Ārprāts. Vai Jūs atbalstat policijas rīcību?

 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Tiešām, viens vārds, kas manī uzliesmoja noskatoties VIDEO ārprāts: https://www.facebook.com/video.php?v=577090775676412

Vai Jūs uzskatat, ka policistam nebija citu iespēju rīkoties savādāk? Esmu šokā, ka TĀ rīkojas kārtības sargi! Tur tak bija skaidrāks par skaidru, ka cilvēks padodas un vēl pietam apvalda savu suni, cenšas pasargāt. Nē, iedod ieroci tādam, kas pat neprot nošaut uzreiz un bez mokām.
Manuprāt tikpat labi varēja palaist vaļā aizturēto un viņš ieslēgtu mašīnā to suni, pievērtu ciešāk logus, padevās tak.
02.09.2014 23:41 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Aizturētā persona var atrasties šoka stāvoklī, secīgi nebūt spējīga objektīvi novērtēt situāciju, tajā skaitā saprast, ka logs ir jāaiztaisa, atstājot vien nelielu škirbu gaisam. To pateikt vajadzēja likumsargiem, vienlaicīgi lūdzot izsaukt personu, kas suni savāks. Grūstīšana vispār nav pieņemama, jo aizturētais nevienu neapdraudēja, neizrādīja pretestību. Policisti ir apmācīti cilvēki, nevis ierindas cilvēks. Ir jājūt atšķirība.
03.09.2014 23:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Aizturētā persona var atrasties šoka stāvoklī, secīgi nebūt spējīga objektīvi novērtēt situāciju, tajā skaitā saprast, ka logs ir jāaiztaisa, atstājot vien nelielu škirbu gaisam. To pateikt vajadzēja likumsargiem, vienlaicīgi lūdzot izsaukt personu, kas suni savāks. Grūstīšana vispār nav pieņemama, jo aizturētais nevienu neapdraudēja, neizrādīja pretestību. Policisti ir apmācīti cilvēki, nevis ierindas cilvēks. Ir jājūt atšķirība.


Šim jāpiekrīt ka policisti nenovērtēja visu kārtīgi pirms rīkojās, daļēja vaina ir saimniekam, bet kā jau teici, viņš tiešām var būt šoka stāvoklī vai vienkārši apmūlsis un tik tālu neaizdomāties, it īpaši ja policija liek atkāpties no mašīnas utt. Viņam ir izvēle, neklausīt un aiztaisīt logus lai gan tā skaitītos nepakļaušanās policistam jo tik pat labi viņam aiz durvīm varētu būt ierocis, otrs variants paklausīt... un lūk ar rezultāts.
03.09.2014 23:19 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ctn, mans komentārs attiecās uz tavu piekasīšanos pie Dionysus stāsta. Ne vienmēr pēkšņi uzbrūkošu suni var ieraudzīt un novērst uzbrukumu, un stipri sakost var arī pāris sekundēs.
par to, ka riešana nenozīmē uzbrukumu, tur es tev pilnībā piekrītu, piem. es to suni ne redzēju, ne dzirdēju, pat viņa soļus ne, viņš man uzbruka klusām no muguras.
03.09.2014 23:25 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Donata, jā, es piekasījos, jo doma vien par to, ka personas subjektīvās bailes var ietekmēt tā profesionālo darbu man šķiet, maigi sakot, nepareiza. Ja cilvēks nav spējīgs adekvāti reaģēt krīzes situācijā, tad policista darbs tam nav piemērots.

Savos piemēros es minēju, ko darīt jau tad, kad suns ir ar zobiem kājā, lai nepieļautu kājas plosīšanu. Arī man ir rētas no suņiem. Manī no tā naids nekrājas, lai es tagad apgalvotu, ka video policists rīkojās adekvāti, vai mēģināt taisnoties, ka, lūk, nezinām visu stāstu. Tur viss ir kā uz delnas. Redzot nepatīkamas situācijas, kurās ir iesaistīti suņi, es vienmēr iejaucos, jo zinu ko un kā darīt pareizi. Mana pieredze rāda, ka ļoti daudzi nemaz nezina kā uzvesties suņa klātbūtnē. Nemaz nerunāsim par vecākiem, kas vēsā mierā ļauj savam bērnam skriet pie svešiem suņiem. Ja to sīci sakodīs, suns būs tas nelabais? Vai tomēr bezatbildīgā māmiņa?

Jebkurš suņa kodums ļoti sāp, jo tiek saspiesti audi. Rētaudi var veidoties arī no virspusējiem savainojumiem. Pāris sekunžu laikā neko nopietnu kājai izdarīt nevar.
03.09.2014 23:35 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
es ļoti šaubos, ka, ja es sunim pamestu šalli vai jaku, viņš atrautos no manas miesas un sāktu plosīt to :D viņu ar lielām grūtībām atrāva nost viņa saimnieki.
bet par lūpu ir interesants padoms, nespēju iztēloties, kā tas izdarāms, bet viss nāk ar pieredzi :D
manī nav nekāda naida pret suņiem, vienkārši ir apnicis skaidrot visiem, no kā man tās briesmīgās rētas un taisnoties cilvēkiem, kuri domā, ka katra dzīvnieka rīcība ir paredzama un izskaidrojama, ka es to suni nekādā veidā neprovocēju. un ka suņu uzbrukuma upuri paši uzprasās (šis viedoklis arī šeit ir izskanējis vairākos komentāros)
03.09.2014 23:50 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ja izprastu suņa uzvedību, tad arī saprastu, kas, ko un kāpēc ir manos ieteikumos, nu jā, tagad atliek vien forumā žēloties, ka visi suņi ir slikti. Un nevajag stāstīt, ka Tev cilvēki diendienā uzbāžas ar jautājumiem par Tavām rētām, un tad, kad atbildi, ka suns sakoda, visi kā viens bļauj, ka aiz astes raustīji. Zūd ticamības moments tādam murgam. :D

Tev pašai suns ir bijis?
03.09.2014 23:56 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
04.09.2014 00:01 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ja izprastu suņa uzvedību, tad arī saprastu, kas, ko un kāpēc ir manos ieteikumos


tu tiešām domā, ka tavs ieteikums pamest jaku der brīdim, kad suns jau ir sajutis asinis?

un pirmkārt, es nežēlojos. otrkārt, negribi, netici. treškārt, nē, nav bijis, bet nākotnē ir ieplānots ;)
04.09.2014 00:04 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Gāju cauri visai diskusijai, kur pēdējo reizi lasīju un sāka rasties komentāri, tad nu tā :

Mincija
Dzīvnieku fanātes, tad kad jums metīsies virsū sunītis, kurš aizsargā savu saimnieku, jo jūs viņam ejat garām pa ielu, tad ļaujieties suņa zobiem, jo tas taču ir viņa pienākums!

Šajā video suns neuzbrūk bez iemesla. Pietam policijas darbinieks agresīvs, pats sunim iet virsū. Un pat ja uz ielas tevi kāds paošņā, tas nenozīmē, ka uzklupt grib.

Lori
asinssuni, kurš izbolītām acīm siekalām šķīstot metīsies virsū policistiem. Bet nē aiztur dīkdieni par to, ka komentē soda kvīšu izrakstīšanu (?) un nošauj suni.

Man tas šķiet absurds. Bez pamatota iemesla izrādīta agresija no policijas.

Neons
tur taa mashiina mirgoja kaa Ziemassveetiku egliite pati par sevi

:D Vismazkaut kas par ko var pasmaidīt. Bet vispāt tā tak bērnu arī var nobiedēt, ja ar ieroci un agresīvi virzās virsū. Policijai tak būtu jābūt ‘’labajiem’’, pie kuriem var meklēt palīdzību, nevis jābaidās, ka ieroci vilks ārā.

Undersun
Dzīvnieki nav ļauni. Ļauni ir cilvēki.

+++ Bieži novērots.

bellakilla
viņš taču redzēja, ka mašīnai visi logi vaļā, un suns tiks ārā

Es domāju, ka saimnieks negribēja arī nogalēt suni verot logus ciet. Un neiedomājās, ka policija viņu raustīs un būs agresīva, kas nzīmētu, ka sunim nav iemesls satraukties nemaz.
poliči noņemtu viņam rokudzelžus, un teiktu "oi, savāciet savu sunīti".

Nav jāņem tak pat rokudzelži nost, ja jau čura gar kāju tek – atliek palaist vaļā un suns jūtas ‘’paveicis darbu’’. Paglābis saimnieku. Kad mierīgs, tad var atbrīvot no rokudzelžiem, lai savāc suni. Vai vismaz pazvana kādam, kas var atbraukt pakaļ dzīvniekam, bet ko nu tur.
rotveilerim aiziet pa īso, iespējams viņš uzbruktu arī pašam saimniekam

Vispār nekāds sakars ar šķirni. Bieži vien mazie klēpju suņi ir nestabilāki, nekā lielie. Pietam rots nav liels nemaz. Stafus ar rotiem salīdzināt? Vispār nez no kurienes saklausīti šausmu stāsti noteikti.
Cita lieta, ka šauj viņi kā memļaki. Suni varēja nošaut arī ar vienu šāvienu, lai viņš nemokās.

Savā ziņā jāpiekrīt, ja nemāk neitralizēt, tad vismaz bez mokām un ātri nogalināt. Bet būtu jāprot samazināt draugu savādāk.
ko TU autor gribēji ar šo panākt? Kārtējo kašķi?

Kašķus negrasos izsaukt. Bet kā jau minēju – esmu pārsteigta par to, ka tā var notikt. Un arī sākumā rakstīju, ka nezinu, vai maz vajadzēja likt te, bet ieliku.

Kristiine
Uzskatu, ka viņu rīcība noveda pie tā, ka suns leca laukā aizsargāt savu saimnieku.

+++ mani novērojumi par to pašu liecina. Vispār viss tavs komentārs kā silta tēja- nomierināja, ka neesmu sadomājusi to visu.

Ctn
Ja būtu gribējis uzbrukt, tie mēsli nemaz nebūtu paspējuši savas pistoles izvilkt.

Arī jāpiekrīt. Ja būtu gājis uzbrukumā, tad nebūtu arī velti spēku uz riešanu tērējis tādejādi piesaistot uzmanību.


RedColour
Atvaino, ka sagādāju negatīvas emocijas.

Arielle
filmē, komentē un tad vēl nopublicē internetā, riebjas šitādi cilvēki...

Varbūt publicēja, lai pievērstu sabiedrības uzmanību uz to, kādi policisti ir apkārt. Lai liktu varas iestādēm pievērsties viņu apmācībām vairāk un lai neatkārtotos šādas situācijas. Varbūt, lai būtu pierādījumi attiecīgā policista aizturēšanai lietas izskatīšanas laikā.

Nikola
ja suns uzbrūk cilvēkam, tas ir jālikvidē.

Un, iedomājoties piemēru, ja Tev būtu suns ar kuru Tu dodies vakara skrējienā, bet Tev uzbrūk kāds ļaundaris no kāpņutelpas. Izvarotājs, zaglis, slepkava... Tu negribētu, lai suns nostājas Tavā pusē un aizstāv? Un tas ir tikai piemērs. Jo šajā gadījumā sunim arī nav skaidrs – saimniekam UZBRŪK! (vismaz, cik suns var saprast, viņam tā policista forma neko nemaina)

Ctn
ja neproti pareizi rīkoties krīzes situācijā, darbs policijā nav Tev.

Man šķiet, ka šo pat var uz daudzām profesijām attiecināt. Arī ugunsdzēsēji, ārsti, elektriķi utt. Trekns + Tev.
visu varenais cilvēks to drīkst darīt.

Man šķiet, ka cilvēki vispār pārāk daudz atļaujas.

Mīlestība apvienojumā ar sarga instinktu liks sunim atdot dzīvību par savu cilvēku. Komanda neaizsargāt saimnieku būtu pretdabiska.

+++

Dionysus
pieskrēja man klāt ( 0,01 - 0,5 sek)

Tādā ātrumā ‘’pieskrēja’’? Turbo suns vai visu laiku īstenībā blakus skrēja?

Donata
Man kaut kā neizskatās, ka suns atņirgtiem zobiem ietu virsū. Rēja, viss.

Annalise
Jau sāk suņu ēšanu atbalstīt.. un tieši tādeļ man dzīvniekus vairāk žēl kā cilvēkus.

Man šķiet, ka tā bija troļļošana, lai pabojātu skatu diskusijā. Lai gan sen zināms, ka uz pasaules arī tā notiek.

Nina
Ierauga suni - sāk vicināties, skriet uz otru pusi, kliegt, izrādīt nepatiku utt., kas, protams, ir kā signāls sunim.

Jāpiekrīt. Es arī daudzkārt ko tādu esmu novērojusi. Man jau kā cilvēkam tas šķiet kā signāls, ka kaut kas ar to otru nav īsti kārtībā, pieļauju, ka dzīvnieks arī nevar nepamanīt.

un vēlreiz ctn
Nemaz nerunāsim par vecākiem, kas vēsā mierā ļauj savam bērnam skriet pie svešiem suņiem. Ja to sīci sakodīs, suns būs tas nelabais? Vai tomēr bezatbildīgā māmiņa?

Cik ļoti man patika šis komentārs, jo man pašai pie suņa lien sveši cilvēki ar domu, ka bučot jau var visus. Un tās labās mammas, kas bērniem ļauj pie svešajiem suņiem bez saimnieka atļaujas līst. Un tu kaut stum to bērnu prom, bet saimnieks un suns ir vainīgi pat pie tā. "Kapēc Jūs neļaujat manam bērnam papaijāt Jūsu suni? " - stu*buma kalngals.
04.09.2014 00:08 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
tu tiešām domā, ka tavs ieteikums pamest jaku der brīdim, kad suns jau ir sajutis asinis?


Jā, jā, suns tikai cilvēka asiņu dēļ dzīvo. Un kā sajūt tās, tā pārvēršas par izsalkušu vilku, kas grasās apēst.
04.09.2014 00:10 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
cloo, es teicu, ka mans komentārs būs ne pa tēmu. bet respect par eseju, atbildot visiem :D
04.09.2014 00:13 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Donata
Pati tagad skatos un brīnos, cik daudz sanāca sarakstīt.
04.09.2014 00:14 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
cloo, izskatās, ka tu, par laimi, neesi bijusi tādā situācijā. izsmiet jau ir visvieglāk.
04.09.2014 00:15 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Donata Neizsmeju. Bet apgalvot, ka asinis sajutis suns ne par ko vairs nedomā kā tikai vēl stiprāk iekosties un vairāk asinis sajust? Pilnīgs absurds.
04.09.2014 00:23 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
tu tiešām domā, ka tavs ieteikums pamest jaku der brīdim, kad suns jau ir sajutis asinis?


Nē, labāk ir, lai to suni kāds velk nost - burvīgi paplēsīs miesu. Redzi, tad, kad suns jau ir ar zobiem Tavā miesā, par izprovocēšanu nevar būt ne runas, jo.. viss jau notiek. Asa kustība suņa virzienā tiks traktēta kā uzbrukums, secīgi, suns noķers mesto priekšmetu. Tākā tam būs Tava smarža, suns to turpinās plosīt. Tā suņa saimniekiem, kas Tev uzbruka, vajadzēja nevis suni vilkt nost (tas plēsa Tev miesu, radot papildus bojājumus), bet pielietot lūpas metodi. Ja neliels suns, pacelt gaisā aiz pakaļkājām.

Par lūpas metodi - mani pašu apmācīja audzētāja. Ir sanācis to pielietot, jo tas faktiski ir vienīgais veids,kā apturēt plēšanu. Protams, ja nav pārliecības, ka to spēs - nevajag nemaz mēģināt.

Suņi ir dažādi. Man ir bijusi situācija,kad suns ir 2 m no manis, zobus atņirdzis, un kādus 100m sadzēries/sanarkojies saimnieks ar bisi, kurš saka, ka es, debīlā latviete, viņam dzīvot traucēju un mani nobliezīs, ja es suni nelikšu mierā. Bet, es gāju uz mājām! Viņu teritorija, no kuras suns izskrēja bija tos 100m tālāk. Ja es skrietu prom, suns mestos kājās, tā stāvot pastāv risks, ka vecis izšaus. Kā tiku sveikā cauri? Stāvēju un aukstām, trīcošām kājām viņam stāstīju, ka sunim ir jābūt teritorijā un par manis nošaušanu, savainošanu viņš tik un tik gadus sēdēs. Skaļi, vairākas reizes. Viņš bisi te nolaida, te pacēla.. suns turpināja riet. Zini, kas pirmais aizvācās? SUNS!

nē, nav bijis, bet nākotnē ir ieplānots


Var just. :)
04.09.2014 00:25 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
nu tad mani koda kaut kāds aptracis suns. kaut gan trakumsērgas viņam nebija.
04.09.2014 00:25 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ctn, ja godīgi, es nezinu, kādā veidā to suni atrāva nost. ar vilkšanu vai kā. likās, ka viņiem pašiem bija bail viņam tuvoties un sākumā centās kaut kā novērst uzmanību :D lūpas metode tā noteikti nebija, tur vajag iekšas, lai bāztu pirkstus sunim rīklē. un to vajag arī mācēt. tas ir tas pats, kas izvarošanas upuriem mācīt kaut kādus viltīgus cīņas paņēmienus, tajā brīdī to izdarīt ir ļoti grūti. pati tikko atzini, ja nav pārliecības, nevajag nemaz mēģināt.
un diezin vai daudzi cilvēki, kam ir suņi, mācās pie suņu audzētājiem, tā kā to savu attieksmi ''tu neko nejēdz no suņiem'' vari atstāt pie sevis ;)
04.09.2014 00:34 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
bija domāts ''neko nejēdz no suņiem, jo tev tāda nav''
ir daudzi suņu saimnieki, kuri jēdz no suņiem mazāk, kā es, jo domā, ka ''mans sunīc jau nekad nekož''.
04.09.2014 00:42 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Par to rakstu.. Nav ko teikt. Un policistu neatlaida, bet papaijaja pa galvinu. http://rt.com/usa/elmonte-cop-pitbull-shot-435/
04.09.2014 00:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja nēsātu šaujamo un man uzbruktu suns.. liktu ieroci lietā! Negribētos staigāt sakropļotai :(
04.09.2014 00:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits