Nodarbes sabiedriskajā transportā

 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sveikas!

Pēdējā laikā sanāk biežāk braukāt ar sabiedrisko transportu un tā, kā pavadu ceļā gandrīz stundu, tad bieži vien sanāk pavērot cilvēkus un viendien piefiksēju, ka kāda sieviete braucot autobusā cītīgi vīlēja nagus, nu ne tā, ka vienu aplūzušo, bet visus pēc kārtas kā taisot manikīru...un tad es pie sevis nodomāju, ka nez vai gribētu būt tās sievietes vietā, kura sēdēja viņai blakus, jo manuprāt, tādas lietas nav jādara sabiedriskajā transportā... Man nav nekas pret mūzikas klausīšanos, lasīšanu, krustvārdu mīklām, spēlītēm utt, bet nu tomēr ir lietas, kuras, manuprāt, nevar darīt sabiedriskās vietās.
Tāpēc jautājumi - ko jūs par to domājat? Ko dīvainu vai nepieņemamu pašas esat redzējušas sabiedriskajā transportā? Un ko pašas pieņemamu vai nepieņemamu darāt braucot sabiedriskajā?

Diskusiju izveidoju vienkārši intereses pēc, lai uzzinātu viedokļus ;)
Paldies!
16.09.2014 10:32 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Neon,es gaidu, kad uz manu bebi iedarbosies tas, ka vins paklausis garamgajeju. Pagaidam vins vel trakak uzbrec un turpina savu sovu. :D visu laiku mierinu sevi, ka tas parties,ka tas tads vecums.
16.09.2014 18:49 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Sabiedribas attieksme gan ir pozitiva, man par brinumu. Tadi saprotosi,cilvecigi. Varbut kada no stura lur ar savu launumu,un pec tam te vai citur raksta,kads padebils berns, mamma izlutinajusi.
16.09.2014 18:56 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Kāes saprotu Neonu :D
Manējais no šī perioda ir izaudzis/izaudzinats, bet jautrība turpinās citos veidos.
Esmu aizrādījusi ( ar tevstu: cik tu šodien skaisti esi iztiepies pa grīdu un apkopējai noteikti būs mazāk darbs ( protams smaids sejā ))tāda vecuma bērnam, bet nevis tāpēc, kad man tas traucētu, bet tādēļ ka mamma vienkārši netika galā. Momentā bērns bija pie mammas rokas un abas viena otrai novēlējām jauku vakaru :D
16.09.2014 18:58 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Cik es sakarīgi rakstu - pašai prieks :D
16.09.2014 19:00 |
 
Reitings 512
Reģ: 08.11.2012
Esmu arī redzējusi sievieti,kas pie stūres tina ruļļus matos, kad bija pabeigusi(bija sastrēgums) sēdēja mašīnā ar vairākiem kaut kādiem xxl izmēra ruļļiem matos. Skats pa rubli :D
16.09.2014 19:00 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
man goda vaards paliek pilniigi vienalga, ka vinjsh jau 1000 reizi spaarda ar kaajaam blakusseedeetaajam.Tad labaak es vienkaarshi izliekos, ka neko neredzu, lai tik man buutu kaadas paaris minuutes miers... Ja kaadam traucee, lai pasaka to beernam, es neiebilstu!.

Diemžēl kādam ir arī jāmazgā ar dubļainajiem zābakiem nospārdītie krēsli un zinu, ka šoferiem no algas atņem, ja autobuss sabojāts, sasmērēts viņa maiņā.
16.09.2014 19:10 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Nepatīk, kad lako nagus autobusā, viss pēc tam smird pēc nagu lakas, bet visvairāk kaitina tie, kuri dzer vai ir piedzērušies. Sāk dzert, tad vemstās, vaid un skaļi visu komentē.
16.09.2014 19:18 |
 
Reitings 483
Reģ: 15.08.2013
par bērna barošanu es neesmu sajūsmā, ok, ja neko neredz ir kaut kāda sedziņa pārsegta, tad ok. man prātā palicis skats, kur gan braucot uz centru Rīgas sabiedriskajā, gan braucot atpakaļ man pretim sēdēja viena un tā pati māte ar savu gadu un 2 mēnešus veco bērnu, kas visu laiku bija piezīdies pie krūts un nemaz nebija apslēps kaut cik. to cik bērns vecs uzzināju, jo kāda tantiņa jautāja. nu katrā ziņā tas bērns pēc auguma izskatījās vēl lielāks un skats nebija patīkams. nepatīk smirdoņi un atceros vēl kādreiz bija tā, ka bija jābrauc vakaros mājās, tad kāpa kaut kādi agresīvie dzērāji uz kuriem bija pat bail paskatīties. jo viņiem tā uzvedība bija tāda, nedo dievs tu uz mani paskatīsies.
16.09.2014 19:18 |
 
Reitings 110
Reģ: 12.09.2014
Vairāk par visu nepatīk mūžīgie dīdekļi, Nevaru ciest, ja cilvēks blakussēdeklī visu laiku grozās un knosās kā sēdētu uz eža.

Bija interesants gadījums, kad viena pusmūža kundze otrai paskaļā balsī stāstīja, kas notiek morgā - kā apmazgā, kādu birku sien pie kājas, kāda temperatūra ir skapjos, kur mirušie glabājas, utt. Daudzi pasažieri pievērsa uzmanību viņu sarunai un smīkņāja.
16.09.2014 19:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neon,es gaidu, kad uz manu bebi iedarbosies tas, ka vins paklausis garamgajeju.

Laikam no beerna atkariigs... Mana ir ljoti kautriiga uz sveshiem pieaugushajiem un, ja kaads ko teiks - momentaa buus miers un klusums. Ar mammu gan veel var kauleeties, gan spiiteeties, gan nikjoties, gan podus gaazt, jo taa tachu mamma... :D
Nesaku, ka visas maates labi un pareizi un vispaar audzina savus beernus, bet paarsvaraa jebkura maate saprot, ko noziimee beerna nikji un pat, ja beerns ir mieriigs un paklausiigs, tomeer gadiem ilgi, dien dienaa jebkursh cilveeks nogurs n-taas reizes izdomaat visvisaadus viltiigus audzinoshos gaajienus, lai audzinaatu to mazo atvasi, dienaam ilgi tiiriit un vaakt visu peec beerna, ruupeeties, lai ir paeedis (un eed ne visu un ne vienmeer un kattreiz taas ir galvassaapes, jo kas tad beernam - nepaeeda, jo negribeeja, bet maate tachu zina, ka tuuliit jaaiet aaraa un nepaeedis beerns=nikjiigs beerns u.tml.), lai ir pareizi un atbilstoshi sagjeerbts... Un tad veel ziidainji, kuri meedz apkakaaties visnepiemeerotaakaa laikaa un vietaa, un kuri meedz saakt raudaat taapat vien pilnaa balsii... Uj... Vareetu rakstiit un rakstiit... Lai nu kaa - nezinu kaa citas, bet es nogurstu un dazhreiz nolaizhas rokas no noguruma un tas var notikt tieshi tajaa briidii, kad beerns kaarteejo reizi dara nedarbus un kaitina sveshus cilveekus ar savu "neaudzinaatiibu", bet man vienkaarshi nav vairs speeka iebilst vai vispaar ko teikt... Man zheel liidzcilveeku, zheel shofera, zheel transporta u.t.t., bet mani speeki un pacietiiba arii nav neizmeerojami. Taapeec es vienkaarshi "atsleedzos"...
16.09.2014 19:43 |
 
10 gadi
Reitings 374
Reģ: 29.01.2009
Laikam vienīgais, kas man tā ļoti, ļoti traucē ir stripras un saldas smaržas, jo šķebin,a un cilvēki, kas klepojot un šķaudot neliek roku priekšā mutei, tad tiešām momentā gribas izkāpt no transporta. :D
16.09.2014 19:47 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
sola1, pamperus mainit ir OK, bet barot ar kruuti nav? Aizej pretrunas. Ne viens, ne otrs nav normali. Ja vien tev tas berns ar piekakaataam biksem nav jaaved 4h.
16.09.2014 19:55 |
 
Reitings 150
Reģ: 22.01.2014
Aija47 Nav normāli bērnu barot??? Labi gadu vecu varbūt, jo tad bērns ēd arī citu barību, bet dažus mēnešus vecu bērnu gan ir normāli barot, jo nevienmēr var visu saplānot tā, ka baro tikai mājās, tad nevar uz nevienu pasākumu aiziet.
16.09.2014 20:06 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Principā nepanesu tikai lietas, kas rada smaku - visvairāk jau tā smaka rodas no bomžiem, bet arī nesen lidoju ar lidmašīnu un kad blakussēdētāja izvilka savu marinēto gurķu trauciņu, tad bija ļoti pretīgi.

Bet tā es visu laiku klausos ausīs mūziku (tātad nedzirdu sarunas) un skatos ārā pa lagu (tātad neredzu, ka kāda skujās u.tml.)

PS. Nekad neesmu gan redzējusi, bet uzskatu, ka nav piedienīgi ne barot bērnu ar krūti sabiedriskajā, ne, pasarg Dievs, mainīt pamperus. Vispār uzskatu, ka ar maziem bērniem vajadzētu izvairīties veikt tik garus ceļojumus, kur nav iespēja ieiet tualetē (piemēram, ar reģionālo autobusu LV), lai ievērotu elementāras higiēnas normas.
16.09.2014 20:07 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Nav normāli bērnu barot??? Labi gadu vecu varbūt, jo tad bērns ēd arī citu barību, bet dažus mēnešus vecu bērnu gan ir normāli barot, jo nevienmēr var visu saplānot tā, ka baro tikai mājās, tad nevar uz nevienu pasākumu aiziet.
Ja brauc ar Rigas sabiedrisko, tad loģiski, ka nav. Tas 20 min berns aiz bada nenomirs. Par talakiem marshrutiem ir cita runa - piemeram, ja brauc no Rigas uz Daugavpili. Ja nespej visu saplanot, esi bezatbildiga sieviete.
16.09.2014 20:16 |
 
Reitings 3273
Reģ: 16.06.2012
Pēdējā laikā sanāk braukt kā minimums 2h, tad nu es lasu grāmatu, paguļu vai paklausos mūziku.
16.09.2014 20:26 |
 
10 gadi
Reitings 384
Reģ: 27.03.2014
es nesaku, ka nevar barot bernu ar kruti autobusa, bet sieviete to darija tik atklati, viss plecs un kruts plika. var tak piesegties. bet vina to tik atklati un vel uz tada paaugstinajuma sedeja, ka pirmais iekrita acis iekapjot jebkuram vinas plika kruts. es kad mainiju pamperu, man blakus neviens nesedeja, bija piecurats pilns, ja gaiditu tas 30 minutes, berns butu slapjs. es neredzu neko sliktu tur.
16.09.2014 21:03 |
 
10 gadi
Reitings 384
Reģ: 27.03.2014
kops man ir berns, es uz visu to bernu klaigasanu, blaustisanos, raudasanu skatos savadak.. tapec loti kaitina, ka citi uzbazas ar padomiem vai skatas ar dusmigsm sejam.
16.09.2014 21:08 |
 
Reitings 3833
Reģ: 27.06.2014
man goda vaards paliek pilniigi vienalga, ka vinjsh jau 1000 reizi spaarda ar kaajaam blakusseedeetaajam.Tad labaak es vienkaarshi izliekos, ka neko neredzu, lai tik man buutu kaadas paaris minuutes miers... Ja kaadam traucee, lai pasaka to beernam, es neiebilstu!.


Man arī ir bērns, bet es nekad neatļauju šādi vai līdzīgi rīkoties. Man kā mātei būtu kauns, ja sveši cilvēki aizrādītu par nesmuku rīcību. Bērns redz, ka mammai ir vienalga un izaug uzskatot, ka sabiedrībā var darīt visu kas ienāk prātā.
16.09.2014 21:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Arhane, lasi uzmanīgāk. Es ne vienā vietā neteicu, ka neaudzinu vai neaizrādu, tikai cilvēcīgi atzinos, ka ir brīži, kad esmu pārgurusi un vienkārši "atslēdzos". Nu nevaru es nonstpā izsekot visam un paspēt bērnu no visādiem niķiem laicīgi atturēt. Ir brīži, kad bērns spārdās, raud, taisa histērijas, un nepiedienīgi uzvedās. Bērns nav robots vai izdresēts dzīvnieks, kas vienmēr bez ierunām paklausīs. Viņš turpinās darīt savus nedarbus aizrādīsi vai nē. Ja tas ir kāds sīkums, dažreiz es izvēlos lieku reizi muti nevirināt un pataupīt savus nervus. Bērns noteikti jau 1000 reizes no manis ir dzirdējis, ko drīkst un ko nedrīkst darīt...
16.09.2014 21:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits