Nodarbes sabiedriskajā transportā

 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sveikas!

Pēdējā laikā sanāk biežāk braukāt ar sabiedrisko transportu un tā, kā pavadu ceļā gandrīz stundu, tad bieži vien sanāk pavērot cilvēkus un viendien piefiksēju, ka kāda sieviete braucot autobusā cītīgi vīlēja nagus, nu ne tā, ka vienu aplūzušo, bet visus pēc kārtas kā taisot manikīru...un tad es pie sevis nodomāju, ka nez vai gribētu būt tās sievietes vietā, kura sēdēja viņai blakus, jo manuprāt, tādas lietas nav jādara sabiedriskajā transportā... Man nav nekas pret mūzikas klausīšanos, lasīšanu, krustvārdu mīklām, spēlītēm utt, bet nu tomēr ir lietas, kuras, manuprāt, nevar darīt sabiedriskās vietās.
Tāpēc jautājumi - ko jūs par to domājat? Ko dīvainu vai nepieņemamu pašas esat redzējušas sabiedriskajā transportā? Un ko pašas pieņemamu vai nepieņemamu darāt braucot sabiedriskajā?

Diskusiju izveidoju vienkārši intereses pēc, lai uzzinātu viedokļus ;)
Paldies!
16.09.2014 10:32 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
sabiedriskajā, līdz brīdim, kad man nesāk fiziski piesieties vai morāli čakarēt smadzenes, netraucē nekas. Netaisos vērot cilvēkus, parasti lasu kaut ko vai telefonu spaidu vai vienkārši esmu pagriezusi galvu un skatos ārā pa logu. Man pat dažreiz paliek neerti, kad gribas pagriezt galvu savādāk un skatīties , piemēram, vairāk pa labi pa pretējās puses logu pa diognāli un tad kāds pagriež acis , jo es ticu , ka varetu būt sajuta, ka vēroju :D tad arī to nedaru. man tas šķiet nepieklājīgi. es nevaru iedomāties, ka es tagad sēdētu un vērotu kā kas saģērbies, skuj kājas ēd utt. Nav mana darīšana.
16.09.2014 11:15 |
 
Reitings 331
Reģ: 12.06.2012
Trakākais bija, kad Jāņos braucām no Talsiem uz Ventspili. Varēja redzēt, ka viens bariņš bija pamatīgi aizsvinējies un šie trīs puiši solīja nolaupīt autobusu. Viņi skaļi apsprieda savus plānus, kur mūs vedīs un ko ar mums tur darīs. Beigās no mana drauga nopirka 2 Zelta aliņus par 5 eiro gabalā. :D
Bet tā riebjas bērni, vecas tantes un attiecība skaidrošana 2h garumā.

Pati parasti adu, lasu grāmatu, klausos mūziku, pētu sociālos tīklus, agrāk skatījos filmas. Neparastākais - esmu lielajā autobusā, kas bija gandrīz tukšs, pārģērbusies pēdējā sēdeklī. Bet arī tikai no biksēm uz svārkiem.
16.09.2014 11:21 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Mūsdienu sabiedrība ir mazliet jokaina, jo galu galā neērti būtu jājūtas tiem, kuri sabiedriskās vietās pārģērbjas un skuj kājas, nevis tiem, kuri to vēro...bet zinu, ka es arī justos neērti tādā situācijā, jo man būtu sajūta, ka esmu kāda vannasistabā iemaldījusies, nevis sabiedriskajā transportā :D
16.09.2014 11:23 |
 
10 gadi
Reitings 4036
Reģ: 02.01.2011
Lūrēšana virsū, skaļas telefonsarunas.
pati parasti skatos pa logu, guļu.
16.09.2014 11:29 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
uij, man arī kaitina skaļa runāšana pa telefonu, jo vienkārši tu esi spiests noklausīties un cilvēki nekautrējas runāt pa visādām tēmām, vienalga par attiecībām, slimībām... it kā nevarētu kāds pazīstamais trāpīties blakus...

ir viena dīvaina sieviete, kura nēsā līdzi mazu radio un klausās viņu turot pie auss :D pirmajā reizē sasmējos, bet pēc tam sāka kaitināt, ka kaut kādu krievu radio klausās un pēc tam pa ielu ejot viņa turpina darīt, arī ieejot veikalā...

vienu rītu brauca sieviete ar diviem bērniem, meitiņu un puisīti. Meitenei viņa autobusā matus sataisīja, pēc tam puisītim nagus grieza, nagi uz visām pusēm, tas bija pretīgi.
16.09.2014 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 6210
Reģ: 01.04.2009
Reiz kāda sieviete starppilsētu autobusā turēja klēpī kaķi un to dzirdināja no pudeles korķīša, bez tam kaķim ļoti nāca nost spalva, es sēdeju blakus, un arī pēc brauciena biju nedaudz aplipusi ar tām spalvām.


Pati esmu daļēji pārģērbusies gandrīz tukšā starppilsētu autobusā, pašā aizmugurē, esmu pārliecināta, ka neviens neredzēja :D Vēlreiz tādas lietas darītu tikai ārkārtējā gadījumā.
16.09.2014 11:34 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Ciest nevaru skaļu runāšanu pa telefonu, skaļu smiešanos un alkohola lietošanu sabiedriskajā transportā

+ kaitinoši ir tad, kad kāds blakus vai aiz tevis sāk šņurkāties. (velkot savas iesnas uz iekšu) Visu ceļu. Pie tam jaunas meitenes. Mikriņos diemžēl vietas nav daudz un mūzika arī šad tad nepalīdz. :/
16.09.2014 11:38 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Esmu pārģērbusies sabiedriskajā transportā. Bet pašās beigās sēžot. Un uzkrāsojusi skropstas.
Par citiem - visādas lietas, ko nav paguvuši mājās izdarīt, bet vajag, kaut vai nagu lakošana, krāsošanās, pārplēsto zeķubikšu novilkšana, pusdienlaikā uzkošana (jo, ko var zināt, varbūt no darba uz darbu skrien un pa ceļam laiks tikai maizīti uzēst, vai kaut vai tās pieminētās olas).

Kaitina izteikti niķīgi un kašķīgi cilvēki, kas visam grib piesieties. Narkotiku lietotāji, kas procesu kārto sabiedriskajā, pārāk trokšņaini bērni, kurus vecāki vai vecvecāki nemaz negrib audzināt vai samīļot un nokušināt. :D Un vēl izlaisti bērni un pieaugušie. Nesen arī redzēju - puika ar māti iekāpj transportā aiziet līdz galam, izstumj tur esošos cilvēkus, lai tiktu ērtākā vietā. Tad puika sāk mēģināt sadalīt transportu ar visu, kas kabatās. Mātīte ar ne labāka. Baigi ņirdz visu laiku utt. Abi arī izskatījās pēc tādiem, kuriem nevis nebūtu iespējas sakopties, bet kuri to negrib.
Un smakojoši cilvēki. Saprotu, kad ir iesvīdis, bet kad smird pa gabalu un apdullinoši spēciga tā smaka, tad gan nepatīkami.
16.09.2014 11:39 |
 
Reitings 900
Reģ: 02.03.2014
Oooo jā, ja kāds ``apkopj`` savus nagus sabiedriskajā transportā tas ir vnk - WOW TIEŠĀM... nu drausmas kā tā var.... vispār visādi dīvaiņi redzēti... vienreiz autobusā māmiņa pat bērnam mainīja kakainu pamperu... ok saprotu bērns apkakājies, bet tā pofigā pa 3 sedekļiem maina pamperu, nu biš sanāca saviebties... nevaru izturēt arī - tos skaļos grauzējus - piem sēž un grauž ābolu pa visu autobusu, vai sēkliņas vai ko tādu... un tie kas nemitīgi dīdās, krata kāju vai ko tādu :D vēl tracina tie kas nenormāli skaļi runā pa telefonu, vai arī klausās mūziku uz max... vsp ļoti daudz kas tracina.... :D bet nu neko... parasti klausos mūziku un spēlēju solitaire telefonā, lai nav jāredz un jādzird apkārtējie.... brrr :D
16.09.2014 11:40 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Kolorītākais bija pirms pāris mēnešiem - onkulis skuva bārdu un dziedāja. Saprotams, ku-kū...bet bija jautri! :D
Laikam pārak reti braukāju ar sabiedrisko transportu, tāpēc nekas tā baigi nebesī.

Ā, nesen mikriņā viena tante sūdzējās par briesmīgajiem latviešiem un slavēja Ušakovu, komentēja Ukrainu, utt., tad gan knapi valdījos, lai kaut ko viņai nepateiktu.

Pati parasti pētu cilvēkus, sērfoju netā vai lasu žurnālus.
16.09.2014 11:40 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Mani kaitina, ja cilvēks visu ceļu zvanās pa telefonu dažādiem cilvēkiem un risina kaut kādas problēmas, piemēram, ar datoru. Un caur trešajām personām. Piemēram, piezvana vienam, uzzina risinājumu, tad zvana tam, kam tas risinājums vajadzīgs, un visu atstāsta. Beigās zvana ceturtajam un pastāsta, ka tam iepriekšējam tādas problēmas bija utt.
16.09.2014 11:40 |
 
Reitings 3833
Reģ: 27.06.2014
Njā, cosmo dūdas ar labās. Pašas pārģērbjas sabiedriskajā transportā, sak' es jau pašās beigās tur stūrītī, cita nekaunas pistācijas grauzt, bet turpinājumā uzskaita tik pat atbaidošas lietas, kas pašām riebj.
16.09.2014 11:45 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Vispār palasot diskusiju, šķiet, ka visiem kā likums būtu jāsēž klusiem un nedrīkstētu kustēties. Pasarg, ja nu apslimis un iesnas tek vai noklepoties vajag. Vai vēl kas līdzīgs. :D
16.09.2014 11:46 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man visvairāk kaitina urlas un bomži. No bomžiem smird, bet no urlām bail, ka varētu ko nozagt. Vienreiz klausījos mūziku telefonā, nesen nopirktais telefons bija kabatā. Pēkšņi jūtu, mūzika pārtrūkst. Skatos, viens urla, kas tikko tēlojis, ka baigi runā pa telefonu, blakus stāv. Saku, lai atdod telefonu, viņš krieviski - es jau neko, tikko čigāns nozaga, aizbēga, jā, jā. Es ieķēros šim krāgā, saku, lai atdod telefonu. :D Par laimi bija arī puiši trolejbusā, kas pateica šoferim, lai never vaļā durvis, kamēr šis neatdos telefonu. Atdeva. :D No tā laika neko kabatās vairs neturu un aizdomīgi skatos uz visiem dīvaina paskata cilvēkiem.

Vienreiz viens urla sāka pīpēt turpat trolejbusā. Piecēlās cits urla, piegāja pirmajam klāt un bez vārdiem iejauca pa seju tā, ka pirmais ar visu cigareti bija gar zemi. Nu tā, jauks skats. Tāpēc nekas mani vairs nepārsteidz.

Ak jā, tas viss pieredzēts, kamēr vēl braukāju ar 15. trolejbusu. :D
16.09.2014 11:52 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
cloo, nu jā, protams tas būtu ideāls variants :D

man diemžēl sanāk braukt katru dienu uz darbu un atpakaļ un mani tiešām kaitina viss sabiedriskajā, jo man viņš liekas pretīgs, bet tāpēc ne jau visi citi vainīgi, bet tieši es ar savu attieksmi.
Tāpēc daru kā vairums, austiņas un ieurbjos telefonā, lai pēc iespējas mazāk sanāktu pievērst uzmanību lietām, kas mani uzvelk.
16.09.2014 11:53 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
15.trolējbusā var redzēt tādas lietas, kuras labāk neredzēt...bet šad tad ir jautri :D
Spilgti atceros epizodi kā viens urla bija izsēdies tajos zemajos tantiņu/invalīdu beņķos un kad iekāpa veca tante ar spieķi, tā šis uzreiz pielēca kājās un apsēdināja to tantiņu...tas bija tāds pārsteiguma moments priekš manis un pat pasmaidīju :)
16.09.2014 12:00 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Pie mums ta ir pilnigi normala paradiba krasoties pec pilnas programmas ieks metro , pargerbties

O jā, šis man nu nepavisam nav saprotams. Cik reizes neesmu redzējusi, ka sieviete apsēžas, un viņai var būt jebkur no 20 līdz 50 gadiem, izvelk no somas spogulīti un tad sāk zieķēt virsū tonālos, ēnas, tušas, lūpenes, pūderus, bronzerus, pilnu komplektu vispār. Un tas nav tāds izņēmuma gadījums, tā ir tipiska parādība. Kaitinoši, protams, nav, nevienam jau viņas netraucē, bet kaut kā ļoti dīvaini uz to noskatīties. Atceros no etķetes stundām, ka pat lūpas uzkrāsot ar higēnisko publiski ir nepieklājīgi, bet te sievietes vienā mierā tonālos sabiedrībā uzklāj.
16.09.2014 12:08 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Atceros no etiķetes stundām, ka pat lūpas uzkrāsot ar higēnisko publiski ir nepieklājīgi, bet te sievietes vienā mierā tonālos sabiedrībā uzklāj.

nu re...pati regulāri grēkoju ar lūpu balzāmu :D šausmas!
16.09.2014 12:14 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
^ tas jau tāds sīkums. Bet es nevaru iedomāties, ka es autiņā izvilktu no somas tonālo un sāktu smērēt uz sejas :D
16.09.2014 12:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits