Nodarbes sabiedriskajā transportā

 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sveikas!

Pēdējā laikā sanāk biežāk braukāt ar sabiedrisko transportu un tā, kā pavadu ceļā gandrīz stundu, tad bieži vien sanāk pavērot cilvēkus un viendien piefiksēju, ka kāda sieviete braucot autobusā cītīgi vīlēja nagus, nu ne tā, ka vienu aplūzušo, bet visus pēc kārtas kā taisot manikīru...un tad es pie sevis nodomāju, ka nez vai gribētu būt tās sievietes vietā, kura sēdēja viņai blakus, jo manuprāt, tādas lietas nav jādara sabiedriskajā transportā... Man nav nekas pret mūzikas klausīšanos, lasīšanu, krustvārdu mīklām, spēlītēm utt, bet nu tomēr ir lietas, kuras, manuprāt, nevar darīt sabiedriskās vietās.
Tāpēc jautājumi - ko jūs par to domājat? Ko dīvainu vai nepieņemamu pašas esat redzējušas sabiedriskajā transportā? Un ko pašas pieņemamu vai nepieņemamu darāt braucot sabiedriskajā?

Diskusiju izveidoju vienkārši intereses pēc, lai uzzinātu viedokļus ;)
Paldies!
16.09.2014 10:32 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Parasti es klausos muziku, lasu vai stradaju ar datoru, reizem gulu.

Es esmu starppilsetas autobusa izvemusies maisina. Nebiju dzerusi, vienkarsi nesen saku lietot jaunus medikamentus un palika slikti. Kauns bija, bet ko padarit?

Man nepatikami liekas, ja kads lieto narkotikas, alkoholu, ed smakojosu edienu ka cipsi, desu, burgerus.. To visu esmu pieredzejusi. Pret maizitem, konfektem u.tml., kas nesmako, iebildumu, protams, nav, pati esmu edusi.
Neiedomajami riebjas berni, kas neprot uzvesties, bauro, sit kreslus, logus utt. Esmu naidigi skatijusies un aizradijusi. Pamperi, barosana, krasosanas, pargerbsanas, nagu vilesana - ir ok, ja vien ta nav ierasta prakse, bet gan gadijums. Visadi var gadities. Pati gan lielakais esmu uzsmerejusi roku kremu, sakemmejusi matus, paskatijusies spoguli.
17.09.2014 13:53 |
 
Reitings 483
Reģ: 15.08.2013
ja jau drīkst atkailināt krūtis un barot ar izkārtām krūtīm visiem redzot, tad jau drīkst arī draugam krāniņu pakasīt ne, ja nu viņam tur čp un tā saniezās? šādā situācijā es pat neko neteiktu, bet nu tā nav norma tā rīkoties. saprotu, ka tā gadās, bet ne jau ar tādu attieksmi, ka drīkstu darīt visu, esi tāds pats pasažieris kā citi.
17.09.2014 13:52 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Selīna
aiziet līdz tuvākajai civilizētai vietai, lai nomainītu pamperu.

Sabiedriskais transports ir necivilizēta vieta? :D Tu vairākas reizes mini "aiziet uz civilizētu vietu". Bet, man šķiet Tu nesaproti ko runā. :D

Aija47
beidz te d*rst. Arī nakti sēdi ar lukturīti pie bērna gultas, lai 5 sekundēs kopš apkakāšanās paspētu pamperu apmainīt, lai neuzmetas čūlas?

Es personīgi to nedarīju, jo ar problēmām nesaskāros. Taču, jā - ir ļoti daudz jaunās māmiņas, kuras visas diennakts laikā bērnu baro ik pa 1,5 stundām, ik pa 2h vai 3h. Cik, nu katrs bērns pats to atļauj. Un ir tikai loģiski pie katras barošanas mainīt pamperu, jo ir jāseko līdzi bērna vēdera izejai kā arī urīnēšanas biežumam. Tas ir vienīgais veids kā kontrolēt to vai bērns ir vesels un viņam visa ir gana.

Mans secinajums līdz pat 15lpp. Sievietes ir neizglītotas bērkopības jautājumos. Acīmredzot, trulumam nav robežu. Arī, kad pašai bērna vēl nebija, nekad neiedomājos apgalvot, ka bērns man var traucēt. Viņi ir sabiedrības daļa un man tā ir jāpieņem. Un es neesmu bērnu fane. Vienkārši, cilvēcīga būtne. Un man nav grūti rēķināties ar invalīdiem, zīdaiņiem un viņu māmiņām.
17.09.2014 13:51 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.01.2014
KUBIS jā, vari mainīt, bet nedomāji, ka apkarteji jutīsies sliktak par Tev pašu
17.09.2014 13:51 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Un ja man cp tad paludzot drikstu tamponu ar nomainit?
17.09.2014 13:49 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
besame - jā, izteicos vrb es neīpaši jauki, bet tas nebija domāts visām māmiņām! Kā jau teicu, esmu redzējusi, kā maina autiņus autobusā - no problem! Arī no pupa baro daudzas sab. vietās, bet tas arī viņām sanāk jauki un nerada nevienam neērtības! Viss smuki, akurāti, nevienam netraucē.. bet palasot te dažas komentārus.. nu tiešām briesmīgi liekas!
Es pati, lai cik tas neticami nebūtu, diezgan bieži kontaktējos ar mazuļiem, pareizāk sakot - ar draudzeņu mazuļiem.. un zini, neviena nav tā izteikusies kā mickeymausis (vai kā tur viņu), neviena neuzskata, ka viņa var darīt visu un neparko nav jājūtas neērti.
ČP gadās un tas ir saprotams, bet ne jau tā, ka tā ir mana problēma, ja man nepatīk, ka man blakus krēslā māmiņa maina pamperu!
Pat, ja mainītu - visticamāk es neko pat nebilstu, jo uztvertu, kā ČP. Bet būtu normāli, ja māmiņa pirms tam man pajautātu/paziņotu, ka to taisās darīt. Nu tā, lai ir cilvēcīgi!
17.09.2014 13:43 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Ir jau visādas situācijas un gadījumi, bet neuzskatu to par normu, mainīt pamperus sabiedriskajā...


Nu bet ta jau ari nav norma. Neviens to nedara regulari,nekapj transporta ar domu, nu tgd pamperu samainusi,majas neuzspeju.

Ta pati drocisana,vemsana,dzerstisanas notiek biezak, neka pamperu maina. Bet cosmo laikam mammas vairak trauce .
17.09.2014 13:41 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
És nemuzam neesmu redzejusi, ka kada transporta Bebim maninitu pamperi vai izkartu savu kruti un barotu. Un pat, ja tas butu ta, nekadi manu dienu neiespaidotu. Esiet meitenes cilvecigakas un beidziet no musas pust ziloni. Jums tgd dzila trauma,stostaties, ka ieraudzijat mammu barojam bernu,ne? Atrak pie psihologa , tada gadijuma.
17.09.2014 13:38 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Ir jau visādas situācijas un gadījumi, bet neuzskatu to par normu, mainīt pamperus sabiedriskajā...

+ Johansonei par mēnešreižu komentāru :D
17.09.2014 13:37 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Meicuki, ziniet ko es nesaprotu, par to pampermainisanu. To tak var mierigi izdarit ratos,kulba . Nu tadam palielakam, kadi septini menesi tak nav ta, ka vins kaka ka jaundzimusais, kurs to reali tiesam dara biezi un jamaina momenta. Par to smirdonu hahaha. Tas pampis pat nepaspes neko piesmirdinat, ja fiksi novelk, aiztaisa ciet ar tiem lipekliem un kulite ieksa, kuru,protams, aiztaisa.
Jus jau te stastat ta it ka, iekap borziga mamma,uzliek to bernu jums tiesi blakus vai preti, ub sak vilkt pamperi, noliekot jums blakus atveru,samaina un atstaj turpatas. Nu tadas fantazetajas, ja nu tik.



Selina, tavus komentarus un leksiku bija jo ipasi, pretigi un negaiditi lasit.
17.09.2014 13:35 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.01.2014
Katra mēs esam savādāka, ir mammas, kas baro bernus līdz 3,4 un vel lielākam vecumam, man tas arī liekas nesaprotami, tāpat kā bļaustīties un dzert sabiedriskajā transporta, bet tādi mēs cilveki esam - katrs savādāks. Un kā jau viena meitene rakstīja, kāpēc dzērajam neviens neaizrāda, bet māmiņai ar mazu bērnu gan.
Esmu pat dzirdēju sab.transportā komentārus - vai tad ar ratiem jālien tagad autobusā! Jā jālien, jo arī mammām šad, tad kaut kur jābrauc
17.09.2014 13:33 |
 
Reitings 483
Reģ: 15.08.2013
kāpēc citas māmiņas iedomājas paņemt kādu šallīti, lakatiņu , sedziņu līdz, kad kaut kur dodās un barojot bērnu piesedz visu, bet citām tas par grūtu un atkailināti sēž? es nesaku, ka visas tā dara, bet es esmu pietiekoši daudz jaunās māmiņas redzējusi, kas tā dara un tiešām bez maz vai izbāž visu savu krūti ārā, nu lai visi pēta. tas liekās nepieņemami.
17.09.2014 13:29 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.01.2014
Nekakā jau bērni arī ik pa 5 min, bet visādi gadās. Kamēr neesi nokļuvis tādā situācijā - nesapratīsi
17.09.2014 13:28 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Miss Joker, autobuss Daugavpils- Riiga, staav Liivaanos kur ir 3 sausaas toletes, jeb tadas, ko izmanto parasti celtnieciibas objektos un pasakumos, parasti visas nocuukotas un nevaaktas paris dienas, pat pieaugushajam tur ieiet problemaatiski, otreiz staav Plavinaas, kur ir tolete ar diviem caurumiem griidaa un starpsienu, pat durvju nav. Gribetu redzet, ka tur var bernu ievest vospar, kur nu vel pargerbt.
17.09.2014 13:26 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
okej, bējiem pampers ir jāmaina uzreiz, cik saprotu- a,ko tad māmiņas dara,ja ziemas laikā iet pastaigāties ar bbi u tur- puks biksēs un apkārt nav ne Origo, ne citu superpuper mārketu? Raujat bēbim isu pufaiku nost un tr pat uz ielas mainat pamperu,jo tak čūlas?
aj, nu beidziet dramatizēt!
17.09.2014 13:24 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.01.2014
Tādu komentāru dēļ, zinu mammas, kas slēpušas krūmos, lai bērnu pabarotu, jo kauns, un tas man liekas pazemojošāk :( Lai pabarotu nav jau jānoģērbjas plikai, bet krūts gals tomēr tam bērnam mutē kaut kā jadabū un barošanas krūsturi nemaz visus pupus neatsedz. Un ja kādam no ta slikti, tad ta ir viņa paša bēda, nevis māmiņas, kas vēlas pabarot savu bērnu
17.09.2014 13:22 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kaut vai braucot starppilsētu autobusā, nu maksimums tās būs 4h Latvijā. Izejot no mājas uzvelc tīras autiņbiksītes un, atbraucot galamērķī, samaini. Vai nu tiešām pa tām 4 h bēbim viss dibens būs čūlās


Ja jābrauc tiešām 4 stundas tad jau pa vidu arī mēdz būt 10 min apstāšanās, kuras laikā var paspēt nomainīt bērnam pamperi piemērotākos apstākļos.
17.09.2014 13:20 |
 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Kaut vai braucot starppilsētu autobusā, nu maksimums tās būs 4h Latvijā. Izejot no mājas uzvelc tīras autiņbiksītes un, atbraucot galamērķī, samaini. Vai nu tiešām pa tām 4 h bēbim viss dibens būs čūlās
17.09.2014 13:16 |
 
Reitings 483
Reģ: 15.08.2013
PaolaReina pieaugušie neēd atkailinātām krūtīm. tas par to, ka zīdaiņiem nav jāēd tualetē. es nesaku, ka ir. es par to, lai bērna zīdīšanas laikā piesegtos, jo laikam mūsdienās ir aktuāli atkailināties un rādīt visiem kā sīci zīž tavu pupu. nu nav man tas patīkami un viss.


Johansone , es tā smējos :D
17.09.2014 13:15 |
 
Reitings 483
Reģ: 15.08.2013
zinu, ka skarbi, bet sasmējos par to nakts vaktēšanu ar lukturīti. bet taisnība jau vien ir, ne vienmēr tas bērns pamodīsies un sāks bļaut, ka papmpis pilns, ne vienmēr pamanīs. un ar ko tad tas atšķirās no tā, ka pagaidīs nedaudz un apmainīs kur citur?
17.09.2014 13:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits