Ārprāts. Vai Jūs atbalstat policijas rīcību?

 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Tiešām, viens vārds, kas manī uzliesmoja noskatoties VIDEO ārprāts: https://www.facebook.com/video.php?v=577090775676412

Vai Jūs uzskatat, ka policistam nebija citu iespēju rīkoties savādāk? Esmu šokā, ka TĀ rīkojas kārtības sargi! Tur tak bija skaidrāks par skaidru, ka cilvēks padodas un vēl pietam apvalda savu suni, cenšas pasargāt. Nē, iedod ieroci tādam, kas pat neprot nošaut uzreiz un bez mokām.
Manuprāt tikpat labi varēja palaist vaļā aizturēto un viņš ieslēgtu mašīnā to suni, pievērtu ciešāk logus, padevās tak.
02.09.2014 23:41 |
 
Reitings 476
Reģ: 20.05.2009
es labprāt nošautu to policistu!!!!!!!!!!!!
03.09.2014 21:35 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Būtu jāredz tā situācija no otras puses.
Mani, pusaudža gados arī pamatīgi sakoda, suns, rētas vēl tagad palikušas.
Tas notika tik ātri un negaidīti, un ja man būtu bijis ierocis, un es prastu ar to rīkoties, tad es arī būtu bliezis viņam virsū.


Un? Ja ir bērnības trauma, tad ir jāiet pie psihologa tā atrisināt, nevis jāstrādā par policistu. Tieši tik elementāri - ja neproti pareizi rīkoties krīzes situācijā, darbs policijā nav Tev. Sēdi pie datora, klabini taustiņus. Indivīda subjektīvās bailes nav pārējo problēma.
03.09.2014 21:45 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Tieši tik elementāri - ja neproti pareizi rīkoties krīzes situācijā, darbs policijā nav Tev. Sēdi pie datora, klabini taustiņus. Indivīda subjektīvās bailes nav pārējo problēma.


Interesanti kā tu rīkotos situācijā kad suns tevi sagrāb aiz kājas un nogāž no velosipēda.
Aprunātos ar suni par risinājumu krīzes situācijā ?

Par policistu rīcību - nevar pilnvērtīgi spriest par situāciju tikai pēc šī ieraksta. Ar to ir par maz lai kādu apvainotu. Bet tāds jau ir šī video mērķis - nežēlīgie policisti un nabaga dzīvnieks. Viss tikai uz emocijām...
03.09.2014 21:58 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Interesanti kā tu rīkotos situācijā kad suns tevi sagrāb aiz kājas un nogāž no velosipēda.
Aprunātos ar suni par risinājumu krīzes situācijā ?


Kur Tu redzēji šādu situāciju video?

Atbildot uz Tavu jautājumu, esmu pietiekoši izglītota, lai zinātu, kā uzvesties šādos gadījumos, vēl vairāk - kā dzīvnieku neizprovocēt. Bet, tagad laikam jau ir stilīgi, arī ejot pa mežu, un ieraugot meža cūku ar bērneļiem iet tai klāt, jo visu varenais cilvēks to drīkst darīt. Tad, kad ribas lauztas, tad lops vainīgs.
Esmu arī rīkojos, diezgan brutāli, lai aizstāvētu savu kucēnu. Bet, tie ir bijuši reāli uzbrukumi, nevis mana interpretācija par tēmu/ subjektīvā nepatika/bailes pret dzīvniekiem.

Par policistu rīcību - nevar pilnvērtīgi spriest par situāciju tikai pēc šī ieraksta. Ar to ir par maz lai kādu apvainotu. Bet tāds jau ir šī video mērķis - nežēlīgie policisti un nabaga dzīvnieks. Viss tikai uz emocijām...


