Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

muļķīgi, bet grūti

 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2014
ilgi lasīju forumu anonīmi, bet gribējās padalīties ar kādu savās grūtībās, dzīvē pazīstamajiem neko stāstīt negribas..

problēma, cik nu problēma, droši vien daudziem liksies sīkums, bet ir grūti. jūtos vientuļa. ir tikai viena tuva draudzene un vairākas 'gandrīz-draudzenes', jeb vienkārši meitenes, ar kurām pavadīt laiku, iepirkties un pastaigāties. skolā esmu prom no visiem. neesmu apsmietā, bet neesmu arī savējā, jūtos kā random garāmejoša persona starp cilvēkiem, kuri ir labi sadraudzējušies, ar savām izklaidēm, jokiem un sarunām, kurās es īsti neiederos. citām iet tik labi, draugi visapkārt, komplimenti visapkārt, viss izdodas, sociālā dzīve ir aktīva, un tā tālāk. cenšos sevi mierināt ar domu, ka pēc skolas viss mainīsies, studējot es atradīšu draugus, viss būs labi, es mācīšos un strādāšu. daudzas šajā brīdī jau raksta komentāru par to, ka vajag mazāk skatīties uz citiem, ka viņiem ir citas grūtības utt, bet ir grūti, kad nav draugu, nav atbalsta, katru dienu ej uz klasi, kur īsti neviens ar tevi nedraudzējas un uzskata par dīvaini (to gan es neapstrīdu), apkārtējie cilvēki prasa, kāpēc es esmu tik klusa un nesabiedriska, foršie un populārie klasesbiedri ir tik aktīvi, piedalās visur kur vien var, draugi viņiem ir visās malās, kamēr es sēžu mājās, mācos, sēžu pie datora un neko atzinības vērtu nedaru. tāda es arī esmu, socially awkward dīvaine ar zemu pašvērtējumu un noslēgtumu.

nemaz nerunājot par puišiem. man patīk viens klasesbiedrs, zinu, ka mums ir kopīgas intereses, noteikti būtu daudz par ko parunāt, arī simpatizē kā puisis, taču esmu pārāk kautrīga lai vispār uzsāktu ar viņu sarunu, divu gadu laikā mācoties kopā esam apmainījušies tikai ar dažiem vārdiem.

pat nezinu, ko īsti vēlējos no šīs diskusijas. laikam palasīt stāstus no citām meitenēm, kurām skolas laikā ir bijis līdzīgi, taču pieaugot ir dzīve ir stipri izmainījusies uz labo pusi.
16.09.2014 18:19 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2014
pacelšu.
16.09.2014 18:54 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Cik esi veca, kurā klasē mācies?
Ja klasē nejūties piederīga, varbūt vari mekēt domubiedrus ārpus savas klases?
16.09.2014 18:55 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2014
zaptesburka, 15 gadi, 9. klase.
kā? sports mani nesaista, nekādi šūšanas, adīšanas, keramikas pulciņi arī nē, balss man nav, dejošanā esmu neveikla. tāpēc arī nereti jūtos nožēlojama, jo apkārt cilvēkiem tik daudz kas padodas un patīk.
16.09.2014 19:01 |
 
10 gadi
Reitings 886
Reģ: 10.11.2011
Ar pulcinjiem taapat nejies cauri. Jaunus draugus ir gruuti izveidot. Skolaa paarsvaraa draugos ir tie paši kas jau kopaa gaajushi beernudārzā un sākumskolā.
16.09.2014 19:06 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Gan jau ir kaut kas, kas Tevi interesē.
Internets tāda feina lieta, kur var visdažādākos cilvēkus ar visdažādākajām interesēm atrast. Tiesa, tas arī nozīmē, ka jābūt piesardzīgam, tomēr noteikti varētu atrast cilvēkus ar līdzīgām interesēm.
Varbūt tas arī palīdzētu pārvarēt kautrīgumu un labāk saprasties ar klasesbiedriem.
16.09.2014 19:06 |
 
Reitings 285
Reģ: 10.01.2013
Tev vēstulīte
16.09.2014 19:08 |
 
10 gadi
Reitings 886
Reģ: 10.11.2011
Man uz šo brīdi arī nav draugu bet es nečīkstu par to Jo zinu ka pati esmu vainiiga, Jo loti maz ar vinjiem kontakteejos un nekur neaicinu.
Es uzskatu ka draugi nav vajadziigi, bet pazinjas kaa taadas gan vajag. Manupraat pats svariigaakais ir gimene- maasas/brālji , maasiicas u.tt..
Es to esmu sapratusi dziivojot uk
16.09.2014 19:09 |
 
Reitings 180
Reģ: 05.08.2014
Es ieteiktu tomēr padomāt par kādu pulciņu/ārpusskolas nodarbībām, ja tur neizveidosies draudzība ar kādu, tad vismaz būsi aizņemta un nebūs jāsēž mājās un jādomā par to, ka nav draugu. :)

Galvenais ir sākt kustēties, kaut ko darīt, jo Tu jau pati saproti - sēžot mājās Tev draugi neatradīsies un nekas pats no sevis nemainīsies.
16.09.2014 19:09 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2014
zaptesburka, internetā sakarīgus vienaudžus ir grūti atrast. vai arī es nemāku meklēt. :D
ļoti gribētos arī uzaudzēt biezāku ādu un beigt salīdzināt sevi ar citiem, tad būtu vieglāk ''pārvarēt'' šo periodu.
16.09.2014 19:09 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Ja klasē nejūties piederīga, varbūt vari mekēt domubiedrus ārpus savas klases?


uzreiz iedomājos par šo.

Bet noteikti varu tev teikt, ka studējot atradīsi jaunus domu biedrus.

P.S. Kad izaug no skolas vecuma, tas, ka visa pasaule nav draugi, vairs nešķiet traucējoši. Personīgā pieredze ;)
16.09.2014 19:10 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Vēl jau variants - vidusskolā ej uz citu skolu un aizmirsti par kautrīgumu! Neviens tevi nezinās un būs vieglāk iepazīt jaunus cilvēkus.
16.09.2014 19:12 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
internetā sakarīgus vienaudžus ir grūti atrast. vai arī es nemāku meklēt.
Kas Tevi interesē? Varbūt nemeklē draugus draudzēšanās pēc, bet gan cilvēkus, kurus interesētu un saistītu tās pašas lietas.
16.09.2014 19:19 |
 
Reitings 110
Reģ: 12.09.2014
Es tavā vecumā klasē bija atstumtā, jo biju dīvaine pusaudžu izpratnē - nepīpēju, nedzēru, apkārt pa naktīm netusējos un tik lielā mērā neinteresējos par drēbēm, utt. Man bija pavisam citas intereses - daudz lasīju, rakstīju savus dzejoļus un prozu, staigāju uz teātri. Tas viss mani ārkārtīgi bagātināja un nekad nepārdzīvoju, ka ar mani klasē tikpat kā neviens nesarunājās un pat ņirgājās aiz muguras. Vienmēr sapratu, ka es esmu es un viņi ir viņi. Tas, ka man nav draugu mani neuztrauca.

Tagad, kad esmu studente, daudz kas ir mainījies. Mani kursabiedri ir lieliski cilvēki, būtu es vēl labāka studente, vispār būtu super:D

Manuprāt, tev vajag atrast kaut ko savu. Acīmredzami visas šīs populāro cilvēku lietas nav domātas tev. Jābūt kaut kam tādam, kas tev patīk, vai tas būtu kāds sporta veids, mākslas veids vai jebkas cits. Man tā bija, kad aiz mīlestības pret teātri metu kautrību pie malas un sāku iet teātra pulciņā. Tur sapazinos ar cilvēkiem, kas domā tāpat kā es un kuriem nav galvenais piedzerties un kaut kur atlūzt. Tiklīdz atradīsi savas īstās intereses, uzradīsies arī līdzīgi domājošie cilvēki.
16.09.2014 19:45 |
 
Reitings 678
Reģ: 29.01.2014
Ir bijis līdzīgi, bet tomēr man bija vismaz pāris draugi. Man interesēja mācības, ģimene, interesantas, aizraujošas lietas, nevis pīpēšana, lamāšanās, tusēšanās līdz policijai. Un tad augu es, un mans pašvērtējums. Jā, dzīve mainījās strauji, arvien vairāk ieguvu draugus, līdz es aizmirsu, kas ir vientulība. Bet tajā periodā, kad man bija maz draugu, man ļoti patika būt ar sevi un man nekad nebija garlaicīgi. Principā es esmu radīta vienpate ;)
16.09.2014 20:45 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Man arī skolas gados gāja tieši tāpat. Kamēr visi klasesbiedri steidzās ātrāk kļūt pieauguši (tajā laikā kļūt pieaugušam nozīmēja sākt smēķēt, lietot alkoholu un pa kluso no vecākiem lavīties uz diskotēkām) es biju klases melnā avs - rakstīju dzeju, sacerēju stāstus, brīvo laiku pavadīju bibliotēkā. Tam visam klāt vēl nāca mans alternatīvais izskats ar kura palīdzību pūlī izcēlos. Protams, pārcietu gan klasesbiedru ņirgāšanos, apsmiešanu, ignorēšanu. Nemelošu - bija grūti. Bija sāpīgi. Bet viss mainījās, kad 9.klases sākumā mainīju skolu. Pat negaidīju, kad pabeigšu tur pamatskolu. Vienkārši vienā dienā pamodos ar domu, ka gribu visu kardināli mainīt. Nomainīju skolu, nokļuvu starp sev līdzīgi domājošiem cilvēkiem, pati kļuvu par atvērtu, komunikablu cilvēku. Un lai arī tas prasīja kādu laiku, pilnībā atbrīvojos no kompleksiem un zemā pašvērtējuma, kuru man bija uzdāvinājuši bijušie klasesbiedri.
Tagad, kad kopš skolas laikiem pagājuši vairāki gadi, saprotu to, ka skolas maiņa bija labākais lēmums, kādu varēju pieņemt. Sākās jauna dzīve un viss kardināli mainījās. Un tagad es, stāstu un dzejas rakstītāja, mazais, citu nesaprastais alternatīvais dīvainis, dzīvoju skaistu, laimīgu dzīvi starp cilvēkiem, kuri ir mani domubiedri un dvēseles radinieki.
Nesaku, lai uzreiz arī maini skolu, taču - galvenais notici sev un nepārdzīvo par to, ko domā klasesbiedri. Protams, tajā vecumā ir grūti nedomāt par to, ka citi varbūt ir populārāki, foršāki, sabiedriskāki utt., taču katrs cilvēks ir savādāks. Tu esi unikāla ar to, kāda esi. Ja kādam kaut kas nepatīk - viņa problēma. Dzīvo sev, domā par nākotnes mērķiem, par studijām. Un tici vai nē - nepamanīsi kā viss nostāsies savās vietās, kā atradīsi interešu biedrus un cilvēkus, kuri pieņems Tevi tādu kāda esi, nevis bērnišķīgi šķiros cilvēkus "stilīgajos" vai "nestilīgajos". Lai veicas! Un nenokar degunu! ;)
16.09.2014 23:43 |
 
Reitings 42
Reģ: 11.09.2014
atraisies un esi pašpārliecināta, komunikabla. Īstie cilvēki paši uzradīsies :)
16.09.2014 23:56 |
 
Reitings 444
Reģ: 11.07.2012
Nepārdzīvo. Man bija tieši tāpat. Sākumskolā un krietnu laiku no pamatskolas tiku apsmieta, vēlāk vienkārši izstumta un nespēju atrast draugus, jo vienmēr jutos pārāk nopietna savam vecumam. ;)
Ar laiku atradu draugus - dažus domubiedrus internetā, vēl pāris labus draugus vienkārši ārpus skolas... Ar savu labāko draugu vispār iepazinos internetā. Gan tad, gan tagad vairāk kontaktējos ar cilvēkiem, kuri ir vismaz 3 - 4 gadus vecāki par mani. Varbūt pamēģini atrast draugus starp nedaudz vecākiem cilvēkiem?
17.09.2014 00:36 |
 
Reitings 214
Reģ: 13.08.2014
ehh..abižotie :D
17.09.2014 00:41 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Man bija liidziigi, skolaa ne ar vienu iipashi nedraudzeejos, biezhi sanjeemu ''jaukus'' tekstus no klasesbiedriem, tachu koncentreejos tikai uz maaciibaam, ciitigi centos un veelaak tas atmaksaajaas. Peec vidusskolas viss izmainiijaas, es pati arii, tagad paskatoties uz tiem toreizeejiem populaarajiem klasesbiedriem, smiekli naak.

Biezhi tieshaam ir taa, ka tie apsmietie un nepienjemtie dziivee sasniedz vairaak, tiek taalaak un vispaar ir labaaki cilveeki par tiem, kuri bija ''krutaakie'', apsmeeja citus un kuriem skolas laikaa shkjietami daudz kas padevaas. Saprotu, ka tavaa vecumaa apkaarteejo uzskati un viedoklji liekas svariigi, gribas iekljauties un nebuut atstumtajam, bet tieshaam, domaa par maaciibaam, par naakotni, atrodi kaadu nodarbi aarpusskolas, atrodi draugus citur. Redzeesi, ka peec gadiem viss izmainiisies.
17.09.2014 22:02 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Diemžēl zinu, kā tas ir, pašai ir ļoti līdzīga situācija. Kā jau aprakstīji, ir ļoti labi censties mācībās un uz klasesbiedriem neskatīties, taču uznāk brīži, kad ir grūti noignorēt to, cik apkārtējie ir sabiedriski un aktīvi, kamēr pats sēdi malā un esi kluss. Ja vēlies, varam privāti sīkāk parunāt.
18.09.2014 18:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits