Nodarbes sabiedriskajā transportā

 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sveikas!

Pēdējā laikā sanāk biežāk braukāt ar sabiedrisko transportu un tā, kā pavadu ceļā gandrīz stundu, tad bieži vien sanāk pavērot cilvēkus un viendien piefiksēju, ka kāda sieviete braucot autobusā cītīgi vīlēja nagus, nu ne tā, ka vienu aplūzušo, bet visus pēc kārtas kā taisot manikīru...un tad es pie sevis nodomāju, ka nez vai gribētu būt tās sievietes vietā, kura sēdēja viņai blakus, jo manuprāt, tādas lietas nav jādara sabiedriskajā transportā... Man nav nekas pret mūzikas klausīšanos, lasīšanu, krustvārdu mīklām, spēlītēm utt, bet nu tomēr ir lietas, kuras, manuprāt, nevar darīt sabiedriskās vietās.
Tāpēc jautājumi - ko jūs par to domājat? Ko dīvainu vai nepieņemamu pašas esat redzējušas sabiedriskajā transportā? Un ko pašas pieņemamu vai nepieņemamu darāt braucot sabiedriskajā?

Diskusiju izveidoju vienkārši intereses pēc, lai uzzinātu viedokļus ;)
Paldies!
16.09.2014 10:32 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Spīdola

To paredz punkts, kurš ļauj no transporta izsēdināt Tevi ar visu biļeti, bet aizliedz šo pašu soda mēru piemērot konkrētajai grupai. Jo, ja Tev kaut kas neapmierina - uz ko Tev protams ir tiesības - tev ir tiesības aizkavēt sabiedriskā transporta darbību, ziņot attiecīgajām instancēm un censties risināt šo jautājumu. Bet ar savu rīcību, Tu būsi aizkavējusi čupu ar cilvēkiem, radījusi minimālus un tomēr zaudējumus RS, kā arī - nodarījums beigu galā nebūs pierādāms. :D Bez tam, mammas jau šeit minēja, ka pampermaiņa notiek kulbās. Kulbas ir lielas, dziļas un aiz širmīša. Ja mamma maina pamperu, viņa pārliecas pāri ratiem. Kas būtībā nozīmē, ka lai Tu redzētu vai tiek mainīts pampers, vai meklēts māneklītis - Tev būtu sava galva jāiebāz viņas ratos. Kas būtu neētiski tik pat lielā mērā kā māmiņas rīcība. Nēētiski, nevis pretlikumīgi. Un lūk, Tev arī atslēgas vārds.
19.09.2014 10:48 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Kā Tu domā, kuru izsēdinās? Ne jau māmiņu, ne jau grūtnieci, ne vecu cilvēku, ne bērnu līz 14 gadu vecumam, ne invalīdu - jo to pēc likuma nevar darīt. Arī, ja viņi nebūs iegādājušies biļeti - tainsība joprojām būs viņu pusē tik tālu, cik tālu runājam par sabiedriska transporta izmantošanu.


Par sēdvietām vienalga, bet kur ir pateikts likumā, ka grūtnieces var braukt bez biļetes un viņas tādā veidā neskaitīsies pārkāpējas. Kur ir tāds oficiāls(nevis kādam prātiņā izdomāts) punkts, kurš skaidrā tekstā pasaka - grūtnieces braucot bez biļetes nav pārkāpējas.
Neesmu pamanījusi, ka kontrole bezbiļetniekus tā šķirotu, ka - sievieti bez bērniem un bez biļetes izsēdina, bet grūtnieci vai pusaudzi bez biļetes neizsēdina, nesoda un uzskata, ka tas ir baigi ok - braukt bez biļetes.

Besī. Iedomājušās, ka dzemdēšana ir varoņdarbs un tāpēc viņas ir pārākas par kādu, piemēram, bezbērnu sievieti, kura ir neauglīga.
19.09.2014 10:46 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Bet tas nenozīmē, ka šajā hierarhijā sievietei - bez bērniem, darbspējīgā vecumā ir tiesības norādīt kādai no augstāk minētajai grupai ko viņiem darī vai nedarīt, jo lūk - viņai traucē.


Jā, ir tiesības norādīt, lai nemaina smirdīgu pamperu pilnā trolejbusā. Ja reiz Tev tik ļoti patīk atsaukties uz likumiem un noteikumiem, tad, lūdzu, citē punktu, kurā minēts, ka attiecīgās pasažieru grupas drīkst darīt visu, kas viņiem ienāk prātā un traucēt citiem pasažieriem.
19.09.2014 10:42 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
āāā, vēl es aizmirsu pieminēt to ko jau iepriekš pieminēju - tas, kas notiek jūsu galvās un fantāzijās ir viena lieta, bet tas, ka mammas lieto specializētus krūšturus un nav iespējams redzēts "izkārtu piena kannu" ir fakts. Tas ko jūs saucat par "izkārtu piena kannu" ir redzams vien internetā kā mākslas foto, māmiņu raidījumos par krūts barošanu vai... Nu, vai izņēmuma gadījumos. Kā tajos gadījumos, kad arī publiskajā pludmalē var sauļoties kailām krūtīm vai vilkt nepiemērotu apģērbu, vai... šeit var uzskaitīt un uzskaitīt.
19.09.2014 10:39 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ar 29.3. punkta interpretāciju Tu panāksi vien to, ka arī ar āra apaviem Tu nedrīkstēsi iekāpt sabiedriskajā transportā. Jo tas ir smērējošs priekšmets.
Saki - kā bez āra apaviem? Bet kā bērns bez pampera? Tas gluži tieši tāpat nav iespējams.

Ar 26.12. punkta interpretāciju Tu pierādi vien to, ka vasarā īsos svārkos vai ar nepiedienīgi dziļu dekoltē - vai būtībā vienalga ko - Tu arī nedrīksti izmantot sabiedrisko transportu. Jo tas ir analoģiski traucējoši. Dibena vaigi, kuri lien ārā no šortiem; īsi svārki, kuri apsēžoties nenosedz ciskas; dekoltē, kurš izceļ tavas krūtis.

Nu, nav taisnība Tavā pusē. Nav nepieciešamības slīgt galējībās un kaut ko censties interpretēt pret jaunajām māmiņām, ja to visu var ļoti viegli pavērst pret Tevi pašu.
Bez tam, es neesmu teikusi, ka atbalstu pampermaiņu vai barošanu transportā. Es saku, ka no cilvēciskā aspekta ir saprotami dažādi izņēmumi. Tieši tāpat kā ir saprotams izņēmums ar jaunieti, kuram ir nepieciešama sēdvieta veselības stāvokļa dēļ. Bērns ir bērns. Ir bērni, kuri ēd pēc pieprasījuma un savādāk nevar. Viņiem nav režīma un barošanu nevar ieplānot. Ir bērni, kuriem izsut dibens līdz brūcēm padsmit minūšu laikā. Un ir jaunieši, kuriem vajag sēdēt, jo viņi ģībst un vemj, un viņiem ir smagas muguras problēmas. Tie visi ir izņēmumi. Tikai nevajag aizmirst, ka lai Tu būtu izņēmuma kategorijā ir nepieciešams nevis bļaut un ārdīties par tiesībām, kuru Tev nav, bet cienīt citus (vismaz likuma ietvaros).

Un, ja par tiem vīriem-ozoliem - tad jā. Sēdvietas pienākas grūtniecēm, veciem cilvēkiem, invalīdiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, māmiņai ar bērnu līdz 7 gadu vecumam, bērnam līdz 14 gadu vecumam, tikai tad sievietei un visbeidzot vīrietim. Bet tas nenozīmē, ka šajā hierarhijā sievietei - bez bērniem, darbspējīgā vecumā ir tiesības norādīt kādai no augstāk minētajai grupai ko viņiem darī vai nedarīt, jo lūk - viņai traucē. Pēc analoģijas Tu traucē ar savu ņurdēšanu. Ko darīsim? Sauksim attiecīgo dienestu? Kā Tu domā, kuru izsēdinās? Ne jau māmiņu, ne jau grūtnieci, ne vecu cilvēku, ne bērnu līz 14 gadu vecumam, ne invalīdu - jo to pēc likuma nevar darīt. Arī, ja viņi nebūs iegādājušies biļeti - tainsība joprojām būs viņu pusē tik tālu, cik tālu runājam par sabiedriska transporta izmantošanu. :D
19.09.2014 10:35 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Stellaglrm,
Es runāju tieši par šo problēmu. Jūs nevarat pateikt, ka māmiņai, vecam pensionāram vai invalīdam kā arī cilvēkam ar kustību traucējumiem, būtu jāizvēlas CITS PĀRVIETOŠANĀS VEIDS. Jo pēc definīcijas, tās esat Jūs kurām ir problēmas ievērot noteikumus.
Tā nav nedz šaurpierība, nedz vēlme gū pārākumu - tie ir Rīgas satiksmes sabiedriskā transporta izmantošanas NOTEIKUMI. Kurus nosaka Rīgas Dome.
Jūs nevarat apgalvot, ka tā nav, ja tā ir.



Lūdzu citē man kādu noteikumu punktu, kurā minēts, ka attiecīgās priviliģētās pasažieru grupas ir priviliģētas darīt arī lietas, kas traucē pārējiem pasažieriem - respektīvi, piemēram, tā pati pamperu maiņa?
19.09.2014 10:26 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ikdienā pārvietojos ar sabiedrisko transportu - nu, neesmu redzējusi, ka kāda mainīta tos pamperus, tāpēc nedomāju, ka tā ir tik liela problēma.


Māmiņām (topošajām un esošajām), bērniem, veciem cilvēkiem, invalīdiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem - pienākas vairāk kā pārējiem.


Neesmu manījusi, ka šiem cilvēkiem būtu kādas lielās priekšrocības. Cilvēki vairs nepieceļas un nelaiž apsēsties. Man blakus sēdēs vīrietis - es piecelšos. lai dotu vietu, bet viņš paliek sēžot. UN tās jaunās dāmas, kas uzskata, ka, tā kā ir nopirkušas biļeti, var šos cilvēkus nepalaist - žēl, ka vecāki nav pratuši izaudzināt, kā pienākas.
19.09.2014 10:26 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Stellaglmr, redz, man tomēr šķiet, ka pilns pamperis, kas tiek novilkts no bērna pieder šai likuma sadaļai:

29. Pasažierim aizliegts pārvadāt:

29.3. smērējošus vai smakojošus priekšmetus;


un demonstratīva krūšu izkāršana pieder šai sadaļai:

26. Pasažierim aizliegts:
26.12. ar savu rīcību traucēt citus pasažierus vai vadītāju;


Tā kā tomēr vajadzētu saprast, ka māmiņu tiesības ir ierobežotas, un ja ir vēlēšanās (vai nepieciešamība) veikt sekojošas darbības, tad viņas ir tās, kas pārkāpj Domas pieņemtos noteikumus. Tas tā, atmetot cilvēcīgos aspektus.

Nedomāju, ka visas šmīzes ir uzstādījušas sev par pašmērķi aizņemt visas vietas un tēlot mirējus. Teorētiski, ja man būtu slikti un es taisītos ģībt, tad visas cilvēku grupas ar prioritātēm noteikti nebūtu tas, par ko es domātu. Galu galā, kāpēc mēs runājām tikai par nevarīgajām šmīzēm, nevis par brangajiem latviešu vīriem-ozoliem, kuri lepni deldē savas pakaļas, klaji ignorējot pensionārus, grūtnieces un invalīdus?
19.09.2014 10:06 |
 
Reitings 278
Reģ: 04.07.2014
Zini, es reizēm pēc darba esmu tāāāā pārgurusi, ka es speciāli neskatīšos apkārt, vai kāds pavecāks vai māmiņa neiekāpj. Un sēdēšu.
Cita lieta, ja jūtos sprigani un labi, tad jā.
19.09.2014 09:46 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Meitenes, Jūs nesaproties, ko es Jums saku.

Tieši fakts, ka Jūs nopērkat biļeti nozīmē, ka Jūs apņematies ievērot noteikumus sabiedriskajā transportā. Kuri paredz, to - ka Jums nav priekšroka un Jūs neesart īpašā grupa, kurai kaut kas pienākas automātiski. Lūdzu, palasiet likumu un tad uzstājiet uz savām neeksistējošajām tiesībām. Jums pat iekāpt transportā pienākas tikai tad, kad visi jau ir iekāpuši vai izkāpuši.

http://likumi.lv/doc.php?id=244876

Es runāju tieši par šo problēmu. Jūs nevarat pateikt, ka māmiņai, vecam pensionāram vai invalīdam kā arī cilvēkam ar kustību traucējumiem, būtu jāizvēlas CITS PĀRVIETOŠANĀS VEIDS. Jo pēc definīcijas, tās esat Jūs kurām ir problēmas ievērot noteikumus.
Tā nav nedz šaurpierība, nedz vēlme gū pārākumu - tie ir Rīgas satiksmes sabiedriskā transporta izmantošanas NOTEIKUMI. Kurus nosaka Rīgas Dome.
Jūs nevarat apgalvot, ka tā nav, ja tā ir.

Es nesaku, ka jauniešiem Nav veselības problēmu. Es saku, ka jaunieši visi pēc noklusējuma ir gatavi tēlot beigtas zivis, tikai lai izmantotu sēdvietas. Cik normali ir tas? Personīgi es, kad esmu izmantojusi transportu, esmu izmantojusi sēdvietas tikai noteikumu kārtībā. Tāpat, es neesmu redzējusi niknas māmiņas, kuras uzstāj uz savām tiesībām, bet esmu redzējusi neapmierinātus jauniešus, kuri ņurd uz māmiņām. Un tas ir nepareizi pēc definīcijas.
Par cilvēcīgajiem aspektiem mēs šeit nerunājam. Bet runājam par to, kas nepatīk jaunajām šmīzēm - pasaules nabām. Un viņām, acīmredzot, ļoti nepatīk Domes pieņemtie noteikumi. :D
19.09.2014 08:17 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Man šķiet, ka uzskatīt visus jauniešus pēc noklusējuma par veseliem cilvēkiem, kuri ir kaut kāda mistiska saraksta apakšgalā, ir tīrākā šaurpierība.

Protams, mēs varam te aizsākt diskusiju par to, ka jāceļ Latvijas demogrāfija un jāliek visas dzemdētājas zelta vērtē, tomēr tieši šeit izteiktais jauno māmiņu viedoklis man liek domāt, ka viņi ir tieši tāda pati sabiedrības daļa kā visi pārējie. Ja jau ir veicams tik garš ceļš, ka bērnam ir jāmaina pamperi un jābaro ar krūti, tad ieteiktu laicīgi plānot savas finanses pirms mazuļa pieteikšanās, lai varētu SAVĀ transportlīdzeklī darīt visu, ko iegribās, netraucējot pārējos.

Nu nav bērna kaku smaka svētāka par bezpajumtnieka kaku smaku, tik daudz jau nu būtu jāsaprot. Sabiedriskais transports (un arī sabiedriskā vieta) neparedz, ka apkārtējiem cilvēkiem ir jābūt mierā ar tiem traucējošām darbībām.
18.09.2014 23:47 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
stellaglmr ir "īstā" māte, kuru klausīties. Vispirms iemīli savu bērnu un tad, kaut ko žvangsti. Un jā, nedošu vietu un blā blā blā, tikai tāpēc, ka kāda ir piedzemdējusi. :D
18.09.2014 23:32 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Palasīju pēdējo lapu komentārus un tiešām ir tāda sajūta, ka mātes ir pasaules nabas tikai tāpēc, ka ir deviņus mēnešus iznēsājušas bērnu un to piedzemdējušas. Ja tev bērnu nav un tos nedomā taisīt, tad viss - turi muti un paciet jauno māmiņu izdarības. Aptuveni no sērijas - ja pa šauru trotuāru pretī nāks divas māmiņas ar milzu ratiem, tad nokāp no ietves un ej pa braucamo daļu, tikai tāpēc, ka tās, kuras nedod ceļu, ir mātes un viņas līdz ar to ir varones.
Aizdomājos arī par šo viedokli:
Šīs te vājdegunu, ģībstošās būtnes ir pašā saraksta apakšā. Zem omītēm, maziem bērniem un jaunajām māmiņām. Izmantojiet transportu? Pieveriet mutes vai ejiet ar kājām.

Nenoliegšu, ka esmu diskusijās par sabiedrisko transportu minējusi par savām veselības problēmām, taču ja vadās pēc komentāra (un citiem līdzīgiem), tad man ir jātur mute ciet, jo neesmu ne veca pensionāre, jau jaunā māmiņa.
Katru dienu ceļā uz darbu vienā virzienā pavadu gandrīz 40 minūtes sabiedriskajā transportā. Esmu godīgi samaksājusi par biļeti, līdz ar to man pienākas kaut neliels komforta līmenis. Un ko man darīt - ja es jūtu, ka ģībstu, man vienalga mesties un dot savu vietu mātei ar bērnu tikai tāpēc, ka viņai ir bērns? Vai arī ar kājām katru dienu iet uz darbu kādas divas stundas? Kurš vispār cilvēkus iedala kaut kādās grupās? Kas skaitās "saraksta apakša"? Ja es pēkšņi kļūtu par māti un stāvētu ar mazu bērnu pie rokas, tad automātiski nokļūtu "saraksta augšā", bet tagad ar savām veselības problēmām palieku turpat apakšā? Jākļūst par māti. Laikam tur visa tā sāls.
18.09.2014 23:25 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Cormeum - viss teksts nav adresēts Tev, bet tikai pirma daļa. Es tur drusku iesvilos. :D

Boom - ja parūpējies izlasīt visu diskusiju, tad atliek vien saprast, ka kādi tankisti, tādi suņi pretī skrien. Šeit visas dāmas pārspīlēti uztver VISU. Konkrēti par sabiedrisko transportu - diemžēl nāksies vien pieņemt faktu, ka ir īpašās grupas, kurām pienākas vairāk kā citiem. Tādi ir noteikumi, kurus cītīgi ignorē šīs meitenes. Māmiņām (topošajām un esošajām), bērniem, veciem cilvēkiem, invalīdiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem - pienākas vairāk kā pārējiem. Samierinieties vai sāciet darīt to ko pašas piedāvājiet - izmantojiet taksi, kājas, riteņus vai sēdiet mājās. Kā redzam šajā diskusijā - alternatīvas netrūkst.

Pati RS pakalpojumus neizmantoju jau divus gadus - ar atsevišķiem trīs vai četriem izņēmumiem (tai skaitā - starppilsētu autobusi). Taču, man arī agrāk derdzās šī attieksme. Jauni cilvēki, bet taisa no sevis mirējusi - pasaules nabas. Arī citās līdzīgās diskusijās var lasīt šo absurdu. Un apzinoties, ka ietilpstu šajā vecuma kategorija 20+ varu droši teikt - man ir kauns par jauniešiem. Tik cūcīgi, iedomīgi un egoistiski, ka pat īsti neizni - sūtīt uz ķemertiņu vai paglaudīt galviņu un apgalvot, ka tā nemaz nav kantaina.
18.09.2014 21:02 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Ļoti pārspīlēts stellaglmr viedoklis. Rodas iespaids, ka nav redzēti mūsdienu vecāki ar bērniem. Šeit pieminētie gadījumi jau nenotiek visu laiku, nevajag pārprast citu meiteņu teikto un uztvert tik burtiski. Tomēr ir pieklājības normas, kuras katram būtu skaidras un nevajag izcelt vienu cilvēku grupu augstāk par citām.
18.09.2014 20:14 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.07.2014
Vienreiz autobusā redzēju, kā kāds bezpajumtnieks maizītes smērēja.. :D Man palika baisi ap dūšu, jo ārā jau bija tumšs, bet nu neko.. :D
Vēl man nepatīk, kad skaļi runā pa telefonu, spēlē telefonā spēlītes ar maksimālo skaļumu uzgrieztu..
Laikam arī viss, neko citu neierastu neesmu pamanījusi..
Pati visbiežāk lasu grāmatu vai klausos mūziku.. ;)
18.09.2014 20:05 |
 
Reitings 460
Reģ: 18.09.2014
Visu penteri nelasīju. Secinājumi.
Viena kosmiete apraksta otras kosmietes nepiedodamās darbības sabiedriskajā transportā :D
18.09.2014 19:57 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Vienmēr ar savu dusmīgo aci noskatos uz tiem, kas sūc aliņu vai vēl ko stiprāku sabiedriskajā autobusā.
Divi nariki par narkotikām skaļā balsī runāja. Kur un par cik var dabūt utt.
Desmaižu ēšana jau ir pierasta lieta, ja katru rītu pavadi sabiedriskajā :D
18.09.2014 14:46 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Mazu bēbi, it īpaši ziemas laikā nevajag vazāt pa veikaliem un sabiedriskajiem transportiem, bet vēlāk tas ir tikai normāls pārvietošanās līdzeklis.

Un arī mammas skaistā laikā vēlas ilgāk pastaigāties pa āru, tāpēc ir tikai normāli bērnu pabarot parkā ar uzsegtu lakatu pāri, jo ir reizes, kad tāpat uz māju paspēt nevar un staigāt tikai ap māju arī ir stulbi - brīžiem tiešām liekas, ka māmiņām jāsēž mājās iespundētām. Piedzemdējiet vispirms un tad parunāsim, jo no citām diskusijām redzu kā māmiņām domas mainās, kad mazais piesakās.

Pati neesmu nekur barojusi publiskā vietā, pamperu bērnam tikai ratos esmu mainījusi parkā un ar sabiedrisko ar bērnu braucu ļoti reti, bet tad uzskatu, ka netraucējam nevienam.

Man vairāk traucē smirdīgi cilvēki un bomži sabiedriskajos, māmiņas es saprotu, bet ja mans bērns brēktu pa visu transportu es kāptu ārā, jo nevēlos, ka kādam traucēju, un tā kā ar starppilsētas autobusiem nepārvietojos, tad Rīgā vienalga kur izkāptu.
18.09.2014 13:26 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
cormeum Es gan nepiekritīšu,ka bērns ir jāsargā tik ļoti. Viņam tomēr vajag aprast ar apkārtējo vidi un stiprināt imunitāti,galvenokārt,lai nav pēc tam,kad,ejot dārziņā,pastāvīgi slimo.
18.09.2014 13:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!