sunju kakas

 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Vai peec likuma man ir jaavaac aiz sava sunja kakaam ? Vai juus vaaciet ?
19.09.2014 18:48 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Turklāt, cik nav redzēts, ka meži, pludmales, šoseju malas, taciņas, ietves ir pilnas ar mēsliem, kurus cilvēki izmet kur pagadās. Tā ir cilvēku cūcība un neaudzinātība - es atvainojos, kur ēd, tur dirš. Tad jau vainosim valdību, ka mežos pie katra koka nav konteinera. Ir taču jābūt kaut kādai atbildībai aiz sevis savākt nevis mēslot un gaidīt kad 1x gadā lielajā talkā visu savāks.
21.09.2014 18:21 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Un ziniet.. ja domājam par vides sakārtošanu, man daudz vairāk traucē nomestas čipšu pakas, visādi papīrīši un pudeles, benčiki, pludmalēs - paketes un tamponi utt. To es redzu daudz vairāk par suņu kakām. Vēl trakāk - suņu kakas ir tikai uz zemes, bet viss iepriekšminētais arī peld, piemēram, kanālos. Bēdīgi skatīties pavasarī uz Rīgas kanālu, kur pīlēm jāpārvietojas starp pudeļu un papīru kaudzēm. Tā kā:
Pašiem nevajag būt cūkām

Suņu kakas, kuras sadalās, nudien ir mazākais ļaunums.
21.09.2014 18:21 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Tad jau vainosim valdību, ka mežos pie katra koka nav konteinera.

Labiekārtotās vietās (piemēram, kur ir kaut kādi soliņi u.c. labiekārtojums, lai varētu uztaisīt pikniku), manuprāt, patiešām vajag būt miskastēm. Ja tādu nav, tad īsti brīnīties nevajadzētu par to, ka cilvēki nevāks ntos atkritumus uz mašīnu, lai izmestu pilsētā.
P.S. Pati neko uz zemes nemetu.
21.09.2014 18:24 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Ar šādu "pofigismu" arī esam ieauguši mēslos. Tā turpināt. Tas jau, kā Tu saki, pofig, ka pavasarī tie suņu mēsli peld pa ietvēm, rada atbaidošu skatu un liek gājējiem palēkdamies manevrēt, lai tik neiekāptu dabai draudzīgajā sūdā.
21.09.2014 18:25 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Uljana, nu gudri jau te varam spriest. Tā pati Lucavsala, kur atkritumu konteineri ir izvietoti pietiekošā daudzumā, tāpat ir indivīdi, kas savus mēslus met zemē, jo ir par grūtu savu pakaļu aizstiept līdz konteineram. Tāda ir mūsu sabiedrība.
21.09.2014 18:28 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nu, ir tēmiņa. :D
Aiz sava suņa izkārnījumi ir jāvāc. Nezinu nevienu dzīvu būtni, kurai patīk šie peldošie sūdi pavasarī palu laikā.
Ja uzņemies rūpes par suni, tad savāc aiz viņa - stiep kaut rokās, man vienalga. Cita lieta, ka tiešām trūkst suņu parku Latvijā. Bet domāju, ka arī tas neatrisinātu problēmu. Čīkstošais latvietis (ar to saprast - Latvijā dzīvojošu personu) arī tad atradīs simts argumentus kādēļ suni uz to suņu parku nevest un kādēļ aiz viņa nesavākt.
Galu galā - ir visādas biedrības, asociācijas. Ejiet rakstiet projektus, kaut ko dariet lietas labā.

Ja nelieto suņu saites - man ir pilnīgi nospļauties, cik tas suns ir mīlīgs. Ja man no viņa būs bail, lūgšu, lai piesaitē. Nav man vēlmes riskēt ar savu veselību, tikai tādēļ, ka dzīvoklī dzīvojošais milzis saimnieka fantāziju līmenī notrulinājis savus instinktus.

Visus, kas ignorē likumus būtu nepieciešamība sodīt aktīvāk.
21.09.2014 18:31 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Tas jau, kā Tu saki, pofig, ka pavasarī tie suņu mēsli peld pa ietvēm, rada atbaidošu skatu un liek gājējiem palēkdamies manevrēt, lai tik neiekāptu dabai draudzīgajā sūdā.

Nu man atkal traucē (ok, reāli netraucē, vienkārši liekas nepatīkami), kā jau minēju, pudeles u.c. atkritumi, ko cilvēks aiz sevis atstāj. Bet es nebrēcu - kā ir, tā ir. Gan jau, ka ir kādi likumi par vides nepiemēslošanu (nezinu, tikai minu), bet, cik saprotu, populāri kādu nosodīt (pēc likuma vai vnk vārdiski sabiedrībā kaut vai) par to nav.

Galu galā - ir visādas biedrības, asociācijas. Ejiet rakstiet projektus, kaut ko dariet lietas labā.

Jums jau traucē tie sūdi, ne mums, kas staidzina suņus. Tātad ejiet rakstīt projektus, kaut ko dariet lietas labā jūs.
21.09.2014 18:39 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Ā, un par to suņu agresiju. Ir mums te pie mājas viena krievuška, kura uzskata, ka viņas milzīgais suns (šķirni nezinu, bet ir brūns, garām ausīm, man līdz viduklim, līdzīgs tiem medību suņiem) ir bērniem un citiem suņiem draudzīgs. Līdz vakar ar vīru atgriezāmies no izbrauciena, kāpām āra no mašīnas un viņas nepiesietais milzenis uzbruka retrīveram un cita saimnieka saitē esošam mazam terjeram. Bet nu jā, viņa saka, ka viņas suns sabiedrībai nav bīstams. Labi, ka tie suņu saimnieki kārtīgi viņu izlamāja.
21.09.2014 18:40 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Uljana, nu bet ja Tev traucē publiska bērna barošanaun pampermaiņa, tad ej un kādam pasūdzies, bet diez vai Tevi uzklausīs :D
Tātad, kā jau minēju - Latvijas sabiedrībā pietrūkst savstarpējas cieņas, vienam uz otru ir pofig, tāpēc arī tāda tā situācija.
21.09.2014 18:46 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Kāds laikam manu vakardienas komentāru nav sapratis pareizi.Par suņu nodevām-tā nāk no SUŅA saimnieka,tai būtu jātiek novirzītai SUŅU vajadzībām,parkiem(un starp citu IR projekti,domājat kāds atbalsta,stāv kaut kāds tukš,aizaudzis laukums-nē!Tak miljonus vajagot,lai iekoptu vietu,kur suņiem skriet,nav tādu līdzekļu),tām pašam urnām,jo ir sētnieki,kas reāli izlamā cilvēkus par to,ka viņi ir savākuši to kaku un met kaut kādā parastā miskastē,bet visa šī nauda tiek novirzīta citur-sterilizāciju programmai ielas kaķiem un visam citam,tikai ne tur,kur pēc loģikas,tai būtu jānonāk.Man tādas nodevas nav jāmaksā,bet ja būtu es gribētu,lai manu maksāto naudu iegulda manām ērtībām,nevis kastrē kaut kādus kaķus.Lai tad iekasē naudu no kaķu saimniekiem šīm vajadzībām.Kāda man kā suņiniekam daļa gar kaķu kastrācijām?
Un kopš kura laika bomžu kaķis ir lamuvārds vai aizvainojums?Kas tad viņš ir,ja dzīvo uz ielas un rokas pa miskastēm,ja ne bomzis?

Katram cilvēkam ir tiesības aizpildīt savu laiku kā tas vēlas un man ir tiesības vēlēties ar savu suni pamētāt bumbu,piemēram.Man ir tiesības to suni vēlēties arī pilsētā un pilsētai man,kā nodokļu maksātājam,būtu jānodrošina iespēja šo savu suni izvest normālā pastaigā,palaist no pavadas un pamētāt bumbu,pretējā gadījumā es neredzu pamatu maksāt šai valstij nodokļus,ja tā nespēj nodrošināt man iespēju aizpildīt savu brīvo laiku tā kā es to vēlos.Bērniem ir bērnu laukumi,pēdējais laiks ieviest suņu laukumus,citādi rodas jautājumi kāpēc cilvēkam ar suni būtu jāmaksā nodeva,ja nekas neuzlabojas saimnieka un suņa dzīvē.
21.09.2014 20:36 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Vai ir atļauts publiski parkā uz soliņa izkārt savu pliko,nozīsto krūti un barot bērnu?Fuj!Cik neestētiski un nepieklājīgi!Pat lūpas uzkrāsot parkā ir nepieklājīgi,tagad vēl kāda savu krūti vilks ārā vai uz soliņa spīdinās sava bērna sakakāto "mēnesi".To,lūk,es saucu par apkārtējo necienīšanu.Man tas nav jāredz!
21.09.2014 20:39 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Harmony

šajā sakarā jau sen ir pierādījies, ka Tavas neadekvatās mātes (vai pamātes dēļ), kura neprot pareizi audzināt bērnus Tev ir slimīgs riebums pret bērniem. Tādēļ Tu neesi objektīva šajā jautājumā - viss ap viņiem Tev liksies pretīgs un savu mātes instiktu Tu ļoti labi izpaud attiecībā uz suņiem un citiem dzīvniekiem.

Šajā sakarā - tieši par Tavu salīdzinājumu, varu teikt - nekāda bauda manām acīm nav sēžot parkā uz soliņa skaīties kā liels suns pievelk priekšķepas un laiž savu brūno klucīti. Jā, ir gadījies, ka tas notiek tieši acu priekšā. Bez perifērās redzes izmantošanas. Taču kā vesels cilvēks es saprotu - nav citu variantu, tā daba ir iekārtota. Tas pats attiecas uz kaķēnu barošanu, kuru Rīgā visbiežāk var novērot. Es aizgriežos/novēršos un dodu dzīvniekam viņa... nu, privāto telpu. Man neērti.
Tieši tāpat tas ir ar zīdaiņiem. Neko nevar ieplānot (var, bet tas ir ļoti, ļoti sarežģīti - reizēm pat neiespējami, jo bērns tāpat kā suns ir personība - ar savu raksturu un nekontrolēto zarnu traktu). Ja tas notiek, tad notiek; ja bērns vēlas ēst, viņš ēd. Un nav citu variantu, ļoti bieži - ne visos gadījumos. Bet tie citi gadījumi pagaida.

Tu pati bieži vien skandini, ka sunim jāierāda vieta. Hierarhiski viņš ir zemāks kā cilvēks. Bērns ir cilvēks. Un suns ir zem bērna. Ja suns var taisīties, kur viņam vajag un ēst ko viņam gribas (atkal mazie mistakstes kaķēni), kādēļ Tu uzskati, ka zīdainim ko tādu var liegt? Tas ir neloģiski izejot no Tevis pašas apgalvojumiem.

Bez tam, jaunās mammas neatstāj zīdaiņu kakas visā to krāšņumā mētājamies uz trotuāra vai zālienā. Atzīmēšu, ka suņu saimnie-ces/-ki gan uzskata to par absolūto normu - ir taču tik jauki, ka paliek sūdiņš zālītē. Tāpat, neesmu dzirdējusi par gadījumiem, kad kāds zīdainis mestos ārā no ratiem savu dažu nedēļu/mēnešu vecumā un līdz komas stāvoklim sakropļotu citu cilvēku. Ko gluži nevar teikt par suņiem. Jā, vainīgi ir saimnieki. Bet šajā diskusijā vien mēs redzam kāda ir suņu saimnieku attieksme... Kas ir pat vairāk nekā vienkārši skumji.
21.09.2014 21:35 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Uljana, nu bet ja Tev traucē publiska bērna barošanaun pampermaiņa, tad ej un kādam pasūdzies, bet diez vai Tevi uzklausīs
Tātad, kā jau minēju - Latvijas sabiedrībā pietrūkst savstarpējas cieņas, vienam uz otru ir pofig, tāpēc arī tāda tā situācija.

Mani netraucē pampermaiņa, es pat teicu tai diskusijā, ka ekstrēmos gadījumos tas ir ok. :) Traucējoša ir tā attieksme "es esmu māte, tāpēc jūs, kam nav bērnu, esat zemākās radības", kas tur tika izteikts. Cieņas, protams, trūkst, šajos pamper u.c. ar bērniem saistītos gadījumos - tieši mātes izrāda necieņu pret citiem sabiedrības locekļiem, jo viņām ir visi vajadzīgie apstākļi (piem, vietas, kur mainīt pamperus; speciālas vietas transportos PRIEKŠĀ, nevis visā transportā utt.), bet viņas izvēlas parādīt savu "es esmu pasaules naba" nostāju. Protams, nerunāju par visām mammām. :D

Suņu gadījumā nedomāju, ka cieņas būtiski trūkst, būtu tajos gados, kad man bija suns, parki un miskastes, es ietu staidzināt suni tikai tajos parkos un mestu viņa kakas tajās miskastēs. Bet tā kā tolaik visiem bija absolūti vienalga, kur staidzini, kur met, un tagad - nosacīti vienalga (jo tāpat trūkst šī labiekārtojuma), tad es vnk neredzu iespēju, kā suņu saimnieki var izrādīt cieņu pret citiem, piemēram, lai stellai nebūtu jāskatās, kā suns kakā. Lai viņa neskatītos, vajag atsevišķu suņu parku, bet vai tāds ir? Hmm, nē? Viens nolaists parks Rīgā? Uz cik parkiem citiem cilvēkiem? Nemaz nerunāšu par citām pilsētām, kur tādu pat nav.

Un es te nekādā veidā nenolieku valdību, jo mani netraucē suņi parastos parkos vai viņu kakas, mani vairāk traucē sīči, mammas un cilvēku radītie atkritumi, tie paši maisiņi, kas nesadalās. Vnk norādu uz to, ka suņu saimniekiem nemaz tik viegli nav ieplānot katru savu pastaigu suņu parkā (kurš varbūt atrodas tiešām tālu no saimnieka mājām vai vispār citā pilsētā), lai netraucētu apkārtējos, vai pielāgot savu maršrutu tām trim speciālajām miskastēm visā pilsētā. Vnk vajag padomāt loģiski, ka salīdzināt Latviju ar ārzemēm nevar, jo Latvijā nav tādu priekšnoteikumu kārtības ievērošanai kā ārzemēs.
21.09.2014 21:52 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Harmony, a kapēc man būtu jāskatās kā Tavs suns parkā dirš? Tas arī ir reāli pretīgi!
21.09.2014 21:52 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
tad es vnk neredzu iespēju, kā suņu saimnieki var izrādīt cieņu pret citiem, piemēram, lai stellai nebūtu jāskatās, kā suns kakā. Lai viņa neskatītos, vajag atsevišķu suņu parku, bet vai tāds ir? Hmm, nē? Viens nolaists parks Rīgā? Uz cik parkiem citiem cilvēkiem? Nemaz nerunāšu par citām pilsētām, kur tādu pat nav.

Arahne, lūdzu, izveido suņu parkus un tev nebūs jāskatās, kā suņi "dirš". Ja vien tu speciāli neiesi tur uzturēties.

Pampermaiņai gan ir savas vietas, nevis sab. transports.
21.09.2014 21:55 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Vnk norādu uz to, ka suņu saimniekiem nemaz tik viegli nav ieplānot katru savu pastaigu suņu parkā


Cik es zinu, tad suņu īpašais parks - tāds, kur atļauts dzīvot suņiem kā pasakā - arī būtu kaut kur vienā vietā, nevis katrā atsevišķajā dzīvojamo māju rajonā. Ārzemēs prakse ļoti vienkārša - suns tiek aizvest ar auto (vai vienalga) uz tuvējo parku, kurš paredzēts suņiem un tur notiek visas lietas. Nekas nemainītos Latvijā arī, ja šie īpašie parki būtu, jo arī Tev, lūk ir arguments - viss ir par tālu.

Kas attiecas uz mani - man netraucē neviens un nekad, ja neskaita dusmīgās jaunietes, kurām traucē pilnīgi viss un visi. :D
21.09.2014 21:56 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Cik es zinu, tad suņu īpašais parks - tāds, kur atļauts dzīvot suņiem kā pasakā - arī būtu kaut kur vienā vietā, nevis katrā atsevišķajā dzīvojamo māju rajonā. Ārzemēs prakse ļoti vienkārša - suns tiek aizvest ar auto (vai vienalga) uz tuvējo parku, kurš paredzēts suņiem un tur notiek visas lietas. Nekas nemainītos Latvijā arī, ja šie īpašie parki būtu, jo arī Tev, lūk ir arguments - viss ir par tālu.


Ha, nu ja man jāmēro vismaz 50km līdz suņu parkam, tad jā, es uzskatu, ka tas ir par tālu. Ja tādas mātes kā tu nevar no sabiedriskā izsēsties, lai 5min mērotu līdz Origo/jebkuram citam lielveikalam, kāpēc lai es stundu mērotu no vienas pilsētas uz otru - līdz tuvākajam suņu parkam? Jo manā pilsētā tāda nav. :D
21.09.2014 21:58 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Atrodi man Ziedoņdārza tuvumā vietu pampermaiņai. Lūdzu, Tev uzdevums. Un tas ir tikai viens no piemēriem par situāciju parkos Rīgā. Savukārt, suņu izkārnījumu tvertnes gan tur ir. Un izmantotas NETIEK. Vai tiek super-ūber-nenormāli reti.
21.09.2014 21:58 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Nē, bet vispār smieklīgi. Lūpas krāsot nepieklājīgi, bet suni dirsināt pieklājīgi. Var redzēt, ka cilvēks ir tik ļoti apsēsts ar suņiem, ka veselo saprātu ir pazaudējis.
21.09.2014 21:59 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tu pirms mani vainot kādā rīcībā, izlasi kārtīgi ko rakstu. Pirmkārt, es sabiedrisko transportu neizmantoju jau vairāk kā divus gadus. Otrkārt, es neatbalstu pampermaiņu kā normu publiskās vietās, taču uzstāju uz to, ka izņēmuma kārtā tas nav kaut kas ārkārtējs un nepanesams/nesaprotams.
21.09.2014 22:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits