Skolas formas

 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Skatos, ka arvien vairāk skolās parādās formas. Kādas ir Jūsu domas par to - par vai pret? - kāpēc?
Ja varētu izvēlēties - vilkt bērnam formu vai parastās drēbes, ko jūs izvēlētos?
01.09.2014 16:26 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Es neuzskatu, ka formas samazinās apcelšanu (jo apcelt var arī par jebko citu), bet vizuāli un idejiski man ļoti patīk skolas formas. Tieši Rīgā 1. septembrī redzēju skolēnus ar formām un priecājos, cik skaisti, pieklājīgi un zolīdi izskatas pārmaiņas pēc, jo daudzas citas pusaugu meitenes bija divās galējībās - dibenu knapi apsedzošos miņukos ar augstpapēžu kurpēm vai bomzīgās hipsterdrēbēs.

interesanti palasīt dažādos viedokļus, kā mēs visi atšķiramies! Jo man tiešām formas skolas kontekstā tieši šķiet kaut kas ļoti stilīgs ne vecmodīgs! turklāt tās lielākoties liecina par skolas prestižu un sava veida elitārismu

+

Manuprāt, formas parāda to, ka skolēns lepojas ar savu skolu. Kad mācījos, arī gribēju formu un es to ar lepnumu būtu nēsājusi, jo sava skola patika.
02.09.2014 12:42 |
 
Reitings 103
Reģ: 28.08.2014
Vairumā Latvijas skolu, kurās ir formas, tās ir tikai kā džemperis vai veste, pārējo klāt var vilkt, ko grib. Kāda tad tur vairs vienlīdzība? Manuprāt, formai jēga ir tikai tad, ja tā ir pilna forma - pilns apģērba komplekts.

Bez tam tagad taču skaitās bezmaksas izglītība, bet forma jāpērk par savu naudu. Ja tu to nevalkā, tu pārkāp iekšējās kārtības noteikumus. Interesanti ne?
02.09.2014 14:27 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Kāda tad tur vairs vienlīdzība?

Formai ir arī citas funkcijas.

Bez tam tagad taču skaitās bezmaksas izglītība, bet forma jāpērk par savu naudu. Ja tu to nevalkā, tu pārkāp iekšējās kārtības noteikumus. Interesanti ne?

Darba burtnīcas, pildspalvas, guaša krāsas utt. arī pašam jāpērk, ja nesagādāsi - pārkāp skolas noteikumus. Tāda ir dzīve.
02.09.2014 14:29 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.01.2013
interesanti palasīt dažādos viedokļus, kā mēs visi atšķiramies! Jo man tiešām formas skolas kontekstā tieši šķiet kaut kas ļoti stilīgs ne vecmodīgs! turklāt tās lielākoties liecina par skolas prestižu un sava veida elitārismu


Patiešām var redzēt, cik cilvēki ir dažādi, jo, piemēram, kad es dzirdu vārdu ''stilīgs'', šis nav tas, kas man nāk prātā(man nāk prātā vārds - briesmīgs):



Manuprāt, par skolas elitārismu un prestižu vajadzētu liecināt nevis neglītām lupatām, kuru dizains liekas radīts aizpagājušajā gadsimtā, bet gan izciliem skolotājiem, viņu darbam un skolēnu sasniegumiem.
Turklāt, bildes ar ''Gossip girl'' varoņiem man liekas likt ir pilnīgi muļķīgi, jo tas ir seriāls. Seriālos pat zeķes un sandales var kopā savilkt stilīgi. Ārpus seriāla pastāv 0% iespējamība, ka formas varētu izskatīties tā, kā šī seriāla varoņiem.
02.09.2014 14:37 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Un kāpēc uzreiz jāiedomājas rūtis? Var atrast neglītus formas tērpus, var atrast glītus. Vispār, manuprāt, būtu forši, ja skola izveidotu konkursu par formas tērpu dizainu, varētu piesaistīt topošos dizainerus vai tml.
Manā skolā pirms 7 gadiem tika piedāvāti dažādi formas tērpi, starp tiem bija tādi, kas man sķita glīti:

02.09.2014 15:05 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Un es pati labprāt būtu staigājusi tā, kā meitene manā 1. bildē. Manuprāt, šāds lietišķš, pieklājīgs izskats ir daudz stilīgāks par jauniešu pārprasto stilīgumu - visādiem neveikliem eksperimentiem, pasarg dievs, subkultūras stiliem - emo, hipsteriem utt.
02.09.2014 15:09 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Manuprāt, šāds lietišķš, pieklājīgs izskats ir daudz stilīgāks par jauniešu pārprasto stilīgumu - visādiem neveikliem eksperimentiem, pasarg dievs, subkultūras stiliem - emo, hipsteriem utt.


Un kas tajā tik slikts, ja bērns sava stila un individualitātes meklējumos izmēģina te vienu, te otru veidu kā sevi pasniegt?
Par sevi varu teikt to, ka tīņu gados sāku meklēt sevi, pati biju viens no tiem drausmīgajiem emo bērniem, bet priecājos, ka vecāki nenosodīja, bet atbalstīja, ļaujot pašai atrast sevi un tēlu, kurā jūtos vislabāk. Joprojām, lai arī jau sen kā izaugusi no tīņu gadiem, esmu ar savu oriģinālo izskatu, atšķiros no pelēkās masas un priecājos, ka pateicoties visiem saviem eksperimentiem atradu savu "es".
Nedomāju, ka ar formu, kura man piespiedu kārtā tiktu dota valkāšanai, es justos īpaši labi. Formas asociējas ar vienveidīgu masu - visi bērni vienādi, tiek gluži vai uzspiests tas, ka visiem jāizskatās vienādi un normāli. Nedod Dievs, ja atšķirsies!
Tās, protams, tikai manas domas.
02.09.2014 15:18 |
 
Reitings 1852
Reģ: 29.01.2009
Manā laikā manai skolai skolas formu, šobrīd ir. Man patīk. Es noteikti gribētu savam bērnam formu.
02.09.2014 15:22 |
 
10 gadi
Reitings 1043
Reģ: 25.04.2010
Pret.
Tas nav ne lētāk, ne ekonomiskāk par parastu drēbju pirkšanu un apcelšanu tas nemazina(man pat liekas, ka tieši veicina, ja skolniekam nepiestāv utt).
Es negribētu, lai mans bērns būtu spiests ģērbties nevis tā, kā vēlas vai kā viņam piestāv, bet gan kā uzspiež skola.
Nezinu, kur radusies ideja, ka ja nav formu, tad automātiski meitenes nāks uz skolu ģērbušās kā ielenes utt. Ja tā ir, tad tur nu pie vainas nav formu neesamība skolā, bet gan audzināšana ģimenē. Normālā ģimenē, kur vecākiem nav vienalga, viņi ar bērnu runās par apģērbu, to, kāds apģērbs piemērots kādiem gadījumiem un kādu apģērbu vispār nevajadzētu vilkt. Normāla māte ar meitu izrunās, ka 14 gados uz skolu nav jāiet ģērbtai kā Rihannas atdarinātājai. Bērni var nākt piedienīgi ģērbti uz skolu arī tad, ja skolā nav ieviestas visiem vienādas formas, kā kaut kādiem zaldātiem armijā.
02.09.2014 15:32 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Esmu par izpausmes brīvību. Labāk, lai mans iedomu bērns iziet cauri gan piedauzīgajai fāzei, gan hipsteru laikiem, nevis pieaugot saprot, ka nav sevi atradis. Pietam, reti kura skolas forma ir tiešām pievilcīga. Dažreiz rodas sajūta, ka pēc "būsim visi vienādi" drīzumā sekos onkuļa Ļeņina cildināšana.

Skola tāpat zombē bērnus, liek noteiktos rāmjos, ieaudzina noteiktu domāšanas veidu. Man liekas, ka vismaz vizuālajā izskatā vajadzētu ļaut cilvēkiem izpausties.
02.09.2014 15:32 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Viennozīmīgi pret. Iemesli jau tika minēti. Pilnībā piekrītu meitenēm, kas arī ir pret formām.
Stulbi, vecmodīgi, dārgi, nevajadzīgi.
02.09.2014 15:43 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Skolā, kuru absolvēju, nu jau vairākus gadus ir arī skolas formas skolēniem no 1.līdz 6.klasei. Skolas formu sponsorē pašvaldība.
un tā kā pati esmu tādu skolas formu pielabojusi (garumu un platumu), tad varu teikt ka audums un šuvums ir kvalitatīvs un nēsāšanai ērts.

Ļoti patīk kā sīčiem izskatās.

Atbalstu skolas formas!
02.09.2014 16:14 |
 
Reitings 47
Reģ: 02.01.2013
Atbalstu, ja tā ir pilna forma- džemperis, svārki/bikses.
Kad sāku macīties vidusskolā, mums skola bija viena no pirmajām, kas sāka šito formu bumu. No sākuma bija labi, būs forma, būsim līdzīgi visi, taču mums skolā bija tikai džemperis vai veste smagi dīvainā zaļā krāsā. Kā arī skola nebija noteikusi ko vilkt pie tā džempera/vestes. Līdz ar to , visi ģērba ko gribēja, pie formas plēstie džinsi, puišiem pavasarī šorti. Skolā lielākā daļa formu ignoreja! :D Bija visādas sankcijas, bet tas neko neietekmēja. :D
Tā kā, ja formas, tad lai visi ir vienoti! :)
02.09.2014 17:51 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Kad es mācījos 12.klasē, manā skolā sāka domāt par formu ieviešanu. Lai arī viņi bija piestrādājuši pie interesantiem un daudzmaz pieņemamiem dizainiem, aprēķinātās cenas bija augstas.
Es neredzu tam jēgu no sociālā vienlīdzīguma viedokļa. Ja kāds bērns ir bagātāks, tad uzskatāmi demonstrēs to ar labākām/vairāk rotaļlietām, telefonu, planšetdatoru... Galu galā bērni viens pie otra iet ciemos, un tur nu ienākumu līmenis izpaužas tā, ka saprotams ir arī otrklasniekam. Man šķiet, ka apģērbs ne tuvu nav pirmā lieta, ar kuru skolēni var parādīt savu turīgumu - varbūt tikai meitenes pamatskolas pēdējās klases vai vidusskolā.
Un "ak vai, cik skaisti izskatās" lielākoties ir tikai vecāku un vecmāmiņu viedoklis :D
02.09.2014 17:59 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es saviem beerniem izveeleeshos skolu taa, lai buutu obligaataas formas. Pirmkaart, atkritiis probleemas no seerijas "Anninjas maaminja ljauj 5. klases meitenei iet uz skolu kaa vecaakaas profesijas paarstaave un visas paareejaas meitenes, maneejo ieskaitot, grib izskatiities kaa Anninja", otrkaart, tas tieshaam samazina apcelshanu skolaa deelj naudas staavoklja un rosina beernus vairaak izveeleeties draugus deelj taa, ka cilveeks ir forsh, nevis deelj taa, ka izskataas forshi, treshkaart, uzskatu, ka tas ir arii labi tieshi no droshiibas viedoklja, jo uzreiz var atskjirt, ja ir kaads nepiederoshais iejaucies pa vidu skoleeniem skolas teritorijaa.
Taam, kuras saka, ka apcelj taa vai taa - ja pashaam buutu jaaiet savu vecaaku noneesaatajaas dreebees, kuras ir 10. izmeerus pa lielu, runaatu savaadaak. Vismaz par vienu cieshanu iemeslu mazaak.
02.09.2014 18:03 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Taam, kuras saka, ka apcelj taa vai taa - ja pashaam buutu jaaiet savu vecaaku noneesaatajaas dreebees, kuras ir 10. izmeerus pa lielu, runaatu savaadaak. Vismaz par vienu cieshanu iemeslu mazaak.

Grozi kā gribi, bet - nabadzīgs bērns arī skolas formā paliks nabadzīgs. Varbūt kādam no malas ienākot, visi izskatās daudz maz vienādi/līdzīgi, bet, savstarpējās attiecības un apcelšanu tas nemaina kolektīvā. Pie tam - ja nav naudas parastam apģērbam, kur būs nauda formai, kas, vismaz mums, bija neadekvāti dārgas un slikta materiāla. Pie tam - zinot kā mazajās klasēs bērni aug... Konkrēti savu džemperi pavalkāju kādus 6 mēnešus, ja būtu vajadzējis vilkt arī nākošajā gadā, man būtu kauns, jo elkoņa daļa bija nedaudz izstaipījusies un piedurknes jau sāka savelties un nevalkāju nemaz bieži un tā nebija tikai man. Pie tam - nez, vai mēs kādi īpašie, bet tās formas tika tiiiiiiiiiiik ilgi šūtas, ka bērniem jau uzreiz vajadzētu arī 1 izmēru lielāku komplektu pasūtīt.
03.09.2014 09:03 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.01.2013
Es iedomājos maiju un citreiz jūniju, kad jāiet uz skolu, uz eksāmeniem un tā...būtu baigi ''forši'' svīst tajās biksēs(puišiem), biezajos svārkos un vestēs vai džemperos. Nost vilkt taču nevar un ierasties plānos, vasarīgos krekliņos nevar - būs pārkāpums, ka neesi ieradies ģērbies savā briesmīgajā komplektā.
Murgs.
Turklāt, bērni nav stulbeņi. Tas ir naivs uzskats, ka ja visi būs saģērbti vienlīdz šausmīgi, tad neviens nekādā veidā neuzzinās cik kurš ir turīgs un visi rātni izvēlēsies draugus pēc personības nevis naudas vai izskata. Nebūs tā. Vismaz Latvijā nebūs. Bērni skolā taču nav akli. Tāpat redzēs, kuram labāks telefons, labāka skolas soma vai ziemas mētelis un tāpat varēs redzēt, kurš turīgs un kurš nē. Tāpat kā skaistākie un tie, kuriem tās formas ļoti labi izskatīsies, būs populārāki nekā tie, kas tajās formās izskatīsies pēc putnu biedēkļiem.
03.09.2014 09:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits