Ārprāts. Vai Jūs atbalstat policijas rīcību?

 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Tiešām, viens vārds, kas manī uzliesmoja noskatoties VIDEO ārprāts: https://www.facebook.com/video.php?v=577090775676412

Vai Jūs uzskatat, ka policistam nebija citu iespēju rīkoties savādāk? Esmu šokā, ka TĀ rīkojas kārtības sargi! Tur tak bija skaidrāks par skaidru, ka cilvēks padodas un vēl pietam apvalda savu suni, cenšas pasargāt. Nē, iedod ieroci tādam, kas pat neprot nošaut uzreiz un bez mokām.
Manuprāt tikpat labi varēja palaist vaļā aizturēto un viņš ieslēgtu mašīnā to suni, pievērtu ciešāk logus, padevās tak.
02.09.2014 23:41 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
No malas vispār viegli teikt kas pareizi un kas nē, bet pieņemu ja es būtu policista vietā un uztrauktos ka man var uzbrukt suns kurš reāli var arī nogalināt, es iespējams ar šautu jo ar steku negribētu līst viņam virsū.

Otrs variants atbrīvot saimniekam vienu roku, otru pieslēdzot pie savas rokas un ļaut saimniekam suni savaldīt, tādā gadījumā nebūtu ne iespēja ka viņš aizmuktu tik liela, ne arī tik liels drauds sunim.
03.09.2014 00:25 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man šķiet, ka nemaz nedrīkst tā aizvērt logus, kā jau minēju - likuma pārkāpums pret dzīvnieku tiesībām. Principā pāris stundas tādā karstumā un diezgan bēdīgas izmaiņas.


Aizvērt nedrīkst, bet aizvērt tik daudz lai nevarētu tikt laukā gan varēja, bet līdz tam man liekas vienkārši cilvēks tādā mirkli neaizdomājas.
03.09.2014 00:26 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Nina Man šķiet, ka šis :
Nē, iedod ieroci tādam, kas pat neprot nošaut uzreiz un bez mokām.

Jau gana labi paskaidro, ka nav tur patīkami skati bez mokām.
03.09.2014 00:27 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Bļāviens, man gribas nolamāties. Nevarēji vismaz uzrakstīt, cik nepatīkami skati tur būs??!


Man ar tāda pirmā doma bija.
03.09.2014 00:28 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Par videoklipu. Konkrētiem policistiem es novēlētu raustīties agonijā kā to nācās darīt sunim. Šādai rīcībai nav attaisnojuma.
Lai gan, cik esmu runājusies ar policistiem, viņiem ir citādāka dzīves uztvere, viņi īpaši neieslīgt jūtu pasaulē, tomēr "heitot" tagad visus policistus būtu smieklīgi. Cilvēki ar dažādu nodarbošanos, dažādā vecumā, dažādas tautības ik dienas dara pāri dzīvniekiem. Tikpat labi mēs varētu skatīties video ar skolēniem, kas dedzina baložus, sekretāriem, pārdevējiem, šoferiem, juristiem utt. utt., kas sasien sunim kājas un pamet mežā, kas sit suni vai tamlīdzīgi. Varam likt videoklipus ar eksperimentiem uz dzīvniekiem. Nežēlība pret dzīvniekiem ir visapkārt, tieši tāpēc esmu pārliecināta dzīvniekmīle un lielu daļu cilvēku uzskatu par lielāko ļaunumu pasaulē.
03.09.2014 00:35 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nina

Es pieņemu ka šai gadījumā lielāks sašutums ir ka konkrēti policists šādi rīkojās, ja tas būtu pārdevējs vai bērns tad būtu cita attieksme - 100% pret dzīvnieka mocīšanu utt. Bet šai gadījumā ir apmācīti policisti kuriem ir jāmāk izvairīties no tādiem gadījumiem. Tik pat labi varēja iešaut sunim kājā un viņš neko nevarētu izdarīt vairs, bet te, vairākas reizes tika šauts kad jau suns pēc pirmā šāviena atkāpās, tā bija lieka agresija. Es saprotu policistu kas to izdarīja, tomēr iestājas izdzīvošanas instinkts, bet tieši tāpēc viņi ir mācīti lai varētu izvairīties no šādiem atgadījumiem, ja iespējams.
03.09.2014 00:42 |
 
Reitings 710
Reģ: 16.04.2013
If you take up boxing you must expect a few bloody noses.

Saimnieks var vainot tikai pats sevi. Ir jārēķinās ar savas rīcības sekām. Policista darbs nav viegls un nav iespējams apturēt filmu un 5min domāt ko tagad darīt.

Vispār ir tāda vīriešu suga - bravūrīgie. Lecas, lecas un tad attopas slimnīcā bez zobiem.
Vai arī morgā... kā šajā tik ļoti tipiskajā gadījumā:

Tajā dienā ģimene - sieva ar vīru un četrgadīgo bērnu - bija ceļā uz mājām Rīgā, pie stūres sēdējusi sieva. Vīrs automašīnu nav vadījis, jo bijis stipri piedzēries. Pēkšņi automašīnai priekšā izbraukusi kāda cita automašīna, kas ļoti saniknojis vīrieti, vēsta raidījums. Viņš esot pieprasījis, lai sieva viņu palaistu pie stūres.Sieviete paklausījusi, abi samainījušies ar vietām. Vīrietis meties pakaļ automašīnai, kas bija viņu «aizvainojusi».

Sākumā vīrietis esot braucis ar ātrumu 100 km/h, vēlāk jau ar 150 km/h.Sieva kliegusi, lai vīrietis rimtos, taču viņš neesot bijis apturams.Tad priekšā parādījusies automašīna «Audi», kas braukusi ar ātrumu 90 km/h, bet pretī braucis minibusiņš.Vīrietis bremzējis, taču - par vēlu.
03.09.2014 00:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ak jel, kamdēļ gan normālam cilvēkam tā būtu jārīkojas? Tu ko tādu esi piedzīvojusi?

Aha. Braucaam ar viiru un mazo meitu piknikaa. Bija kaut kaads neliels paarkaapums no muusu puses (nepalaidaam celju policijas mashiinu, kad vinja gribeeja izbraukt uz celja no ielas malas - pareizaak sakot, nepamaniijaam pagrieziena signaalu, jo tur taa mashiina mirgoja kaa Ziemassveetiku egliite pati par sevi), nu un tikaam aptureeti paaris metrus taalaak. Policiste naaca klaat no pasazhieru loga puses, turot roku uz ierocha, un uzsaaka sarunu ljoti agresiivi. Pierima nedaudz, kad ieraudziija, ka esam parasta gjimene ar mazu beernu...
Da vispaar, paskatoties filmas - policisti bljauj kaa aizkauti ("rokas augshaa! ar seju pret zemi!"), tik stresaini un agresiivi, kaa kas - uzreiz ieroci tver. Pat muti neljauj atveert, brutaali gruuzh, gaazh gar zemi, lauzh rokas... Cik normaali tas ir, ja nav reaali nekaadu apdraudeejumu?..
03.09.2014 00:53 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
To fragmentu, kur suns uzbrūk, noskatījos vairākas reizes.
1) Automašīnas logi nedrīkstēja būt līdz galam ciet, lai sunim būtu ko elpot, taču tiem ir jābūt tikai tik vaļā, lai suns varētu izbāzt deunu, nevis izlekt no auto. Tā ir pirmā kļūda un neapdomība no saimnieka puses.
2) Saimnieks varēja sagaidīt policistus pienākam un paskaidrot, ka pievērs logus, lai suns netiek ārā. Arī tas netika darīts.
3) Suns pēc pirmā uzbrukuma atkāpās. Ne saimniekam, ne policistiem nevajadzēja spert ar kājām, pie kam, saimniekam bija jāspēj suni nomierināt ar komandu, kas arī nenotika - dzīvnieks vienkārši tika satracināts vēl vairāk.
4) Es vienīgā neredzu vairāk par vienu neveiklu šāvienu, pēc kura suns apdullis kūleņo? Policists tur tālāk tikai atkāpjas, neredzu tur neko tādu, kas liecina par otru šāvienu.
5) Mums nav tās daļas, kas izstāstītu, kas ar suni un saimnieku notiek tālāk - vai suns tiek nogādāts ārstniecības iestādē?
Tur nekas nav tik viennozīmīgi, lai teiktu, ka tikai policisti ir vainīgi. Protams kaut kā stulbi, ka tas tā sanāca, bet pirmkārt tur jau ir vairākas saimnieka kļūdas, kas pašam saimniekam bija jāparedz, lai tādu situāciju novērstu. Rotvellers nav tā suga, pret ko tik vieglprātīgi izturēties. Ko tas suns uz ielas dara bez uzpurņa?
Starp citu, tām, kam nav skaidrs, par ko saimniekam pievērsa uzmanību - pilnīgi iespējams, ka tas bija tieši tamdēļ, ka tāds suns staigā bez uzpurņa. Nedomāju, ka Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kas aizliegusi tik lieliem suņiem atrasties sabiedriskās vietās bez uzpurņa.
Ja tur tiešām bija vēl kāds šāviens, kuru es nepamanīju, lai gan skatījos video vairākas reizes, mēģinot saprast, kas īsti noticis, tas gan ir "fuj" policistu lauciņā. Suni nekaitīgu bija jāpadara jau vienam šāvienam. Protams, ka tas viens šāviens nav patīkami, taču arī policisti ir cilvēki un nevienam no viņiem nebūtu jānonāk slimnīcā ar plēstām brūcēm tikai tāpēc, ka kāds nav mācējis savu suni pareizi pieskatīt - uzlikt uzpurni un ieslēt mašīnā tā, lai dzīvnieks netiek ārā.
Vairāk par vienu šāvienu, tas jau norāda uz to, ka policistam vāji nervi, kas savukārt rada jautājumu - ko tāds vispār dara uz ielas?
03.09.2014 04:39 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Nezinu, kadi noteikumi ir tai valsti, bet Latvija sunim NAV jabut uzpurnim. Tikai agresiviem suniem. Vai sis suns ir agresivs? Pec redzeta - ne, vins bija mierigs lidz tam bridim, kad nacas aizstavet saimnieku, kas ir vina pienakums, nevis agresija.
Otrreiz klipu neskatisos, bet man likas, bija vairaki savieni un es saubos, ka suns izdzivoja.
03.09.2014 07:36 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es esmu vienīgā, kura lasot tēmas pieteikumu un sekojošos komentārus pirmājā lapā nodomāja, ka sašutums par vietējo policiju?

Par tēmu. Uzskatu, ka policists rīkojās instinktīvi. Pašaizsardzības nolūkos es to saprotu, taču policists nav tas, kuram šāds instinkts drīkstētu būt vadošais. Suni varēja neitralizēt arī ar taizeri vai piparu gāzi. Un abi šie rīki vienmēr policijai ir pie "jostas".

Saimnieks acīmredzami provicēja policiju. Suns netika pareizi ievietots mašīnā - par logiem jau Alexxxa uzrakstīja, bet vēl piemetināšu, ka - ilgstoši atstāt šāda izmēra suni mašīnā ar līdz galam vaļā logiem (!!) bez uzpurņa (!!) ir neapdomīgi. Tik pat labi varēja tapt video ar stundas nobīdi, kurā šis suns aizsargājot mašīnu (teritoriju) izlec ārā un plosa mazu bērnu.

Kā sacīt jāsaka, viss ir saprotams. Un varbūt, labi, ka viss vēl beidzās tā. Suns ir jāmāca - bet šis suns neizskatās mācīts, jo nepakļaujas komandām. Policists nepieredzējis izskatās, bet rīkojas instinktīvi.
03.09.2014 07:39 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
pretīgi ap dūšu palika redzot ka dzīvnieku kurš tik centās aizsargāt saimnieku nošauj, tiešām pretīgi.


Dzīvnieku fanātes, tad kad jums metīsies virsū sunītis, kurš aizsargā savu saimnieku, jo jūs viņam ejat garām pa ielu, tad ļaujieties suņa zobiem, jo tas taču ir viņa pienākums!

Atbalstu policistus, pirmajā vietā ir sava veselība un dzīvība, nevis skatīties un gaidīt, kad suns uzklups! Dzīvnieks ir neparedzams

Neesmu suņu fane, man no viņiem bail. Un goda vārds, es vienmēr domāju, kā vajadzētu apšaut visus suņus, kurus saimnieki BEZ PAVADIŅĀM un uzpurņiem laiž stadionos, parkos, uz ielām uc publiskās vietās. Kur gar;am iet daudz cilvēku, tai skaitā skrējēji... Ejot caur mežiņui mantā pie ped.fakultātes nereti pēkšņi no krūmiem izskrien lieli suņi, tikai pēc laika cilvēki. Tas ir normāli? Riebjas, ka saimnieks laiž suni vienu tālu pa preikšu, un atļauj, ka viņš nāk klāt svešiem cilvēkiem un osta! Bet tā jau mazliet cita tēma.

Ja suns rada draudus cilvēkam, viņu vajag neitralizēt. Un nav laika daudz domāt.

Ar steku pie suņa? hmm njā... :D
03.09.2014 07:43 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nina, Tu pārbaudi, pirms teikt, ka nav jābūt uzpurnim.
Lasam šeit: http://likumi.lv/doc.php?id=37191
5.6. izvest suņus pastaigā tikai līdz 1,5 m garā pavadā un ar uzliktu uzpurni (izņemot dekoratīvos suņus un suņus, kas speciāli apmācīti invalīdu apkalpošanai).
Jebkurš suns, kura augstums pārsniedz 30cm, nav uzskatāms par dekoratīvo suni un uzpurnis tādam ir nepieciešams.
03.09.2014 07:49 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Tu cite speka neesosu likumu.
03.09.2014 07:58 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Tas akts ir atzīts par spēkā neesošu! :D
03.09.2014 08:06 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Mincija, ir labs risinajums, ka izvairities no suniem - nestaiga tajas vieras, kur vinus staidzina. Noteiktos laikos viniem ir tiesibas but bez pavadam. Ja kas nepatik - tavas problemas.
03.09.2014 08:10 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Nav tā, man ir tiesības laist suni bez pavadas, bet ar uzpurni vai arī pie pavadas bez uzpurņa. Nekādiem cm nav nozīmes.
Policistam šajā gadījumā bija jāpielieto piparu gāze. Suns ir agresīvs dēļ sveša cilvēka, kas frontāli nāk virsū, agresīvi komunicē ar saimnieku un dēļ apstākļa, ka bija mašīnā atstāts.
03.09.2014 08:12 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Suni var laist bez pavadas no 23.00-7.00. RD noteikumi.

To arī izmantoju.
03.09.2014 08:14 |
 
Reitings 119
Reģ: 28.08.2014
Iedodiet man ieroci lai TAM polícistam varetu viena vieta iesaut! Blin nu tak palaiziet vala saimnieku lai vins varetu suni apakal másina iespundet!


Cerú kã TO policistu atradis um nosaus
03.09.2014 08:42 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Tie policisti ir lohi ar nestabiliem nerviem un maziem krāniem !!! Gaidīju jau, ka video redzēšu rūdīta recidīvista aizturēšanu un traku asinssuni, kurš izbolītām acīm siekalām šķīstot metīsies virsū policistiem. Bet nē aiztur dīkdieni par to, ka komentē soda kvīšu izrakstīšanu (?) un nošauj suni, kurš tikai uzrej policistiem.
03.09.2014 09:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)