Ko Tev vēl vajag? Es atkal varu atbildēt, ka šis video ir visu ņuņņu sapņu piepildījums, kuri pielaiž savas bikses katru reizi, kad dzird suni rejam.
03.09.2014 22:07 |
 
Reitings 5
Reģ: 21.07.2014
Tas ir briesmīgi un šādu policistu rīcību neatbalstu, jau vien, tāpēc ka man pašai ir mazs suns un liela mīlestība pret dzīvniekiem, lai arī kādi tie būtu. Bez tam suņi pēc būtības ir ļoti uzticami saviem saimniekiem, tāpēc arī saprotu, kāpēc suns metās aizsargāt saimnieku.
+ Suns izskatās vēl visai jauniņš, ja neklausa uzreiz saimniekam vārdam.

Jāatzīst, es neizlasīju visu komentārus, tomēr uzskatu, ka policists varēja rīkoties savādāk nevis šaut, ir arī steki vai piparu gāzes baloniņi, kas arī spēj apturēt suni, nenogalinot to.

Pašai vienreiz nācās ar piparu gāzes baloniņa aizsargāties no doga, kas uzbruka gan manam sunim ( iekožoties sānos), gan pēc tam uzbrūkot man. Baloniņš palīdzēja.
Pēc tam vēlāk nācās satikties ar dāņu dogu, tam viss bija kārtība gan ar redzi, gan ar ožu.
03.09.2014 22:08 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Suns izskatās vēl visai jauniņš, ja neklausa uzreiz saimniekam vārdam.


Komandas te nestrādātu - suns savu saimnieku aizsargās, cik spēs. Mīlestība apvienojumā ar sarga instinktu liks sunim atdot dzīvību par savu cilvēku. To video arī pierādīja. Komanda neaizsargāt saimnieku būtu pretdabiska.


Ja mani kāds pastaigas laikā gribētu arestēt, grūstītu, tur nebūtu divu domu - suns būtu rīklē policistam. Nepaspētu izvilkt savu pistoli. Tas ir loģiski, nekāda saistība ar agresiju. Ir jābūt mucā augušam, lai to nesaprastu.
03.09.2014 22:13 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Atbildot uz Tavu jautājumu, esmu pietiekoši izglītota, lai zinātu, kā uzvesties šādos gadījumos, vēl vairāk - kā dzīvnieku neizprovocēt.


Kā uzvesties gadījumā ja tu brauc ar velisopēdu, savās domās, tad sekundes daļā no krūmiem izskrien suns kurš ieķeras kājā. Kāda vēl tur provokācija.

Bet, tagad laikam jau ir stilīgi, arī ejot pa mežu, un ieraugot meža cūku ar bērneļiem iet tai klāt, jo visu varenais cilvēks to drīkst darīt. Tad, kad ribas lauztas, tad lops vainīgs.


Nevajadzētu gan tev iet pie meža cūkas klāt, tas tiesa.

Ko Tev vēl vajag? Es atkal varu atbildēt, ka šis video ir visu ņuņņu sapņu piepildījums, kuri pielaiž savas bikses katru reizi, kad dzird suni rejam.


Laikam pie psihiatra tomēr tev vajadzētu paviesoties....
03.09.2014 22:15 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Dionysus, pēc Tavas teorijas spriežot, sieviete, kura ir cietusi no vīriešu vardarbības, ja strādā policijā, tad pie katras izdevības var ņemt pistoli un bliezt virsū? :) Trauma taču!

Kā uzvesties gadījumā ja tu brauc ar velisopēdu, savās domās, tad sekundes daļā no krūmiem izskrien suns kurš ieķeras kājā. Kāda vēl tur provokācija.


Pirmkārt, Tev vispār nevajadzētu braukt savās domās, jo kāds slikts šoferis var Tevi nobraukt, vai bezkaunīgi veci cilvēki priekšā izlīst, nokritīsi vēl un sasitīsies. :(

Par suni runājot, divi varianti:

1. Ja ir cepure, šallle, jaka, to mest sunim. Suns instinktīvi to noķers, purinās. Tu iegūsi laiku piecelties, un nostādīt riteni starp sevi un suni. Ja suns riņķo Tev apkārt, riņķo līdz. Ja ir atkāpšanās ceļš, lēnām atkāpies.

2. Ja nekā tāda nav, paņem ar roku iebāz suņa ārējo augšējo lūpu starp žokli. Viņš momentāli pārtrauks kost, jo katrs kodiens izraisīs tam sāpes. Suņa lūpas pasargās Tavus pirkstus. Ar otru roku, pievelc riteni sev priekšā.

Pirkstu likšanu ir pārbaudīta metode. Man visi pirksti vietā. ;)
03.09.2014 22:23 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 17.10.2013
Es nelasīju tēmu, bet nu atļaušos izteikt komentāru.
No policista- kauns!! Es saprotu, itkā pašaizsardzība un tā tālāk, bet pie kā ir vainīgs suns? Pie tā, ka viņa saimnieks ir tāds? Suns jau neizvēlas saimnieku, vaine? Suns vienkārši mīlēja savu saimnieku un steidzās palīdzēt viņam.
Neticu, ka vienīgais veids bija suni nošaut. :(
03.09.2014 22:25 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dionysus, pēc Tavas teorijas spriežot, sieviete, kura ir cietusi no vīriešu vardarbības, ja strādā policijā, tad pie katras izdevības var ņemt pistoli un bliezt virsū? Trauma taču


Ir jāizvērtē situācija. Vai policists varēja nešaut, varbūt. Kaut kas tur jādara.

Pirmkārt, Tev vispār nevajadzētu braukt savās domās, jo kāds slikts šoferis var Tevi nobraukt, vai bezkaunīgi veci cilvēki priekšā izlīst, nokritīsi vēl un sasitīsies.


Ar velosipēdu braukusi esi ? Vai ar auto ?
Laikam jau nē.

1. Ja ir cepure, šallle, jaka, to mest sunim. Suns instinktīvi to noķers, purinās. Tu iegūsi laiku piecelties, un nostādīt riteni starp sevi un suni. Ja suns riņķo Tev apkārt, riņķo līdz. Ja ir atkāpšanās ceļš, lēnām atkāpies.


Suns taču neskraidīja man apkārt un nerēja. Tas pilnā ātrumā pieskrēja man klāt ( 0,01 - 0,5 sek) un ieķērās man kājā. Domā ka es nezinu kā ar pakaļ skrejošu suni tikt galā. Es zinu kā nolekt no velosipēda nostāties otrā pusē un vajadzības gadījumā izmatot to kā aizsargu vai ieroci. Bet toreiz tas notika tik zibenīgi ka pirmajā mirklī es pat nobīties nepaspēju. Pēc 5 sekundēm viņš jau bija prom.

2. Ja nekā tāda nav, paņem ar roku iebāz suņa ārējo augšējo lūpu starp žokli. Viņš momentāli pārtrauks kost, jo katrs kodiens izraisīs tam sāpes. Suņa lūpas pasargās Tavus pirkstus. Ar otru roku, pievelc riteni sev priekšā.


Praksē esi to mēģinājusi ? Neizskatās
03.09.2014 22:35 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ar velosipēdu braukusi esi ? Vai ar auto ?
Laikam jau nē


:D :D :D Nekad, vismaz savās domās. Vienmēr acis kaut kā uz ceļa turās... :(


Suns taču neskraidīja man apkārt un nerēja. Tas pilnā ātrumā pieskrēja man klāt ( 0,01 - 0,5 sek) un ieķērās man kājā. Domā ka es nezinu kā ar pakaļ skrejošu suni tikt galā. Es zinu kā nolekt no velosipēda nostāties otrā pusē un vajadzības gadījumā izmatot to kā aizsargu vai ieroci. Bet toreiz tas notika tik zibenīgi ka pirmajā mirklī es pat nobīties nepaspēju. Pēc 5 sekundēm viņš jau bija prom.


Es nerunāju par apkārtskrienošu suni, bet jau reāla uzbrukuma atvairīšanu.
5 sec? Tad nekāds nopietnais uzbrukums nebija. Apstādināja un viss. Nav patīkami, protams, saimnieks saucams pie atbildības, bet nu... nekādi diži savainojumi tur nevar būt. Nedramatizē kā skuķis.


Praksē esi to mēģinājusi ? Neizskatās


Esmu. Mācies lasīt.
03.09.2014 22:40 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Es nerunāju par apkārtskrienošu suni, bet jau reāla uzbrukuma atvairīšanu.
5 sec? Tad nekāds nopietnais uzbrukums nebija. Apstādināja un viss. Nav patīkami, protams, saimnieks saucams pie atbildības, bet nu... nekādi diži savainojumi tur nevar būt. Nedramatizē kā skuķis.


Iemācies lasīt

Vispār tu izklausies pārāk naiva pat priekš pieauguša cilvēka, kur nu vēl suņu pazinējas

Paaudzies....
03.09.2014 22:43 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Iemācies lasīt

Vispār tu izklausies pārāk naiva pat priekš pieauguša cilvēka, kur nu vēl suņu pazinējas

Paaudzies....


Spēcīgi argumenti! Ko tur piebilst. :D

Par sekundēm taisnība. Tātad savainojums bija vēl minimālāks, un Tu dramatizē kā skuķis, tad jau diskusijai nav vietas. ;)
03.09.2014 22:46 |
 
Reitings 710
Reģ: 16.04.2013
Dzīvnieks ir un paliek dzīvnieks. Suns jau tāds pieradināts vilks vien ir. Pietam daudzviet pasaulē suņa gaļu lieto arī uzturā.



03.09.2014 22:57 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Teletūbij, daudzviet neēd gan. Tevis ievietotais foto ir sagatavošanās slimam pasākumam, ko jau gadiem cenšas apturēt. Tie sunīši, ko redzi, labākajā gadījumā ir klaidoņi, sliktākajā nozagti mājas mīļuļi.
03.09.2014 23:00 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
diskusija jau tā vairs nav pa tēmu, tāpēc atļaušos iekomentēt.
man kā suņa sakošanas upuri ir smieklīgi, lai neteiktu, skumji lasīt ctn komentārus par izprovocēšanu un pašaizsardzību. acīmredzot upura vainošanas sindroms izpaužas ne tikai izvarošanas diskusijās, bet arī sakarā ar suņu uzbrukumiem.
03.09.2014 23:01 |
 
Reitings 155
Reģ: 12.02.2014
Aaaaaaakdievs. kuda katica mir. Jau sāk suņu ēšanu atbalstīt.. un tieši tādeļ man dzīvniekus vairāk žēl kā cilvēkus. Nabaga sunī noteikti bija vairāk cilvēcības kā visus kruķus kopā skaitot. Lai vieglas smiltis suņukam.
03.09.2014 23:02 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Donata, esmu minējusi, ka reālu uzbrukumu gadījumos suņu saimnieki ir saucami pie atbildības. Nevajag pārfrāzēt manis sacīto. Ir jāsaprot, ka tas, ka suns rej, nenozīmē, ka tas uzbrūk. Un sabiedrībā kā tādā trūkst izglītības par to, kā reaģēt krīzes situācijās. Nav visiem suņiem saimnieku, nav. Tāpēc jebkuram skrējējam, gājējam, velo braucējam var gadīties situācijas, kad uzbrūk suns, cilvēkam ir jāzina kā rīkoties, lai sevi maksimāli aizsargātu. Ja es skrienu, ieraugu klaiņojošu suni, es pati pārstāšu skriet, lai to neizprovocētu. Kas tur nesaprotams?

Video uzbrukumu neredzēju. Subjektīvo baiļu izraisītu neadekvātu reakciju no dienestā esošas personas gan.
03.09.2014 23:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Par to pašaizsardzību runājot, draugam ar laukos ir kaimiņos liels vilku suns kurš ir ļoti agresīvs un nekad nav pie saites, kad draugs ar kādreiz brauca ar riteni uz darbu, šis suns vienmēr skrēja ārā no saimnieka teritorijas un pakaļ manam draugam, protams draugs spēra ar kāju viņam lai atgaiņātu, bet godīgi sakot šis suns tad ir pieskaitāms pie agresīviem un tas fakts ka viņa saimnieks viņu nepieķēdē vai nepieskata ir vel sliktāk. Teurētiski es uzskatu ka šādus bīstamus suņus kuri nav mācīti un izrāda agresiju kā pret riteņbraucējiem tā pat gar māmiņām ar bērniem būtu jāiemidzina vai viņu saimniekas jāliek maksāt par nodarīto skādi.

Ir atšķirība tomēr pret agresīvu suni kurš patvaļīgi skraidelē apkārt un cenšas uzbrukt jebkam kas kustās un ar suni kurš ir blakus saimniekam un cenšas saimnieku aizsargāt.

Pašai bērnībā ar kad biju pavisam maza nācās saskarties ar lielu suni, tas vienmēr bija pie ķēdes, bet vienā reizē viņš bija norāvies un mani sakoda, man tagad galvā zem matiem ir koduma pēdas, es pat nzinu vai to suni dēļ tā iemidzināja, bet teurētiski šādos agresīvos gadījumos vajadzētu.

Principā suns šai gadījumā tika provocēts jo viņa saimnieku raustija policisti, to policistiem sajadzēja apzināties kā jau apmācītiem likumsargiem. Pa lielam nepareizi tika darīts no abām pusēm, gan saimnieks vainīgs ka suni neieslēdza kārtīgi gan arī policisti ka nenovērtēja situāciju laicīgi un dēļ tā biji spiesti aizsargāties no suņa kurš tik grib palīdzēt saimniekam un godīgi sakot pēc video, agresīvs neizskatījās, bet gan vienkārši uztraucies.
03.09.2014 23:11 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Uz Teletūbija bildi man ir tikai viena atbilde:
http://kllaimon.wordpress.com/2011/12/14/ar-vajiem-nerviem-neskatit-kanibalisms/
Cilvēks paliek cilvēks.

Cilvēki ļoti daudz ko dara tādu, ko viņiem nevajadzētu darīt. Ēd suņus, ēd cilvēkus, izvaro sievietes, sakropļo bērnus un ko tik vēl nē. Vai to visu vajadzētu atbalstīt? Normāli cilvēki tomēr izvērtē, kas ir labi un kas ir slikti. Suņu ēšana nav pieskaitāma pie normas tieši tāpat kā cilvēku ēšana, nepamatota agresija pret dzīvniekiem (video policists) nav norma tieši tāpat kā agresija pret cilvēkiem. Nevar teikt, ka tas ir labi tikai tāpēc, ka kaut kādi slimie to dara.

Un par suņa sakostajiem cilvēkiem.. Godīgi, man viņi liekas smieklīgi, jo, cik redzēts, viņi uzvedas agresīvāk par dzīvniekiem, no kā baidās. Ierauga suni - sāk vicināties, skriet uz otru pusi, kliegt, izrādīt nepatiku utt., kas, protams, ir kā signāls sunim. Stāvētu, ietu mierā, neizrādītu savu nepatiku un bailes, uzvestos droši (suņi jūt attieksmi) un viss būtu kārtībā.
Mani arī kaut kad ir sakoduši, bet traumu man tas neradīja laikam tāpēc, ka jau kopš bērnības mani iemācīja mīlēt dzīvniekus. Jums vajag paplašināt savu redzesloku un saprast, ka cilvēks nav pasaules centrs. Turklāt, ja jums ir bail no suņiem, zināšanas par suni, kā pareizi izturēties utt., ir jums pašiem noderīgas.
03.09.2014 23:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits