Skolas formas

 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Skatos, ka arvien vairāk skolās parādās formas. Kādas ir Jūsu domas par to - par vai pret? - kāpēc?
Ja varētu izvēlēties - vilkt bērnam formu vai parastās drēbes, ko jūs izvēlētos?
01.09.2014 16:26 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Neuzskatu, ka skolas formas ļoti veicinātu vienlīdzību, jo tāpat bērni pavisam viegli pateiks, kurš ir bagāts un kurš nabags, jo ne jau mūsdienās tik daudz ar drēbēm cenšas izlekt (normāla izskata drēbes var nopirkt arī ne pārāk dārgi), bet gan patiesie bērnu finansiālo apstākļu rādītāji būs visi mūsdienu gadžeti ar iPhone priekšgalā. Ko dod tas, ka visiem vienādi džemperi, ja starpbrīdī viens bērns, kad viņam mamma zvana, no somas dabū izvilkt arā Nokia C1-01, ko pamana klasesbiedri ar iPhoniem un apsmiešana tāpat notiks?
01.09.2014 16:48 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Vienīgais par ko redzu ir - nav jādomā ko bērnam vilkt mugurā.

Atvainojos, protams, bet šis nu gan ir muļķīgs arguments. Bērnam drēbes jāpērk tā vai tā. Ir taču ārpusstundu nodarbības utt., kur bērns ar formu nestaigās. Kad manā skolā ieviesa formas, vadība kladzināja, ka tas vecākiem būs baigais atvieglojums, tieši materiālā ziņā. Jā, varbūt vecākiem bērniem, jo viņi tik strauji neaug, bet drēbes jāpērk tā vai tā un jādomā, ko, kur un kā labāk. Jaunākiem bērniem tās vispār ir mokas, draudzenes brālis gada laikā 2 formas paspēja nomainīt un maksā tas arī krietnu naudiņu.
Kopumā esmu PRET, jo tie, kas vēlas zīmēties to darīs jebkurā gadījumā. Priecājos, ka formu manā vidusskolā ieviesa tieši tad, kad beidzu tajā mācīties.
01.09.2014 16:49 |
 
Reitings 246
Reģ: 19.08.2013
Es noteikti esmu pret, jo pārsvarā tās formas ir diezgan neglītas, un ja meitene ir nedaudz apaļīgāka, izskatās šausmīgi. Formu ieviešana, neko nemainītu skolēnu uzvedības un attieksmes pamatos, jo tas viss (apcelšana utml.) vienkārši iegājies...
01.09.2014 16:51 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Man pashai nav bijis formasteers, bet es taa gribeet! Maziem beerniem loti piemiiliigi, vidusskolaa var piemeeram tikai augshdalu ievies, bluuzi, zhaketi ar logo! Man tieshaam shkiet loti stiliigi pat!
Un te atkal tikai balts vai melns! Truuciigakam beernam apgeerbs skolaa ir viena no saapiigaakajaam teemaam, nu es pati shaadaa neapskauzhamaa situaacijaa tikai priecaatos par formu!

Man atkal naak smiekli par individualtitaati, ne jau "dekoraacijas" to rada, bet saturs!pamataa ir stipra personiiba un raksturs! Bet nu jaa, esmu jau noveerojusi, ka ir taadi pseidoatshkiriigie cilveeki, kas paarlieka uzmaniibu pieshkir lupatinaam un aareejam teelam, tikai aiz taa visa ar to saturu taa pashvaki!:D
01.09.2014 16:51 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Strādājot bērnu apģērbu veikalā un runājot ar vecākiem, sapratu, ka formas pārsvarā ir ļoti sliktā kvalitātē. Tāpat vecāki nāk pirkt apģēŗbu, kurš varētu kalpot formas vietā.
01.09.2014 16:51 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Esmu par formaam. Tapat esmu par to,ka skola segtu dalju no apgjeerba izmaksaam gjimenees,kuras naudinja ir mazaak. Neredzu skolas formaas neko bezgaumiigu,jo tur vienkarshi nav kam buut bezgaumiigam. Bluuze,svaarki,bikses,dzhemperis utt.
Neredzu,kas sheit vareetu buut begaumiigs.
01.09.2014 16:51 |
 
Reitings 24
Reģ: 26.08.2014
esmu pret - formas ir dārgas, bērni aug ātri, jāpērk katru otro, trešo gadu jauna forma. domāju, ka mazturīgākām ģimenēm lētāk sanāk nopirkt parastās drēbes, nekā maksāt lielu naudu par formām. esmu gājusi vienu gadu skolā, kur bija formas un piekrītu Aļaskai, ka apcelšana jau nemazinās.
lielākoties formas maksā sākot no 150euro, ja ir pilnās formas, turklāt bezgaumīgas. manā skolā bija tikai vestes, bet tās pašas maksāja 50ls gabalā. neuzskatu, ka tas ir vajadzīgs. nav jāpataisa visi vienādi, un kā jau te minēja - jānozombē.

Franču licejam ir smukas formas, bet vai es gribētu tādas vilkt ikdienā - noteikti nē.
01.09.2014 16:51 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Tas taču ir arī ekonomiski


Tiešām? Tās formas pa velti dod? Es domāju, ka ģimenei, kurai ir vairāki bērni(piemēram, trīs), diez vai dārgas formas trim bērniem sanāk ekonomiskāk nekā vienkāršas un normālas drēbes, piemēram, no second hand(nav viss tur tikai lupatas).
Turklāt - kur ir noteikts, ka ģēŗbjoties ne formā automātiski ir jāpērk jaunas drēbes katru nedēļu un jāsacenšas ar kkādām mamzelēm?
Men nebija jāvelk bezgaumīgas un dārgas formas, bet tas nenozīmēja, ka es katru nedēļu pirku jaunas drēbes un centos uzlekt līmenī ar skolas populārāko cacu.
Nē, es ģērbos tā, kā man patika un likās forši.
01.09.2014 16:53 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012


Nu šādās vēl varētu :D
01.09.2014 16:55 |
 
Reitings 6797
Reģ: 06.07.2009
Ekonomiski tas būtu tikai tad, ja vismaz daļu no formas vērtības segtu pašvaldība.
01.09.2014 16:55 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Esmu par formām jo redzot kā savos pamatskolas gados klasesbiedrenes apsmēja vienu meiteni par tām "lupatām" kas viņai mugurā, man bija tāds riebums pret tādiem cilvēkiem kad nevarēju izturēt. Tai laikā pat piegāju un tai muļķei pateicu ka es ar iepērkos lupatās uz ko viņa bija tā izbrīnīta ka uz kādu nedēļu vismaz aizvērās jo ar mani joki mazi bija tai laikā :D Bet lūk tā pat mani nekad neapcēla, bet to vājāko meiteni gan, skumji.
01.09.2014 16:55 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Un te atkal tikai balts vai melns! Truuciigakam beernam apgeerbs skolaa ir viena no saapiigaakajaam teemaam, nu es pati shaadaa neapskauzhamaa situaacijaa tikai priecaatos par formu!
Trūcīgu bērnu vecāki tās formas vispār nevar atļauties, jo formas maksā vairākus desmitus EUR (jāņem vērā, ka būtu ļoti grūti tikai ap 1 komplektu izvilkt - vismaz blūzes/kreklus vajag kādus 2 vai 3, lai var paspēt izmazgāt).
01.09.2014 16:55 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ja godiigi, mani maigi sakot izbriina komentaari par peleeko masu un zombeeshanu formu kontekstaa! Nopietni???:D kaa var lupata nozombeet stipru, daudzpusiigu, attiistiitu personiibu?!:D shajaa sakaraa internetu, TV, kino un muusdienu moraalaas veertiibas driizaak buutu jaapaarskata kaa jaunieshu zombeeshanas faktors, ne vienaadas lupatinas
01.09.2014 16:59 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 12.05.2010
Esmu pret.
Neredzu jēgu tam un manuprāt, tas nav lētāk. Gluži otrādi.

Protams, protams - spēcīgu personību var iegūt un uzaudzināt ģēŗbjot omītes skapja cienīgās formās. Tiem, kam gribas skaisti ģērbties un kuri pievērš savam izskatam uzmanību jau nav nekas galviņās. Ehhh...cosmo.
01.09.2014 16:59 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vai arī ja ne oficiālas formas taisīt, tad varētu vismaz pieprasīt lai skolās tiek ievērots konkrēts ģērbšanās stils, piemēram - melnas bikses, balts krekls/blūze un lai būtu kāda piedeva, puikām šļipse, bet meitenēm piemēram bantīte matos, krāsas un izskats pēc pašu izvēles.

Atšķirība būtu tāda ka šī nebūtu oficiāla forma, varētu paši pirkt tās bikses un kreklus kur nu kam lētāk utt.
01.09.2014 16:59 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Ir daudz plusu un daudz mīnusu, atliek izvērtēt, kas katrai ģimenei ir svarīgāk.
Tas, ka tas mazina kaut kādu šķirošanu pēc materiālā stāvokļa ir tikai daļēja patiesība - tāpat bērni redz kāda otram soma, kādi apavi, āra apģērbs, kāds telefons utt. Līdz ar to, tā ir ilūzija.
Vēl negatīva ir augstā cena, īpaši mazajās klasēs, kad bērns strauji aug. Pie tam bērnam nepietiek ar vienu formu, tādas vajag vismaz 2, ja vien mājās nav žāvētājs un var katru dienu fiksi izmazgāt un izžāvēt svaigas drēbes.
Pozitīvi ir tas, ka tā ir sava veida disciplīna, ar laiku bērniem rodas saprašana, ka arī pieaugušo dzīvē bieži vien nāksies ievērot kaut kādus standartus ģērbšanās stilā, ka nevarēs iet uz darbu bankā ar pliku vēderu un svārkos, kas knapi nosedz dibenu.
Arī dizains bieži vien ir nekāds.. Būtu jāveic skolēnu aptauja pa vecuma grupām, lai noskaidrotu, kādi raksti, krāsas bērniem patīk, jo man skolā mazajiem bija rūtainas drēbes, bija mazas izvēles iespējas, jo tik aprobežota bija kādas mammas, kas to visu dizainēja, fantāzija.. Nu drausmīgi izskatījās, bet tas ir subjektīvi.
01.09.2014 17:09 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vel viens variants, ja piemēram ir runa par maziem bērniem, ja drēbes visu gadu ir gana labā stāvoklī tad pēc tam viņas varētu pārdot kādai ģimenei piemēram kura ir trūcīgāka, tā atpelnīt daļu savas naudas + izpalīdzot citiem pa lētākām naudām. Jo pieņemu ka mazi bērni ātri aug, un tas kas vienu gadu der, nākamajā vairs nederēs. Saprotu ka bērni var nošmulēt tās drēbes, bet ja drēbes tiešām ir labā stāvoklī utt, tad kāpēc gan nē?
01.09.2014 17:13 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
es esmu par formám, ar noteikumu, ka tás apmaksá valsts :D
01.09.2014 17:16 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Pret. Neviens no argumentiem par vienotām skolas formām neiztur kritiku.
01.09.2014 17:17 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Vairāk par nekā pret. Daudzējādā ziņā piekrītu Jackie. Tās spilgtās personības tāpat izcelsies ar visām formām, kamēr ganāmas aitas būs un paliks ganāmas aitas neatkarīgi no drēbēm, kas mugurā. Daudziem gan varētu iet secen arī modes katastrofas pusaudžu gados, kad meitenes mēdz nereti pārspīlēt ar "stilu" un izsaukt uz sevi apkārtējo negācijas.
01.09.2014 17:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits