Stingri audzinātās dāmas

 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Lieku šo diskusiju zem sadaļas attiecībās, jo saistu to ar attiecībām ar vecākiem.
Vairāk aicinu diskusijā piedalīties tās dāmas, kuras sevi uzskata par stingri audzinātām.

Šodien aizdomājos par šo tēmu un izlēmu pavaicāt arī jūsu domas.
Tēma pavisam vienkārša - jums ir kā minimums 20 gadi, esat pieaugušas pratā, taču agrāk varbūt likās, ka jūsu vecāki vai viens no tiem ir ļauni. Kā piemēru minēšu - klase rīko tusiņu pirtī ar visām tām piederošajām izklaidēm (šoreiz domāju negatīvāko piemēru, kas saistīts ar dzeršanu), taču jūsu vecāki jūs uz tādām nelaida, ja laida, tad ļoti reti. Mājās bija jābūt plkst. 22:00 kamēr citi jandalējās apkārt pa naktīm.
Varbūt nav labākais piemērs, taču zinu, ka agrāk laikam man visvairāk sāpināja tas - ne jau, ka nelaiž aizliet seju, bet tas, ka bija visādi ierobežojumi, kas nebija citiem.

Vai tagad uz to atskatoties varat teikt, ka tas bija labi un paldies, ka esat izaugušas par saprātīgi domājošiem cilvēkiem, vai tomēr, vēl turat ļaunu prātu un uzskatat, ka tāda rīcība bija nepareiza? (Aizejot studēt uz Rīgu norāvāties no ķēdes un katru nedēļas nogali devāties uz Vecrīgas klubiem).

Tēma plaši diskutējama arī citos "stingras audzināšanas" variantos.
Vairāk gribēju dzirdēt kā pa gadiem mainījušās jūsu domas. Paldies. :)
22.09.2014 13:42 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Kontrolēja ļoti.Līdz 16 gadu vecumam,kad mamma aizbrauca uz 4 mēnešiem uz UK un es pārvācos pie omes no tēva puses.Tad tik gāja vaļā.Nekāda respekta pret omi vai tēvu man nebija(šķīrušies,viņš nekad nebija īsti piedalījies audzināšanā).Uzradās draugu Rīgā,braucu tusējos.Tēvam šķita ģeniāla doma palūgt kādam uzlauzt manus profilus un paskatīties,ko es tur daru.Tika izkopēti no konteksta izrauti teikumi,kuri nezinot visu sarunas tēmu skanēja vienkārši šausmīgi,tiku būtībā pataisīta par mauku,dzērāju,narkomāni,kas piedevām vēl neciena nevienu savu ģimenes locekli.Tovakar man pateica,ka man nebūšot nekā-telefonu man ņemšot nost,interneta nebūšot,braukšu dzīvot pie viņa uz laukiem,kur visu laiku strādāšu viņa siltumnīcās,svētdienās iešu uz banzīcu(jo biju kādam rakstījusi,ka nevaru ciest baznīcu un Dievu),draugu man nebūs un uz skolu es arī vairs nedrīkstēšot iet(gāju 10. klasē),atceros,ka viņš toreiz ar roku paņēma manu zodu un saspieda,kaut ko pateica.Nepietika ar to visu,nepedagoģisko rīcību liegt jaunam cilvēkam izglītoties un attīstīties liedzot pat skolu,viņš vēl mani pazemoja omes,vectēva un abu māsīču priekšā,dodot viņām lasīt tās no konteksta izrautās frāzes.Tas ir kaut ka,sko es viņam nekad mūžā nepiedošu,lai neuzdrošinās pat kādreiz celt gaismā kaut ko no tā visa,lai pasmietos kāda muļķe pusaudze es biju.Man tovakar bija jāsalasa mantas un nākošajā dienā man brauktu pakaļ un vestu uz laukiem.Tā vietā es sameklēju savu pēdējo naudu,kuru man atstāja mamma,kamēr joprojām tiku aprunāta virtuvē,uzvilku kedas un oktobra vidū,pa nakti izmetos uz Rīgas šosejas un gāju pie drauga uz Rīgu vienās džinsa bikses un plānā jaciņā.Es nogāju 20km,baidīdamās,ka kāds ir pamanījis un brauc man pakaļ,lai aizvestu mani prom,atņemtu man visu,ka sman ir nolemtu mani mūžīgai dzīve kā melnstrādniekam,liedzot man iespēju izglītoties un augt.Pie paša Ķekavas apļa man izdevās sagaidīt pirmo autobusu uz Rīgu.Tā bija šausmīga pieredze manā dzīvē.Taču tas laikam tēvam bija kā bomis pa galvu,ka ar pliku roku mani ņemt nevarēs un ka,ja vajadzēs es kājām no viņa prom aiziešu un panākšu savu.
Tusēties es turpināju,tikai to rūpīgāk slēpu,vairs neko soc. portālos nerakstīju,bet visu turpināju kā līdz tam.Kad man ome teica,ka labi,ka tētis man toreiz esot nodevis,ka redz kāda es normāla esot izaugusi es viņai apteicu,ka tas manī neko nemainīja,es to visu turpināju,tikai rūpīgāk slēpu un es tāda esmu,jo es pati sevi par tādu audzināju un pati sevi tādu vēlējos redzēt.Ir pagājuši 5 gadi un man joprojām ir trauma,ka kāds izlasīs manas sarunas draugos,pat ja tur nekā nav,ir ļoti grūti uzticēties cilvēkiem un atklāties,pagāja 3 gadi esot attiecībās ar draugu līdz es atļāvos paraudāt viņam uz pleca un vispār pastāstīt,kas ir noticis.
Tāpēc es uzskatu,ka pusaudžiem ir jāļauj nedaudz vaļas,ir jāļauj pašiem pieņemt savus lēmumus,pieļaut savas kļūdas,jāļauj krist un atkal celties,bet vienkārši no malas jāvēro,kurā brīdī ir nepieciešam iejaukties,jo citādi tas jaunais cilvēks tiešām noies no ceļa.Nevis vienkārši tā-tev neko nedrīkst,jo tu varbūt noiesi no ceļa,kamēr skatoties uz to jaunieti nekas neliecina par to,ka kaut kas būtu slikti.Es,piemēram,joprojām turpināju iet uz skolu,atzīmes nebija pasliktinājušās,tēvs bija gājis uz skolu un prasijis par manu uzvedību un vispār,ko pedagogi par mani domā,viņi atbildēja,ka es esmu ļoti pieklājīga,prātīga,atbildīga un centīga meitene,tomēr viņš pieņēma lēmumu,ka pedagogi skolā ir muļķi.

Tāds ļoti detalizēts un šīks stāstījums par mana tēva stingro "audzināšanu".Mammas stingrība aprobežojās tikai ar to,ka 22.00 jābūt mājās,ja kavēju,vai ierados darījusi kaut ko aizdomīgu(tur dzērusi,vai mati pēc cigaretēm aizdomīgi pievilkušies) uzlika mājas arestu uz vienu dienu.
22.09.2014 14:26 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Man bija stingra mamma. Esmu bijus nodarbināta ikdienā (mūzikas skola, skola, dziedāšanas grupiņa), ka man vnk nebija laika vārīt sūdus un laist riņķī. Tajā laikā bija citas prioritātes.
Es "atdzīvojos" 17 gadu beigās. Tad arī sākās tusiņi, puiši, un viss pārējais. Varu pateikt tikai paldies viīem par to...savā dzīvē nejūtos neko zaudējusi viņu stingrības dēļ.
22.09.2014 14:31 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Nāku no šādas ģimenes. Mani vecāki mani audzināja ļoti stingri. Līdz 16 gadiem man neļāva ne palikt pie draudzenēm (jo es taču traucēšu draudzenes ģimenei!), ne apmeklēt tusiņus, protams, man bija arī labi jāmācās, līdz parādījās pirmais draugs. Protams, arī tur centās visādi ierobežot mūsu kopābūšanas laiku, bet tad jau paliku nekaunīgāka un, ja mājās bija jābūt ap 22, tad es vienkārši ierados ap pusnakti- noklausījos lekciju un gāju gulēt.

Tad, kad es pārcēlos uz Rīgu, nevarētu teikt, ka es norāvos no ķēdes. Jā, bija gan tusiņi, gan dažādi pārgalvīgi izgājieni, bet tas iedzītais apzinīgums man vienmēr ir traucējis līdz galam atslābt. Varētu pat teikt, ka es varu vecākiem pateikt paldies par lāča pakalpojumu- pateicoties viņu stingrībai un vecmodīgajiem dzīves uzskatiem, esmu izaugusi par kautrīgu un nepārliecinātu cilvēku.
22.09.2014 14:32 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Mamma noteikti ir pielaidīgāka.Mums ar māsu(nu pusmāsu)ir 13 gadu starpība.Man 7 gadu vecumā neļāva pāriet ielu,kamēr māsa pie manis 7 gadu vecumā viena atminās ar riteni ar suņiem pabučoties :D Redzu,ka viņai tas režīms,kad jābūt mājās ir diezgan brīvs,bieži paliek pie draudzenes vai draudzene pie viņas,ko man ļoooti ilgi bija jādīc.

Par tēvu nezinu,nav tāda kontakta ar viņu,viņam šobrīd ir 4 bērni(viens savējais,gadu vecs un 3 adoptēti),tiešām ceru,ka viņš neizdomās ķerties pie viņu audzināšanas,jo viņš to tiešām neprot.
22.09.2014 14:34 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Harmony, stasts tavs ir skarbs, tacu es domaaju, ka tavs teevs tomeer riikojas pareizi.
Ir taadi piedodiet lopi, kas ne zinis neliekas. Tikai uztaisa siiko un aizlaizas vai nolaizas.
Ne pa velti teevi ir kas bernus audzina stingraak.
Varbuut vins taa meeginaaja paraadiit savu milestiibu pret tevi. Labi, vins paarspiileeja, bet toties nebija vienaldziigs.
Man pateevs arii ko liidziigu dariija, bet es toties varu pateikt paldies! Mes tomer esam meitenes, nevis kaa dzeki ar klainot apkaart, dzert utt...
22.09.2014 14:36 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Mani vecāki (laikam dēļ saviem gadiem) nebija stingri, protams, visam bija robežas un mājas aresti dažreiz gadījās, bet uzskatu to par pareizu rīcību un tā dēļ tagad nejūtos apdalīta. Bet es arī nebiju nekāda nesavaldāmā būtne, tikai pēc pamatskolas sāku kaut kur iet, tusēt, izklaidēties, nakšņot utt...zinu, ka vecāki par to bija priecīgi, ka es "tik vēlu esmu norāvusies no ķēdes". Arī pret pīpēšanu un alkoholu viņiem nekad nav bijuši aizliegumi, bet tētis vienmēr teica, lai prasu viņam, ja gribu pamēģināt dzert vai pīpēt, nevis lietoju to, ko lieto tusiņu biedri, jo tā var uzrauties uz sazin kādām kandžām un tabakām.
Manas mantas laikam nekad nav pārbaudījuši, vismaz es to nezinu...lai gan, vienreiz mamma somā atrada alkoholu, bet tas bija domāts draudzenei, jo es jau nedzeru, esmu tikai pārvadātājs :D
22.09.2014 14:44 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Mani arī diezgan stingri turēja. Citas varēja visu dienu vazāties pa centru, mani tikai uz pāris stundām izlaida. Uz lielajām disenēm sāku iet kādos 13, 14 gados, vēl pirms 9.klases. Nu tām, kas sākās 22 un beidzās 3. Īstenībā diezgan ātri, ja tā tagad domāju. Māsa vēl neiet. :D
A kā brālis tagad, kā no skolas atbrauc (no citas pilsētas) tā pazūd. Dzerstās, spēlē pokeru. Mamma jau nez cik reizes viņu pieķerusi pālī. Nu neko, nākamreiz laiž atkal dzert.:D Mani gan nekad nepieķēra. :D jutu mēru. Katrā ziņā pirmo bērnu tur visstringāk, jā. Un tagad tā padomājot, kādi bija mani draugi tajā laikā, labi vien, ka man neļāva tā kā citiem.
22.09.2014 14:58 |
 
Reitings 3044
Reģ: 30.06.2010
Manā ģimenē tētis bija stingrais. Nebija tā, ka es nekur netiku, bija ilgi jādīc un jālūdzās, taču ne vienmēr tas līdzēja. Parasti glābiņš man bija brīvdienās došanās tantes uz blakus pilsētu, jo tur man bija atļauts daudz vairāk, tur bija mani draugi. Kad arvien pieaugu tēvs sāka saprast, kāpēc es uz turieni tā raujos un negribēja mani tik bieži uz turieni laist.
Tāds pēdējais lielais pārdzīvojums, ko atceros bija, ka viņa dēļ neaizgāju uz savu 9.klases izlaidumu. Tad tik ļoti dusmojos, paņēmu un aizbraucu pie tantes. Tieši tajā dienā dažiem draugiem arī bija izlaidums, bet tikai 12.klasi beidza, devos viņus apsveikt un viņu izlaidumu svinēju kā savējo. Bet toreiz likās, ka nekad viņam to nepiedošu. Vēlāk, atgriežoties mājās, negribēju ne runāt, ne redzēt viņu, bet visas dusmas pagaisa līdz tajā vasarā tētis aizgāja viņsaulē. Tad jau vairāk nekas nebija svarīgs un viss pārējais likās pupu mizas. Taču jāatzīst, ka pēc tēta aiziešanas, es norāvos no ķēdes un tā pamatīgi. Izbaudīju visu, kas man iepriekš bija liegts, taču arī ne tā pārgalvīgi, visu ar mēru.
Tagad, protams, esmu saprātīgs cilvēks.
22.09.2014 14:59 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Lelde,viņš bija vienladzīgs līdz manu 16 gadu vecumam,kad es piespiedu kārtā nonācu pat ne pie viņa,bet pie viņa mātes.Tad pēkšņi cilvēks ar kuru man ir bijis tikai tik liels kontakts cik-čau,kā iet?- un kurš mani nepazīst pat tik daudz cik melns aiz naga izdomā,ka tagad ķersies pie pāraudzināšanas pēc tam,kad es tikai pusotru mēnesi esmu prom no mammas.Kas pareiz ir cilvēka līšanā viņa privātajā dzīvē un vēl pazemošanā visas ģimenes priekšā?Uz cilvēku vajag skatīties kā uz viņu pašu,nevis mēģināt ielīst,kur nav jālien un uzzināt lietas,kas nav jāzin,ja aizejot uz skolu tur pasaka,ka ar konkrēto cilvēku viss ir kārtībā,atzīmes nav psliktinājušās,nu bļāviens kāda starpība,ko tas cilvēks dara savā brīvajā laikā?Lai dara,jo tas,ko dara acīmredzot nekādi neietekmē viņa attīstību.

Tiesa es ļoti labi apzinos kāpēc viņš visticamāk tā darija.Jo viņš vērtēja mani kā sevi.Viņš jaunībā par daudz aizrāvās ar alkoholu,kam pateicoties līdz pat manu 11 gadu vecumam dzēra daudz un bieži,kam pateicoties pazaudēja manu mammu,tad vēlāk tika no tā purva ārā un mainijās.Iespējams domāja,ka es to pašu izdarīšu,kaut man reāli bija dzīvs piemērs kāda es nekad negribu kļūt.Un es nebūtu nodzērusies un nopīpējusies arī tad,ja viņš neko nebūtu darījis.Tas tikai sabojāja attiecības.
22.09.2014 15:03 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Vecāku ierobežojumu dēļ kļuvu ļoti "inovatīva", meklējot veidus kā sameloties un apiet visu noteikto.


Man tas pats. Kad parādījās pirmais nopietnais puisis, tad gan vairāk uzticējās un zināja, ka mani vienmēr kāds pavadīs mājās :)
22.09.2014 15:07 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Es gan saku paldies vecākiem par to, ka mani neaudzina pārlieku stingri, nekontrolē katru soli un neļauj darīt to ko gribu. Viņu attieksme ir diezgan brīva - ar draudzenēm varu mierīgi satikties, laiks nav ierobežots, varu braukt ciemos uz citām pilsētām vai pat valstīm, iet uz pasākumiem, festivāliem, arī pret alkoholu nav striktu aizspriedumu (tētim, mamma tajā ziņā tomēr ir stingrāka). Un tas ir nācis tikai par labu, jo man nav bijušas vēlmes slepus kaut kur dzerstīties, slepus aizbēgt uz ballīti, utml. Tas, ka vecāki nav stingri uzreiz nenozīmē, ka bērns viņiem nerūp (pēc dažiem komentāriem šeit tā var nospriest), viņi tāpat uztraucas par mani, rūpējas, lai es pieņemtu pareizos lēmumus un atrunā no nepareizajiem. Manuprāt, vecāki, ar kuriem visu var sarunāt, ir paši labākie. :)

Vēl var paturpināt tēmu, ja tagad jums ir jaunāks brālis/māsa. Vai audzināšana ir saglabājusies vai tieši pretēji - viņam/-ai ļauj vairāk.

Esmu jaunākais bērns ģimenē, un jā, man atļāva vairāk un pret to visu attiecās vieglāk, nekā vecākajai māsai un brālim (vairāk kā 10 gadu starpība).
22.09.2014 15:25 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Nebija TIK traki, bet ierobežojumu un stigrības bija vairak kā standartģimenē. Reiz atņēma datoru uz vairākām dienām un stundu agrāk bija mājās jānāk, jo nokavēju 1 vai 2 minūtes (mans telefons rādīja savādāk). No skolas tikai 7+ atzīmes mājās jānes bija, izdūru pīrsingu mēlē, tur vispār cirks sākās, pliks mājas arests bez nevienas elektronikas un tīri skola + mājas darbi utt. Atceros atrunu, kad gribēju pa nakti kaut kur palikt "bet man tūlīt jau būs 18!", "bet man jau ir 18"!
No vienas puses labi, ka bija ierobežojumi, no otras, tomēr mazāka stingrība būtu man atvieglojusi dzīvi. Tā rezultātā ne es spēju ar vecākiem parunāt par savām problēmām, ne viņu klātbūnē jūtos īsti ērti. Tikai 22 gados sāku lietot alkoholu, kad viņi ir mājās, bet vēl joprojām slēpju pudeles/izliekos labāka, jo ieaudzināts, ka būs pārmetumi un vilšanās. Es, protams, tā pat visu ko tīņu gados paspēju paspēju padarīt (lēnām izaudzināju vecākus, brālis tagad laurus plūc) un nebūtu stingrībai tik nejaukas sekas, būtu pat priecīga, tomēr gribētos, lai var ar mammu parunāties par sasāpējušiem tematiem, uzzināt pieredzi, bet nē, nespēju parunāties, ieaudzināts..
22.09.2014 15:34 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Neesmu baigi stingri audzināta, un par to tikai prieks. Uz klubiem un pirts tusiņiem utt negāju, jo pati negribēju. Protams, neiztiku bez ballītēm draugu lokā, bet bieži vien tās nemaz nebija tik trakas kā varētu likties :D Turklāt bija tajās jābūt, lai tagad to negribētos, līdz tam man pašai bija jānonāk, domāju, ka aizliegumi radītu pretēju efektu un rautos uz tusiņiem vēl tagad, ja nezinātu, kas tas ir, līdz šim. Ne audzināšanas un ballīšu ziņā, bet ir citas lietas, kuras trūkušas vai aizliegtas bērnībā, vēlāk tiek kompensētas dubultā.
22.09.2014 15:45 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Esmu uzaugusi vienpate . Mammai biju 3ais bērns -jaunākā . Protams negribēta.

Viņai bija diži vienlaga kā es augu , ko es daru vai kā izskatos. Kad piedzimu viņa rāvās pa kolhozu

fermām, mājās gaidija vēl pašu kūts . Takā jā, es uzaugu pati . Man nebija nekādi ierobežojumi ,

varejām augkt kā mežoņi un darīt visu. Tomēr līdz pat šim brīdim neesmu bijusi ārprātīgā tusētāja

, neblandijos apkārt , nu kautko pamēģinājusi esmu - bet mazās devās. Tā vietā lai tusētos un

atrastu draugus es sēdēju viena mājās un taisiju sev ēst , ņēmos kautko pa māju.

Tagad saprotu ka man ļoti ļoti pietrūka ģimenes mīlestības , tās sajūtas ka esi gaidīts un mīlēts.

Nevienam tā īsti nerūpēju , tapēc tagad savu mīlestību dāvinu savam vīrietim , un cenšos mūsu abu starpā radīt to ko nebiju izjutusi !
22.09.2014 16:04 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Nu baidities apkārt vēlu vakaros man neļāva. Izņēmums bija vasaru vakari kad ilgāk gaišs. Bija cilvēki ar kuriem viņi nevēlējās lai draudzejos, bet nekad neaizliedza, tie bija vairāk ieteikumi.
Kādreiz šķita, ka man daudzko neļauj, bet tagad atskatoties, nebija tik traki.
Un ne, nenoravos vēlāk, nejūtos kautko nokavējusi. Puisis mans bija agri, kautkadas diskotēkas ar. Lēnām ieguvu vecāku uzticību un vairāk atļāva. Māsām kautka bija vispār viegli. Laimīgas :)
22.09.2014 16:45 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Manu vecāki bija stingri, bet nekad nepaveleja, drīzāk stingri ieteica, ļāva kļūdītiesun neparmeta. Man bija liela ciena pret viniem, kaut bija protams reizes kad dusmojos, besijos.
22.09.2014 16:47 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Mana mamma nebija stingra, stingrais bija tētis (šķīrušies). Viņš varēja paskatīties uz mani un es jau sāku raudāt. Par spīti tam, redz, ar tēti man ir labākas attiecības.

Pusaudžu gados lielākā trauma bija nevis aizliegumi (tos dažus, kuri man bija, es tāpat pamanījos ignorēt un pārkāpt), bet gan tas, ka māte apprecējās ar citu vīrieti. Domāju, ja viņa to būtu izdarījusi pāris gadus agrāk vai vēlāk, tagad mūsu attiecības būtu pavisam savādākas.
22.09.2014 16:52 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Skolas laikā man nekad arī īsti negribējās aizliet acis un baigi tusēt apkārt, bet tiku ļoti stingri audzināta un man nešķiet, ka tas bija pareizi. Manā gadījumā pat nebija runa par nebūšanu naktīs mājās, bet, piemēram, par pasēdēšanu pēc skolas ar klasesbiedrenēm kaut vai parkā. Tāpat man neļāva ne raustīt uzacis, ne krāsoties, bet kāju skūšanu, piemēram, mamma vispār uzskatīja par netiklām būtnēm piederīgu. Tāpēc to darīju pa kluso. Kā tagad atceros savu pirmo balli, uz kuru mani palaida 16 gadu vecumā - skolas Ziemassvētku balle. Un mammu, kas vienos naktī ieradās man pakaļ deju zāles vidū. Tas kauns bija neaprakstāms un pēc tam skolasbiedriem patika man aiz muguras par to patrīt mēles.

Kontrole nebeidzās arī, dodoties studēt uz Rīgu. Protams, ko un kā es darīju, mamma izkontrolēt nevarēja, bet mūsdienu komunikācijas līdzeklis - telefons gan tika ļoti ekspluatēts. Reiz mamma zvanīja man ap desmitiem un es netiku pacēlusi, jo jā - biju ciemos un nedzirdēju, bet viņa jau bija paspējusi piezvanīt koju dežurantei un pēc tam mani apvainot, ka es tāda un šitāda, jo pa nakti apkārt vazājos. Tas viss man sāpēja un sāp joprojām, lai gan tagad nu jau sen esmu pieaugusi un patstāvīga, un šādi mamma darīt vairs neatļaujas.
22.09.2014 16:54 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Nebija baigi stingri, bet visu laiku bija jāatskaitās, kur esmu, ko daru un cikos būšu mājās! Savas agrās jaunības laikā biju tikai uz vienu ballīti. Rezultāts tam visam ir tāds, ka tagad tas viss nāk atpakaļ un gribās visu ko - gan spontānās ballītes, gan apgleznotu ķermeni no a-z utt.. Vai bija tā vērts? Nē.
22.09.2014 17:03 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
It kā rakņājās pa mantām, noklausījās telefonsarunas (mājās 2 stacionārie telefoni bija), aizliedza ar kaimiņpuiku dauzīties (mums bija 5 un 7 gadi kad iepazināmies), kad speciāli, lai varētu braukt klases ekskursijā ar riteņiem, iemācījos braukt 2 dienu laikā, ko pirms tam nemācēju, mani nelaida. Tās ir kaut kadas epizodes, ko es atceros. Zinu, ka dēļ rakšanās pa mantām, kļuvu noslēgtāka, pārstāju zīmēt, jo mani tracināja tas, ka viss tiek izpētīts un mani, bērna zīmējumi, bija mana ļoti privātā pasaule. Pie kaimiņpuikas gāju, kamēr vecmamma diendusā, pāris reizes dabuju pa ausīm un tikai tad uzzināju, ka ne jau puikā vaina, bet vecāku pašu kašķī. Gadiem ejot, viņi, mums, sīkajiem, pateicoties gan atguva draudzību.
Ja padomā, mani daudz kur nelaida, baigi sargāja, bet es visur gribēju skriet un darīt, biju aktīvs un radošs bērns ar īstu bērnību. Pusaudžu gados biju diezgan pastāvīga, bet tad sākās īstā audzināšana, par puikām, draudzenēm, kas nepatika, neizpratne par "ko Tu vari vazāties", kaut gan es ar draugiem vienkārši geokečot braucu :D
Mani audzināja stingri, bet es ar gadiem kļuv tikai arvien spītīgāka un nepaklausīgāka, arvien ātrāk cenšoties kļūt patstāvīga. Bērnībā es biju enģelītis, pusaudžu gados, jau bija sliktāk, daudz sliktāk :D
Galu galā es uzskatu, ka esmu izaugusi par loģiski domājošu un saprātīgu cilvēku, kas nebīstas darba un nav uz mutes kritusi. Vecāki darīja pareizi gandrīz visu, izņemot rakšanos pa mantām, tas nekad nav pareizi, īpaši 10 gadīgam bērnam. Joprojām nesaprotu, kas tika meklēts. Zālīte? :D
22.09.2014 17:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits