Nodarbes sabiedriskajā transportā

 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sveikas!

Pēdējā laikā sanāk biežāk braukāt ar sabiedrisko transportu un tā, kā pavadu ceļā gandrīz stundu, tad bieži vien sanāk pavērot cilvēkus un viendien piefiksēju, ka kāda sieviete braucot autobusā cītīgi vīlēja nagus, nu ne tā, ka vienu aplūzušo, bet visus pēc kārtas kā taisot manikīru...un tad es pie sevis nodomāju, ka nez vai gribētu būt tās sievietes vietā, kura sēdēja viņai blakus, jo manuprāt, tādas lietas nav jādara sabiedriskajā transportā... Man nav nekas pret mūzikas klausīšanos, lasīšanu, krustvārdu mīklām, spēlītēm utt, bet nu tomēr ir lietas, kuras, manuprāt, nevar darīt sabiedriskās vietās.
Tāpēc jautājumi - ko jūs par to domājat? Ko dīvainu vai nepieņemamu pašas esat redzējušas sabiedriskajā transportā? Un ko pašas pieņemamu vai nepieņemamu darāt braucot sabiedriskajā?

Diskusiju izveidoju vienkārši intereses pēc, lai uzzinātu viedokļus ;)
Paldies!
16.09.2014 10:32 |
 
Reitings 557
Reģ: 02.03.2010
Aa UN veel jau bija kadrs klasiskaa uzvalkaa kas stukjeja iekshaa smoretus vistas stilbinjus , taa ka tauki teceja pa visaam malaam :D
19.09.2014 12:27 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Veel jau taa mode izlikt pasaules apskatei plikus grutniechu vederus !


Un ne tos smukākos....
19.09.2014 12:26 |
 
Reitings 557
Reģ: 02.03.2010
Veel jau taa mode izlikt pasaules apskatei plikus grutniechu vederus !
19.09.2014 12:22 |
 
Reitings 557
Reģ: 02.03.2010
Zupas skalja strebshana, pamperu mainishana, baroshana ar kruuti, izkarti dzimumloceklji, intimais apmatojums izlikts apskatei, nagu lakoshana, meikapa likshana, puspliki dibeni ( nu taa ka vaaze araa),utt...
19.09.2014 12:19 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu ja pa lielam tad šeit visas tēmas ir apspriestas no a-z , tad jau neviena nevar atkārtoti paust savu viedokli.
Es balstos tikai uz saviem novērojumiem reālajā dzīvē, tirgus, trolejbuss, pārtikas veikals un beigu beigās uz ielas, it īpaši ziemā ar ratiem - mauc un apkārt neskatās , es nesaku ka visas , bet zināma daļa ir tādas un šī diskusija par pamperiem transportā to lieliski parāda .
Mans komentārs par grūtniecību , nebija kā uzbrauciens , es tik gribu atgādināt ,ka tā ir katras sievietes brīva izvēle un pirms to izvēlās gan jau arī zin par iespējamām blakusparadibam.
Fizioloģiski milzīga poha ne ar ko neatšķiras no toksikozes. Un sakat ko gribat, es palieku pie tā,ka ir speciālās 4 vietas priekšā ,pārējais brīva griba,kura atkarīga no katra audzināšanas un morālās kultūras . Gribu laižu, gribu nē!
19.09.2014 12:13 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Vispār es esmu ievērojusi, ka pēdējā laikā viss kas saistīts ap grūtniecību , dzemdībām un bērniem , tiek uztverts kā varoņdarbs neviss normāls fizioloģisks process . It kā tas dotu ne tikai priekšrocības ,bet apkārtējiem jābūt bez maz vai pateicīgiem, ka sieviete ir kļuvusi par māti.
Dīvaini ,vienmēr ir licies ,ka tā nav spiesta lieta ,bet pašas velme.


Un re kurdzivs piemers saasinata uztvere. So tavu penteri, ka mammas sevi uzskata par varonem jau esi malusi miljoniem reizu. Tik Nez no kurienes tadi uzsksti? Neesmu ieverojusi, Ka kada cosmo mamma cel sevi debesis, Ka ir mate. Varbut nedaudz jutigakas pret dazadam temam, Bet ne varones.
19.09.2014 12:01 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Neesmu redzējusi, ka kāda grūtniece vai mamma kaut ko kādam pieprasītu. Parasti ir redzē neviss pars, ka stāv un nevienam neko neprasa. Tāpēc es uzskatu, ka būtu pienākums palaist apsēsties.



Tiesi ta. Ne es, ne citas mammas neko nepieprasa. Ta jusu uztvere pret mammam ir loti saasinata.
19.09.2014 11:58 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
weee- tas nav baigais varoņdarbs, tikai ir sievietes, kurām grūtniecība noris smagi un tiešām ir grūti. Un to nesapratīs tās, kurām šis laiks bija "pumpu mizas". ;)
19.09.2014 11:57 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
izskatās, ka te aizgāja par tālu :D


man, piemēram, kā grūtniecei pēdējā mēnesī reāli ir grūti nostāvēt kājās..vienkārši fiziski ir grūti. Un nestāstiet, ka tie, kas nosēdējuši visu dienu ofisos, ir tā piekusuši,ka atkal grib sēdēt. (Piemēram, tagad zīmīgs piemērs- VID darbinieki. Ir nācies braukt 11.tram. Viņi tak lielākā daļa visu dienu sēž...vai tad nē? )
Un, lūdzu, piedodiet, ka man nav tādu līdzekļu, lai iegādātos savu transportu, kurā sēdēt un piedodiet, ka izvēlējos dzemdēt šajā laikmetā. Man liels prieks, ka visām cosmo dāmām ir lielas algas un bagāti kungi, un savi auto. Es dziļi atvainojos.

Es protams neatbalstu pamperu mainīšanu sabiedriskajā transportā, bet neļaušos te spriest, jo šādā situācijā neesmu bijusi. Taču pieļauju, ka tas ir diezgan nepatīkami.

Un par barošanu- vienmēr tak var piesegt krūti un barot sab.transportā bēbi tā, lai visiem nav jāredz sievietes krūtis. Galu galā, ja to bēbi nepabaro- viņš raudās. Un tad atkal problēma, ko tas bērns bļauj- visiem galva sāp.

par neaudzinātajiem bērniem piekrītu, tas ir kaitinoši, ja vecāki ļauj darīt svešiem cilvēkiem pāri- spārdot, raustot utt.
19.09.2014 11:55 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Vispār es esmu ievērojusi, ka pēdējā laikā viss kas saistīts ap grūtniecību , dzemdībām un bērniem , tiek uztverts kā varoņdarbs neviss normāls fizioloģisks process . It kā tas dotu ne tikai priekšrocības ,bet apkārtējiem jābūt bez maz vai pateicīgiem, ka sieviete ir kļuvusi par māti.
Dīvaini ,vienmēr ir licies ,ka tā nav spiesta lieta ,bet pašas velme.
19.09.2014 11:50 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Neesmu redzējusi, ka kāda grūtniece vai mamma kaut ko kādam pieprasītu. Parasti ir redzēts, ka stāv un nevienam neko neprasa. Tāpēc es uzskatu, ka būtu pienākums palaist apsēsties.

Tāpat arī esmu redzējusi, ka sievietēm blakus sēž viņu vīrieši, kas arī neiedomājas piecelt savu pakaļu no krēsla un palaist apsēsties sievieti vai vecu cilvēku. Ja tā darītu mans vīrs, man būtu milzīgs kauns.
19.09.2014 11:44 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Un vispār, speciālās vietas ir 4 uz visu transportu pašā priekšā , pārējās ir paredzētas visiem , un nav neviena pienākums kādam dot vietu autobusa beigās, bet brīva griba ,gribu laižu ,gribu nelaižu.

+
Skaisti jau, protams, ir palaist. Bet, ja to pieprasītu tikpat borzīgi, kā šeit diskusijā izsakās - bezmazvai visas mātes varones, kas var darīt visu un visiem tas jāsaprot, arī kakains pampers uz kafejnīcas galda - toč nelaistu :D
19.09.2014 11:37 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Un vispār, speciālās vietas ir 4 uz visu transportu pašā priekšā , pārējās ir paredzētas visiem , un nav neviena pienākums kādam dot vietu autobusa beigās, bet brīva griba ,gribu laižu ,gribu nelaižu.
19.09.2014 11:16 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Stellaglmr
Tu kaut kā pavisam citu tēmu parāvi - it kā kāda komentētāja te būtu iebildusi pret to, ka veci cilvēki, grūtnieces un jaunās māmiņas jālaiž sēdēt. Jā, uz to viņiem ir lielākas tiesības. Un neviens to te neapstrīdēja.
Bet arī Tevis pašas pieminētajos noteikumos nav nekādu atvieglojumu tam, ka iepriekšminētiem cilvēkiem viņu īpašās kategorijas dēļ būtu atļauts transportu smirdināt (kaut vai ar to pašu pampera mainīšanu) vai atkailināties (barojot ar krūti BEZ lakatiņa pārsegšanas).
Helloandbye to jau norādījusi ar to pašu likumu.
Jebšu par kādām īpašām tiesībām Tu vēl runā??!
19.09.2014 11:06 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Kādreiz nebija neta kur žēloties , bet tas jau nenozīmē ka visiem viss patika un apmierināja . Ja cilvēks savu neapmierinātību patur pie sevis tas nepadara viņu automātiski par apmierinātu.
19.09.2014 11:02 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
stellaglmr, nu atmetam to pampermaiņu, tikpat labi tā jaunā māmiņa vai vēl kāds no minētajiem personāžiem var darīt ko vēl nepieņemamāku, kaut vai to pašu pakešu vai tamponu maiņu (pieņemsim), kaut vai skaļu mūzikas klausīšanos bez austiņām, kaut vai puņķu smērēšanu pret turēšanās vietām vai sēdekļiem - vienalga, ko. Tas, ka cilvēks ietilpst kādā no tām kategorijām vēl neizslēdz to, ka viņš var būt ar putniem. Un jā, tas traucē citiem pasažieriem, un es uzskatu, ka viņiem ir tiesības iebilst. Nevis, citējot Tevi, jākāpj ārā un jāiet kājām, jo priviliģētās pasažieru grupas aiztikt nedrīkst.
19.09.2014 10:57 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Vai tieshaam kaut kas taads kaa pamperu mainiishana sab. transportaa tieshaam notiek?:D Mans beerns vareetu piecreiz apkakaaties, bet es nekad to neatlaitos dariit! Shajaa gadiijumam cilveekam tieshi taadaa pashaa meeraa nav nekaadas izpratnes par uzvediibas normaam kaa tajaa gadiijumam, kad viirieshi/ jaunieshi nepalaizh vecaakus cilveeks un gruutnieces apseesties.
19.09.2014 10:56 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Ālavas.
19.09.2014 10:55 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Visas māmiņas un izņēmumi. Es jau minēju. :D

Still - nu, palasi noteikumus. Man vairs nav vēlēšanās burties cauri tam visam ārprātam. :D

Starpcitu, piecas diennaktis pirms brauciena ir iespēja rezervēt sēdvietu transportā. :D Kāda zināja? Es nē. :D
19.09.2014 10:54 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Stellaglmr, samus smakojoši-smērējošos āra apavus es transportlīdzeklī nost neņemu. Te tieši arī ir runa par izņēmumiem, jo ne visas māmiņas maina publiskās vietās pamperus un izkar krūtis.

Diemžēl tas, ka visas māmiņas lietos specializētos barošanas krūšturus nav fakts. Visādi brīnumi ir redzēti.

Neredzu vairs jēgu šeit diskutēt, jo man šis viss sāk atgādināt Artusa Kaimiņa diskutēšanas stilu a la "tev nav taisnība, jo".
19.09.2014 10:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits