas Tev drukā, var gadīties, ka šis dizains sanāk ļoti līdzīgs tiem, ko viņi piedāvā kā gatavos dizainus. Lielākajā daļā to kantoru sēž cilvēki, kas vienkārši ir apmācīti darboties ar tām programmām iesācēja līmenī, attiecīgi viņi pratīs nomainīt kaut kādus sīkumus, taču ne radīt kaut ko no jauna.
Dizaineris, kas nav saistīts ar tādiem kantoriem, protams, nemaksās 2-3€, taču varēsi būt pārliecināta, ka tāda vizītkarte ir tikai Tev. Šo mākslinieku izmaksas ir atkarīgas no dažādiem apstākļiem.
Ja ir vēl kādi jautājumi, droši raksti man privāti - biju jau piemirsusi par šo tēmu, atcerējos pavisam netīšām.
24.09.2014 20:22 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
print24.lv
24.09.2014 20:28 |
 
Reitings 94
Reģ: 03.09.2014
Varu Tev izgatavot vizītkartes maketu, ja nav nekā pārāk čakarīga, kaut par velti
24.09.2014 20:38 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Alexxa, liels paldies! :) Skaidrība un apskaidrība nu jau lielāka.
24.09.2014 20:38 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
O, Lovebird, ņemšu to vērā! Paldies! :)
Dotajā brīdī man tas viss ir tikai domas līmenī, bet, kad sākšu darīties, tā varu padot tev ziņu. Par velti nekas netiks darīts tā vai tā :D
24.09.2014 20:40 |
 
Reitings 94
Reģ: 03.09.2014
Ar smaidu un sirsnīgu ''Paldies'' Arī var samaksāt. :D
Esmu ar maketētājas diplomu, tā kā, jūties droši konsultēties, ja nu kas.. :)
24.09.2014 20:42 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Pēc 1. oktobra arī man būs gana daudz brīva laika, lai palīdzētu, ja nepieciešams :)
Piekrītu Lovebird par to maksāšanu, ne vienmēr nauda ir galvenais. :)
24.09.2014 20:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits