Nodarbes sabiedriskajā transportā

 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sveikas!

Pēdējā laikā sanāk biežāk braukāt ar sabiedrisko transportu un tā, kā pavadu ceļā gandrīz stundu, tad bieži vien sanāk pavērot cilvēkus un viendien piefiksēju, ka kāda sieviete braucot autobusā cītīgi vīlēja nagus, nu ne tā, ka vienu aplūzušo, bet visus pēc kārtas kā taisot manikīru...un tad es pie sevis nodomāju, ka nez vai gribētu būt tās sievietes vietā, kura sēdēja viņai blakus, jo manuprāt, tādas lietas nav jādara sabiedriskajā transportā... Man nav nekas pret mūzikas klausīšanos, lasīšanu, krustvārdu mīklām, spēlītēm utt, bet nu tomēr ir lietas, kuras, manuprāt, nevar darīt sabiedriskās vietās.
Tāpēc jautājumi - ko jūs par to domājat? Ko dīvainu vai nepieņemamu pašas esat redzējušas sabiedriskajā transportā? Un ko pašas pieņemamu vai nepieņemamu darāt braucot sabiedriskajā?

Diskusiju izveidoju vienkārši intereses pēc, lai uzzinātu viedokļus ;)
Paldies!
16.09.2014 10:32 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Jealous - tu pati gadījumā arī neaugi kā "dārzenis"? Lielākā daļa tā auga!
Pajautā mammai vai viņa tev kaku marlīti mainīja cilvēku priekšā un vai atļāvās pupus rādīt parkā/sab.tr. u.c. cilvēku piepildītās vietās!
18.09.2014 10:43 |
 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Ne gluži transportā, bet gaidot to.
Vakar stāvēju mikriņu rindā, kad pienāca apaļa sieviete (varbūt ap 30 gadiem) prasīja 20 centus krievu valodā. Tā kā viņa jau bija redzēta citās reizēs, tad īsti neko neatbildēju. Nekas īpašs, bet kad viņa pienāca otro reizi, likās, nu da labi. Trešajā reizē, kad viņa pienāca atkal prasīt naudu, viņa jau pati sāka ņirgt. Paskatījos uz viņu ar seju- Nopietni?! 0_o
18.09.2014 11:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Jealous, manuprāt, ar bebikiem tiešām nevajag daudz vazāties pa sabiedriskām vietām.. transports, lielveikali utt. galu galā tas ir ērtāks ceļš, lai saķertu mazulis kādu infekciju :)
Tā tāda.. mana - dārzeņa loģika :D :D
18.09.2014 11:31 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Cormeum

Ļoti nepareiza loģika. Ar bērnu ir jāiet ārā un mammai ir savas vajadzības - higēnas preces un citas lietas, kuras pieejamas tikai veikalā. Ja nepieciešams ārsts mammai vai bēbim, bēbim jaunas drēbes vai - būtībā vienalga, nepieciešamība izmantot sabiedrisko transportu ir neatsverama. Jo ne visām mātēm (un es nerunāju tikai par vientuļajām) ir personīgais auto. ņemsim vērā faktu, ka vīrietis - tēvs atrodas darbā. Līdz ar to - nav kas pieskata darba dienu laikā.

Kādreiz, pirms tiem simts gadiem, kad mūsu mammas auklēja mūs kā mazus zīdaiņus, sabiedrība bija daudz saprotošāka. Ja zīdainis raudāja sabiedriskā vietā - pēc tam neviens neskrēja uz cosmo veidot diskusiju - ienīstu bērnus sabiedriskajā transportā. Ja mammas atradās (un viņas atradās) uz ielas ar bēbi ratos vai divgadnieku pie rokas sabiedrība šīs sievietes cienīja un centās viņām palīdzēt kā vien prata. Atverot durvis, rūpējoties par ratiņu iecelšanu/izcelšanu no sabiedriskā transporta. Centās bērnu uzjautrināt vai pierunāt klausīt mammu. Tagad sievietes uzvedas kā sugas māsas - cūkas. Viņām vis ir slikti, tikai staigā un urkšķ. Bērns nedrīkst raudāt, jo tas traucē; ja cenšas novērst raudāšanas cēloni, atkal māte vainīga; ja nevar nomierināt bērnu, tad ko ar to kretīnu vispār vazājies apkārt.

Šeit bieži izskan teksti no sērijas: nepatīk, ej ar kājām vai sēdi mājās. Interesanti gan, ja RS uzdotu jautājumu, kuram jāizvācas no transporta - jaunai 20+gadīgai šmīzei, kura ģībst, jo viņai grūti nostāvēt savos 12cm papēžos vai jaunajai mamiņai ar bērnu - ko viņa atbildētu? Realitāte ir skaudra. Šīs te vājdegunu, ģībstošās būtnes ir pašā saraksta apakšā. Zem omītēm, maziem bērniem un jaunajām māmiņām. Izmantojiet transportu? Pieveriet mutes vai ejiet ar kājām. Tiešām, pretīgi lasīt šīs absolūti no realitātes attālinātās būtnes. Kurām tiešām labak, lai bernu nav; nav ko stulbai sugai vairoties. :D
18.09.2014 12:41 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Izmantojiet transportu? Pieveriet mutes vai ejiet ar kājām. Tiešām, pretīgi lasīt šīs absolūti no realitātes attālinātās būtnes.

Es gan neteiktu tik skarbi, bet taisnība tev ir.
Man reiz bija situācija, kad nopurpināju par to, ka svešinieks autobusā klausījās skaļu mūziku, uz ko paziņa man atcirta, ja es vēlos braukt komfortā, klausīties savu mūziku, elpot savas smaržas, tad lai braucu ar savu transportu, sabiedriskais transports ir neērtības. Es paklusēju, jo taisnība vien ir.
18.09.2014 12:51 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Fuj, lasot tadus tekstus pazud ciena pret dalu jaunajam matem. Neuzskatu, ka kadai ir tiesibas vairak neka citiem tikai tapec ka si papleta kajas. Wow kada varondarbs!!
Varondarbs ir uzaudzinat pieklajigu bernu ne dzemdet un uzskatit sevi tapec par pasaules nabu.
18.09.2014 12:51 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Man vienreiz bija situacija, kur aizmugure manam sedeklim sedeja neaudzinats sikais - rava manu kreslu, matus, dauzija kreslu. Skali kliedza, ne, drizak ruca, un dauzija logu ar speku. Pat ar austinam vareja dzirdet. Ne tikai es bet viss autobuss bija saniknots, brauciens 3h, mammai pofig, laikam bija tada pati ideologija ka te dazam.
Esmu ari braukusi kur bija naudoss kakens. Vinu bija 100x vieglak izturet.
18.09.2014 12:55 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
stellaglmr, droši vien būsi mani pārpratusi. Vai tad es rakstīju, ka sieviete ar bērnu nevar iet ārpus mājām? Doma ir tāda, ka iespēju robežās ir jācenšas izvairīties no infekciju avotiem (sabiedriskais transports ir viens no tiem)! :)
18.09.2014 13:00 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
cormeum Es gan nepiekritīšu,ka bērns ir jāsargā tik ļoti. Viņam tomēr vajag aprast ar apkārtējo vidi un stiprināt imunitāti,galvenokārt,lai nav pēc tam,kad,ejot dārziņā,pastāvīgi slimo.
18.09.2014 13:04 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Mazu bēbi, it īpaši ziemas laikā nevajag vazāt pa veikaliem un sabiedriskajiem transportiem, bet vēlāk tas ir tikai normāls pārvietošanās līdzeklis.

Un arī mammas skaistā laikā vēlas ilgāk pastaigāties pa āru, tāpēc ir tikai normāli bērnu pabarot parkā ar uzsegtu lakatu pāri, jo ir reizes, kad tāpat uz māju paspēt nevar un staigāt tikai ap māju arī ir stulbi - brīžiem tiešām liekas, ka māmiņām jāsēž mājās iespundētām. Piedzemdējiet vispirms un tad parunāsim, jo no citām diskusijām redzu kā māmiņām domas mainās, kad mazais piesakās.

Pati neesmu nekur barojusi publiskā vietā, pamperu bērnam tikai ratos esmu mainījusi parkā un ar sabiedrisko ar bērnu braucu ļoti reti, bet tad uzskatu, ka netraucējam nevienam.

Man vairāk traucē smirdīgi cilvēki un bomži sabiedriskajos, māmiņas es saprotu, bet ja mans bērns brēktu pa visu transportu es kāptu ārā, jo nevēlos, ka kādam traucēju, un tā kā ar starppilsētas autobusiem nepārvietojos, tad Rīgā vienalga kur izkāptu.
18.09.2014 13:26 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Vienmēr ar savu dusmīgo aci noskatos uz tiem, kas sūc aliņu vai vēl ko stiprāku sabiedriskajā autobusā.
Divi nariki par narkotikām skaļā balsī runāja. Kur un par cik var dabūt utt.
Desmaižu ēšana jau ir pierasta lieta, ja katru rītu pavadi sabiedriskajā :D
18.09.2014 14:46 |
 
Reitings 460
Reģ: 18.09.2014
Visu penteri nelasīju. Secinājumi.
Viena kosmiete apraksta otras kosmietes nepiedodamās darbības sabiedriskajā transportā :D
18.09.2014 19:57 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.07.2014
Vienreiz autobusā redzēju, kā kāds bezpajumtnieks maizītes smērēja.. :D Man palika baisi ap dūšu, jo ārā jau bija tumšs, bet nu neko.. :D
Vēl man nepatīk, kad skaļi runā pa telefonu, spēlē telefonā spēlītes ar maksimālo skaļumu uzgrieztu..
Laikam arī viss, neko citu neierastu neesmu pamanījusi..
Pati visbiežāk lasu grāmatu vai klausos mūziku.. ;)
18.09.2014 20:05 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Ļoti pārspīlēts stellaglmr viedoklis. Rodas iespaids, ka nav redzēti mūsdienu vecāki ar bērniem. Šeit pieminētie gadījumi jau nenotiek visu laiku, nevajag pārprast citu meiteņu teikto un uztvert tik burtiski. Tomēr ir pieklājības normas, kuras katram būtu skaidras un nevajag izcelt vienu cilvēku grupu augstāk par citām.
18.09.2014 20:14 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Cormeum - viss teksts nav adresēts Tev, bet tikai pirma daļa. Es tur drusku iesvilos. :D

Boom - ja parūpējies izlasīt visu diskusiju, tad atliek vien saprast, ka kādi tankisti, tādi suņi pretī skrien. Šeit visas dāmas pārspīlēti uztver VISU. Konkrēti par sabiedrisko transportu - diemžēl nāksies vien pieņemt faktu, ka ir īpašās grupas, kurām pienākas vairāk kā citiem. Tādi ir noteikumi, kurus cītīgi ignorē šīs meitenes. Māmiņām (topošajām un esošajām), bērniem, veciem cilvēkiem, invalīdiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem - pienākas vairāk kā pārējiem. Samierinieties vai sāciet darīt to ko pašas piedāvājiet - izmantojiet taksi, kājas, riteņus vai sēdiet mājās. Kā redzam šajā diskusijā - alternatīvas netrūkst.

Pati RS pakalpojumus neizmantoju jau divus gadus - ar atsevišķiem trīs vai četriem izņēmumiem (tai skaitā - starppilsētu autobusi). Taču, man arī agrāk derdzās šī attieksme. Jauni cilvēki, bet taisa no sevis mirējusi - pasaules nabas. Arī citās līdzīgās diskusijās var lasīt šo absurdu. Un apzinoties, ka ietilpstu šajā vecuma kategorija 20+ varu droši teikt - man ir kauns par jauniešiem. Tik cūcīgi, iedomīgi un egoistiski, ka pat īsti neizni - sūtīt uz ķemertiņu vai paglaudīt galviņu un apgalvot, ka tā nemaz nav kantaina.
18.09.2014 21:02 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Palasīju pēdējo lapu komentārus un tiešām ir tāda sajūta, ka mātes ir pasaules nabas tikai tāpēc, ka ir deviņus mēnešus iznēsājušas bērnu un to piedzemdējušas. Ja tev bērnu nav un tos nedomā taisīt, tad viss - turi muti un paciet jauno māmiņu izdarības. Aptuveni no sērijas - ja pa šauru trotuāru pretī nāks divas māmiņas ar milzu ratiem, tad nokāp no ietves un ej pa braucamo daļu, tikai tāpēc, ka tās, kuras nedod ceļu, ir mātes un viņas līdz ar to ir varones.
Aizdomājos arī par šo viedokli:
Šīs te vājdegunu, ģībstošās būtnes ir pašā saraksta apakšā. Zem omītēm, maziem bērniem un jaunajām māmiņām. Izmantojiet transportu? Pieveriet mutes vai ejiet ar kājām.

Nenoliegšu, ka esmu diskusijās par sabiedrisko transportu minējusi par savām veselības problēmām, taču ja vadās pēc komentāra (un citiem līdzīgiem), tad man ir jātur mute ciet, jo neesmu ne veca pensionāre, jau jaunā māmiņa.
Katru dienu ceļā uz darbu vienā virzienā pavadu gandrīz 40 minūtes sabiedriskajā transportā. Esmu godīgi samaksājusi par biļeti, līdz ar to man pienākas kaut neliels komforta līmenis. Un ko man darīt - ja es jūtu, ka ģībstu, man vienalga mesties un dot savu vietu mātei ar bērnu tikai tāpēc, ka viņai ir bērns? Vai arī ar kājām katru dienu iet uz darbu kādas divas stundas? Kurš vispār cilvēkus iedala kaut kādās grupās? Kas skaitās "saraksta apakša"? Ja es pēkšņi kļūtu par māti un stāvētu ar mazu bērnu pie rokas, tad automātiski nokļūtu "saraksta augšā", bet tagad ar savām veselības problēmām palieku turpat apakšā? Jākļūst par māti. Laikam tur visa tā sāls.
18.09.2014 23:25 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
stellaglmr ir "īstā" māte, kuru klausīties. Vispirms iemīli savu bērnu un tad, kaut ko žvangsti. Un jā, nedošu vietu un blā blā blā, tikai tāpēc, ka kāda ir piedzemdējusi. :D
18.09.2014 23:32 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Man šķiet, ka uzskatīt visus jauniešus pēc noklusējuma par veseliem cilvēkiem, kuri ir kaut kāda mistiska saraksta apakšgalā, ir tīrākā šaurpierība.

Protams, mēs varam te aizsākt diskusiju par to, ka jāceļ Latvijas demogrāfija un jāliek visas dzemdētājas zelta vērtē, tomēr tieši šeit izteiktais jauno māmiņu viedoklis man liek domāt, ka viņi ir tieši tāda pati sabiedrības daļa kā visi pārējie. Ja jau ir veicams tik garš ceļš, ka bērnam ir jāmaina pamperi un jābaro ar krūti, tad ieteiktu laicīgi plānot savas finanses pirms mazuļa pieteikšanās, lai varētu SAVĀ transportlīdzeklī darīt visu, ko iegribās, netraucējot pārējos.

Nu nav bērna kaku smaka svētāka par bezpajumtnieka kaku smaku, tik daudz jau nu būtu jāsaprot. Sabiedriskais transports (un arī sabiedriskā vieta) neparedz, ka apkārtējiem cilvēkiem ir jābūt mierā ar tiem traucējošām darbībām.
18.09.2014 23:47 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Meitenes, Jūs nesaproties, ko es Jums saku.

Tieši fakts, ka Jūs nopērkat biļeti nozīmē, ka Jūs apņematies ievērot noteikumus sabiedriskajā transportā. Kuri paredz, to - ka Jums nav priekšroka un Jūs neesart īpašā grupa, kurai kaut kas pienākas automātiski. Lūdzu, palasiet likumu un tad uzstājiet uz savām neeksistējošajām tiesībām. Jums pat iekāpt transportā pienākas tikai tad, kad visi jau ir iekāpuši vai izkāpuši.

http://likumi.lv/doc.php?id=244876

Es runāju tieši par šo problēmu. Jūs nevarat pateikt, ka māmiņai, vecam pensionāram vai invalīdam kā arī cilvēkam ar kustību traucējumiem, būtu jāizvēlas CITS PĀRVIETOŠANĀS VEIDS. Jo pēc definīcijas, tās esat Jūs kurām ir problēmas ievērot noteikumus.
Tā nav nedz šaurpierība, nedz vēlme gū pārākumu - tie ir Rīgas satiksmes sabiedriskā transporta izmantošanas NOTEIKUMI. Kurus nosaka Rīgas Dome.
Jūs nevarat apgalvot, ka tā nav, ja tā ir.

Es nesaku, ka jauniešiem Nav veselības problēmu. Es saku, ka jaunieši visi pēc noklusējuma ir gatavi tēlot beigtas zivis, tikai lai izmantotu sēdvietas. Cik normali ir tas? Personīgi es, kad esmu izmantojusi transportu, esmu izmantojusi sēdvietas tikai noteikumu kārtībā. Tāpat, es neesmu redzējusi niknas māmiņas, kuras uzstāj uz savām tiesībām, bet esmu redzējusi neapmierinātus jauniešus, kuri ņurd uz māmiņām. Un tas ir nepareizi pēc definīcijas.
Par cilvēcīgajiem aspektiem mēs šeit nerunājam. Bet runājam par to, kas nepatīk jaunajām šmīzēm - pasaules nabām. Un viņām, acīmredzot, ļoti nepatīk Domes pieņemtie noteikumi. :D
19.09.2014 08:17 |
 
Reitings 278
Reģ: 04.07.2014
Zini, es reizēm pēc darba esmu tāāāā pārgurusi, ka es speciāli neskatīšos apkārt, vai kāds pavecāks vai māmiņa neiekāpj. Un sēdēšu.
Cita lieta, ja jūtos sprigani un labi, tad jā.
19.09.2014 09:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits